Crown xls 1502

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
1.755
Reaction score
1.021
1. Δεν αναγκασα καποιον να γραψει κατι που δεν εχει διαθεση
2. Σε προηγουμενο ποστ ανεφερα οτι αν υπαρχουν συγκεκριμενες μετρησεις που αποδεικνυουν
Οτι εκανα λαθος εγω θα τον ξαναπαρω
3. Εσυ εχεις ενεργα δεν εχεις crown γιατι δεν πας να κοιμηθεις μην ασχολεισαι .
4. Ειλικρινα δεν περιμενα τετοια απαντηση σε ελευθερο φορουμ χωρις συνδρομη
Γιατι δεν ασχολεισαι με κατι τετοιο .καποια κοροιδα θα βρεις να τσιμπησουν.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.269
Reaction score
11.631
....όταν μια εταιρία έχει τα αντερα να δίνει 20 χρόνια εγγύηση τότε τα μηχανάκια της θα δουλεύουν απροβλημάτιστα για ....μια ζωή.
Θεωρώ αυθαίρετο το συμπερασμά σου.Εγγυηση 20 ετών σημαίνει ότι καλύπτει οποια βλάβη παρουσιαστεί σε αυτό το χρονικό όριο.Ημουν παρών σε «καρβουνιασμα» κορυφαίων μόνο μπλοκ τελικών της Bryston με βλάβη ακόμη και στην ηλεκτρική εγκατάσταση του σπιτιού.
Μηχανήματα είναι και τα Bryston και μπορεί να παρουσιάσουν βλάβη.
 


P

PMC

Guest
Ποστάρεις ωραίες συσκευές και απολαμβάνεις την ανοχή των αντιπάλων,έστω και χωρίς το...φωτάκι της Σιγμοειδούς Νεμέσεως.

Αγαπητέ Bhutia, δεν ήξερα ότι έχω αντιπάλους. Ειλικρινά με λειπει να το διαβάζω στα γραφόμενα σου.

.....το φωτακι της Σιγμοειδους Νεμεσεως??? ( κάνε μου την χάρη να μου πεις τι θες να πεις με αυτό....)
[DOUBLEPOST=1547504318][/DOUBLEPOST]
Η Bryston ακόμα και καφετιέρες ή ηλεκτρικές σκούπες να παρήγαγε με ανάλογα standards,εικοσαετή εγγύηση θα τους παρείχε.

Σωστά.....σε λίγο Θα πεις και αλήθειες .....
[DOUBLEPOST=1547504398][/DOUBLEPOST]
Το στοιχείο που στέκει υπεράνω εγγυήσεων είναι η ανάγκη του κοινού χρήστη-ακροαματικόφιλου να αλλάζει από καιρού εις καιρόν οτιδήποτε ακούει.

Δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία. Θέλει πολλά λεφτά .
[DOUBLEPOST=1547504465][/DOUBLEPOST]
βλάβη ακόμη και στην ηλεκτρική εγκατάσταση του σπιτιού.

Ήταν εντός εγγύησης ? Αντικατέστησε το προϊόν ?
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.981
Reaction score
55.237
:roflmao::roflmao:
Σωστά.Μην ξεχνιόμαστε κιόλας.:D
Και για να μην ξεχνιόμαστε,ένα στοιχείο που ξενίζει πάνω στις δημοσιευμένες τιμές crosstalk της σειράς XLS είναι η λίγο ανώτερη της αναμενόμενης διαφορά μεταξύ 1KΗz και 20 KHz.
Και αυτό επειδή ο μηχανισμός παρεμβολής του σήματος από το ένα κανάλι στο άλλο βασίζεται σε χωρητική σύζευξη ανάμεσα σε κοντινές μεταξύ τους αγώγιμες διαδρομές σήματος πάνω στο κύκλωμα.Με δεδομένη αυτήν τη συνθήκη εμφάνισης,θα όφειλε να κατέρχεται η τιμή του κατά 6 dB ανά οκτάβα μεταξύ 1 και 20 KHz.Άρα να βρισκόταν άνω των 60 dB.
 
Last edited:


Μηνύματα
5.297
Reaction score
6.448
.. Oι εγγυήσεις είναι πονεμένη ιστορία, γενικότερα οπότε αναλόγως την εταιρία-αντιπροσωπία εξαρτάται η κάλυψη. Εύκολα μπορούν να σου πετάξουν το μπαλάκι για δική σου υπαιτιοτητα...
Π. χ. Υπερτάσεις, οδήγηση χαμηλών φορτίων κτλ. κτλ. όπως είχε πει και ένας φίλος :D
Ήταν εντός εγγύησης ,οι ενισχυτές επισκευάσθηκαν.
Το σπίτι το ίδιο; :whistling:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.981
Reaction score
55.237
Αγαπητέ Bhutia, δεν ήξερα ότι έχω αντιπάλους. Ειλικρινά με λυπει να το διαβάζω στα γραφόμενα σου.
.....το φωτακι της Σιγμοειδους Νεμεσεως??? ( κάνε μου την χάρη να μου πεις τι θες να πεις με αυτό....)
Σωστά.....σε λίγο Θα πεις και αλήθειες .....
Δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία. Θέλει πολλά λεφτά .
Χρησιμοποιήθηκε μεταφορικώς ένας όρος που θα ήταν οικείος σε όποιον ασχολείται με πρωταθλητισμό.

Είναι στο χέρι σου να μην καταναλώνεις πολλά...λυπηρά.Για το δε φωτάκι,ας σου εξηγηθεί ο...θείος VLASSIS-S που το επικαλέστηκε πρώτος.

Λέω ανεξαιρέτως αλήθειες μέχρι τέρματος,χωρίς καν να χρειάζεται ρίψη...κέρματος.
 


Μηνύματα
5.297
Reaction score
6.448
Τολμώ να πω ότι ο ταπεινός αυτός κραούν λόγω φύσεως είναι ποιο αλεξίσφαιρος από όποιον bryston.

Γενικότερα οι pa δηλαδή σε αυτόν τομεα....βαλε έναν bryston σε κλαμπ να βαράει ώρες τσιτες, ριχτου και δύο ζευγη στην κάθε έξοδο.. όπως συνήθως γίνεται και μιλάμε εάν θα βγάλει νυχτα:gotcha:
 

P

PMC

Guest
Χρησιμοποιήθηκε μεταφορικώς ένας όρος που θα ήταν οικείος σε όποιον ασχολείται με πρωταθλητισμό.

Είναι στο χέρι σου να μην καταναλώνεις πολλά...λυπηρά.Για το δε φωτάκι,ας σου εξηγηθεί ο...θείος VLASSIS-S που το επικαλέστηκε πρώτος.

Λέω ανεξαιρέτως αλήθειες μέχρι τέρματος,χωρίς καν να χρειάζεται ρίψη...κέρματος.

Ωραία τα λογοπαίγνια ....όταν είναι πετυχημένα όμως!
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.984
Reaction score
127.641
Τολμώ να πω ότι ο ταπεινός αυτός κραούν λόγω φύσεως είναι ποιο αλεξίσφαιρος από όποιον bryston.

Γενικότερα οι pa δηλαδή σε αυτόν τομεα....βαλε έναν bryston σε κλαμπ να βαράει ώρες τσιτες, ριχτου και δύο ζευγη στην κάθε έξοδο.. όπως συνήθως γίνεται και μιλάμε εάν θα βγάλει νυχτα:gotcha:
Ποια νύχτα... Νωρίς το απόγευμα θα κάνει χρήση της .. εγγύησης! :p
 


Μηνύματα
2.471
Reaction score
1.747
προσπαθώντας να δώσω κάποιες έξτρα πληροφορίες για κάποιον που ενδιαφέρεται να εντάξει έναν crown xls στο σύστημά του, να πω ότι "ακούει" σε απστρημ κομπόνεντς. Το αποτέλεσμα στο σύστημα μου με τον crown υπήρξε από αισχρό και αδιάφορο(οδηγούμενο κατευθείαν από το cdplayer μου), μέτριο (οδηγούμενο από ένα teac ud503) και από καλό μέχρι άκρως ικανοποιητικό οδηγούμενο από "κανονικό" προενισχυτή. Αυτή τη στιγμή παίζω με έναν Γερούκη line λαμπάτο με 2 e88cc μέσα.
Εν ολίγοις ασχοληθείτε με το "ματσάρισμα", όπως θα ασχολιόσασταν αν είχατε πάρει οποιονδήποτε άλλον τελικό, το οφείλετε στον εαυτό σας.

@PeterMeni: Ο behringer o EP1500 είναι σταθερή αξία, είναι θρύλος, μπορεί να φέρει στο σπίτι σας το άκουσμα των 80's ειδικά αν έχετε κανένα σύγχρονο ηχείο με ατίθασο τουήτερ και έχετε αλλάξει 5344 καλώδια για να το "φέρετε". Το roll off που έχει εκεί ψηλά είναι φτιαγμένο ειδικά για γουαναμπη χαϊεντάδες ον ε τάητ μπάτζετ! Σε μένα είχε ταιριάξει άψογα με τα magnepan 1.6, το άκουσμα ήτω απιστευτιακό!
Επίσης συστήνεται μια δοκιμή σε κατόχους B&W παραγωγής 2000+

Τις καλημέρες μου!
 



PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.690
Reaction score
12.401
Το crossover είναι φίλτρα, άεργη ισχύς. Ναι μεν δεν υπάρχει παθητικό στοιχείο <<ιδανικό>>, που να μην καταναλώνει δηλαδή ισχύ, αλλά όχι και 50%.
Μην ασχοληθείς με όποιον είπε κάτι τέτοιο.
 

Μηνύματα
261
Reaction score
223
Πσάχνετε τέταρτο για ξερή ρε παιδγιά?:D
......μην μπερδεύεσαι, 3το ψάχνουν για πρέφα, ο 4ος στην πρέφα ειναι ο τεμπέλης........( για πολυκαναλο)
Σορυ για την παρέμβαση, να βοηθήσω ηθελα !!!!!
 

Status
Not open for further replies.

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.105
Μηνύματα
2.888.789
Members
37.990
Νεότερο μέλος
vproadie
Top