AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Άντε ο Τσαντουλής ζηλεύει γιατί δεν ανακάλυψε αυτός την metric αλλά κάποιος άλλος. :116:
Οι υπόλοιποι τι ζόρι τραβάνε ακριβώς δεν έχω καταλάβει...

Σε ένα χομπίστικο φόρουμ κάποιοι έψαξαν και βρήκαν ένα εργαλείο με τρομερές δυνατότητες που κοντράρει ηχητικά ως μετατροπέας πανάκριβες μηχανές, ενώ ταυτόχρονα κάνει άλλα 1000 πράγματα πολύ ουσιαστικά για την αναπαραγωγή στο σπίτι μας... μην τα ξαναλέμε. Και αντί να τους πούνε μπράβο, βγάζουν άγχος μη τυχόν κάποιοι "θεοποιήσουν" την κάρτα (τι σημαίνει αυτό άραγε), μιλούν για "απόψεις" και "κολλήματα" όταν οι ίδιοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται, ψάχνουν με αγωνία για να βρούνε κατασκευαστικά "ελαττώματα", κάποιον που την άκουσε και δεν του άρεσε ενώ εμμέσως υποβιβάζουν τον μοναδικό 101% αξιόπιστο Έλληνα reviewer σε μη αντικειμενικό και προκατειλημμένο κριτή και περιμένουν το stereophile για να δούνε το φως το αληθινό. Για άλλη μια φορά γέμισε το forum διάττοντες αστέρες. Ορισμένοι είναι λες και περίμεναν στη γωνία ψάχνοντας ευκαιρία να αντιπαρατεθούν, να δηλώσουν την παρουσία τους, να πάρουν λίγο χρόνο δημοσιότητας.

Μου 'ρχονται στο μυαλό πολλοί χαρακτηρισμοί γι αυτές τις συμπεριφορές αλλά κάνω (ακόμη) υπομονή. Καλό θα είναι αυτό το muppet show να μη συνεχιστεί για πολύ ακόμη γιατί ενώ φημίζομαι για την υπομονή μου, δεν συμβαίνει το ίδιο για τις αντιδράσεις που ακολουθούν όταν αυτή εξαντλείται.

...
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Τώρα αυτό είναι ωραίο νήμα, να αρχίσει να το διαβάζει κανείς από την πρώτη σελίδα για να φτάσει εδώ , κουρασμένος και καταϊδρωμένος?

Καλά και συ τι θα μας πεις τώρα (θα σκεφτεί κανένας που έχει αρχίσει να φορτώνει), δεν πας καμιά βόλτα πρωί – πρωί και να μας αφήσεις και εμάς να κοιμηθούμε, μιας και το ξενυχτήσαμε πάλι με επιθέσεις και αντεπιθέσεις επιπέδου δημοτικού, όπου κανένας δεν θα σταματήσει αν δεν πει την τελευταία λέξη, έστω και αν αυτή δεν τιμάει ούτε τον ίδιο που την ξεστομίζει?

Αλλά θα προλάβω να γράψω κι εγώ την μ@λ@κία μου πριν προλάβετε να ξυπνήσετε!

Η έκθεσή μου σήμερα θα έχει τίτλο «Γιατί καταλήγουν έτσι τέτοια νήματα».

Χωρίς σειρά προτεραιότητας:

1. Γιατί οι περισσότεροι ψοφάμε να ανήκουμε σε κάποιου είδους σύνολο ομοϊδεατών, ή για να είμαστε πιο συγκεκριμένοι, σε ένα σύνολο που έχει διαφορετικές απόψεις από κάποιο άλλο. (Διαφορετικά δεν θα υπήρχαμε ως σύνολο)

2. Γιατί μας αρέσει η αυτοπροβολή, ώστε να καλύψουμε τα δικά σας πραγματικά προβλήματα.

3. Γιατί έχουμε ανάγκη την αναίμακτη σύγκρουση ώστε να μην χρειαστεί να την εφαρμόσουμε σε πιο πραγματικές (και πολύ πιο επικίνδυνες ) καταστάσεις.

4. Γιατί μας λείπει η δημιουργικότητα, και αναλωνόμαστε στην κριτική και την κατανάλωση.

4.Γιατί είμαστε ξερόλες και η ευφυΐα έχει πάει περίπατο.

5.Γιατί δεν μπορούμε να αντιληφτούμε το μηχανισμό της έρευνας και της δημιουργίας, και πως αυτές καταλήγουν να παράγουν έργο. Είναι τυχαίο ότι αυτούς που περισσότερο θαυμάζουμε σε αυτό το forum είναι οι ως επί το πλείστον ήπιοι και ισορροπημένοι άνθρωποι της DIY κοινότητας? (Πάω στοίχημα ότι ούτε το 1% εδώ μέσα δεν έχει την δεξιότητα να κάνει σωστά μια κόλληση με το κολλητήρι…)

6. Γιατί είμαστε ημιμαθείς και αυτό είναι πολύ χειρότερο από το να δηλώνουμε ότι δεν το κατέχουμε το αντικείμενο. (Άσε που αν μπεις σε ένα R&D και ρωτήσεις κανέναν στημένο εμπρός στον υπολογιστή με τις ώρες, « πως τα βλέπεις τα πράγματα ρε φιλαράκο, θα την βρούμε την άκρη?», το πιθανότερο είναι να σου απαντήσει ότι «δεν ξέρω, το παλεύω όμως…».

Προσθέστε ότι θέλετε στα παραπάνω…
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Και όπως γράφει και ο φίλος μου ο Γιάννης ο Αγγελάκας:

ΘΑΛΑΜΟΣ Δ

Με κατατρώγει αυτό το ανώδυνο ξεπέρασμα των αρχικών μου πόθων.
Ω! Η πρώτη ιδέα έχει κιόλας αντικατασταθεί με μια άλλη πιότερο ευπρόβλεπτη, ευέλικτη, πρακτική.
Ή μάλλον όχι.
Εδώ έχουμε να κάνουμε με υποκατάσταση.
Παλεύω με το υποκατάστατο της μέρας και όχι με την ίδια τη μέρα.
Ερωτοτροπώ με το υποκατάστατο της νύχτας και όχι με την ίδια τη νύχτα.
Ούτε καν αυτό τον ίδιο το θάνατο δεν ανέχομαι, πρέπει να βρεθεί κάτι άλλο.
Αρχίζω και νιώθω περισσότερο άνθρωπος μέσα σ' αυτή τη φτηνή και απόκοσμη φαντασμαγορία της ματαιότητας, θέλω να παρουσιάσω το δικό μου νούμερο.
Στριμώχνομαι στη σειρά με υπερτροφικές μπαλαρίνες, σταφιδιασμένες πριμαντόνες, καυλωμένους στρατοκράτες, βιαστές λαχανικών, ορχήστρες δολοφόνων, φυματικούς μεσσίες, πυρηνικούς επιβήτορες.
Έρχεται η σειρά μου, έρχεται η σειρά μου και δεν έχω τίποτα αξιόλογο να επιδείξω, κάποιο τρικ να γοητεύσω έστω μερικούς.
Τρέμω. Τα έχω χαμένα.
Αυτό θα κάνω.
Θα ουρλιάξω πως είμαι πάμφτωχος κι αδέξιος κι ανίκανος και κενός και ίσως γι' αυτό ν' αξίζω μια στιγμή την προσοχή σας.
Θα τρομάξουν.
Δεν μπορεί, θα με χειροκροτήσουν.

Α! Ξημερώνει για τα καλά, πρέπει να βρω κάποιον να του πω μια καλημέρα. Αρκεί βέβαια αυτός ο κάποιος να μην οπλοφορεί.

Γιάννης Αγγελάκας – Πώς τολμάς και νοσταλγείς τσόγλανε ? (1999)
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
στην αρχη απορησα αλλα μετα το καταλαβα. μου ειπε και ο ιαρ οτι ειμαι μπερδεμενος και ειπα να το δουλεψω λιγο.

Αυτη η καρτα ειναι γυναικα. Και μαλιστα προστυχη τσουλα. Κλεινει πονηρα το ματι σε ολους.
Και Την θελουν ολοι. Και μαλιστα με παθος. Ολοι θελουν να την πανε στο κρεβατι εεεεεεε στο ρακ ηθελα να πω. Καποιοι απο ερωτα και καποιοι απο μισος.
Αλλος θελει να της βγαλει τα ματια εεεεε τα λαμπακια και αλλος θελει να κοιμουνται αγκαλια.
Αβυσσος το πιπι εεεεεεεεε η ψυχη του ανδρος...........

να κλειδωθει το θεμα μεχρι να ληξει το αυριανο φιλικο προετοιμασιας στο οακα ...................

ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΙΚΟΜΕΤΡΙΚΟΑΝΤΙΜΕΤΡΙΚΟΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!!!!!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.019
Reaction score
127.711
Απάντηση: Re: Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Θα παιδεύεσαι σε ένα Mac ...
a sta diala hamene! :116::116::116::114:

(αν και πολύ πιθανά να έχεις και πάλι δίκιο..)
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Ησε δοιχασμένοι πρωσοπικωτιτα
Βρίζεις στα ξένα
a sta diala hamene!
και συμβουλεύεις στα Ελληνικά
φακτς οφ λάϊφ
Ενα γιατρό για τον γιατρό ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:114::114:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.019
Reaction score
127.711
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

για μενα το ατου της μετρικ ειναι στο θεμα θορυβου!!
για μένα στην ισοστάθμιση χώρου!!

εννοείται πως είδα τον ρόκη!:116:
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.943
Reaction score
34.690
Καλημερα λαεεε!!!

(ειπα να πω μια καλημερα εδω κ οχι στα λοιπα θεματα, θα πιασει πιο πολυ τοπο εδω...!)

Τι κανετε? ολα καλα?
 

Μηνύματα
20.358
Reaction score
14.943
Απάντηση: Re: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Καλημερα λαεεε!!!

(ειπα να πω μια καλημερα εδω κ οχι στα λοιπα θεματα, θα πιασει πιο πολυ τοπο εδω...!)

Τι κανετε? ολα καλα?
:114:


Καλημερα!



 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.019
Reaction score
127.711
Απάντηση: Re: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Καλό θα είναι αυτό το muppet show να μη συνεχιστεί για πολύ ακόμη γιατί ενώ φημίζομαι για την υπομονή μου, δεν συμβαίνει το ίδιο για τις αντιδράσεις που ακολουθούν όταν αυτή εξαντλείται.

...
ταύρος σε υαλοπωλείο? όου μάι γκάντ! :116::116:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Οταν μεγαλώσω θέλω να γίνω ..σοβαρός Χαϊφιντελίστας

 

Μηνύματα
20.358
Reaction score
14.943
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

...γιατί ενώ φημίζομαι για την υπομονή μου, δεν συμβαίνει το ίδιο για τις αντιδράσεις που ακολουθούν όταν αυτή εξαντλείται.

Α! Ξημερώνει για τα καλά, πρέπει να βρω κάποιον να του πω μια καλημέρα. Αρκεί βέβαια αυτός ο κάποιος να μην οπλοφορεί.
Καλά και συ τι θα μας πεις τώρα (θα σκεφτεί κανένας που έχει αρχίσει να φορτώνει), δεν πας καμιά βόλτα πρωί – πρωί και να μας αφήσεις και εμάς να κοιμηθούμε, μιας και το ξενυχτήσαμε πάλι με επιθέσεις και αντεπιθέσεις επιπέδου δημοτικού, όπου κανένας δεν θα σταματήσει αν δεν πει την τελευταία λέξη, έστω και αν αυτή δεν τιμάει ούτε τον ίδιο που την ξεστομίζει?

Αλλά θα προλάβω να γράψω κι εγώ την μ@λ@κία μου πριν προλάβετε να ξυπνήσετε!

Pause:

 
Last edited by a moderator:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.019
Reaction score
127.711
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Σας τό'χω ξαναπεί πολλές φορές, αλλά στου κου-φού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα!

Μια "φέτα", μια "κάρτα", με ένα σωρό λαμπάκια, ελαφριά σα πούπουλο, χωρίς βαρβάτο τροφοδοτικό, χωρίς χρυσά κι επώνυμα βύσματα, με φάιρ-γουάιρ και βύσματα υπολογιστών στην πλάτη (όου μάι γκαντ) και με ανάγκη χρήσης μακ, δεν στέκει στο χώρο του Hi-End. Δεν έχει καλές χροιές, είναι "ξερή", δεν έχει υγρές μεσαίες, δεν δεν δεν, δε παίζει καλά. Πέριοντ.

Βάλτε στο παιχνίδι την καταστροφική συνέπεια της -άκουσον άκουσον- ψηφιακής ισοστάθμισης πάνω στο αγνό αναλογικό σήμα, και μιλάμε για ολοκληρωτική καταστροφή του υπέροχου αναλογικού ήχου, τον κατακερματισμό του, την τιποτένια πχιότητα, μόνο για κουφούς μετρησιομανείς!

Απορώ γιατί ενδιαφέρεστε ρε σεις! Πάρτε ρε παιδιά τα κουβαδάκια σας κι άντε σε μια άλλη παραλία!

Αφήστε μας τους 2-3 κολλημένους τζιτερόπληκτους ντιτζιταλοφρίκουλες κουφούς να παίζουμε με τέτοια ανόητα μηχανήματα.

Αφήστε μας στην ησυχία μας!

Αμαν πχια!

:116::116::116::116:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.614
Reaction score
4.151
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Απορώ γιατί ενδιαφέρεστε ρε σεις! Πάρτε ρε παιδιά τα κουβαδάκια σας κι άντε σε μια άλλη παραλία!

Αφήστε μας τους 2-3 κολλημένους τζιτερόπληκτους ντιτζιταλοφρίκουλες κουφούς να παίζουμε με τέτοια ανόητα μηχανήματα.

Αφήστε μας στην ησυχία μας!

Αμαν πχια!

:116::116::116::116:
Έλα τώρα,μεταξύ μας,γουστάρεις το τζέρτζελο οπότε άσε κατά μέρους της ρητορικές ερωταπαντήσεις..
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.212
Reaction score
20.908
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

..., χωρίς χρυσά κι επώνυμα βύσματα, ...
Μα τα χίλια ελάφια χωρίς κέρατα! Ο Argi πού είναι; Χόρευε breakdance σε μέρος που απαγορευόταν, και τον μπαγλάρωσαν;
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: AVMentor reviews.... Metric Halo LIO-8!

Μα τα χίλια ελάφια χωρίς κέρατα!
Αυτό είναι υπονοούμενο για την κόμη του Ζαπ ?:405:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.134
Μηνύματα
2.889.819
Members
37.994
Νεότερο μέλος
JimmyVas1978
Top