New Tv

Μηνύματα
325
Reaction score
254
Καλημέρα, χρόνια πολλά με τις θερμές ευχές μου. Είμαι σε αναζήτηση νέας τηλεόρασης και θα ήθελα γνώμες, για τίς εξής..α)Samsung. .. β)Tcl.
Χρήση βασική, Disney, Fox, Netflix ...
Thanks.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.169
Reaction score
8.178
Τηλεόραση δεν αγοράζουμε ισχνά. Έτσι θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο.
Η γνώμη μου είναι να επιλέξεις άσχετα με την εταιρεία, τεχνολογίας OLED.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.169
Reaction score
8.178
Καλημέρα, χρόνια πολλά με τις θερμές ευχές μου. Είμαι σε αναζήτηση νέας τηλεόρασης και θα ήθελα γνώμες, για τίς εξής..α)Samsung. .. β)Tcl.
Χρήση βασική, Disney, Fox, Netflix ...
Thanks.
Σε αυτά τα κόστη, το μέγεθος μετράει....
 


Μηνύματα
428
Reaction score
379
Καλησπέρα,
Αν παρακολουθείτε πολλές ώρες, θα πρότεινα samsung neo qled, εξαιρετική TV, εφάμιλλη των oled περίπου.
Διαφορετικά oled samsung, Sony, TCL.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.970
Reaction score
12.724
Απόσταση θέασης?
Budget?
Συνήθειες θέασης (πχ νύχτα χωρίς φώτα, όλη η οικογένεια σε φαρδύ χώρο ή μόνος κλπ)?
 

Μηνύματα
325
Reaction score
254
Ευχαριστώ πολύ όλους, αλλά ήθελα την γνώμες για τις δύο αυτές συγκεκριμένα. Μάλλον για τη Samy με βλέπω, λόγω μεγέθους, μιας και οι απαιτήσεις είναι οι βασικές. Ίσως πεταχτώ μέχρι τον κότσο αύριο να τις δω από κοντά.
Απόσταση θέασης?
Budget?
Συνήθειες θέασης (πχ νύχτα χωρίς φώτα, όλη η οικογένεια σε φαρδύ χώρο ή μόνος κλπ)?
Συνήθως με χαμηλό φωτισμό, πότε μόνος πότε όλοι μαζί, στα 4 m περίπου.
 

Μηνύματα
325
Reaction score
254
Ευχαριστώ πολύ όλους, αλλά ήθελα την γνώμες για τις δύο αυτές συγκεκριμένα. Μάλλον για τη Samy με βλέπω, λόγω μεγέθους, μιας και οι απαιτήσεις είναι οι βασικές. Ίσως πεταχτώ μέχρι τον κότσο αύριο να τις δω από κοντά.

Συνήθως με χαμηλό φωτισμό, πότε μόνος πότε όλοι μαζί, στα 4 m περίπου.
Όχι πολλές ώρες. Μάλλον λίγες θα έλεγα.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.970
Reaction score
12.724
Στα 4 μέτρα ακόμη και οι 75 ίντσες είναι σχετικά λίγες. Με αυτά τα δεδομένα, θα πήγαινα μάλλον εδώ (είναι εντός budget):

 

Μηνύματα
325
Reaction score
254
Στα 4 μέτρα ακόμη και οι 75 ίντσες είναι σχετικά λίγες. Με αυτά τα δεδομένα, θα πήγαινα μάλλον εδώ (είναι εντός budget):

Ίσως έχεις δίκιο για την απόσταση αλλά για παραπάνω δεν νομίζω, ήδη οι 75' είναι υπεραρκετές.
Η Samsung που βλέπω είναι στις 75 in...
 




BLUES

TV
Μηνύματα
1.649
Reaction score
965
Καλημερα
Το μεγεθος μετραει και το ματι προσαρμοζεται πολυ γρηγορα
5 ετης εγγυηση σε καθε αγορα
Το σερβις της Σαμσουνγκ ειναι μετριο προς κακο
Αξιζει για μενα
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.169
Reaction score
8.178
Καλή λύση είναι και ο βιντεοπροβολέας...
Εγώ στα 3,0 μέτρα έχω 92ιντσες και είμαι υπέρ ευχαριστημένος! Ούτε κουράζει (ετερόφωτη προβολή), έχει εντυπωσιακή απόκριση, πολύ φυσικά χρώματα, και μόνο μία αδυναμία! Θέλει σκοτάδι!!!! Όμως έτσι πρέπει! Η θέαση κινηματογραφικής ταινίας θέλει κατάλληλο περιβάλλον, όπως στον κινηματογράφο. Δεν αξίζει πχ να βλέπω τους πολιτικούς μαςσε 75 ίντσες, ούτε τους δημοσιογράφους..... Ούτε την κυρά Κατίνα στα κοτσομπολίστικα.
Γνώμη!
 

Μηνύματα
325
Reaction score
254
Καλή λύση είναι και ο βιντεοπροβολέας...
Εγώ στα 3,0 μέτρα έχω 92ιντσες και είμαι υπέρ ευχαριστημένος! Ούτε κουράζει (ετερόφωτη προβολή), έχει εντυπωσιακή απόκριση, πολύ φυσικά χρώματα, και μόνο μία αδυναμία! Θέλει σκοτάδι!!!! Όμως έτσι πρέπει! Η θέαση κινηματογραφικής ταινίας θέλει κατάλληλο περιβάλλον, όπως στον κινηματογράφο. Δεν αξίζει πχ να βλέπω τους πολιτικούς μαςσε 75 ίντσες, ούτε τους δημοσιογράφους..... Ούτε την κυρά Κατίνα στα κοτσομπολίστικα.
Γνώμη!
Ναι συμφωνώ... Αν και ο χώρος είναι ιδανικός για βιντεοπροβολέα και πολυκάναλο ξέρεις ότι δεν είμαι φαν...:dance::idk:
Άλλωστε πολιτικοί και κυρά Κατίνες :smg::vinsent:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.758
Μηνύματα
2.874.946
Members
37.946
Νεότερο μέλος
evans1831
Top