high end φυκια....


Μηνύματα
931
Reaction score
81
Απάντηση: high end φυκια....

Δεν ξερω αν το καταλαβατε αλλα ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα!:143:
 

Μηνύματα
1.644
Reaction score
140
Re: Απάντηση: high end φυκια....

διαφέρει απο το σωστό και το hi-end με το σωστό όμως ορισμό.
για συνέχισέ το

μαζικής παραγωγής κόρνες(klipsch) μου θυμίζουν ήχο άλλων εποχών.
τελικά πόσο χρονών εισαι;

Πάντως δέν θα αγόραζα.
κι αν αγοραζες τι θα γινόταν;

Επίσης ας μήν ξεχνάμε οτι ένα rock άκουσμα δέν έχει τις ίδιες απαιτήσεις που έχει ένα φωνητικό τζάζ.Πιθανότατα το ρόκ θα ακουστεί αρκετά ενδιαφέρον κάτω απο χοντρές παραμορφώσεις ενώ το φωνητικό τζάζ...θα σου φανεί μία μύξα.[/QUOTE]

αυτο κυριως να μην το ξεχνάει κανεις!
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: high end φυκια....

Καλη νυχτα σε ολους αρκετα γελασαμε για σημερα.Καλο ξημερωμα!:135:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.618
Reaction score
4.160
Εγώ αυτό που αδυνατώ να καταλάβω είναι που έχετε επικεντρωθεί στα ηχεία ενώ έφραψα τις εντυπώσεις μου από ένα σύστημα και όχι μόνο απ τα ηχεία.Δλδ νομίζεται ότι θα έγραφα τα ίδια αν έπαιζαν με λάμπα;:114:
Αντώνη,cool λίγο..Βρήκες την Ιθάκη σου(μέχρι στιγμής γιατί δεν θέλει και πολύ να ξανασαλπάρεις),δεν είναι και λίγο αυτό..
Εξάλλου σου είπα και απο κοντά που χάνει(με απόλυτα κριτήρια).Το οποίο όμως δεν ξέρω αν είναι θέμα συστήματος ή χώρου-τοποθέτησης:126:

Όσον αφορά το αληθές που έθιξε ο Αλεξ(teacher):Απ την στιγμή που δεν είμαι μπροστά σε μιά ηχογράφηση,δεν μπορώ να ξ'ερω κατά πόσο αυτό που ακούω αποτύπωσε και σε τι ποσοστό,την αλήθεια.Αυτό που έγραψα είναι η εντύπωση που μου άφησε το εν λόγω σύστημα σε σχέση με την,βραχύβια φέυ,ακουστική μνήμη απο ζωντανα γεγονότα και κάποια στούντιο που έχω βρεθεί.Άποψη είναι όμως,δεν είναι φεσθάτο και ούτε αποζητώ απο κανέναν να την υιοθετήσει.
 

Μηνύματα
931
Reaction score
81
Απάντηση: high end φυκια....

Καληνυχτα και απο εμενα θα τα πουμε αυριο!:103:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Re: Απάντηση: high end φυκια....

για συνέχισέ το

τελικά πόσο χρονών εισαι;
24.Απλά έχω ένα λαμπάτο ράδιο απο αυτά που είχε ο παππούς μου...κάπως έτσι:142:


κι αν αγοραζες τι θα γινόταν;
τίποτα.

αυτο κυριως να μην το ξεχνάει κανεις!
ε ναι πώς...


Βρε παιδιά ακούστε...ο πατέρας μου ήθελε εδώ και καιρό να αγοράσει phono.Είχε ένα krell τρατζιστοράτο.Έφερε καμία 40αρα phono.Βασικά τα τελευταία χρόνια αυτό έκανε...

Ένα λαμπάτο της audio research τα ξέσκισε όλα.μάλιστα το παραδέχτηκαν σχεδόν όσοι το ακούσαν.Επίσης πολύ καλό ήταν ένα άλλο βουλγάρικο που έφερε...δέν θυμάμαι τη μάρκα.Μάλιστα άστρωτο έπαιζε χάλια.Με το που έστρωσε έμεινα με το στόμα ανοιχτό.Πραγματικά ότι και να πείτε...

Ξέρεις όμως ποιο είναι το θέμα?Όποιον και να ρωτήσεις θα σου κατακρίνει το λαμπάτο φόνο.Ε γαμώτο εμένα μου άρεσε.Προσπαθώ να πείσω τον πατέρα μου να ακούσει με κομπιούτερ και κάθε φορά φεύγω σαν βρεγμένη γάτα απο τον ήχο που βγάζει το κωλοπικάπ.Και ξέρεις κάτι?Μπορεί το dac να παίζει καλύτερα αλλα το φόνο έχει χροιές.Μου αρέσει παραπάνω.Και εμένα και σε όσους το έχουν ακούσει.

Και είμαι υπέρ της αγοράς που έκανε επειδή μου αρέσει ο ήχος του.Αν σου αρέσει ο ήχος της κόρνας αγόρασε τη.Δέν πα να σου λέω εγώ και ο Κόγιας και ο κάθε εγώ και ο κάθε Κόγιας.Αγόρασε το και μή δίνεις λογαριασμό σε κανένα...

έτσι θα είσαι εσύ ευτυχισμένος...

p.s.σε όποιον υποστηρίζει αυτό που του αρέσει.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: high end φυκια....

Γιωργο μου οπως τα λες ειναι.Δεν ξερω ποτε θα σαλπαρω για την νεα μου Οδυσσεια,αλλα το σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα σαλπαρω.Ετσι ομως δεν ειναι το χαι εντ,το ταξιδι ειναι μακρινο και χωρις σταματημο.Βεβαια τα ποιο πολλα ποστ απο αυτα που γραψαμε ειναι για να γελαμε.Αλλα καλα να περναμε,εαν προσεβαλα η στεναχωρησα καποιον ζητω συγνωμη.Φιλικα antkots.
 

Μηνύματα
1.644
Reaction score
140
Re: Απάντηση: high end φυκια....

24.Απλά έχω ένα λαμπάτο ράδιο απο αυτά που είχε ο παππούς μου...κάπως έτσι:142:


τίποτα.

ε ναι πώς...


Βρε παιδιά ακούστε...ο πατέρας μου ήθελε εδώ και καιρό να αγοράσει phono.Είχε ένα krell τρατζιστοράτο.Έφερε καμία 40αρα phono.Βασικά τα τελευταία χρόνια αυτό έκανε...

Ένα λαμπάτο της audio research τα ξέσκισε όλα.μάλιστα το παραδέχτηκαν σχεδόν όσοι το ακούσαν.Επίσης πολύ καλό ήταν ένα άλλο βουλγάρικο που έφερε...δέν θυμάμαι τη μάρκα.Μάλιστα άστρωτο έπαιζε χάλια.Με το που έστρωσε έμεινα με το στόμα ανοιχτό.Πραγματικά ότι και να πείτε...

Ξέρεις όμως ποιο είναι το θέμα?Όποιον και να ρωτήσεις θα σου κατακρίνει το λαμπάτο φόνο.Ε γαμώτο εμένα μου άρεσε.Προσπαθώ να πείσω τον πατέρα μου να ακούσει με κομπιούτερ και κάθε φορά φεύγω σαν βρεγμένη γάτα απο τον ήχο που βγάζει το κωλοπικάπ.Και ξέρεις κάτι?Μπορεί το dac να παίζει καλύτερα αλλα το φόνο έχει χροιές.Μου αρέσει παραπάνω.Και εμένα και σε όσους το έχουν ακούσει.

Και είμαι υπέρ της αγοράς που έκανε επειδή μου αρέσει ο ήχος του.Αν σου αρέσει ο ήχος της κόρνας αγόρασε τη.Δέν πα να σου λέω εγώ και ο Κόγιας και ο κάθε εγώ και ο κάθε Κόγιας.Αγόρασε το και μή δίνεις λογαριασμό σε κανένα...

έτσι θα είσαι εσύ ευτυχισμένος...

p.s.σε όποιον υποστηρίζει αυτό που του αρέσει.
εισαι γεννημένος ρηβιουερ :137:
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: high end φυκια....

Δηλαδή αυτά που τα είχα βάλει στο μάτι, να τα ξεχάσω;

 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.982
Reaction score
55.242
Απάντηση: high end φυκια...Twelve o'clock,glick...glock

Και μιας και εγω μπορει να θεωρηθω παλαβοτρελλακιας θα μεταφερω την γνωμη του διαχειριστη που τα ακουσε.
Αυτό που ξέρω ότι όλοι ψοφάτε να διαβάσετε,τις ακουστικές εντυπώσεις.Υποκειμενικές μεν αλλά όλοι για αυτό θέλουμε να διαβάζουμε
Άντε μια ψυχή που είναι να βγεί:
Περιγραφικά ο τίτλος είναι ενδεικτικός του τι επικρατεί!
Δύναμη!Ωμή,τεράστια δύναμη!
Εντάσεις συναυλιακού επιπέδου,ενέργεια που ακούς μόνο απο line arays!
Όπα ρε μάστορα θα μου πείτε(με το δίκιο σας) και απο ποιότητα τί γινεται;Άμα είναι απλά να φωνάζουν πάω και αγοράζω 2 κλαμπίσια ηχεία και ξεμπερδέυω.
Τι να σας πω ρε παίδες.Πρώτα τερμάτισαν τα αυτία μου.Τα ηχεία δεν ίδρωσαν βέβαια αλλά εγώ βγήκα στο μπαλκόνι:139:.Για να συνέλθω απο το ηχητικό τοίχος που υπήρχε μπροστά μου.Έκανα ένα τσιγαράκι και ξαναμπήκα ενώ ο Αρβανιτάκης είχε βάλει τα γέλια με την εκφραση μου..
Οπότε τι να πώ για ένα σύστημα που παίζει αρχιμανδρίτες;
Τα δυναμικά(μίκρο και μάκρο);
Τις χροιές(μποαχαχαχαχα);
Το ΜΠΑΣΟ;(προσέξτε τα κεφαλαία).Μιλάμε για γροθιά σε στομάχια,εγκέφαλο.σφαλιάρες από παντού.Και με τι έλεγχο!Ακαριαίος!
Εντάξει μωρά κόρνες είναι,θα σκεφτούν πολλές κακες γλώσσες.
Παλικάρια μου δεν έχετε ξαναακούσει τέτοια κορνα.Απαραμόρφωτη,μόνιτορ,πείτε την όπως θέλετε.Λεπτομέρια μέχρι αηδίας,οι φωνές μπροστά σου στην κυριολεξία!!
Υψηλές;Αέρας,έκταση,απόσβεση που δεν υπάρχουν σε κόρνα.Σα ρίμπον ένα πράγμα.
Το τι κάνει σε ροκ ακούσματα είναι απλά να σε φέρει μπρός σε συναυλία.Σε jazz σύνολα νομίζεις ότι θα σηκωθείς να δώσεις το χέρι στον πιανίστα.

Συνηθως η γνωση καποιες φορες διαβαλει την προσωπικοτητα του καθενος.
Καπου εκει ευδοκιμει και η φαγωμαρα.
Τελος δειχνει μεγαλοκαρδια να παραδεχεσαι και κανα λαθος καμμια φορα.Πραμα σπανιο στις μερες μας.

Μα Γιωργο μου δεν αναφερομαι για τα δικα μου γουστα,εγω ηξερα τι πηρα και δεν τα αλλαζω για κανενα αλλο ηχειο στον κοσμο.Αναφερομαι στην λανθασμενη αποψη, που καποιοι καταδικαζουν συλιβδιν ολα τα ηχεια κορνας,και μεταφερουν αρνητικες εντυπωσεις στον κοσμο, για τον τυπο αυτων των ηχειων!
Λάθος νομίζεις. Εδώ δεν έχω κόρνες σπίτι, στο αυτοκίνητο θα έχω; Καλά ρε, για τί με περνάτε; Κανένα χαϊεντά της σειράς; :114:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.982
Reaction score
55.242
Απάντηση: high end φυκια και...τηλεφακοί

Ηθικόν δίδαγμα:Eίναι ευχάριστο να βρίσκουμε ένα ΄΄όπλο΄΄ της απολύτου αρεσκείας μας,αρκεί να μην παραβλέπουμε το πόσο καλός σκοπευτής είναι ο καθένας...:126:



 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: high end φυκια....

:135::135:
Δηλαδή αυτά που τα είχα βάλει στο μάτι, να τα ξεχάσω;

Να τα ξεχασετε κυριε να πατε αλλου!!:135:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: high end φυκια....

ρε παλκαρ εβαλες φορα παρτιδα τα minigun και κατι εγινε?

Δηλαδή αυτά που τα είχα βάλει στο μάτι, να τα ξεχάσω;

παρε ενα rf 7
ποιοτικοτερο στον ηχο allover.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: high end φυκια....

και κατι ακομα, γκιραπικα ακουω καμμια φορα στο αμαξι για να φτιαχνομαι, ως εκει.Σπιτι ακουω ροκ-σοουλ-ιταλικα-λατιν πασης φυσεως-κανα ποπακι , και γενικα καθε τι αλλο.Δυστυχως το hc kill the stereo star .Οπως ελεγε και το τραγουδι του 1984 video kill the radio star.Εμενα με εφαγε το hc , για την ωρα παντα.Στο μελλον θα δουμε ......
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.948
Reaction score
34.738
Καλημερα!

Δηλαδη εμενα που με τρελλαινουν τα Klipschorn και τα Avantgarde Θα με αφορισετε δηλαδη ???:144:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: high end φυκια....

Στην πυρα με τις ξενερωτες, που θες να ακους και κορνες.Η αλλη ακουγε φωνες και την στειλανε ,
εσυ με τις καραμουζες νομιζες οτι θα εχεις καλυτερη μοιρα.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.948
Reaction score
34.738
Καλα.....Αν ειναι ετσι κλεινω τον ενισχυτη να κρυωσουν οι 24 λαμπιτσες, να παρω λιγο το πανι να σκουπισω τις (πλαστικες η ατσαλινες) χοανες κ σιγα σιγα να τα μαζευω...:145:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: high end φυκια....

και αργησες:136:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.179
Μηνύματα
2.891.560
Members
38.003
Νεότερο μέλος
Periklis1987
Top