High End Munich 2019

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.297
Reaction score
83.274
Για δειτε ρε παληκαρια, 3 ζευγαρια αυτια οι δυο κΑι χωρις εμποδια, για ακουστε λιγο τα νεα ηχεια της Audio Solutions που παιζουν με κατι Vitus kαι πειτε μου εντυπωσεις στα γρηγορα..
Εστω και χωρις pdf.
Θενξ!
Δεν τα πέτυχα σήμερα. Ισως αύριο.
Ακούσαμε ομως την παλιά σου εταιρία, καλά έπαιζε
002532DA-089C-4F56-949D-1A27C18CA681.jpeg
E0141149-E5BF-4E37-8AEC-021D60703D5A.jpeg


Το σηκώνουν το καλώδιο
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.203
Reaction score
56.297
Ο ΕΑΡ που είναι κρυμμένος;

Στο δωμάτιο με τα Γκεϊθάιν και ζητάει ν' ακούσει Μόμπυ, ΖΖ Τοπ και Μπι Μπι Κινγκ; :D
Και του είπαν να του έβαζαν κάτι εφάμιλλο που διέθεταν...Andrea Bocelli.:p
...

Μην νομίσεις πως επειδή ανεβάζω φωτό με σύντομα σχόλια, θα λουφάρεις απο την περιγραφή φέτος.
Το...Πετρωμένον φυγείν αδύνατον.

Ιδού λοιπόν πως μια διαφημιστική καταχώρηση με υπονοούμενα δίνει - ερήμην των συντακτών της ίσως - το νόημα της όλης εμποροπανηγύρεως.
Αυτός είναι ο απώτερος σκοπός αδέλφια αλήτες ντιμπιά και φανταστικοί φίλοι...Να γίνει ΄΄πέτρα΄΄ το ακροαματικό μόριον των επισκεπτών μπας και στάξουν τον οβολόν τους στην ΄΄ίδια γεύση΄΄ που προσφέρεται συστηματικώς - πλην ελάχιστων εξαιρέσεων.


"...Incredibly Ridged...Making it the Natural Choice..." μουρμουρίζει ο Χάρης Περεστρόϊκας χασκογελώντας."Αυτοί οι τύποι κοντεύουν να βγάλουν κάθε τρολ που σέβεται την ιδιότητά του...εκτός θέματος.Τί σόϊ candy-lever (γλυκοτσούτσουνη μόχλευση) διαλαλούν όταν ανακατεύουν και ιδιότητες...προφυλακτικών;;;"

΄΄Αυτό δεν είναι έκθεση,αλλά...υπερέκθεση΄΄ του απαντά ο επιθεωρητής μπουχάρα.Μάθε να διαβάζεις καλά για να καταλαβαίνεις τα...βαθύτερα νοήματα.

"Τί δουλειά έχω εγώ εδώ;Γιατί δεν με αφήνετε στην ησυχία μου τον έρμο αφού σε όσες διαφορές ακούω από δωμάτιο σε δωμάτιο συντελούν και τα καλώδια ρεύματος;Ακόμα και οι...Γκεθαμένοι το παραδέχονται ότι αξίζουν περισότερο και από τα χρέπια τα σαμπ,μόνο εσείς δεν το αναγνωρίζετε!"

Μα εδώ είναι η χαρά του καλωδιεναλλάκτη,αναφωνεί ο έτερος επιθεωρητής μπουαχαχάρα.Ιδίως για όσους είναι μονίμως τόσο...σκληροί που δεν χάνονται με τίποτα.

Και τώρα που το θυμήθηκα...Κανονικά αυτή η επιγραφή θα ταίριαζε να συνοδεύει το ΄΄κόσμημα΄΄ Rolex εεε συγνώμη Wilson Benesch GMT ακόμα και...ύστερα από την αγορά του,ως οδηγία χρήσης για τον περιχαρή κάτοχο.Έξοχο για να το θαυμάζουμε.
 

Μηνύματα
342
Reaction score
1
Πως τα λένε αυτά; Ξέχασα

Δυστυχώς παίζαν τα μικρά οταν πήγαμε, όχι τίποτα σπουδαίο, τα μεγάλα λένε πως είναι πολύ καλά

View attachment 126350
[DOUBLEPOST=1557598261][/DOUBLEPOST] View attachment 126351

Σταθερή αξία, έχουν ξεφύγει σε τιμή όμως. Καλό πλήρες δικάναλο σύστημα, δεν πρόκειται να απογοητεύσει σε κανένα ειδος μουσικής.
[DOUBLEPOST=1557598387][/DOUBLEPOST] View attachment 126353 View attachment 126354

Στατική επίδειξη
Living voice, τα grimm δεν είναι λίγο απομακρυσμένα;
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.925
Reaction score
79.417
από όλα αυτά που ακούσατε και εντυπωσιαστήκατε...
πόσα χρησιμοποιούσαν πρόγραμμα ισοστάθμισης ?
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.236
Reaction score
30.027


Genelec.
Εκπληκτικά. Απίστευτα. Ακριβούτσικα, αλλά υπέροχα. Και ακριβέστατα.
Μόνο τα ONES ακούσατε; Τα G series με τα F subs δεν έπαιζαν;
Ναι τσιμπάνε. Το μικρό ONE έχει 2000€ το ένα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
54.120
Reaction score
134.402
Άμα θέλουμε να βάλουμε μια "βαθμολογία" ήχου, με άριστα το 10, ομολογουμένως τα μεγάλα pmc το προσέγγισαν σημαντικά, θα τα έδινα ανέτως ένα 8-9.

Τα πολύ μικρότερα genelec που ακούσαμε, προφανώς πολύ χαμηλότερου κοστολογίου, αλλά με την παρουσία των βαρβάρων δικών τους σαμπ, έφτασαν στο ίδιο επίπεδο ήχου, νομίζω πως πρόκειται σχεδόν για ισοβαθμία. Ηχεία χάρακας, θαυμάσια.

Στην ίδια λίγκα, με μικροδιαφορές πρακτικά ασήμαντες, ήταν το ωραιότατο ATC. Χάρακας. Άριστο, εντυπωσιακό.

Μεταξύ των 3 αυτών, ένα μικρό προβάδισμα θα το έδινα στο pmc, λόγω εξαιρετικής ατάκας. Αλλά πρόκειται για άλλου όγκου ηχείο, και εντελώς άλλου κοστολογίου, τραγικά ακριβότερο.

Το επόμενο άκουσμα, λίαν επιεικώς να πω ότι άγγιξε το 5, σε σχέση με τα προηγούμενα.


Βέβαια υπήρξε και η τραυματική εμπειρία των γκεϊθαιν. Αυτά είναι εκτός συναγωνισμού, πέραν κάθε έννοιας σύγκρισης, με ήχο μοναδικό, ανατριχιαστικό, στο δικό τους πλανήτη, κάποιον πλανήτη πολύ μακριά από μας....


Χάριν συμβατότητας με το προηγούμενο μέτρο σύγκρισης, σε μια βαθμολόγηση με άριστα το 10 ως προείπα, θα τους έβαζα ανέτως και χαλαρά ένα σεμνό 65.876.346 και κάτι ψιλά. Ξέρω, είναι πολύ αυστηρή η κριτική μου, αλλά δε χαρίζω εύκολα πόντους... Τα 66 μύρια με άριστα το 10 των άλλων, δε τα έφτασε.

Πολυκάναλο, χωρίς σαμπ. Ξέρω, ξέρω... Είπα! Ξέρω ...

Ψέματα, τα έφτασε. Και τα ξεπέρασε. Σόρρυ γκαιζ...

Ζαλίστηκα.... Ήταν γροθιά στο κέντρο ακοής... Τραυματική εμπειρία, μη πάτε ποτέ να τα ακούσετε, δε κάνει....

Φακ εβριθινγκ ρε, εβριθινγκ.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.925
Reaction score
79.417
Άμα θέλουμε να βάλουμε μια "βαθμολογία" ήχου, με άριστα το 10, ομολογουμένως τα μεγάλα pmc το προσέγγισαν σημαντικά, θα τα έδινα ανέτως ένα 8-9.

Τα πολύ μικρότερα genelec που ακούσαμε, προφανώς πολύ χαμηλότερου κοστολογίου, αλλά με την παρουσία των βαρβάρων δικών τους σαμπ, έφτασαν στο ίδιο επίπεδο ήχου, νομίζω πως πρόκειται σχεδόν για ισοβαθμία. Ηχεία χάρακας, θαυμάσια.

Στην ίδια λίγκα, με μικροδιαφορές πρακτικά ασήμαντες, ήταν το ωραιότατο ATC. Χάρακας. Άριστο, εντυπωσιακό.

Μεταξύ των 3 αυτών, ένα μικρό προβάδισμα θα το έδινα στο pmc, λόγω εξαιρετικής ατάκας. Αλλά πρόκειται για άλλου όγκου ηχείο, και εντελώς άλλου κοστολογίου, τραγικά ακριβότερο.

Το επόμενο άκουσμα, λίαν επιεικώς να πω ότι άγγιξε το 5, σε σχέση με τα προηγούμενα.


Βέβαια υπήρξε και η τραυματική εμπειρία των γκεϊθαιν. Αυτά είναι εκτός συναγωνισμού, πέραν κάθε έννοιας σύγκρισης, με ήχο μοναδικό, ανατριχιαστικό, στο δικό τους πλανήτη, κάποιον πλανήτη πολύ μακριά από μας....


Χάριν συμβατότητας με το προηγούμενο μέτρο σύγκρισης, σε μια βαθμολόγηση με άριστα το 10 ως προείπα, θα τους έβαζα ανέτως και χαλαρά ένα σεμνό 65.876.346 και κάτι ψιλά. Ξέρω, είναι πολύ αυστηρή η κριτική μου, αλλά δε χαρίζω εύκολα πόντους... Τα 66 μύρια με άριστα το 10 των άλλων, δε τα έφτασε.

Πολυκάναλο, χωρίς σαμπ. Ξέρω, ξέρω... Είπα! Ξέρω ...

Ψέματα, τα έφτασε. Και τα ξεπέρασε. Σόρρυ γκαιζ...

Ζαλίστηκα.... Ήταν γροθιά στο κέντρο ακοής... Τραυματική εμπειρία, μη πάτε ποτέ να τα ακούσετε, δε κάνει....

Φακ εβριθινγκ ρε, εβριθινγκ.
τραβματική εμπηρεια χορης σαμπ ρε ίαρ?!:o
 



P

PMC

Guest
Άμα θέλουμε να βάλουμε μια "βαθμολογία" ήχου, με άριστα το 10, ομολογουμένως τα μεγάλα pmc το προσέγγισαν σημαντικά, θα τα έδινα ανέτως ένα 8-9.

Τα πολύ μικρότερα genelec που ακούσαμε, προφανώς πολύ χαμηλότερου κοστολογίου, αλλά με την παρουσία των βαρβάρων δικών τους σαμπ, έφτασαν στο ίδιο επίπεδο ήχου, νομίζω πως πρόκειται σχεδόν για ισοβαθμία. Ηχεία χάρακας, θαυμάσια.

Στην ίδια λίγκα, με μικροδιαφορές πρακτικά ασήμαντες, ήταν το ωραιότατο ATC. Χάρακας. Άριστο, εντυπωσιακό.

Μεταξύ των 3 αυτών, ένα μικρό προβάδισμα θα το έδινα στο pmc, λόγω εξαιρετικής ατάκας. Αλλά πρόκειται για άλλου όγκου ηχείο, και εντελώς άλλου κοστολογίου, τραγικά ακριβότερο.

Το επόμενο άκουσμα, λίαν επιεικώς να πω ότι άγγιξε το 5, σε σχέση με τα προηγούμενα.


Βέβαια υπήρξε και η τραυματική εμπειρία των γκεϊθαιν. Αυτά είναι εκτός συναγωνισμού, πέραν κάθε έννοιας σύγκρισης, με ήχο μοναδικό, ανατριχιαστικό, στο δικό τους πλανήτη, κάποιον πλανήτη πολύ μακριά από μας....


Χάριν συμβατότητας με το προηγούμενο μέτρο σύγκρισης, σε μια βαθμολόγηση με άριστα το 10 ως προείπα, θα τους έβαζα ανέτως και χαλαρά ένα σεμνό 65.876.346 και κάτι ψιλά. Ξέρω, είναι πολύ αυστηρή η κριτική μου, αλλά δε χαρίζω εύκολα πόντους... Τα 66 μύρια με άριστα το 10 των άλλων, δε τα έφτασε.

Πολυκάναλο, χωρίς σαμπ. Ξέρω, ξέρω... Είπα! Ξέρω ...

Ψέματα, τα έφτασε. Και τα ξεπέρασε. Σόρρυ γκαιζ...

Ζαλίστηκα.... Ήταν γροθιά στο κέντρο ακοής... Τραυματική εμπειρία, μη πάτε ποτέ να τα ακούσετε, δε κάνει....

Φακ εβριθινγκ ρε, εβριθινγκ.

Φωτο απο pmc?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.297
Reaction score
83.274
από όλα αυτά που ακούσατε και εντυπωσιαστήκατε...
πόσα χρησιμοποιούσαν πρόγραμμα ισοστάθμισης ?
Η pmc έπαιζαν με storm/ μάλλον Dirac. Θα ρωτήσω αύριο.
Grimm-kii έχουν δικά τους
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.925
Reaction score
79.417
Η pmc έπαιζαν με storm/ μάλλον Dirac
και όλα τα άλλα χωρίς τίποτα(με φορητά τριτμεντ) και σας έπεσαν τόσο τα αυτιά ρε παιδιά?o_O
θα μου πεις δεν έδιναν γκάζι...αλλά και πάλι

Υ.Γ. ADAM δεν ακούσατε καλέ?
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.236
Reaction score
30.027
Τα πολύ μικρότερα genelec που ακούσαμε, προφανώς πολύ χαμηλότερου κοστολογίου, αλλά με την παρουσία των βαρβάρων δικών τους σαμπ, έφτασαν στο ίδιο επίπεδο ήχου, νομίζω πως πρόκειται σχεδόν για ισοβαθμία. Ηχεία χάρακας, θαυμάσια.
https://www.instagram.com/genelec_oy/p/BxUJ9O_ow4u/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=v50gdvu4z5me
 


Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Τα L100 Classic όλα τα λεφτά.Ροκάρει κιόλας.Όποιος γουστάρει ΄΄μεγάλες σχολές΄΄ και ηχητικές παραδόσεις χωρίς...αβαρίες,ιδού το...αντίδοτον των Harbeth.;)

Μαύρα και άραχλα ήταν και τα τροφοδοσίας Furutech.
Υπόψιν ότι στο πλαίσιο της προώθησης η Geithain δεν θα ήθελε να ΄΄τρομάξει΄΄ υποψήφιους ιδιώτες αγοραστές.
Θέλει να τους εντυπωσιάσει αρχικώς και ας βρουν οι ίδιοι πόσα υποβαθύφωνα θα χρειάζονταν...κατόπιν στο δικό τους χώρο.
Τα δε ME 804 που χρησιμοποιήθηκαν ως περιφερικά έχουν ωφέλιμη απόκριση που ξεκινά από το άνω μισό της πρώτης οκτάβας.Επομένως μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν ως μονάδες ενεργής εξομάλυνσης της απόκρισης στις χαμηλές οκτάβες.
Αααααααααα, Τώρα το κατάλαβα! Όλα τ αλλά ηχεία και χώροι απαιτούν, επί τιμωρίας προστίμου, πολλαπλά σαμπς, εκτός των ευγενών Γκειθειν!

Η Γκειθειν επίσης νομιμοποιείται να βάζει καλωδια-ανακοντα γιατί κατά βάθος και δια της πλαγιας οδου, θέλει να περάσει αγνά και θετικά μηνύματα στους ανυποψίαστους φίλους των μηχανημάτων
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.120
Μηνύματα
2.929.835
Members
38.137
Νεότερο μέλος
SoulaΜ
Top