Τι είδαμε, τι θα δούμε





rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.219
Reaction score
97.280
The November Man (2014)

View attachment 39775

Πετυχημένη συνταγή χωρίς πρωτοτυπίες (θετικό), με ωραία σκηνοθεσία. 7.0/10
7/10

The Expendables 3 (2014)



Είναι πολύ ευχάριστο να ξέρεις από πριν τι θα δεις. Μου αρέσουν οι προβλέψιμες ταινίες που καλύπτουν τις ορέξεις μου. Για τον ίδιο λόγο που όταν θέλω να ακούσω μουσική, επιλέγω εγώ τα κομμάτια και δεν πρόκειται να ακούσω ραδιόφωνο. Οι εκπλήξεις είναι 99% αρνητικές.

Το "The Expendables" είναι μία καλογυρισμένη περιπέτεια, από αυτές που σπάνια πια βρίσκεις. Και δεν μ' ενδιαφέρει αν οι γερασμένοι παλαίμαχοι δείχνουν λίγοι για τέτοιου είδους ταινίες, από τη στιγμή που η νέα φουρνιά ηθοποιών δεν παίζει σε αντίστοιχες περιπέτειες λόγω αλλαγών στα target groups της εποχής μας.


Λίγα λόγια, αρκετή δράση, ένας υπέροχος Wesley Snipes, σε μία ταινία καθαρά για αντρικό κοινό. Λάθη, σεναριακά κενά και άλλες τέτοιες αναζητήσεις, είναι ανάξια μνείας σε μία τέτοια διασκεδαστική ταινία.

7,5/10

imdb
7,5/10

Δεν νομίζω να έχουν συμπέσει ποτέ οι βαθμολογίες μας. 8-)
Ανησυχώ... :D
 








Μηνύματα
2.270
Reaction score
1.251
Εχθές είδα το θρίλερ babadook που ξεκίνησε πολύ ωραία,ήταν αρκετά τρομαχτικό σαν δαίμονας αλλά πάντα κάτι πάει στραβά και η ταινία βγαίνει μέτρια,4/10.
Είχε στοιχεία παρόμοια με:
Δρακουλα,εξορκιστή,insidious,τα λόγια από το the shining (το ζήσαμε και αυτό),λίγο the conjuring,και sinister (έκαψε στη φου-φου το καταραμένο βιβλίο).

Επίσης είπα να δω για πρώτη φορά ταινία του Bruce Lee και είδα το Enter the dragon 1973 αλλά πολύ βαρετό,πολύ διάλογος και λίγες καρπαζιές.

* Το δε κουφό που διάβασα,ο ηθοποιός του The crow 1994 (Brandon Lee) ήταν γιος του Bruce Lee και επίσης στα γυρίσματα της,τραυματίστηκε από εξωστρακισμό σφαίρας και πέθανε...Ρε τον καημένο...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.355
Reaction score
88.846
Εχθές είδα το θρίλερ babadook που ξεκίνησε πολύ ωραία,ήταν αρκετά τρομαχτικό σαν δαίμονας αλλά πάντα κάτι πάει στραβά και η ταινία βγαίνει μέτρια,4/10.
Είχε στοιχεία παρόμοια με:
Δρακουλα,εξορκιστή,insidious,τα λόγια από το the shining (το ζήσαμε και αυτό),λίγο the conjuring,και sinister (έκαψε στη φου-φου το καταραμένο βιβλίο).

Επίσης είπα να δω για πρώτη φορά ταινία του Bruce Lee και είδα το Enter the dragon 1973 αλλά πολύ βαρετό,πολύ διάλογος και λίγες καρπαζιές.

* Το δε κουφό που διάβασα,ο ηθοποιός του The crow 1994 (Brandon Lee) ήταν γιος του Bruce Lee και επίσης στα γυρίσματα της,τραυματίστηκε από εξωστρακισμό σφαίρας και πέθανε...Ρε τον καημένο...
Μια χαρά πέρασες δηλαδή... :)
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.332
Reaction score
99.243


Με αυτούς θα πέρναγες σίγουρα καλύτερα! :whistling:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.219
Reaction score
97.280
Guardians of the Galaxy (2014)

Guardians-of-the-Galaxy-End-Credits-Scene-Explained.jpg


Μα 8,4 στο imdb? Αυτό σκέφτηκα ξέροντας ότι πρόκειται για ταινία της Marvel. Κι όμως, ναι. Καλογυρισμένη, με χιούμορ, ανάλαφρη όσο πρέπει (κόμικ είναι...), σου χαρίζει ένα απολαυστικό δίωρο. 8,5/10
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
The November Man (2014)



Φτηνιάρικη αλλά James Bond στάιλ... Υπερατλαντικοί Αμερικάνοι Κατάσκοποι σε κοινοπραξία με υποψήφιο Ρώσο Πρόεδρο.... και όχι μόνο..... στο τέλος όμως ο καλός τους χαλάει τα σχέδια και παίρνει και το κορίτσι μαζί του..... τι άλλο να πεις... βαρετή σε όλα και το μόνο καλό που είχε ήταν η εικόνα!
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Dawn of the Planet of the Apes (2014)



Εδώ τα πράγματα είναι ελαφρώς καλύτερα, βαρετό στόρι μεν αλλά με καλά εφέ και καλογυρισμένο....
πιστεύω ότι και κάπου εδώ πρεπει να τελειώσουν αυτές οι πιθηκοταινίες... καιρός να πάμε για άλλα!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.901
Μηνύματα
2.922.168
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top