Ηλεκτρονικό τσιγάρο

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.086
Reaction score
98.502
Δεν ξερω αλλα το vamos δεν με ικανοποιουσε τον τελαιυταιο καιρο. Σαν να ειχε χασει την αποδοση του.
Μηπως θελει κανα γενικο καθαρισμα στις επαφες του?
Μ' ένα χαρτί κουζίνας καθάρισε τις επαφές της μπαταρίας.

Θα δεις τι μαυρίλα θα βγάλουν.

Πιστεύω ότι μπορεί να φταίει αυτό.
 


Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.656
Reaction score
75.760
Μπράβο Γιάννη!


Σήμερα άρχισε και ο Στριφτούλης. :)
Πήρε αυτό με την οθόνη, πολύ τζίτζικαλ! :D
 


Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.656
Reaction score
75.760
Ναι, πολύ πουτ@νιάρικο.
Δεν κάνει για 'μένα βέβαια, ψείρες τα γράμματα...
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.647
Reaction score
4.238
Ψηφιοποιήθηκα..


Αρχικές,γενικές,εντυπώσεις:

Ο καπνός,old horborn κίτρινο,έχει πιό πλούσια γεύση αλλά τα υγρά που πήρα είναι πιό αρωματικά.
Αυτό που με ξενίζει τώρα στην αρχή είναι η διαφορετική αίσθηση πρόσληψης της νικοτίνης.Αργεί σε σχέση με την τζούρα του τσιγάρου και την πατάω κανόντας μεγάλες ρουφιξιές με αποτέλεσμα μετά από λίγο που επενεργεί να ''την ακούω''.Θα βρω βέβαια το ρυθμό σιγά-σιγά.
Ξεκίνησα με 12άρα περιεκτικότητα σε νικοτίνη αλλά θα δοκιμάσω και 6άρα για να είμαι σίγουρος καθότι μου φαίνεται κάπως βαρύ(εκτός και αν οφείλετε στο ότι δεν έχω βρει το ρυθμό μου ακόμα).

Το μηχανάκι φαίνεται ωραίο,ενώ από μια γρήγορη ματία που έριξα έχει πολλές ρυθμίσεις παραμετροποίησης και πληροφορίες χρήσης.Η χαρά του γκατζατάκια δηλαδή.Είναι σχετικά ελαφρύ στο χέρι σε σχέση με ότι άλλο mod κράτησα χωρίς να έχει φθηνή αίσθηση αλλά δεν είναι και Provari(αυτό έλειπε να ήταν σε τέτοια τιμή).
Τζούρα στα 4.0Volt τελικά καθότι στα 3,7 μου φαινόταν κάπως άδεια από ποσότητα ατμού.
Περισσότερα με τον καιρό.




(Οφείλω να πω ότι μου λείπει κάπως ο καπνός,λογικά λόγω συνήθειας,αλλά θα το παλέψω)

Και φυσικά ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους για τις συμβουλές σας!
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
να'μαι κ εγώ



είμαι στην 5η μέρα μόνο ακόμα αλλά δεν μου έχει λείψει κάτι.
έκανα old holborn μπλέ,την γεύση κ την αίσθηση στο λαιμό δεν έχω καταφέρει να την πετύχω,δεν προσπάθησα όμως :D δεν με απασχολεί παραδόξως(δεν κάπνιζα ποτέ κάτι άλλο κ ας μην είχα καπνό θα πήγαινα να πάρω,με τα χαρτάκια το ίδιο).χθές πειραματίστηκα λίγο με καλά αποτελέσματα,αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί για να ασχοληθώ παραπάνω τώρα.
περισσότερα αφού περάσει καιρός να έχουν λίγο κύρος για κάποιον που το σκέφτεται.

Ξεκίνησα με 12άρα περιεκτικότητα σε νικοτίνη αλλά θα δοκιμάσω και 6άρα για να είμαι σίγουρος καθότι μου φαίνεται κάπως βαρύ(εκτός και αν οφείλετε στο ότι δεν έχω βρει το ρυθμό μου ακόμα).
ήθελα να ξεκινήσω με 18(για να το νιώθω στο λαιμό κυρίως) αλλά ευτυχώς δεν με άφησε ο Δημήτρης...στην αρχή κανένα άρωμα δεν μου έκανε αίσθηση,στο λαιμό δεν καταλάβαινα τίποτα,δεν με πείραξε βέβαια.
το περίεργο όμως είναι πως κάποιοι που τους έστριβα συχνά πυκνά από τα δικά μου,δοκιμάζοντας το μικρό της φώτο έβηχαν...πιστεύω είναι η αλλαγή,κ όχι τόσο αν είναι στην πραγματικότητα βαρύ.

(Οφείλω να πω ότι μου λείπει κάπως ο καπνός,λογικά λόγω συνήθειας,αλλά θα το παλέψω)
Αλήθεια?σου λείπουν ακόμα κ τα τελευταία καταπληκτικά σακουλάκια του old holborn που μάζευαν τόσο στατικό που για να ξαναβάλεις τον καπνό μέσα χωρίς να τα σκορπίσεις ήταν αδύνατο?:D
ή που στο αμάξι δεν μπορούσες να κάνεις την τζούρα σου όποτε ήθελες αν δεν είχες στρίψει από πρίν?;)
μην μασάς keep it up κ καλή αρχή.(αν πήρες vivi nova με 2.4Ohm δοκίμασε 4,2V με αργή τζούρα, όχι γρήγορα κ με δύναμη)
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.647
Reaction score
4.238
Αλήθεια?σου λείπουν ακόμα κ τα τελευταία καταπληκτικά σακουλάκια του old holborn που μάζευαν τόσο στατικό που για να ξαναβάλεις τον καπνό μέσα χωρίς να τα σκορπίσεις ήταν αδύνατο?:D
ή που στο αμάξι δεν μπορούσες να κάνεις την τζούρα σου όποτε ήθελες αν δεν είχες στρίψει από πρίν?;)
Λόγω χρόνιας ενασχόλησης έβαζα σχεδόν πάντα με ακρίβεια την ποσότητα που ήθελα,οπότε δεν με ενόχλησε η αλλαγή στο σακουλάκι.
Επίσης,μαλακωδώς,μπορούσα να στρίψω while driving.
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Λόγω χρόνιας ενασχόλησης έβαζα σχεδόν πάντα με ακρίβεια την ποσότητα που ήθελα,οπότε δεν με ενόχλησε η αλλαγή στο σακουλάκι.
αυτό έκανα από πάντα αλλά το πάρτυ άρχιζε με το που το άνοιγα,επίσης έστριβα πάνω του για να μην τα σκορπάω οπότε με εκνεύρισε πάρα πολύ η αλλαγή!

Επίσης,μαλακωδώς,μπορούσα να στρίψω while driving.
κ εγώ αλλά εντός πόλης...σε ανοιχτό δρόμο όμως που εκεί μου άρεσε μόνο δεν έστριβα κ σταμάταγα,επίσης τότε το ανοιχτό παράθυρο είναι εκνευριστικό.
στον δρόμο από Αγ.Στέφανο προς Ηλιούπολη την μέρα που το πήρα κ έβρεχε,άτμιζα άνετα με κλειστό παράθυρο,ηλίθιο χαμόγελο κ είχα ξενερώσει που δεν το είχα στο ταξίδι που είχα πάει πρίν λίγες μέρες στην νοτιοδυτική Πελοπόννησο.
θα δείς θα το συμπαθήσεις
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.086
Reaction score
98.502
Ποιον ατμοποιητή πήρες Γιώργη;
 




Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Θα σου έλεγα "με γειά" αλλά ακούγεται κάπως .
καλή απόλαυση λοιπόν .:smoke:
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.086
Reaction score
98.502
Θα σου έλεγα "με γειά" αλλά ακούγεται κάπως .
Πες γεια στο κάπνισμα Γιώργη!

Υπομονή λίγες μέρες και μην καπνίσεις καθόλου τσιγάρο για συμπλήρωμα.

Βάλε περισσότερο ρεύμα στο eVic, άλλαξε άρωμα, ακόμη και περισσότερη νικοτίνη αν σου λείψει!
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.588
Μηνύματα
2.910.144
Members
38.068
Νεότερο μέλος
PanMall
Top