high end φυκια....

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.070
Reaction score
127.838
Απάντηση: Re: high end φυκια....

Άμα θελήσω κόρνες, υπάρχουν τα K+H.
μονο στο tweeter Και μονο για να μειωνει (οριζοντιο οβαλ σχημα) τις αντανακλασεις των υψηλων στην κονσολα.
είστε και άσχετοι ρε, δεν είναι κόρνες, γουέιβ-γκάιντς είναι, κι έχει και το μιντ και το τβίτερ, απορώ γιατί σας κάνω παρέα...:136:

... σοβαρά τώρα, και εδώ που τα λέμε δηλαδής, κόρνα με 30 χιλιάρικα δεν είναι high end! Το high end στις κόρνες ξεκινάει τουλάχιστον από τα 100 χιλιάρικα και πάνω, άσε που πρέπει να είναι φτιαγμένες από ιρόκο, ανακυκλωμένο από τα καράβια του Wellington, για να πάρει τις σωστές χροιές!
ένα έχω να σου πω: λεφτά, υπάρχουν.:142:

Πού είναι τώρα και ο γιατρός, να του μηδενίσω τις μπαλκονόπορτες, να τον μηδενίσω κι αυτόν!
κάτσε να σε προλάβω: οι μπαλκονόπορτες όντως είναι για μπάτσες, κουκουρούκου, φύκια στον κύβο.

αχχχχ, τό'πα κι ηρέμησα.

τώρα μηδένισε κι εμένα, αφού δε ξέρω από τσίπουρα, μόνο μπύρες καταλαβαίνω και κάτι χαλασμένα μαλτ!:126:

Μαύρες οι κόρνες των Κου-Χου
μαύρη κ' η μαυρομαλλούρα του γιατρού,
μαύρα τα γυαλιά του αδερφού,
μαύρα και τα χωνιά του τζεϊμπελιού...
θυμίζεις χάρυ κλυν στα νιάτα του, να το προσέξεις...:142:

Καλημερα!

Δηλαδη εμενα που με τρελλαινουν τα Klipschorn και τα Avantgarde Θα με αφορισετε δηλαδη ???
τι καλημέρα? εσύ πέρασε έξω! που μου θες και καραμούζες...

Καλα.....Αν ειναι ετσι κλεινω τον ενισχυτη να κρυωσουν οι 24 λαμπιτσες, να παρω λιγο το πανι να σκουπισω τις (πλαστικες η ατσαλινες) χοανες κ σιγα σιγα να τα μαζευω...
καραμούζα η ντουντουκοειδέστατη η χαλιεντού, ειδικιά για λάτρεις της λαμπάτης ανόρθωσης σε λαμπάτα φόνο, από χρυσά αυτιά φτιαγμένη, για σένα γιάννη μου, που ξέρεις να εκτιμάς το καλό κρασί ---εεε, τον καλό ήχο ήθελα να πω...
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.946
Reaction score
34.722
Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

...



καραμούζα η ντουντουκοειδέστατη η χαλιεντού, ειδικιά για λάτρεις της λαμπάτης ανόρθωσης σε λαμπάτα φόνο, από χρυσά αυτιά φτιαγμένη, για σένα γιάννη μου, που ξέρεις να εκτιμάς το καλό κρασί ---εεε, τον καλό ήχο ήθελα να πω...

Να φυγετε Κυριε, να πατε αλλου...:131:

Αντε μην αδειασω ολα τα επιπλα απ το σπιτι κ βαλω οχι ενα αλλα 2 παρακαλω ζευγαρια Magnepan Πορτες κ εχω hi end ηχο χ 2 πλεον...:139:

Εδω καλο κρασι κ τσιπουρο...Λαμπατο παρακαλω...(παλαιωνεται κατω απο ΕΙΔΙΚΕΣ λαμπες ...:141:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.070
Reaction score
127.838
Απάντηση: high end φυκια....

αυτά να τα πεις στον Κόγια τον μεθυσμένο από τα τσίπουρα και τα ιστιοφόρα, που πάει κ γράφει για κόρνες στο μιντ και στο τβίτερ των ATC, ο άσχετος, ούτε το γουέιβ-γκάιντ δε χώνεψε ακόμα....τι ξέρει αυτός από καλό κρασί ρεεεεεεεεε!:143::135::143::135:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.982
Reaction score
55.242
Απάντηση: high end πειράγματα...

ρε παλκαρ εβαλες φορα παρτιδα τα minigun και κατι εγινε?...
Δικαιώθηκε η...υπερβολική σιγουριά μου ότι θα σε πείραζε...:126:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: high end φυκια....

εγω να πειραχτω ?
απο σενα ?
I dont think so
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: high end φυκια....

Kαι δεν μου λετε ρε χαινταδες....ουλοι σας....
...ποιος απο εσας πιστευει οτι ακουει ποιο καλα....:118:

και μην φαγωθητε....:405:
Οποιος εχεις πλυνει-καθαρισει ποιο καλα τα αυτια του!:142::142:
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: high end φυκια....

Οποιος εχεις πλυνει-καθαρισει ποιο καλα τα αυτια του!:116:
Αντωνιε καθε χρονο επιβαλετε Ωτορινολαρυγγολογίκη εξεταση για να λες οτι κατι ακους.....:137:

Και αν δεις προβλημα βαζεις και ακουστικουλη..ενα η δυο αναλογα το προβλημα.......δεν ειναι κακο...μια μικρη ενισχυση...:126:
..σαν το HDMI REPEATER ενα πραγμα....

Ειδαλως μενεις στα χαρτια και ζωγραφιζεις κυκλωματα....:143:
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: high end φυκια....

παρε ενα rf 7
ποιοτικοτερο στον ηχο allover.
To RF 7 είναι καλύτερο από το RF-83;

Έχοντας ακούσει μόνο το RF-83 πιστεύω πως αυτό πρέπει να είναι καλύτερο....

Πάντως το RF 7 είναι ακριβότερο...
 

Μηνύματα
4.853
Reaction score
4
Απάντηση: high end φυκια....

Τετοια ακους?
Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια!
Να δύο πραγματικά Χαηεντάδικες κουβέντες που μου έλλειψαν....:137:

Αλήθεια...., τι μουσική πρέπει να ακούει ο "σωστός" χαι-εντ-αςς και ποια όχι ??
Έχω την εντύπωση ότι καλύτερα απόλα πρέπει να παίζει ένας δίσκος που δεν μπορείς να βρεις 'εσύ' απλέ ανθρωπάκο....:105:


Το σύστημά μου, με νέο φεγγάρι (απόψε), το έχει ακούσει κανείς ??
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: high end φυκια....

To RF 7 είναι καλύτερο από το RF-83;

Έχοντας ακούσει μόνο το RF-83 πιστεύω πως αυτό πρέπει να είναι καλύτερο....

Πάντως το RF 7 είναι ακριβότερο...
το 83 ειναι κλασεις χειροτερο

Να δύο πραγματικά Χαηεντάδικες κουβέντες που μου έλλειψαν....:137:

Αλήθεια...., τι μουσική πρέπει να ακούει ο "σωστός" χαι-εντ-αςς και ποια όχι ??
Έχω την εντύπωση ότι καλύτερα απόλα πρέπει να παίζει ένας δίσκος που δεν μπορείς να βρεις 'εσύ' απλέ ανθρωπάκο....:105:


Το σύστημά μου, με νέο φεγγάρι (απόψε), το έχει ακούσει κανείς ??
ατζελα δημητριου και πανω , ή κατι σε στελα μπεζεντακου
ή τζουλια αλεξανδρατου

βεβαια καλο ειναι να ξεκινησεις απο τερλεγκα -τσιμογιαννη
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: high end φυκια....

Αντωνιε καθε χρονο επιβαλετε Ωτορινολαρυγγολογίκη εξεταση για να λες οτι κατι ακους.....:137:

Και αν δεις προβλημα βαζεις και ακουστικουλη..ενα η δυο αναλογα το προβλημα.......δεν ειναι κακο...μια μικρη ενισχυση...:126:
..σαν το HDMI REPEATER ενα πραγμα....

Ειδαλως μενεις στα χαρτια και ζωγραφιζεις κυκλωματα....:143:
Συμφωνω Κωστα μου,συμφωνω απολυτα!(για ποιον να χτυπαει η καμπανα?):138:
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Εγώ απλά θα πω το εξής για τα JBL που αναφέρθηκαν παραπάνω μιας και τα άκουσα κι εγώ στον Αντώνη.

Τα ηχεία είναι εξαιρετικά και θα συμφωνήσω και με τα σχόλια του Αργύρη και όσων τα έχουν ακούσει.

Δυστυχώς δεν υπάρχουν εύκολα προς ακρόαση αλλά θα συμβούλευα όποιον τα κρίνει να τα ακούσει και μετά να γράψει τα σχόλια του.

Όσον αφορά την καμπίνα τους και το finish θα ήθελα να προσθέσω ότι η φωτογραφία τα αδικεί πάρα πολύ μιας και από κοντά είναι "μπιμπελό".
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Δεν κρύβω ότι κάποια στιγμή στο μέλλον, μιας και είμαι και αισιόδοξος, θα ήθελα να τα αποκτήσω και σε ιδανικές συνθήκες ακόμα και τα Everest.




 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: high end φυκια....

Δεν κρύβω ότι κάποια στιγμή στο μέλλον, μιας και είμαι και αισιόδοξος, θα ήθελα να τα αποκτήσω και σε ιδανικές συνθήκες ακόμα και τα Everest.




Σωτηρη καλημερα.Δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να ακους απο πλαστικες η μεταλλικες, αθλιες κορνες, ηχο.Βεβαια εαν ηξερε ο κυριος(ημιθεος)απο τι υλικο ειναι φτιαγμενες δεν θα μιλαγε ετσι.Αλλα μεχρι σημερα ηξερε μονο το μεταλλο και το πλαστικο.Μεχρι εκει ξερει.Θα μπορουσε ο Θεμις (location),που ακουσε το συστημα να μας πει την αποψη του.Ο θεμις ειναι γνωστος αντικορνιστης και μονο στο ακουσμα jbl-κορνες χαλασε η διαθεση του,την πρωτη φορα με αποπηρε,οταν ομως τα ακουσε μου εδωσε συγχαρητηρια για την επιλογη μου, και οτι εαν δεν ηξερε οτι το ηχειο ειναι με κορνες δεν θα το καταλαβαινε.Υπ οψιν,ακουσαμε μονο τζαζ-πιανο και λιγο κλασσικη.(Σε διαφορα τεστ που εχουν γινει, ο γραφων ειπε οτι δεν καταλαβε πως παρασυρθηκε και ακουγε κλασσικη μουσικη για ωρες,και μαλιστα απο εκπομπη ραδιοφωνου!!)Η ακροαση κρατησε περιπου 3/4.Ακομη βεβαια υποστηριζω οτι δεν εχουμε ολοι τα ιδια ακουσματα,και το τι αρεσει στον καθε ενα ειναι υποκειμενικο.Δεν μπορω να μηδενησω τους λαμπατους ενισχυτες που κατα πρωτον δεν εχω ακουσει,και κατα δευτερον δεν μου αρεσουν γενικα οι λαμπες,υπαρχουν υλοποιησεις ομως εξαιρετες πχ Α.R,που μου αρεσαν παρα πολυ.Οπως δεν μπορω να μηδενισω τα m.l summit(τα οποια ειχα στην κατοχη μου)αλλα δεν ειναι των γουστων μου,ειναι καταπληκτικα ηχεια αλλα οχι για εμενα.
 

Μηνύματα
931
Reaction score
81
Απάντηση: high end φυκια....

Μου κινεις το ενδιαφερον!Καντε καμια μαζωξη να τα ακουσουμε και εμεις ρε παιδια!:103:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.217
Reaction score
20.929
Απάντηση: high end φυκια....

Μου κινεις το ενδιαφερον!Καντε καμια μαζωξη να τα ακουσουμε και εμεις ρε παιδια!:103:
Ωραία ιδέα, αλλά εγώ φύκια δεν τρώω! Θα έρθω με το Μελίδη, οπότε ετοιμάστε μερικά τυροπιτάκια για μένα, και μια γαβάθα κεφτεδάκια για το Μιχάλη. :114:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: high end φυκια....

χαι εντ και θα την βγαλετε με κεφτεδακια?
γμτ το κρτ μου , τουλαχιστον ζαρκαδι απο το μπροχτμ και αναλογες σος.
Τι χαι εντ ειναι με κεφτεδακια ?
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Το πρόβλημα σε αυτό το hobby είναι ότι έχουμε όλοι στραβωμένα αυτιά από όλες τις αηδίες που ακούμε και έχουμε χάσει τη μπάλα. Θέλει ανοιχτό μυαλό και τύχη για να μπεις στο σωστό δρόμο.
 

Μηνύματα
4.887
Reaction score
4.010
Απάντηση: high end φυκια....

Τελευταια ολο και περισσοτεροι κολανε την ασθενεια της κορνας. Ενα απο τα τελευταια θυματα ειναι ο Κωστας ΕΑΡ (βλεπε Κ+Η) :138:. Να δουμε ποιος θα ειναι ο επομενος. Παντως μαλλον χτυπαει πρωην πανελακηδες.

Τον Χιουστον τον βλεπω ακλονητο! Η εχεις αποψη η δεν εχεις αποψη ρε παιδι μου. Οχι σημερα ετσι κι αυριο ...γιουβετσι!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.156
Μηνύματα
2.890.822
Members
37.996
Νεότερο μέλος
bb4lifestyle
Top