Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Εξακολουθω να λεω οτι απο την μια δεν εχει κανενα νοημα η περιγραφη των γεγονοτων (διοτι θα κριθει υποκειμενικη - στην ουσια ειναι βεβαια), απο την αλλη οτι και να γραφει θα αποτελεσει μοχλο δυσμενων σχολιων - και αναξιοπιστιας.

Δεν υπαρχει περιπτωση λοιπον να γραψω τιποτα επ αυτου, θεωρηστε οτι ηταν λαθος μου που ανεφερα αυτη την ακροαση.

Υ.Γ
Απειχα απο την ακροαση κυριοι, σημαινει οτι ημουν σε αλλο δωματιο κατα την διαρκεια της - ειναι κατανοητο τωρα, η να πω και σε ποιο δωματιο ημουν?
Σχολια της ταξης, ενυπωσιασμος, δεν εγινε κ.λ.π θα προτιμησω να μην τα σχολιασω.

...
Κώστα, εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Στη θέση σου δε, εγώ θα έλεγα ότι ήμουν και σε άλλη πολυκατοικία!

Δεν είναι να μπλέκει κανείς τώρα...



...

Υ.Γ 2
Ας καταλαβουμε επιτελους οτι καθενας εχει το δικαιωμα να δωσει οσα χρηματα γουσταρει και να αγορασει οτι του αρεσει για να ακουει οσο λαθος νομιζει.Βεβαια δεν ξερετε οτι εγω τα παιρνω τζαμπα. :laugh:

[/B]Υ.Γ 3
Αυτα τα περι σχολων και νεου ηχου, ειναι παραμυθια της χαλυμας, ο ηχος ειναι ενας και καθε μηχανημα που σεβεται τον εαυτο του οφειλει να τον αναπαραγει.

ΩΠ!

Τι ήταν αυτό τώρα;

Η παραπάνω Καρατζαφερική κωλοτούμπα επιβεβαιώνει τη βεβαιότητά μου ότι:

...

Έλυσα το μυστηριακό μυστήριο του μυστηριώδους μαέστρου...
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Αυτα τα περι σχολων και νεου ηχου, ειναι παραμυθια της χαλυμας, ο ηχος ειναι ενας και καθε μηχανημα που σεβεται τον εαυτο του οφειλει να τον αναπαραγει.
Ο "ένας ήχος" μπορεί να αξιολογηθεί μόνο μέσα απο αντικειμενικά στοιχεία.

Ειδάλλως δέν είναι ένας ήχος. Είναι πολλοί και εξαρτώνται απο τον εκάστοτε ακροατή...
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.739
Reaction score
7.534
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Νεες τεχνολογιες Κωστα ....οχι νεος ηχος......
 


Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Νεες τεχνολογιες Κωστα ....οχι νεος ηχος......
Α γεια σου, αλλο νεες τεχνολογιες, αλλο νεος ηχος ...
Α τι ωραια, συμφωνω κι εγω (σορυ ομως γιατι ηθελα να γραψω αυτο που ειπε ο Αlex περι νεας αποψης), αλλα γιατι οι νεες τεχνολογιες δειχνουν να εχουν και "νεα αποψη στον ηχο" ?

Επισης, και θελω μια σταρατη απαντηση, ετσι βρε παιδια να καταλαβω κι εγω το λαθος μου......γιατι πρεπει σωνει και ντε να "ασπαστω" αυτη την νεα αποψη οταν δεν εχω κανενα προβλημα με την "παλια" ? - βεβαια μιας και παραγεται ακομα μονο παλια δεν ειναι , αλλα τελος παντων !
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Re: Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Α τι ωραια, συμφωνω κι εγω, αλλα γιατι οι νεες τεχνολογιες δειχνουν να εχουν και "νεο ηχο" ?
Δέν είπα νέο ήχο αλλα νέα "άποψη" στον ήχο. Μάλιστα το έβαλα και σε εισαγωγικά για να χαλάσω και τον όρο άποψη που πρακτικα δέν υφίσταται στην υψηλή πιστότητα...
 


VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Re: Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Δέν είπα νέο ήχο αλλα νέα "άποψη" στον ήχο. Μάλιστα το έβαλα και σε εισαγωγικά για να χαλάσω και τον όρο άποψη που πρακτικα δέν υφίσταται στην υψηλή πιστότητα...
κατανοητα ακατανοητο :roflmao:
 


Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Δέν είπα νέο ήχο αλλα νέα "άποψη" στον ήχο. Μάλιστα το έβαλα και σε εισαγωγικά για να χαλάσω και τον όρο άποψη που πρακτικα δέν υφίσταται στην υψηλή πιστότητα...
Βρε συ Alex, στησε πρωτα ενα δικο σου συστημα υψηλης πιστοτητας και μετα μιλα για αποψη.
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Βρε συ Alex, στησε πρωτα ενα δικο σου συστημα υψηλης πιστοτητας και μετα μιλα για αποψη.
Αν φανταστώ πως όριζεις το σύστημα υψηλής πιστοτητας τότε σίγουρα δεν θα στησω ποτε...δεν θέλω μάλιστα...ε με το ζόρι;;;;;
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Παντως το VDH MC SILVER IT MKIII το οποιο ειχα μεχρι και πριν 1,5 χρονο (κι εγω στο 1m) με ακροδεκτες WBT Next Gen Ag ηταν μεγαλο χρεπι ! Μολις βγηκε στην αγορα το "The Orchid" (400 euro/m) το πατησε κατω σα σταφιδα ! Τελικα αφου το κρατησα για λιγοτερο απο χρονο το τραμπαρα με το "Τhe Mountain" (1000 euro/m).
Κι επειδη αναφερθηκε και το Goldmund LINEAL, να πω οτι ο Κωστας εχει δικιο. Το ειχα το 1995 μεταξυ Μιmesis 7/Mimesis 8.4 γιατι μονο με αυτα παιζανε αξιοπρεπως τα ενισχυτικα της εταιριας. Μεσα στους ακροδεκτες ειχαν αντισταση.
Tελος παντων.... αυτα για να μη νομιζεις Κωστα οτι δεν ειμαι ομοιοπαθης.
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Αν φανταστώ πως όριζεις το σύστημα υψηλής πιστοτητας τότε σίγουρα δεν θα στησω ποτε...δεν θέλω μάλιστα...ε με το ζόρι;;;;;
Αρα οι αποψεις σου, οι κρισεις σου για συστηματα, μηχανηματα, νοοτροπιες κ.λ.π που φτανουν μεχρι και στο επιπεδο των υποδειξεων προς τριτους.......πηγαζουν απο τα........χαρτια ?

Παντως το VDH MC SILVER IT MKIII το οποιο ειχα μεχρι και πριν 1,5 χρονο (κι εγω στο 1m) με ακροδεκτες WBT Next Gen Ag ηταν μεγαλο χρεπι ! Μολις βγηκε στην αγορα το "The Orchid" (400 euro/m) το πατησε κατω σα σταφιδα !
Ξεχασες να συμπεριλαβεις στο κειμενο την μαγικη προταση..." στο συστημα μου"...
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ωπ! Συγνωμη λαθος. Το ειχα στους 80 ποντους μεταξυ pre-pre/RIAA. Σ'α αυτο το σημειο εβαλα ενα custom coaxial.
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Έχεις ξοδέψει χρόνο και χρήμα σε καλώδια πάσης χρήσεως για να ματσάρεις το σύστημα σου.
Μήπως αδικείς τον "καινούργιο" ταϊζοντας τον με ακατάλληλα καλώδια ;
Αρα......εγω εχω εξαιρετικα καλωδια μιας και σε μενα τα Νκορια επαιξαν εξαιρετικα......
Μπορει....
Παντως ολα τα καλωδια διασυνδεσης, phono-pre, CD-pre, pre-amp (τεμαχια 3 στο συστημα) ηταν τα εξης - και με προδιαγραφες :
Τι μου θύμισες ρε συ, πω πω πω...
...τελικά βρήκα καλύτερα καλώδια από αυτά του βαντενχούλη. Δηλαδή, για να στο κάνω λιανά, βρήκα καλώδια που μου "άρεσαν" ακόμα περισσότερο από αυτά τα "κορυφαία" καλώδια. Ήταν τα ανάλογα καλώδια της Goldmund, τα οποία βέβαια ήταν λίγο πιο ακριβά, αλλά ντέφι να γίνει, τα πήρα.

Αρκετά χρόνια αργότερα, βρήκα το ίδιο καλώδιο (κατασκευαστικά - οπτικά) με το καλώδιο της Goldmund σε κατάστημα ηλεκτρονικών απέναντι από τον Ευκλείδη. Ασημένιο με ασημένιο μπλεντάζ. Το δίναν για κεραίες αν θυμάμαι καλά, με 2-3 € το μέτρο. Γουέλκαμ του δε μασίν...
Τώρα δηλαδή για να καταλάβω... όλοι εσείς έχετε "άποψη" από καλά καλώδια ή καβλώδια?:gotcha:
Πάω να πιω καμιά μπυρίτσα με τον Τάκη να γουστάρω...
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ναι Κωστα μου. Στο συστημα μου. Απο το οποιο περασαν τα Β&W 801 μεταξυ αλλων, για να καταληξω ως πλεον βλασφημος με Lowther σε κορνες !
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.981
Reaction score
55.237
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Δεν υπαρχει περιπτωση λοιπον να γραψω τιποτα επ αυτου, θεωρηστε οτι ηταν λαθος μου που ανεφερα αυτη την ακροαση.
Υ.Γ
Απειχα απο την ακροαση κυριοι, σημαινει οτι ημουν σε αλλο δωματιο κατα την διαρκεια της - ειναι κατανοητο τωρα, η να πω και σε ποιο δωματιο ημουν?
Σχολια της ταξης, ενυπωσιασμος, δεν εγινε κ.λ.π θα προτιμησω να μην τα σχολιασω.
Υ.Γ 2
Ας καταλαβουμε επιτελους οτι καθενας εχει το δικαιωμα να δωσει οσα χρηματα γουσταρει και να αγορασει οτι του αρεσει για να ακουει οσο λαθος νομιζει.(Βεβαια δεν ξερετε οτι εγω τα παιρνω τζαμπα. :laugh:)
Υ.Γ 3
Αυτα τα περι σχολων και νεου ηχου, ειναι παραμυθια της χαλυμας, ο ηχος ειναι ενας και καθε μηχανημα που σεβεται τον εαυτο του οφειλει να τον αναπαραγει.
Υ.Γ 4
Αντωνη ποτε θα ερθεις να πιστοποιησεις το συστημα μου?
http://www.avsite.gr/vb/showthread....E-Einstein-on-the-Beach&p=1639666#post1639666
 


Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Αρα οι αποψεις σου, οι κρισεις σου για συστηματα, μηχανηματα, νοοτροπιες κ.λ.π που φτανουν μεχρι και στο επιπεδο των υποδειξεων προς τριτους.......πηγαζουν απο τα........χαρτια ?



Ξεχασες να συμπεριλαβεις στο κειμενο την μαγικη προταση..." στο συστημα μου"...
Κοιτα η αλήθεια ειναι ότι δεν έχω σύστημα. Ουτε εχω ακουσει ποτε κανενα καλο συστημα.Αλλα και εσυ δεν έχεις εμπειρίες απο λαιβ ακροασεις(όπως λέγατε κάποτε σε κάποιο γνωστο φόρουμ)...
Εγώ έχω.επαιζα 9 χρονια φλογέρα.ειχα φτάσει σε επίπεδο ανωτέρας!!!ουαααα την έχω μεγαλυτερη...την εμπειρία!!!!
 

D

deleted user 10898

Guest
Το συμπέρασμα ειναι οτι εγω και ο κφ τον πήραμε χωρίς να τον ακούσουμε και όλοι οι άλλοι θα τον πάρουν αφού τον ακούσουν.
ΚΟΤΕΣ
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.101
Μηνύματα
2.888.524
Members
37.989
Νεότερο μέλος
katerinagourz
Top