Τι είδαμε, τι θα δούμε




Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.764
Reaction score
20.648
Παλιό, και πιθανόν να έχει παρουσιαστεί (ίσως κι από εμένα.. :tongue:), αλλά έτυχε και το είδα ξανά σήμερα..

Comedy for all the family, Sunday movie κλπ, αλλά είναι από αυτές που αξίζει να δει κανείς.. (γεμίζει η μπαταρία.. ;))
Και ωραία η μουσική, ότι παίζει ''κολάει.''

8ράκι (για το είδος) άνετα και χωρίς τύψεις.. 8-)

 



Μηνύματα
20.545
Reaction score
15.477
Παλιό, και πιθανόν να έχει παρουσιαστεί (ίσως κι από εμένα.. :tongue:), αλλά έτυχε και το είδα ξανά σήμερα..

Comedy for all the family, Sunday movie κλπ, αλλά είναι από αυτές που αξίζει να δει κανείς.. (γεμίζει η μπαταρία.. ;))
Και ωραία η μουσική, ότι παίζει ''κολάει.''

8ράκι (για το είδος) άνετα και χωρίς τύψεις.. 8-)

Από τις πολύ αγαπημένες μου ταινίες!Εγραψα κάποτε κι εγώ,αλλά δεν το βρίσκω.

Ηταν Χριστούγεννα στο σινεμά.

Αγαπημένη σκηνή:



 
Last edited:




Μηνύματα
14.998
Reaction score
2.117
Το βιβλίο ειχε ενδιαφέρον και με κράτησε (δυσανασχέτησα λίγο στο τελος)
Η σειρά μεταφέρει το κλίμα αρκετά πιστά.
Θέλω να δω πως θα προχωρήσει.
 

Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
Retribution

View attachment 305831

Περίμενα Taken... :roflmao:

Φτηνή βλακεία.
Να δεις το πρωτοτυπο Ισπανικο που ειναι εργαρα......
1694990919455.jpeg
Eχουν γυρισει remake της ιδιας ταινιας και οι Κορεατες,αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο...
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.038
Reaction score
96.643
Να δεις το πρωτοτυπο Ισπανικο που ειναι εργαρα...... View attachment 305856 Eχουν γυρισει remake της ιδιας ταινιας και οι Κορεατες,αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο...
Πληροφοριακά, ο τίτλος της ισπανικής είναι El Desconocido
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.345
Reaction score
21.044
Τι είδαμε τον τελευταίο καιρό:

Creed III (2023): Καλό ήταν. Παιδικοί "δαίμονες", box, "πτώση", "επάνοδος", κύλισε εύκολα η ιστορία. Δεν έκανε κοιλιά, είχε καλή εξέλιξη. Εάν έχετε δει τις προηγούμενες, δείτε κι αυτήν, έτσι, για το "γαμώτο".

Avatar - The way of the water (2022): Εντυπωσιακά εφέ, εξέλιξη της ιστορίας, μεγάλη σε διάρκεια. Αν έχετε κουράγιο, δείτε το.

Air (2023): Πολύ καλό! Ενδιαφέρουσα ιστορία, πολύ καλές ερμηνείες! Δείτε την!

Fubar (2023): Ξεκίνησε καλά στα πρώτα 2-3 επεισόδια, τελείωσε αδιάφορα. Χάσιμο χρόνου.

Warrior S03 (2023): Διατηρείται στα ίδια υψηλά standards των δύο προηγούμενων seasons. Συστήνεται ανεπιφύλακτα. Ελπίζω το HBO Max να εγκρίνει και τέταρτη season.

Guardians of the Galaxy 3 (2023): Ίσως η καλύτερη ταινία από τις τρεις. Δεν ήταν κουραστική - παρόλες τις 2.5 ώρες διάρκεια, δεν θα την χαρακτήριζα ανούσια. Εάν έχετε χρόνο, δείτε την.

Death Note (Netflix): Είμαι fan του anime και των ιαπωνικών ταινιών. Αυτό ήταν μια αηδία και μισή. Μείνετε μακριά.

Mission Impossible: Dead reckoning part 1 (2023): Εκπληκτικό! Από τις ταινίες που απολαμβάνεις σε μεγάλη οθόνη με μουσική και ηχητικά εφέ all over. Να τη δείτε!

Transformers - Rise of the beasts (2023): Prequel των ταινιών που προηγήθηκαν (διαδραματίζεται στο 1994). ΟΚ, για το είδος της καλό ήταν.

Fast X (2023): Η απιθανότητα, της απιθανότητας, ω απιθανότητα! ΟΚ, δεν περίμενα κάτι διαφορετικό, καλό ήταν, διασκεδαστικό, καλά περάσαμε!

Renfield (2023): O Nicholas Cage στο ρόλο του Κόμη Δράκουλα, έχοντας και βοηθό. Ενδιαφέρουσα ιδέα, "χάνει" λίγο στην εκτέλεση. Χάσαμε 2 ώρες, oh wel...

Heart of Stone (2023): Το είδαμε λίγο "στα πεταχτά", γιατί είχαμε παρέα για κρασί/αλλαντικά/τυράκια κτλ. Όσο πήρε το μάτι μου, καλό ήταν.

Shantaram (2023): Βιογραφική σειρά, 12 επεισοδίων, η οποία "κόπηκε" μετά το τέλος της 1ης season. Καλή ήταν.

Tour de France - Unchained (2023): Σειρά οκτώ επεισοδίων για τον Γύρο της Γαλλίας (του 2022), το κορυφαίο ετήσιο ποδηλατικό (ίσως και αθλητικό) γεγονός. Σίγουρα, όσοι ασχολούνται με τη ποδηλασία, θα απολάσουν τη σειρά. Θα την πρότεινα και σε θεατές που δεν ασχολούνται με την ποδηλασία, απλώς για να περάσουν ευχάριστα το χρόνο τους και να γνωρίσουν "εκ των έσω" κάποια από τα πεπραγμένα των ομάδων που ανταγωνίζονται στο άθλημα. Πρόσφατα εγκρίθηκε και δεύτερη season για τον Γύρο του 2023.

The Least Expected Day: Inside the Movistar Team (2022): Σειρά με αντικείμενο την ποδηλατική ομάδα Movistar. Τρεις seasons (ίσως να υπάρξει και τέταρτη). Μέχρι το τέλος της πρώτης season ήταν ΟΚ, ενδιαφέρουσα. Στη δεύτερη και τρίτη season, επικράτησαν τα "flash backs", με αποτέλεσμα να δυσκολευτώ να την παρακολουθήσω βάζοντας τα γεγονότα σε μια σειρά - "χάθηκε" η γραμμικότητα της αφήγησης (κάτι που, για παράδειγμα, δεν συνέβηκε στη "Tour De France - Unchained"). Θα την πρότεινα μόνο σε όσους ασχολούνται με την ποδηλασία.
(Υ.Γ.: Πόσο γρήγορα μιλάνε οι Ισπανοί, ρε φίλε... Απίστευτο!)
 





Staff online

  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.607
Μηνύματα
2.911.044
Members
38.075
Νεότερο μέλος
demetris.loucaides@euthor
Top