Χριστουγεννιάτικα δώρα!

Μηνύματα
2.757
Reaction score
1.383
ευχαριστω παρα πολυ ! ειμαι ενας απο τους τυχερους !
θα "παραλαβω"το δωρακι μου μολις κοπασουν οι γιορτινες μερες του νεου ετους ! αν δεν εχει αντίρρηση ο δωροθετης !

καλες γιορτες σε ολους και καλη χρονια να εχουμε με υγεια , γερα στομαχια και υπομονη !

μπραβο σε ολους που ασχολήθηκαν με το στήσιμο και τις προσφορες του παρόντος...
 

Μηνύματα
12.932
Reaction score
10.163
Συγχαρητήρια σε όλους του δωροθέτες για την κίνησή τους και συγχαρητήρια στους τυχερούς!
Καλές γιορτές με υγεία σε όλους.
 

Μηνύματα
596
Reaction score
108
Συγχαρητήρια σε όλους για την συμμετοχή, την διαδικασία και ιδιαίτερα τους δωροθέτες. Αν και τυχερός στην β' κατανομή το γεγονός με χαροποιεί ιδιαίτερα μετά την πρώτη ψυχρολουσία. Χρόνια πολλά σε όλους, καλή χρονιά με αγάπη και ειρήνη και ατέλειωτα μουσικά ταξίδια σε όλους. Για την παραλαβή θα επικοινωνήσω άμεσα με τον δωροθέτη.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Μηνύματα
535
Reaction score
731
Χρόνια πολλά σε όλους και ότι επιθυμείτε.
Συγχαρητήρια στους δωροθέτες και στους τυχερούς και ιδιαίτερα στον wizzy που το οργάνωσε.
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Αν και"χαμενος", το μονο που εχω να πω ειναι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα παιδια που εδωσαν τα δωρα, κι ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Γιωργο για την πρωτοβουλια του (και για τον κοπο/φασαρια φυσικα).
Αντε και του χρονου
 


Μηνύματα
299
Reaction score
617
Συγχαρητήρια στους δωροθέτες για την κίνησή τους και στον Wizzy για τον κόπο του!
Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.
 

Μηνύματα
29.638
Reaction score
23.781
Mπραβο στους τυχερους και στον wizzy,οπου ασχοληθηκε με την ολη διαδικασια!
Οι νικητες ας μου στειλουν πμ,για την παραλαβη των δωρων τους.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΜΗΝΥΜΑ ΑΛΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 

Μηνύματα
140
Reaction score
151
Ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου τον ευγενέστατο δωροθέτη Νίκο (Bower) για το πολύτιμο δώρο που προσέφερε για την κλήρωση και τους εμπνευστές - διοργανωτές των "Χριστουγεννιάτικων Δώρων" του AVsite , που μου έδωσαν την ευκαιρία να το διεκδικήσω με επιτυχία - παρηγοριά για το ...μαύρο 2015 που φεύγει.
Τέλος, ειδική μνεία πρέπει να γίνει στον ακάματο wizzy που ανέλαβε και έφερε σε πέρας τη δύσκολη αποστολή !
Καλή Χρονιά σε όλους !
 

Μηνύματα
152
Reaction score
132
Συγχαρητήρια κι από εμένα στους νικητές και στους δωροθέτες καθώς και στον Wizzy για την πρωτοβουλία και το κόπο του! Καλή χρονιά σε όλους μας.
 

Μηνύματα
447
Reaction score
189
Συγχαρητήρια κι από εμένα στους νικητές και στους δωροθέτες καθώς και στον Wizzy για την πρωτοβουλία και το κόπο του! Καλή χρονιά σε όλους μας.
Χρονια πολλα & συγχαρητηρια σε ολους που συμμετειχαν ( μη ξεχναμε το σκοπο ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ). Προσωπικα θελω να ευχαριστισω τον κ. Σωτηρη (soer- προσφορα 2 ζευγαρια γυαλια για παιδια & εκτος forum) παροτι δεν κερδισα εγω τη προσφορα του, (μεσω Μελιδη Μιχαλη) θελησε να προσφερει αλλο ενα σετ γυαλια για αλλα δυο παιδακια. Ειναι πραγματικα προσφορα στο πνευμα των ημερων & του σκοπου του thread , MΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!
Υ.Γ. Συγχαρτηρια wizzy!!!!!!!!
 
Last edited by a moderator:

Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
675
Reaction score
2.157
Κέρδισα!



Ευχαριστώ το site, τον wizzy, τον τρελό χάρη1308, τους γονείς μου, τον Berners-Lee για την ώθηση στο ίντερνετ, τον Larry Page και Sergey Brin για το Google με το οποιο βρήκα το όνομα του προηγουμενου καθώς και το Chromium project.

Εχω μία ερώτηση. Είμαι εκτός Αττικής και μισοπαρακαλοθουσα από κινητό το thread οπότε μπορεί να έχει καλυφθεί η απορία. Στο 19ο δώρο που τυγχάνει να συμμετέχω και εγώ, οι δύο πρώτοι (oldy,leonis) έχουν λογαριαστεί ως μία συμμετοχή. Εκτός αν ο ένας είναι το έτερον ήμισυ του άλλου και λογίζονται ως μία ύπαρξη μήπως υπάρχει κάποιο λάθος; Γιατί κανονικά εγώ είμαι η 6η συμμετοχή και το δώρο, ως 5ος, το κερδίζει ο Λάκης.

Καλές γιορτές, υγεία και ησυχία εύχομαι σε όλους.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.149
Reaction score
20.721
Κέρδισα! [...]
Εχω μία ερώτηση. Είμαι εκτός Αττικής και μισοπαρακαλοθουσα από κινητό το thread οπότε μπορεί να έχει καλυφθεί η απορία. Στο 19ο δώρο που τυγχάνει να συμμετέχω και εγώ, οι δύο πρώτοι (oldy,leonis) έχουν λογαριαστεί ως μία συμμετοχή. Εκτός αν ο ένας είναι το έτερον ήμισυ του άλλου και λογίζονται ως μία ύπαρξη μήπως υπάρχει κάποιο λάθος; Γιατί κανονικά εγώ είμαι η 6η συμμετοχή και το δώρο, ως 5ος, το κερδίζει ο Λάκης.

Καλές γιορτές, υγεία και ησυχία εύχομαι σε όλους.
Παρακαλώ διαβάστε: Κανονισμοί λειτουργίας του thread

Επίσης:

19o Δώρο: Coaxial interconnect Qed Qunex Silver Reference 75, 1μ (haris1308, post#54)
Συμμετοχές: 1) oldy, leonis, 2) One Happy Cloud, 3) stellios, 4) lakiss51, 5) Mufasa, 6) Messenger, 7) steliosake, 8) SurfDrifter, 9) toulou
Έχεις δίκιο - εν μέρη. Βασικά, η σωστή αρίθμηση είναι 1) oldy, 2) leonis, 3) One Happy Cloud, 4) stellios, 5) lakiss51, 6) Mufasa, 7) Messenger, 8) steliosake, 9) SurfDrifter, 10) toulou.

Όμως, στην προκειμένη περίπτωση, πριν την κλήρωση, ο SurfDrifter αφαιρέθηκε από τη λίστα διότι είχε αναδειχθεί νικητής σε προηγούμενη κλήρωση. Οπότε η κλήρωση έγινε με 9 συμμετοχές, κέρδισες το δώρο, απλά για κάποιο λόγο, την ώρα που αριθμούσα τους συμμετέχοντες σε κάθε κλήρωση, μου "ξέφυγε" ένα νούμερο.

Με την ευκαιρία, να ευχαριστήσω όλους σας για τις επισημάνσεις στα, ακούσια, λάθη που έκανα. Είναι οι αιτίες για να είμαι πολύ πιο προσεκτικός σε επόμενα παρόμοια threads.
 

Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
675
Reaction score
2.157
Αν ήταν ο ντρίφτερ πρώτος η αφαίρεση του θα επηρέαζε τη σειρά όλων. Τώρα επηρεάζει μόνο όσους ήταν μετά. Αφού δεν επηρέασε όσους ήταν πριν τότε δεν θα έπρεπε να είμαι εγώ ο νικητής.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.149
Reaction score
20.721
Αν ήταν ο ντρίφτερ πρώτος η αφαίρεση του θα επηρέαζε τη σειρά όλων. Τώρα επηρεάζει μόνο όσους ήταν μετά. Αφού δεν επηρέασε όσους ήταν πριν τότε δεν θα έπρεπε να είμαι εγώ ο νικητής.
Εάν θέλεις, κάνω την κλήρωση ξανά - για εμένα το ίδιο είναι.
 

Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
675
Reaction score
2.157
Εφόσον οι δύο πρώτοι είχαν κοινό αριθμό και ουσιαστικά ο ένας από τους δυο δεν θα έπαιρνε το δώρο (εκτός αν κόβαμε το καλώδιο στα δύο) τότε το πιο σωστό είναι να ξαναγίνει η κλήρωση.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.149
Reaction score
20.721
OK, εφόσον είσαι ΟΚ, πάμε ξανά:

Η σωστή αρίθμηση για το 19ο Δώρο, μετά την αφαίρεση του SurfDrifter από τη λίστα και τη συμπλήρωση του αριθμού στο μέλος leonis είναι:
19o Δώρο: Coaxial interconnect Qed Qunex Silver Reference 75, 1μ (haris1308, post#54)
Συμμετοχές: 1) oldy, 2) leonis, 3) One Happy Cloud, 4) stellios, 5) lakiss51, 6) Mufasa, 7) Messenger, 8) steliosake, 9)toulou

Η κλήρωση ανέδειξε νικητή τον oldy. Επομένως:
19o Δώρο: Coaxial interconnect Qed Qunex Silver Reference 75, 1μ (haris1308, post#54)
Νικητής: 1) oldy
 


Μηνύματα
7.367
Reaction score
2.556
OK, εφόσον είσαι ΟΚ, πάμε ξανά:

Η σωστή αρίθμηση για το 19ο Δώρο, μετά την αφαίρεση του SurfDrifter από τη λίστα και τη συμπλήρωση του αριθμού στο μέλος leonis είναι:
19o Δώρο: Coaxial interconnect Qed Qunex Silver Reference 75, 1μ (haris1308, post#54)
Συμμετοχές: 1) oldy, 2) leonis, 3) One Happy Cloud, 4) stellios, 5) lakiss51, 6) Mufasa, 7) Messenger, 8) steliosake, 9)toulou

Η κλήρωση ανέδειξε νικητή τον oldy. Επομένως:
19o Δώρο: Coaxial interconnect Qed Qunex Silver Reference 75, 1μ (haris1308, post#54)
Νικητής: 1) oldy
Αμ δε!
Έπρεπε να έχω και εγώ αφαιρεθεί από τη λίστα. :lolsign:

Εντάξει το ξέρω ότι δεν επηρρεάζει το αποττελεσμα!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.095
Μηνύματα
2.888.202
Members
37.986
Νεότερο μέλος
nlena
Top