Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Από τη πόρτα σου περνώ και τηγανίζεις ψάρια, πέτα μου ένα κεφτέ, ευχαριστώ δεν καπνίζω.

...
Γιατι το λες αυτό;

..γιατί οι ψαροκιοφτέδες ήταν τόσο καυτοί, που καπνίζανε κατά το πέταγμα από την πόρτα.... τί δεν καταλαβαίνεις? :138:
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.490
Reaction score
27.225
Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........




Δεν εχω δει τα τελευταία μυνήματα , αλλά έτσι για να την σπάσω σε μερικούς μερικούς, (οχι δεν εννοώ τον ear) πάρτε αυτό.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.356
Reaction score
11.863
Απάντηση: Re: Συνεχισε να με βριζεις φιλε μου, δεν θα επανελθω.....

Από τη πόρτα σου περνώ και τηγανίζεις ψάρια, πέτα μου ένα κεφτέ, ευχαριστώ δεν καπνίζω.

...
Παλιο αυτο...
μηπως εχεις μεινει στην εποχη του χαλκου;
 

Μηνύματα
3.345
Reaction score
460
Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Καλα, βαλε στροβοσκόπιο σε ελαφρυ πλατω και βαλε μετα κεφαλη να διαβασει σε δισκο αμεσης κοπης και ελα ξανα με τον κηδεμονα σου.....
Εχεις την εντυπωση οτι το F-W το φτιαξα για πλακα?

ειπαμε ο εγωισμος τυφλώνει.....
Δεν εχω ακουσει ποτε να τυφλωνει ο εγωισμος ....η μ@λ@κι@ τυφλωνει.
Και σορυ βρε Χρηστο αλλα μεχρι σημερα δεν εχω ακουσει κατι αλλο απο εσενα.
Δεν ειναι επιθεση αυτο,ειναι το απαυγασμα των τοσων ερωτησεων που σου ειχα κανει στο παρελθον (οταν εστηνα το 1210 με τον Παππα) και ποτε δεν πηρα καμια απαντηση.
Που τα βρισκεις βρε Χρηστακο και τα γραφεις ολα αυτα ?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.476
Reaction score
21.239
Απάντηση: Re: Συνεχισε να με βριζεις φιλε μου, δεν θα επανελθω.....

Συμφωνα με τον τιτλο του νήματος.... την ΜΕΤΡΙΚ θα την εκαιγα κι εγω, αν μου ειχε καψει 3 φορες τους ενισχυτες μου... (οπως την επαθαν καποιοι εδω μεσα και το απεκρυψαν...)

Τωρα για το ποσο καλα παιζει, επιτρεψτε μου να ασπαστω την γνωμη καποιων με εξαιρετικά συστηματα που την ακουσαν και ειπαν...

- "ΤΖΙΦΟΣ" φασαρια για το τιποτα.... αποδοση ενος μέσου CDplayer.....
Βλαση σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λόγια. Βλεπεις..... κανουμε τη πλακιτσα μας και ειμαστε large αλλα..... οταν μας θιξουν το εργαλείο μας το αλλαζουμε το παραμυθι με βρισιες κλπ..... ΚΡΙΜΑ!!!

Απαγορευεται απ' οτι βλέπω να ακουει και να εμπιστευεται καποιος, φιλους με καλα συστηματα που το ακουσαν το εργαλειο ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ.....

Μονο να σε ενημερωσω, αν δεν το ξερεις, οτι το κολπο με τετοιες ψηφιακες κατασκευες ειναι παλιο, ηδη από το 2001 με την TacT η οποια βλεπω δεν εχει πια προσβασιμο website...

- http://cpskal.gr/meet02-2.htm

Συνεχισε να με βριζεις φιλε μου, δεν θα επανελθω.....
Χρήστο, καλημέρα.

Δεν συνηθίζω να λαμβάνω μέρος σε διαδικτυακούς "καυγάδες", αλλά στο συγκεκριμένη περίπτωση έχεις άδικο.

Από την μια πλευρά αφήνεις υπονοούμενα για την εσκεμμένη απόκρυψη της ταλαιπωρίας που υπέστει ένας συμforumίτης (δεν έχει σημασία ποιος είναι) υπό το πνεύμα ότι εάν την αποκάλυπτε ουσιαστικά θα καταφερόταν εναντίον της συγκεκριμένης συσκευής - άρα το αποκρύπει για να μην θιγεί ο ίδιος και η επιλογή του. Νομίζω δεν περίμενες κάποιο διαφορετικό αποτέλεσμα από το να θιγεί ο συγκεκριμένος χρήστης, να βγει μπροστά παραδεχόμενος την ταλαιπωρία του και να σε προκαλέσει σε απάντηση βρίσκοντας αφορμή από κάτι που είπες εσύ. Τι είπες;

Ε, να: ζητάς από το forum που παρακολουθεί το θέμα να σου επιτρέψει να ασπαστείς την άποψη γνωστών/φίλων σου με εξαιρετικά συστήματα. Δηλαδή, ασπάζεσαι (άρα υιοθετείς) την άποψη κάποιων χωρίς να έχεις δώσει εσύ την ευκαιρία της ακρόασης στον εαυτό σου και στην συσκευή - και θεωρείς ότι "όλα καλά επειδή το είπαν αυτοί με τα εξαιρετικά συστήματα"*. Από έναν άνθρωπο, σαν κι εσένα, που είναι χρόνια στον χώρο του ήχου περίμενα περισσότερη αντικειμενικότητα. Περίμενα να πει ο ίδιος "την έβαλα στο σύστημα, μέτρησα, ρύθμισα, μέτρησα ξανά, άκουσα και η άποψή μου είναι αυτή". Αυτό δεν το έκανες και για αυτό ο Βλάσης χαρακτηρίζει μ@λ@κί@ αυτό που έγραψες. Το χειρότερο ξέρεις ποιο είναι; Ότι ασπάστηκες "άποψη". Ξέρεις τι λένε για τις απόψεις, σωστά;

Για να έχουμε καλό ερώτημα δηλαδή, εάν αυτοί οι κάποιοι σου έλεγαν ότι η συσκευή είναι καταπληκτική και ότι θα πετάξουν τα συστήματά τους από το μπαλκόνι, θα υιοθετούσες αυτήν την άποψη; Ή θα ήσουν επιφυλακτικός; Μήπως υιοθετείς την άποψή τους περί "ΤΖΙΦΟΣ" κτλ επειδή αυτό ήθελες να ακούσεις; Σκέφτηκες ποτέ ότι το πάθος σου για τον αναλογικό ήχο σε έχει "τυφλώσει"; Σημείωσε ότι κι εγώ είμαι φίλος (όχι οπαδός) του αναλογικού ήχου, αλλά αυτό δεν με εμποδίζει να αναγνωρίζω ότι υπάρχουν και άλλοι "δρόμοι" που οδηγούν στη "νιρβάνα" της απόλαυσης της μουσικής - είτε αυτοί περνάνε από flacs και dacs, είτε από iMac και Metric είτε είτε είτε... Εσύ πόσο έτοιμος είσαι να δεχτείς κάτι τέτοιο;

Κάτι τελευταίο: Είσαι από τους λίγους συμforumίτες που έχει τις γνώσεις για να αποτελεί asset για οποιοδήποτε παρόμοιο site και ο οποίος μπορεί να μετατρέπει τον εαυτό του σε liability ανά πάσα στιγμή, ακυρώνοντας ουσιαστικά τα όσα έχει προσφέρει - και ενδεχομένως όσα θα μπορούσε να προσφέρει.




*Αλήθεια, αυτοί με τα εξαιρετικά συστήματα έχουν και εξαιρετικούς χώρους που αναδεικνύουν τα συστήματά τους;
 

D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Δεν εχω ακουσει ποτε να τυφλωνει ο εγωισμος ....η μ@λ@κι@ τυφλωνει.
Και σορυ βρε Χρηστο αλλα μεχρι σημερα δεν εχω ακουσει κατι αλλο απο εσενα.
Δεν ειναι επιθεση αυτο,ειναι το απαυγασμα των τοσων ερωτησεων που σου ειχα κανει στο παρελθον (οταν εστηνα το 1210 με τον Παππα) και ποτε δεν πηρα καμια απαντηση.
Που τα βρισκεις βρε Χρηστακο και τα γραφεις ολα αυτα ?
τωρα που το λες, στου μενδρινου οταν τον ρωτησα κατι για το λινν μου (επειδη ειχε λεει και αυτος), μου απαντησε, "ε πανε τοσα χρονια, που να θυμαμαι..."
μ ο υ φ αααααααααααααααααα ο γκουρου της βελονας....


 

Μηνύματα
3.345
Reaction score
460
Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Σε συχνες ερωτησεις για κεφαλες,βραχιονες,πλατω,στηριξεις κλπ δεν μου απαντησε ποτε,παρα μονο εεεεε εχει περασει καιρος απο τοτε που την ακουσα (πχ) και δεν θυμαμαι η που θες να ξερω.

Ξερει να κρινει ομως συστηματα (παντα αλλων) και να εκθετει κοσμο,αυτο το ξερει πολυ καλα.

Δεν κοιταει το δικο του συστημα.........σε λιγο δεν θα μπορει να μπει στο χωρο του ουτε ο ιδιος απο τις μηχανηματαρες που εχει αμολησει στο πατωμα,στα σκρινια και στα πρεβαζια.

Τελος παντων,η παρουσια του Χρηστου εδω ανεβαζει την προσελευση αναγνωστων του σαιτ και καλα κανουν οι υπευθυνοι που τον εχουν.

Πρεπει να γελαμε κι'ολας λιγο βρε παιδια.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Συνεχισε να με βριζεις φιλε μου, δεν θα επανελθω.....

Βλαση σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λόγια. Βλεπεις..... κανουμε τη πλακιτσα μας και ειμαστε large αλλα..... οταν μας θιξουν το εργαλείο μας το αλλαζουμε το παραμυθι με βρισιες κλπ..... ΚΡΙΜΑ!!!

Απαγορευεται απ' οτι βλέπω να ακουει και να εμπιστευεται καποιος, φιλους με καλα συστηματα που το ακουσαν το εργαλειο ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ.....

Μονο να σε ενημερωσω, αν δεν το ξερεις, οτι το κολπο με τετοιες ψηφιακες κατασκευες ειναι παλιο, ηδη από το 2001 με την TacT η οποια βλεπω δεν εχει πια προσβασιμο website...

- http://cpskal.gr/meet02-2.htm

Συνεχισε να με βριζεις φιλε μου, δεν θα επανελθω.....
Να με συγχωρει η χαρη σου αλλα εξεφρασες μονο κακοηθεια και τιποτα αλλο........
Παραδεξου το οτι σε ολο το thread καταπιες αρκετα .....εκανες λιγο την κοροιδα ,πολλα δεν τα αντεχες και ταχα με καλαμπουρι το ξεπερναγες!!!
Για αλλη μια φορα δεν σεβαστηκες ανθρωπους που εγραψαν πολλα χρησιμα πραγματα και φυλαξες για το τελος μια παπαρια!

Θα μου πεις πρωτη φορα ειναι που γινεσαι εριστικος ?οχι βεβαια.....ειναι στον χαρακτηρα σου και αυτο δεν θα αλλαξει για αυτο και τοσα χρονια κουβαλλας σε μονιμη βαση τον τιτλο --ΒΑΝ ΜΑΝ----και δεν νομιζω να σε ξεπερασει ποτε κανενας!!!!!

Οσο για το αν την εχουν ακουσει φιλοι σου ...αυτα ειναι παραμυθια δικα σου γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να εχει γινει αυτο!!!!!

Τωρα για το αν βριζω οπως ανεφερες ...γελιεσαι φιλε....βρες μου ενα ποστ που εχω βρισει η εχω προσβαλλει καποιους ανθρωπους εδω μεσα με τον τροπο που εσυ αναφερεις......γιατι στα σιγουρα αυτο δεν ειναι του χαρακτηρος μου και το ξερεις!!!!

Και οταν σου ζητησα απαντηση εκανες την κοροιδα και εξαφανιστηκες απο το thread ενω ανεβασες φωτος στο δικο σου θεμα(σαφως και μπορουσα να σε βλεπω)......σαφως διαβαζες τι γραφοταν εδω αλλα δυστυχως για σενα δεν ειχες απαντηση και για μια ακομα φορα εκτεθηκες!!!!!!!

Φυσικα να μην επανελθεις αν φερθεις αναλογα.....δεν το χρειαζοματε να εισαι σιγουρος !!!!!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Κότες κότες κότες μόνο εγώ γράφω.
που να ανέβασω αρχεία wav να τα κατεβάσετε να μου κάνετε μια συγκρισουλα?
(μόνο όσοι έχουτε καλά σύστηματα δηλαδης...)
εμεις με metric και Krell μπορουμε????:116:
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Re: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

εμεις με metric και Krell μπορουμε????:116:
Οσοι εχουν καλα συστηματα ειπε......τα Krell ποιος τα ξερει τωρα.....:116:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.353
Reaction score
21.450
Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Λοιπόν, είμαι από χθεσινοβραδινά τσίπουρα - ρίξαμε το θάψιμο της αρκούδας. Πλακωθείτε όσο θέλετε, αλλά μη τσακώνεστε! :114:
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Λοιπόν, είμαι από χθεσινοβραδινά τσίπουρα - ρίξαμε το θάψιμο της αρκούδας. Πλακωθείτε όσο θέλετε, αλλά μη τσακώνεστε! :114:
παρτες ρε...............................:618::618::618:
 

Μηνύματα
3.345
Reaction score
460
Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Δεν τσακωνομαστε βρε,τοποθετουμαστε......:125:
 



Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Λοιπόν, είμαι από χθεσινοβραδινά τσίπουρα - ρίξαμε το θάψιμο της αρκούδας. Πλακωθείτε όσο θέλετε, αλλά μη τσακώνεστε! :114:
Τώρα για να καταλάβουμε, εσύ μιλάς η τα τσίπουρα?:116:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.039
Reaction score
35.265
τελικα ομως, ακομα δεν καταληξαμε, τι παζει καλα κ τι οχι?

ποιανου η γνωμη μετραει κ ποιανου δε μετραει?

:116:
 

Μηνύματα
3.345
Reaction score
460
Απάντηση: Σκαλουμπαξ......θα βαλω φωτια στην Metric μου..........

Ξερετε βρε παιδια τι μου εχει κανει εντυπωση στον Χρηστο.......

Απο την ημερα που τον γνωρισα ολο αλλαγες κανει στο υπερσυστημα (εχει παιξει και στο σταρ τρεκ) .......την μια ξυριζει την κεφαλη την αλλη την ξαναξυριζει,βαλε 1-2 μηνες για αντικατασταση, την αλλη το φόνο φευγει για ανακαλωδιωση,την αλλη για παραμετροποιηση την αλλη καιει την αλλη κεφαλη,μετα αλλαζει καλωδια,την αλλη περιμενει να του καλιμπραρουν το πικαπ την αλλη προσθετει καποια εξωτερικα μπιχλιμπιδια,αντε και να στησουμε το ψηφιακο......τι γινεται ρε μεγαλε εδω 3-4 χρονια παιδευεσαι να το στησεις το ρημαδι....

Και τωρα η ερωτηση:ΠΟΤΕ ΑΚΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ??????/

Αφου συνεχεια κατι γινεται εκει μεσα,ξεκινησες με 5 τετρ μετρα μηχανηματα και τωρα εχεις πιασει και τον εξωστη,μονο οι απωλειες απο το καλωδιωμανι αρκουν....αλλα ξερεις εσυ!!!!!ΜΕΓΑΛΕ ΜΟΥ!!!!

Παντως μην παιδευεσαι αλλο φιλε μου,η μονη λυση για σενα ειναι να φερεις καθαρο ρευμα απευθειας απο την Πτολεμαιδα.......εκει "ποναει" το συστημα σου.

Εαν και μετα απο αυτο δεν παιξει....τοτε πετατο.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.039
Reaction score
35.265
ρε παιδια, ας μη λεμε κακιες, ας ειμαστε "γλυκολογοι", δεν κακο, δε χρειαζεται να τη λεμε μεταξυ μας τωρα, ενταξει...

ας ηρεμησουμε κι ας μαλωσουμε πιο "ομορφα" ...!
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.981
Μηνύματα
2.924.671
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top