SONY TV Offers

Μηνύματα
1.737
Reaction score
1.010
Η φωτεινοτητα ειναι σχετικη , πρεπει να ειμαστε λιγο πιο συγκεκριμενοι .Στην πραξη τα νουμερα που δινουν δεν αποτυπωνονται στη εικονα ειδικα οταν συγκρινουμε oled με full array Πολλες oled ειναι πιο φωτεινες στο 90% μιας ταινιας σε σχεση με μια full array .
Παντως η αληθεια ειναι οτι μαζι με την αντιθεση του μαυρου , η φωτεινοτητα ειναι για εμενα εξίσου σημαντικη στην αγορα μιας τηλεορασης δεν μπορω να βαλω προτεραιοτητα μεταξυ των δυο χαρακτηριστικων
Οσο ζωντανη μια εικονα φαινεται απο το infinite contrast αλλο τοσο ζωντανη και αληθοφανη δειχνει όταν ειναι φωτισμενη .
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.841
Reaction score
28.254
Αναφερόμενος την φωτεινότητα εννοώ πως αν το δωμάτιο χρειάζεται φωτεινή οθόνη για να δείξει καλά τότε το μαύρο πάει περίπατο.

Προσωπικά η πολύ φωτεινή εικόνα με κουράζει. Και θεωρώ πως η σωστή εικόνα δεν είναι ούτε εκθαμβωτική ούτε κορεσμένη χρωματικά. Λέω δηλαδή πως τα χιλιάδες nits και τα HDR πρότυπα είναι μεν εντυπωσιακά, αλλά εντελώς αφύσικα.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Για ποσταρε ΜΙΑ oled 85αρα καλή και σε τέτοια τιμή. :rofl:
με αυτα τα λ7 παιρνεις πχ XR-77A80L HDR
και φυσικα υπαρχουν και πιο οικονομικες στις ιδιες ιντσες.....

μετα πας mini led με πολλες ζωνες....πανω απο 1000 μινιμουμ
και μετα full array που ειναι ο πατος και δεν αξιζει κατεμε πανω απο 1000e

ολες οι tv μπορουν να βγαλουν προβλημα οπως ταχουν κανει.

αν την θελει καποιος για σαλονι με πολυ ελαχιστο φωτισμο mini led με ζωνες
σε σκοτεινο περιβαλον oled.....ειναι απλα τα πραγματα.

και μην μου πεις 85 με 77 ιντσες οτι εχουν την διαφορα !!!
Αναφερόμενος την φωτεινότητα εννοώ πως αν το δωμάτιο χρειάζεται φωτεινή οθόνη για να δείξει καλά τότε το μαύρο πάει περίπατο.

Προσωπικά η πολύ φωτεινή εικόνα με κουράζει. Και θεωρώ πως η σωστή εικόνα δεν είναι ούτε εκθαμβωτική ούτε κορεσμένη χρωματικά. Λέω δηλαδή πως τα χιλιάδες nits και τα HDR πρότυπα είναι μεν εντυπωσιακά, αλλά εντελώς αφύσικα.
οντως εχουν ξεφυγει και ειναι πολυ φωτεινες ...κουραζει
....ταχουν κανει μπαχαλο γενικα με τα νεα προτυπα.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.431
Reaction score
3.677
με αυτα τα λ7 παιρνεις πχ XR-77A80L HDR
και φυσικα υπαρχουν και πιο οικονομικες στις ιδιες ιντσες.....

και μην μου πεις 85 με 77 ιντσες οτι εχουν την διαφορα !!!

Τεράστια όμως??


3.500€ Sony XR-85X95K και δώρο την 5ετή Sony Εγγύηση.

Τεράστια ευκαιρία μην λέμε τα ίδια.

η 77A80L χωρίς διαθεσιμότητα εχει 4900€
 
Last edited:

Μηνύματα
1.737
Reaction score
1.010
Κοιτα τωρα τι μου κανει παιζει με τα νευρα μου
..Δεν σ κανω τη χαρη θα παω σε oled ειπαμε και ας ειναι πιο μικρη .... :)
 

Μηνύματα
2.431
Reaction score
3.677
Κοίτα να δεις που θα μπλέξουμε χωρίς να θέλουμε.. :o

@Venom7 ψώνισε τώρα!!

Επίσης στα ίδια λεφτά OLED 77"

 

Μηνύματα
1.737
Reaction score
1.010
Κοιτα τωρα τι μου κανει παιζει με τα νευρα μου
..Δεν σ κανω τη χαρη θα παω σε oled ειπαμε και ας ειναι πιο μικρη .... :)
Ποτε μην λες ποτε 2699€ ! :) Πιστευα δεν θα παει πιο κατω ...
 








Μηνύματα
4.506
Reaction score
7.811
Καλοθέατη!!!!!

Να πώ λίγο την εμπειρά μου αφού είναι η πρώτη sony που αγόρασα.....

Εγώ πριν 3 μήνες εφερα την 75 και πριν μια βδομαδα αλλάξαμε mainboard, βασικά εγώ την άλλαξα γιατί ήταν δύσκολο απο Σύρο να φύγει Αθήνα στην Astra και ο τεχνικός που είχαν και καλά εδώ είναι ένας κυριούλης του οποίου οι γνώσεις έχουν μείνει στο 1821... οπότε παρέλαβε την καινούργια mainboard μου την έφερε σπίτι ξαπλώσαμε την tv πάνω σε ένα χαλί και την άνοιξα σχετικά ευκολα. Άλλαξα την mainboard και απλά εκείνος πείρε την astra για να μπει στο service menu και να περάσει κάποια στοιχεία. Γενικά βλέπω σαν mainboard πρεπει πολλά μοντέλα να φοράνε το ίδιο, γιατί είχε dropdown menu και διάλεγες το μοντέλο και περνούσες το παλιό serial και έτοιμη.
 

Μηνύματα
2.431
Reaction score
3.677
Καλοθέατη!!!!!

Να πώ λίγο την εμπειρά μου αφού είναι η πρώτη sony που αγόρασα.....

Εγώ πριν 3 μήνες εφερα την 75 και πριν μια βδομαδα αλλάξαμε mainboard, βασικά εγώ την άλλαξα γιατί ήταν δύσκολο απο Σύρο να φύγει Αθήνα στην Astra και ο τεχνικός που είχαν και καλά εδώ είναι ένας κυριούλης του οποίου οι γνώσεις έχουν μείνει στο 1821... οπότε παρέλαβε την καινούργια mainboard μου την έφερε σπίτι ξαπλώσαμε την tv πάνω σε ένα χαλί και την άνοιξα σχετικά ευκολα. Άλλαξα την mainboard και απλά εκείνος πείρε την astra για να μπει στο service menu και να περάσει κάποια στοιχεία. Γενικά βλέπω σαν mainboard πρεπει πολλά μοντέλα να φοράνε το ίδιο, γιατί είχε dropdown menu και διάλεγες το μοντέλο και περνούσες το παλιό serial και έτοιμη.
Τι σου παρουσίασε Νάσο ?



 

Μηνύματα
655
Reaction score
1.236
πριν 3 μήνες εφερα την 75 και πριν μια βδομαδα αλλάξαμε mainboard
Τι καλά !! Ενθαρρυντικό αυτό 😂😂😂.
Εντάξει συμβαίνουν αυτά , ένας λόγος που πήγα σε Sony ήταν τα 5 έτη εγγύησης που όντως σε τέτοιες σοβαρές βλάβες τα τιμούν. Ελπίζω δηλαδή 🥵.
@ankokdog Ελπιζω να είναι το τελευταίο πρόβλημα που προκύπτει. Ήταν κάτι διαδεδομένο ; Από χθες διαβάζω σιγά σιγά διαφορά για την tv στα ξένα forums , η αλήθεια είναι δεν διάβασα έως τώρα κάτι ανησυχητικό.
 

Μηνύματα
593
Reaction score
558
Τι καλά !! Ενθαρρυντικό αυτό 😂😂😂.
Εντάξει συμβαίνουν αυτά , ένας λόγος που πήγα σε Sony ήταν τα 5 έτη εγγύησης που όντως σε τέτοιες σοβαρές βλάβες τα τιμούν. Ελπίζω δηλαδή 🥵.
@ankokdog Ελπιζω να είναι το τελευταίο πρόβλημα που προκύπτει. Ήταν κάτι διαδεδομένο ; Από χθες διαβάζω σιγά σιγά διαφορά για την tv στα ξένα forums , η αλήθεια είναι δεν διάβασα έως τώρα κάτι ανησυχητικό.
Τα ρεύματα στα νησιά δεν είναι και ότι καλύτερο πάντως, εγώ που την έχω κοντά 5 χρόνια δεν μου έχει κάνει το παραμικρό
 

Μηνύματα
655
Reaction score
1.236
Τα ρεύματα στα νησιά δεν είναι και ότι καλύτερο πάντως
Βγαίνω off topic αλλά το παραπάνω ισχύει.
Τα τελευταία δυο χρόνια λόγω δουλειάς μένω τον περισσότερο χρόνο στη Λέσβο. Χωρίς υπερβολές υπάρχουν διαστήματα που το ρεύματα κόβεται παραπάνω από μισάωρο τουλάχιστον δυο φορές την εβδομάδα! Μαζί πέφτει και Vodafone όποτε ούτε internet. Εάν είχα εδώ τα μηχανήματα μου θα ανησυχούσα πραγματικά πολύ να τα χρησιμοποιώ.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.758
Μηνύματα
2.874.954
Members
37.946
Νεότερο μέλος
evans1831
Top