Ηλεκτρονικό τσιγάρο

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Πάλι καλά που δεν έχω βάλει πραγματική ημερομηνία γέννησης (κατά τύχη).
1/12/83

Πάει το γυαλάκι του Nautilus...
Καλά που μου είχε πάρει ο Τριανταφυλλένιος εφεδρικό.
Να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εδώ,τόσο για τα τεχνικά όσο κ για την δήλωση της προσπάθειας τους κ της εξέλιξής της γενικότερα ( ήταν μεγάλο κίνητρο,τουλάχιστον για εμένα)
Εντυπώσεις αφού περάσουν λίγες ώρες-μέρες...για την ώρα πάντως όοοολα καλά κ ήπια πάνε!!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.018
Reaction score
96.591
Πάει το γυαλάκι του Nautilus...
Καλά που μου είχε πάρει ο Τριανταφυλλένιος εφεδρικό.
Πήγα την Τρίτη, μετά τον καφέ, να πάρω αντιστάσεις για τον Ναυτίλο και είχε μόνο τις 1,6Ω. Τόσο οι αντιστάσεις, όσο και τα εφεδρικά γυαλάκια φαίνεται ότι θ' αργήσουν.
 


Μηνύματα
155
Reaction score
46
Βρε Zizik τι τα θελεις 3 provari
αντε μαναμ πουλα το σατινε να παρουμε και εμεις κανενα χαχα
καλο αλλα λιγι τσιμπημενο το hippo2 στην atmistiqe ταιριαζει ταμαμ με προβατο και τι δαχτυλιδι στο e-smokers
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.656
Reaction score
75.761
Δεν είναι δικό μου το άσπρο βρε, είναι του profi. ;)

Καλά, $40-50 για ένα δαχτυλίδι; Θα τρελλαθώ.


EDIT: Είναι πολύ πιό πολύπλοκο απ' ό,τι αρχικά νόμισα. Και με airflow control, για ατμιστήρια που κλείνουν με το Provari. Πολύ καλό και πολύ ακριβό.

EDIT 2: 27€ εδώ, είδα αμερικάνικες τιμές και φρίκαρα.
 
Last edited:

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
EDIT: Είναι πολύ πιό πολύπλοκο απ' ό,τι αρχικά νόμισα. Και με airflow control, για ατμιστήρια που κλείνουν με το Provari. Πολύ καλό και πολύ ακριβό.
έχω την εντύπωση πως το συγκεκριμένο air flow control θα είναι αποτελεσματικό στο να μειώσει την ροή του αέρα ενός ατμοποιητή. κ όχι να την αυξήσει.το nautilus ας πούμε έχει ως ατμοποιητής 4 τρύπες διαφορετικού μεγέθους κ με το δαχτυλίδι διαλέγεις μία απ'όλες.
στο hippo έχει ο ατμοποιητής μία στάνταρ ροή αέρα κ με το hippo επιλέγεις να την αφήσεις ελεύθερη ή να την περιορίσεις.δεν νομίζω να την αυξάνει.
προσωπική άποψη τα παραπάνω χωρίς εμπειρία με το hippo.
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.656
Reaction score
75.761
Υπάρχουν ατμοποιητές με τρύπες στο πάσο που όταν βιδωθούν στο Provari κλείνει τελείως η παροχή αέρα. Aspire bdc για παράδειγμα.
 

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.332
Reaction score
3.636
Προτού τα σκάσω για το Provari το οποίο λιμπίζομαι καιρό θα ήθελα κάποια βοήθεια με γεύσεις.

Δεν ψάχνω απαραίτητα κάτι που μιμείται τσιγάρο, αλλά θέλω κάτι για all-day χρήση, που να μην σε λιγώνει, κάτι όχι υπερβολικά δυνατό και βαρύ. Μου πρότειναν να πάω σε μέντα, τσάι κτλ.

Τέλος, ποιες θεωρούνται καλές εταιρίες υγρών? Φίλοι από εξωτερικό είναι φανατικοί των Ahlusion και Alice in Vapeland.
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Υπάρχουν ατμοποιητές με τρύπες στο πάσο που όταν βιδωθούν στο Provari κλείνει τελείως η παροχή αέρα. Aspire bdc για παράδειγμα.
ναί όντως αυτοί θα δουλεύουν με το provari αν πάρει κανείς το hippo κ αυτό είναι ένα συν.
αλλά νομίζω πως δεν θα μετατρέπει έναν ατμοποιητή που έχει σφιχτή τζούρα...σε "ναργιλέ" (lung hit).
 



Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.656
Reaction score
75.761
Last edited:

Μηνύματα
155
Reaction score
46
Ζizik υπεκφευγεις μου φαινεται χαχα
το σατινε δλδ το ασημι θελω οχι το ασπρο
αντε βρε αποφασισε το ,κακασχημο ειναι χαχα
υγρα,μου αρεσε το papillon organic tobacco τρελλαααα
αλλα αφηνει πολυ μακα
τωρα κανω diy υγρα με βασεις totally αλλα ψαχνομαι σε αρωματα
μεχρι τωρα τιποτε δεν με ικανοποιει σαν το tobacco
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.086
Reaction score
98.505
Γιατί δε στο βάφει ο Τάκης ο λαμπάτος; :rolleyes:
 


Y

Yiannis_B

Guest
Η κενή θέση είναι για το τρίτο το μακρύτερο mod. :prankster: :roflmao:
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
6.924
Reaction score
5.818
Πριν μια ωρα αγορασα το cool fire 1
http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=60_96&product_id=473
Ηθελα κατι μικροτερο απο το vamos που εχω.Δεν χρησιμοποιησα τον ατμοποιητη που περεχει η συσκευασια του,αλλα τον Protank 2 οπου κατεχω.
http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=61&product_id=446
Mετα από χρηση 3 ημερων με το cool fire 1,θα ηθελα να πω τις εντυπώσεις μου.

Την πρωτη μερα το δουλεψα με τον protank 2 οπου χρησιμοποιουσα με το Vamos. To mοdακι δουλευει σταθερα στα 8,5 watt οπου ατμιζα και με το vamos.

Με βολεψε παρα πολύ. Μικρο,διακριτικο,με πολύ καλο ντουμανι,και "χτυπημα".
Αυτό που μου εκανε εντυπωση είναι ότι,δεν πεφτει η αποδοση του και όταν η μπαταρια είναι στο τελος.

Το ασχημο είναι ότι πρεπει να εχεις κανα δυο μπαταριες μαζι σου,γιατι θα ξεμείνεις.

Δεν ξερω αλλα το vamos δεν με ικανοποιουσε τον τελαιυταιο καιρο. Σαν να ειχε χασει την αποδοση του.

Μηπως θελει κανα γενικο καθαρισμα στις επαφες του?

Παντως το cool fire 1 είναι μια παρα πολύ καλη επιλογή στα χρηματα του! Ειμαι ενθουσιασμένος με την αποδοση του.

Σιγουρα παντως οσοι ατμιζουν περιπου στα 8 watt πανω κατω θα τους ικανοποιησει πολύ.

Αυτή την στιγμη η μπαταρια είναι στο τελος της και ατμιζω όπως όταν είναι πλήρως φορτισμενη.

Οι μπαταριες που πηρα είναι AW 18350 700mah

Το συνιστω ανεπιφύλαχτα!!!
 



Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.588
Μηνύματα
2.910.151
Members
38.068
Νεότερο μέλος
PanMall
Top