Αναβάθμιση καλωδίων ρεύματος σε REL Subwoofers

Μηνύματα
4.740
Reaction score
8.262
.. Γι αυτό και ο ίδιος αναρωτιέμαι μήπως είναι βάναυσο το να στερούσαμε ή να υποβαθμίζαμε με διάφορα επιχειρήματα - όσο εύλογα και να ήταν εκείνα - μια τέτοια αίσθηση σε συνανθρώπους μας που δεν θα έβλαπταν εξαιτίας της άλλα άτομα.Ίσως θα ήταν προτιμότερο να επιτρέπεται ν'απολαμβάνουμε την ιδιαίτερη για καθέναν μας αίσθηση ευχάριστων εκπλήξεων πάνω σε μια χομπίστικη ενασχόληση.
Ποια είναι ακριβώς η χομπίστικη ενασχόληση? Να πετάμε τα μαυρα καλώδια ρεύματος που συνοδεύουν μια συσκευή και να τα αντικαθιστουμε με Black Rhodium Kratos και μετα με άλλα του αρτζι για να αυξήσουμε τα σώματα?
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.115
Reaction score
55.843
Ποια είναι ακριβώς η χομπίστικη ενασχόληση? Να πετάμε τα μαυρα καλώδια ρεύματος που συνοδεύουν μια συσκευή και να τα αντικαθιστουμε με Black Rhodium Kratos και μετα με άλλα του αρτζι για να αυξήσουμε τα σώματα?
Όσο ρητορικό και να ήταν τέτοιο ερώτημα,δεν θα σήκωνε...ρητορική απάντηση.
Η ουσιαστική λαχτάρα δεν αφορά στο ίδιο το καλώδιο αλλά στην αντίληψη αύξησης σωμάτων.Όπως θα μπορούσε να επιτευχθεί υπό ιδιαίτερους για καθέναν όρους.
 


Μηνύματα
4.740
Reaction score
8.262
Όσο ρητορικό και να ήταν τέτοιο ερώτημα,δεν θα σήκωνε...ρητορική απάντηση.
Η ουσιαστική λαχτάρα δεν αφορά στο ίδιο το καλώδιο αλλά στην αντίληψη αύξησης σωμάτων.Όπως θα μπορούσε να επιτευχθεί υπό ιδιαίτερους για καθέναν όρους.
Αυτό που έγινε είναι το εξης: πήρε 2 σαμπς και πέταξε αμέσως τα καλώδια που τα συνοδεύουν και έβαλε 2 Black Rhodium Kratos αλλά επειδή προφανώς δεν ήταν ευχαριστημένος με το αποτελεσμα πήγε στον αρτζι όπως πάω εγώ στον χασαπη και του λέω ότι θέλω κρέας για σούπα και του είπε ότι θέλει 2 καλώδια ρεύματος από τα χεράκια του για σαμπς όμως, μην κάνει καμία μαλάκια και φτιάξει καλώδια για ενεργά neumann και δεν ματσαρουν.... Και βουαλα είδαμε το φως το αληθινό μεγάλωσαν τα σώματα και ήταν σαν να είχε 4 σαμπς, μειώθηκαν και τα room modes λογικά.
Ρε τρελα πουλάτε?
 

Μηνύματα
1.918
Reaction score
2.851
Αυτό που έγινε είναι το εξης: πήρε 2 σαμπς και πέταξε αμέσως τα καλώδια που τα συνοδεύουν και έβαλε 2 Black Rhodium Kratos αλλά επειδή προφανώς δεν ήταν ευχαριστημένος με το αποτελεσμα πήγε στον αρτζι όπως πάω εγώ στον χασαπη και του λέω ότι θέλω κρέας για σούπα και του είπε ότι θέλει 2 καλώδια ρεύματος από τα χεράκια του για σαμπς όμως, μην κάνει καμία μαλάκια και φτιάξει καλώδια για ενεργά neumann και δεν ματσαρουν.... Και βουαλα είδαμε το φως το αληθινό μεγάλωσαν τα σώματα και ήταν σαν να είχε 4 σαμπς, μειώθηκαν και τα room modes λογικά.
Ρε τρελα πουλάτε?
1665683143428.png
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.115
Reaction score
55.843
Αυτό που έγινε είναι το εξης: πήρε 2 σαμπς και πέταξε αμέσως τα καλώδια που τα συνοδεύουν και έβαλε 2 Black Rhodium Kratos αλλά επειδή προφανώς δεν ήταν ευχαριστημένος με το αποτελεσμα πήγε στον αρτζι όπως πάω εγώ στον χασαπη και του λέω ότι θέλω κρέας για σούπα και του είπε ότι θέλει 2 καλώδια ρεύματος από τα χεράκια του για σαμπς όμως, μην κάνει καμία μαλάκια και φτιάξει καλώδια για ενεργά neumann και δεν ματσαρουν.... Και βουαλα είδαμε το φως το αληθινό μεγάλωσαν τα σώματα και ήταν σαν να είχε 4 σαμπς, μειώθηκαν και τα room modes λογικά.
Ρε τρελα πουλάτε?
Δεν είμαι βέβαιος για τρέλα,αλλά μπορεί κάλλιστα να πουλάνε...τρελά. :biggrin:
(So What ???)
Wires and...Wines - " Wire Tasting Junk Science" :lolsign:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.356
Reaction score
11.867
Βενζίνη που βάζετε να μας πείτε παιδιά, γιατί σίγουρα κάνει τουλάχιστον ίδια διαφορά με τα καλά καλώδια στον ήχο.
Η βενζίνη για τα οχήματα είναι ότι το πικαπ για τα στέρεα
 


Μηνύματα
1.918
Reaction score
2.851
Αυτό που έγινε είναι το εξης: πήρε 2 σαμπς και πέταξε αμέσως τα καλώδια που τα συνοδεύουν και έβαλε 2 Black Rhodium Kratos αλλά επειδή προφανώς δεν ήταν ευχαριστημένος με το αποτελεσμα πήγε στον αρτζι όπως πάω εγώ στον χασαπη και του λέω ότι θέλω κρέας για σούπα και του είπε ότι θέλει 2 καλώδια ρεύματος από τα χεράκια του για σαμπς όμως, μην κάνει καμία μαλάκια και φτιάξει καλώδια για ενεργά neumann και δεν ματσαρουν.... Και βουαλα είδαμε το φως το αληθινό μεγάλωσαν τα σώματα και ήταν σαν να είχε 4 σαμπς, μειώθηκαν και τα room modes λογικά.
Ρε τρελα πουλάτε?
Σαν το Ελληνικό κρέας..
κατάλαβες τον συσχετισμό. :)
 




Μηνύματα
1.918
Reaction score
2.851
@leandros το αυτό:
Να δούμε ποιος γελάει καλύτερα βρε..!!
7 Μαϊου 20199
[IMG alt="Astronaut Jr."]https://www.avsite.gr/forum/data/avatars/m/43/43629.jpg?1571462790[/IMG]
Astronaut Jr.
Μπορείς ειδικά εμένα να με κατηγορήσεις ότι ΙΣΩΣ δεν ξέρω να ακούω, αλλά δεν μπορείς να πεις ότι δεν ακούω. Και επειδή εγώ ήμουν εκεί και το άκουσα, ας ερχόσουν κι εσύ, να άκουγες ( τη διαφορά, χωρίς να εξετάζουμε το ποια εκδοχή έπαιζε καλύτερα, πιο σωστά ) και τότε θα ήμουν πολύ περίεργος για τη γνώμη σου.
Come again Nick. :drinks:
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.589
Reaction score
15.723
όλα μετράνε... και τα καλώδια και τα πάντα...
αυτό που μετράει όμως πιο πολύ, ειδικά για τα ...σώματα, είναι να ακούτε όρθιοι μπροστά από πολλαπλά subs :p

 

Μηνύματα
3.784
Reaction score
6.773
Τα καλώδια παιδιά είναι σαν τις γυναίκες.
Σε άλλους κάθονται και σε άλλους όχι.
Το θέμα ειναι ότι αν δεν σου κάτσει κάποια δεν υπάρχει λόγος να την κυνηγάς και ούτε φυσικά να την κακολογείς επειδή έκατσε στον άλλον😀
Βολεύεσαι με αυτήν που σου «ταίριαξε» και πας παρακάτω. 😊😊
 




Μηνύματα
15.249
Reaction score
17.305
..και εδώ βλέπουμε τον thva με το καλοριφέρ του.
View attachment 266458
Πάνω απο 2 (άντε το πολύ 4) λάμπες ποτέ. χα χα
Αλλά αυτές να βγάζουν πιο πολύ ζέστη απο αυτές που ποσταρες όλες μαζί. Τι μας πέρασες για πουςπουλάκηδες χα χα.
Αμα είναι έτσι , ακούμε και τρανζίστορ. 😵 :D Ωωω, τι είπα χα χα
 



Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.991
Μηνύματα
2.924.826
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top