Ούζο καραφάκι 9€

Μηνύματα
2.782
Reaction score
1.207
Πινω ουζο ... μπολικο αλλα φετος το καλοκαιρι δεν βρηκα καπου να το εχουν σε νορμαλ τιμη ! 9 ευρω τα 200ml ειναι τιμη εξωφρενικη ! Το λιτρο εχει περιπου 9-10 € στον παραγωγο και 11-12 στο σουπερμαρκετ.... εγω πλεον ουζο μονο στο σπιτι μου .. εξω νερο η αντε και μπυρα...
 


Μηνύματα
896
Reaction score
902
Το να πουλάει ένα μαγαζί τη μερίδα σε τιμή 4-5 φορές την τιμή της εκάστοτε πρώτης ύλης θεωρείται άτυπος κανόνας.
Πχ μια μερίδα μοσχαράκι κοκκινιστό πωλείται 6 και 7 ευρώ. Μια κόκα κόλα πωλείται 2,5 ευρώ.
Δεν είναι κάτι ασυνήθιστο.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.742
Πινω ουζο ... μπολικο αλλα φετος το καλοκαιρι δεν βρηκα καπου να το εχουν σε νορμαλ τιμη ! 9 ευρω τα 200ml ειναι τιμη εξωφρενικη !
Ετσι ενδεικτικά , κάποιο σημείο στο χάρτη?
 



Μηνύματα
2.782
Reaction score
1.207
Ειμαι στα Συβοτα ... ηρθα για ενα γαμο και ειπα να παω μπανακι παραλια και να πιω ενα ουζακι ... εδω εχουν τον Πιλαβα ! Με γιωτα η με υψιλον δεν θυμαμαι με τι γραφεται αλλα 9 € για ΑΥΤΟ το ουζο ειναι σκετη κλεψια!!!
Στην Καλαματα πριν δυο χρονια τον Κωστεα με μεζε πανω στο κυμα εδινα 6,50 (παραλια καλαματας ναυαρινου μεζεδακι απλο για ενα ατομο ουζο Κωστεα το απαλο...)
Επειδη πινω συχνα ουζο 9 € σε Ελληνικη ταβερνα στην Ελλαδα(γιατι εχω πιει Πλωμαρι σε ταβερνα στο Πεκινο) ειναι τιμη παραλογη και εξωφρενικη...
 



Μηνύματα
2.782
Reaction score
1.207
Το ουζακι οταν παραγεται τοπικα δεν εχει διοδια να διαβει... τωρα οταν ταξιδευω δεν με ενδιαφερει ο χρονος αλλα το κοστος και δεν πληρωνω διοδια γιατι ειτε παω απο παρακαμψη-παλιο ειτε με το καραβακι ειτε σηκωνοντας μπαρα...(τα ανεφερα με σειρα προτιμισης). Τα διοδια ειναι αλλουνου παπα (!!!) Ευαγγελιο .... το ουζο ομως ρε παιδια και αυτο να μας το στερησουν??
Βασικα υπαρχει λυση αλλα δεν την εχω ακομα προσπαθησει , μεγαλο μπουκαλι δικο μου (μπαμπατζιμ η κωστεα) απο το SM στο σακο με τα μπανιερα και στην πιασοκωλε ταβερνα μονο ενα ποτηρι ουζο ....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.776
Reaction score
79.082
Ειμαι στα Συβοτα ... ηρθα για ενα γαμο και ειπα να παω μπανακι παραλια και να πιω ενα ουζακι ... εδω εχουν τον Πιλαβα ! Με γιωτα η με υψιλον δεν θυμαμαι με τι γραφεται αλλα 9 € για ΑΥΤΟ το ουζο ειναι σκετη κλεψια!!!
Στην Καλαματα πριν δυο χρονια τον Κωστεα με μεζε πανω στο κυμα εδινα 6,50 (παραλια καλαματας ναυαρινου μεζεδακι απλο για ενα ατομο ουζο Κωστεα το απαλο...)
Επειδη πινω συχνα ουζο 9 € σε Ελληνικη ταβερνα στην Ελλαδα(γιατι εχω πιει Πλωμαρι σε ταβερνα στο Πεκινο) ειναι τιμη παραλογη και εξωφρενικη...
:offtopic:Θα ρίξω συνθηματικό.. Πες μου ότι τα παιδιά που παντρεύονται ζούνε Γερμανία...θα βγούμε και σόι:laugh:
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.037
Reaction score
4.444
(Άσχετο σχόλιο)

Μα ποιος πίνει Πλωμάρι... Έλεος.
Αυτο δεν ειναι ούζο.
Εννοείται πως οι Μυτιλινιοί δεν αγγίζουν τέτοιες ετικέτες.
 

Μηνύματα
2.782
Reaction score
1.207
Ο γαμος εγινε στους Φιλιατες και τα παιδια οχι δεν ειναι απο την Γερμανια ..ομως ολη η περιοχη ειναι γεματη απο ελληνογερμανους και στο Δημαρχειο ειδα τουλαχιατον 6 αναγγελειες γαμου ελληνων που ζουνε Γερμανια....
Οσο για το Πλωμαρι μονο αυτο το ουζο βρηκα τοτε στο Πεκινο και μαλιστα με ετικετα στα... κινεζικα !! Εδω δεν το βαζω ουτε στην σαλτσα τονου!!!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.205
Reaction score
88.326
Είμαι τώρα στο Ρίο και σε θυμήθηκα. Τρώω στο Ναύτ-οικο, το τοπικό "ψαγμένο" εστιατόριο και κοιτάω στον κατάλογο τα ποτά. 6 ευρώ το καραφάκι ΧΑΧΑΛΗ. Δεν ξέρω τον κύριο, δεν πίνω ούζο, αλλά η τιμή μου φαίνεται καλή.

ImageUploadedByTapatalk1440157465.770627.jpg
 


Μηνύματα
2.782
Reaction score
1.207
Συμβαινει ΤΩΡΑ ειμαι καραβοστασι σε μια ταβερνα πανω στο βουνο με ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΘΕΑ και απιατευτη δροσια... τιμη του ουζου καραφακι πιλαβας 6 € !!!!
Ιδου και η αμεση αποδειξη 20150821_144442.jpg
Στην υγεια σας !
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Είμαι τώρα στο Ρίο και σε θυμήθηκα. Τρώω στο Ναύτ-οικο, το τοπικό "ψαγμένο" εστιατόριο και κοιτάω στον κατάλογο τα ποτά. 6 ευρώ το καραφάκι ΧΑΧΑΛΗ. Δεν ξέρω τον κύριο, δεν πίνω ούζο, αλλά η τιμή μου φαίνεται καλή.

View attachment 50747
Στην αρχή διάβασα ΟΥΖΟ ΧΑΙΚΑΛΗ...:p
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.743
Μηνύματα
2.915.936
Members
38.091
Νεότερο μέλος
djalex17
Top