Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Έχεις ξοδέψει χρόνο και χρήμα σε καλώδια πάσης χρήσεως για να ματσάρεις το σύστημα σου.
Μήπως αδικείς τον "καινούργιο" ταϊζοντας τον με ακατάλληλα καλώδια ;
Μπορει.... :rolleyes:
Παντως ολα τα καλωδια διασυνδεσης, phono-pre, CD-pre, pre-amp (τεμαχια 3 στο συστημα) ηταν τα εξης - και με προδιαγραφες :
(Τα valhalla μπηκαν για πολυ λιγο).

Van Den Hul MC - SILVER IT MKIII Balanced.

Tri-axial double-shielded design, all conductors are made of the world’s highest grade of Matched Crystal (MC) Oxygen Free Copper (OFC) with a very thick mechanically (thus non-chemically) applied layer of purest silver.

The MC - SILVER IT Mk III Balanced employs extremely low loss Teflon as internal insulation material.
This purest form of Teflon is normally only used in the most advanced audio grade capacitors.

Eff. Conductor Ψ/Eq. AWG No./Strands:
Core: 0.382 mm²
Intermediate conductor: 0.308 mm² / Core: AWG 21.3
Intermediate conductor: ~AWG 22 / Core: 19
Intermediate conductor: 80
Screen: 216 + Ag tape

Resistance 20 °C :
Core: 4.5 Ohm/100 m.
Intermediate conductor: 5.2 Ohm/100 m.
Screen: 0.90 Ohm/100 m.

Capacitance:
Core-Intermediate conductor: 95 pF/m.
Intermediate conductor-Screen: 77 pF/m.

External Diameter Dimensions:
7.5 mm.

Insulation / Dielectric Strength / Test Voltage:
Core and intermediate conductor: PTFE tape
Jacket: HULLIFLEX � EHD / 300 Vrms min.

2.870 € / 1.0 meter .

Βεβαια και πολυ απλα εχει ο μπαξες, (κουτες με καλωδια) τα οποια δεν τοποθετηθηκαν.
 




Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
895
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

...προσδιορίζοντας αόριστα ως αντικειμενικούς τους δικούς τους υποκειμενικούς τους σκοπούς με όχημα άλλα μέσα και τεχνοτροπίες (που ευτυχώς υπάρχουν πολλές)
Τα παράλληλα σύμπαντα που έλεγα.
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Είναι το καλύτερο θέμα -χωρίς ιδιαίτερα χρήσιμες πληροφορίες- ever...γουστάρω...τσακωμοί, συγνώμες, παρεξηγήσεις, κάποια-λίγα στοιχεία, προτιμήσεις, υποκειμενικότητες, απογοητεύσεις, αποκαλύψεις, αν είχε και λίγο sex θα ήταν φουλ κομπλέ σήριαλ Α (Δ) τάξης!! Σε κάποιες στιγμές δε, έχω ρίξει απίστευτο γέλιο...και ειλικρινά τα λέω με τη καλή έννοια όλα αυτά, μου αρέσει η όλη δυναμική...άσχετα αν είναι κάπως φτωχό σε πληροφορίες...είναι πλούσιο σε συμπεριφορές κι έχει αν μη τι άλλο ενδιαφέρον!!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.518
Reaction score
75.193
Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Εννοειται , αλλα οχι οταν αγοραστηκαν τα ηχεια ! :wink:
Καλά, τώρα με μισό μέτρο καλώδιο τα παίρνεις. Αλλά με δυο-τρία μέτρα ξεπερνάς και την αρχική τιμή. :smile:
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
μην με προκαλειτε σας παρακαλω κυριε, ακου λειπει το σεξ ........ ας μην ελειπαν τα σποϊλερ .......
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Πέστα χρυσόστομε.....



Spoiler βρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μπορει....
Το οτι δίνεις στον εαυτό σου την πολυτέλεια της αμφιβολίας είναι θετικό.

Van Den Hul MC - SILVER IT MKIII Balanced........
.....................................
....................................
Jacket: HULLIFLEX � EHD / 300 Vrms min.
Όλα τα παραπάνω είναι άνευ ουσίας .Ενημερωτικό του Βαντεχούλη που λες κι εσύ .
Δεν αποδεικνύουν πως παίζουν .Και δυστυχώς γιά σένα δεν υπάρχει κανένα μέλος να επιβεβαιώσει το πως ακούγονται όλα αυτά σπίτι σου.
Κάνεις συνεχώς κριτική σε συστήματα άλλων αλλά δεν υπάρχει άποψη για τα δικά σου πεπραγμένα ούτε εδώ ούτε αλλού πουθενά.
Και μην αναφέρεις την φευγαλέα επίσκεψη στο σπίτι σου του Βλάση ως μαρτυρία .

2.870 € / 1.0 meter .
Αυτό κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε να το αναφέρεις καθόλου .
Γνωρίζοντας την γνωριμία σου με τον Βαντεχούλη ξέρουμε οτι αγόρασες σε άλλη τιμή.
Όσο για την τιμή αυτή καθαυτή είναι "υπερβολικά εξωφρενική",για μένα τουλάχιστον
Κοστίζει όσο μια metric η 4 n core πλήρη.


ΥΓ Στην ακρόαση του φίλου μουσικού η "παπαδιά" άλλαζε τους δίσκους ;:smile:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

ΥΓ Στην ακρόαση του φίλου μουσικού η "παπαδιά" άλλαζε τους δίσκους ;:smile:
Άσε μας ρε Μάνο με τις κρυάδες σου... ξεχνάς εύκολα [γέρος άνθρωπος...] ....υπαρχει και Παπαδοπαίδι στο σπίτι,
σε κάλυψα? :gotcha:


ΥΓ. Κανόνισε... θα πω του Τάκη να πάρει και σένα μαζί του.:gotcha:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.927
Reaction score
127.498
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μπορει.... :rolleyes:
Παντως ολα τα καλωδια διασυνδεσης, phono-pre, CD-pre, pre-amp (τεμαχια 3 στο συστημα) ηταν τα εξης - και με προδιαγραφες :
(Τα valhalla μπηκαν για πολυ λιγο).

Van Den Hul MC - SILVER IT MKIII Balanced.



2.870 € / 1.0 meter .
Τι μου θύμισες ρε συ, πω πω πω...

κορυφαία καλώδια! τα είχα "ακούσει" παλιά, όταν είχα ένα προ conrad johnson και τελικό Counterpoint, απίστευτα καλά καλώδια, έπαιζαν "παπάδες". ακόμα θυμάμαι πόσο πολύ μου "άρεσαν". Εξαιρετική επιλογή.

Βέβαια, τότε ήμουν "χα(λ)ιεντάς".:geek:

Μερικά πράγματα αλλάζουν, μερικά δεν αλλάζουν. :cool:

Τότε έπαιζαν παπάδες, τώρα παίζουν στου παπά! :roflmao:







ΥΓ. τελικά βρήκα καλύτερα καλώδια από αυτά του βαντενχούλη. Δηλαδή, για να στο κάνω λιανά, βρήκα καλώδια που μου "άρεσαν" ακόμα περισσότερο από αυτά τα "κορυφαία" καλώδια. Ήταν τα ανάλογα καλώδια της Goldmund, τα οποία βέβαια ήταν λίγο πιο ακριβά, αλλά ντέφι να γίνει, τα πήρα. Αρκετά χρόνια αργότερα, βρήκα το ίδιο καλώδιο (κατασκευαστικά - οπτικά) με το καλώδιο της Goldmund σε κατάστημα ηλεκτρονικών απέναντι από τον Ευκλείδη. Ασημένιο με ασημένιο μπλεντάζ. Το δίναν για κεραίες αν θυμάμαι καλά, με 2-3 € το μέτρο. Γουέλκαμ του δε μασίν...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.927
Reaction score
127.498
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

μην με προκαλειτε σας παρακαλω κυριε, ακου λειπει το σεξ ........ ας μην ελειπαν τα σποϊλερ .......

να γίνει επίτιμος.

ΤΩΡΑ.
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.144
Reaction score
20.717
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε See for Ίασις.

Δεν ξερω αν ο αναγνωστης θα επιθυμουσε μια εκτενη αναλυση για το τι εγινε.
Ισως, να αρκει μονον να πω οτι ο ncore ξανα αποδειχτηκε λιγοτερος των προσδοκιων.

Να σημειωσω οτι εγω απειχα της ακροασης.

Προσωπικά, θα με ενδιέφερε μια εκτενή ανάλυση του έγινε. Στο κάτω κάτω, συνθέτης και μαέστρος είναι ο άνθρωπος, εάν δεν ακούει αυτός μουσική, τότε ποιος ακούει;:smile:
Καλά περνάμε, είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα που έλεγε κι ο μακαρίτης ο Ηλιόπουλος, αλλά μην με γράφετε... Κρίμα είμαι το πτωχό...
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε See for Ίασις.

Καλά περνάμε, είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα που έλεγε κι ο μακαρίτης ο Ηλιόπουλος, αλλά μην με γράφετε... Κρίμα είμαι το πτωχό...
Αγαπητε, θα ειχε πραγματικο νοημα αυτο που ζητας, εαν αντιμετωπιζοταν οπως του αρμοζει.
Μιας ομως και δεν ειναι υγιης η κουβεντα, καθε σχολιο θα πεσει στο κενο, οποτε το θεωρω απο την μερια μου χασιμο χρονου να ασχοληθω με τις εντυπωσεις.

Τι μου θύμισες ρε συ, πω πω πω...

κορυφαία καλώδια! τα είχα "ακούσει" παλιά, όταν είχα ένα προ conrad johnson και τελικό Counterpoint, απίστευτα καλά καλώδια, έπαιζαν "παπάδες". ακόμα θυμάμαι πόσο πολύ μου "άρεσαν". Εξαιρετική επιλογή.
Τα εχεις μπερδεψει Κωστα, το MK III δεν ειναι τοσα χρονια στην "πιατσα", αρα αλλο καλωδιο ειχες ακουσει.
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Πάντως το σίγουρο είναι...οτι αποτελεί καλύτερη επένδυση η αγορά καλωδίων απο την αγορά ηχείων!!!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.071
Μηνύματα
2.887.588
Members
37.982
Νεότερο μέλος
Kleiber
Top