BLACKBOX Audio Video Show 2023


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.313
Reaction score
39.757
ζωντανές συναυλίες θα δούμε .
Τίποτα δεν συγκρίνετε με το Ζωντανό !

....ρωτήστε και την μαμού .
-
View attachment 310137
-
... πολλα μπορει να πει κανεις για τις συναυλιες, αλλα προτιμοτερο να παρευρεθει.. και μαλιστα σε πολλες αμετρητες και ολα τα χρονια και οχι μονο σε μουσικα ειδη που αρεσκεται ως ακροατης - ισα ισα που επιβαλεται ασκηση σε διαφορετικα ειδη. (και οχι μονο συναυλιες βεβαια, αλλα και εκτεταμενες ακροασεις-οχι χαλιεντικου τυπου,ευνοητο)
Η συγκριση μεταξυ στουντιο αλμπουμ-συναυλιας-ηχογραφημενης συναυλιας-παιξιματος (προβας) στο στουντιο ... ειναι αρκετα πολυπλοκο ως θεμα ως προς την αντιληπτικοτητα του ακροατη, αλλα και ως την αποδοση και περιγραφη.
Ετσι καταληγει κατι τετοιο να συμβαινει ανα περισταση, προφορικα (και λακωνικα), και μεταξυ ατομων με κοινο λεξιλογιο και κοντινα βιωματα. 8-)
... για να καταληξω στο αντιστοιχο Ντοστογευστικο :
~μου αρεσουν οι συναυλιες περισσοτερο οταν δεν μου αρεσουν, και δε μου αρεσουν οταν μου αρεσουν~
 
Last edited:

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.940
Reaction score
28.794
~μου αρεσουν οι συναυλιες περισσοτερο οταν δεν μου αρεσουν, και δε μου αρεσουν οταν μου αρεσουν~

-
όντως ...γευστικό !
..........αν το παραπάνω το κάνω ζωγραφική αναπαράσταση ,
ο Πικάσο , έρχεται δεύτερος !
Φίλε μου , πάλι Ζωγράφισες . :hi:
-
1698843932833.png


-
 




blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Πρώτη παρουσίαση στην Ελλάδα, στο BLACKBOX Audio Video Show 2023 από την Exclusive Audio
του ολοκληρωμένου ενισχυτή Musical Fidelity A1!
Ακούστε τον για πρώτη φορά στο BLACKBOX Audio Video Show 2023 στο δωμάτιο 712, στο Radisson Blu Park Hotel, Athens στις 3, 4 & 5 Νοεμβρίου 2023!
1698871636820.png

1698871649025.png
 

Μηνύματα
2.409
Reaction score
5.160
Τυχαίνει προσωπικά να ακούω συχνά ζωντανές συναυλίες. Έχω διαπιστώσει ότι σε μεγάλα ορχηστικά έργα έργα η διαφορά με το ηχογραφημένο είναι χαώδης.
Ακόμη και σε ένα όργανο η διαφορά είναι χαώδης. π.χ αν ακούσεις δίπλα από ένα ηχοσύστημα ζωντανό σαξόφωνο η διαφορά με αυτό που θα ακούσεις από όποια ηχογράφηση είναι μέρα με τη νύχτα. Στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγεις και με την ακρόαση μιας ολιγομελούς μπάντας μουσικών του δρόμου!
 



Μηνύματα
214
Reaction score
249
Ερώτηση.
Αν κάποιος έχει εισητηρια μιας μέρας μπορεί να έρθει το πρωί όσο μπορεί να φύγει και να επανέλθει το απόγευμα για τα υπόλοιπα και τα live?
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Ερώτηση.
Αν κάποιος έχει εισητηρια μιας μέρας μπορεί να έρθει το πρωί όσο μπορεί να φύγει και να επανέλθει το απόγευμα για τα υπόλοιπα και τα live?
Βεβαίως
 

Μηνύματα
1.295
Reaction score
2.147
Kiiiiiii...
Ωραια ηταν. Εγω θα παω και αυριο μιας και κολλησε η συζυγος στα kii και δεν ηθελε να φυγουμε. Βαζαμε οτι γουσταραμε εκει μεσα. Πολυ δεκτικοι και σε σταθμες και σε ακουσματα. Ετσι πρεπει να ειναι ολοι.
Τα αλλα δωματια τα περασα λιγο τρεχοντας γιατι φτασαμε και αργα. Ασχημη εντυπωση μου εκανε μια πριβε ακροαση.
Πριβε ακροασεις γινονται στο μαγαζι και οχι στις εκθεσεις.
 


Μηνύματα
1.295
Reaction score
2.147
Αν παίζει πώληση και μάλιστα σε αρκετά χιλιάρικα μέχρι και πόρτα θα κλειδώσει. Δεν τον αδικώ.
Μπουρμπουτσαλα...
Εγω τον αδικω. Περιμενει ο αγοραστης την εκθεση για να ακουσει πριν την αγορα; Καποιοι εκαναν χιλιομετρα για να παρουν μια γευση.
Εμενα παντως με εγραψαν οταν τους ειπα πως σκεφτομαι να αλλαξω προ και να παω προς αυτους σε προ και τελικους.
 

Μηνύματα
13.014
Reaction score
10.244
Αν λες για την πριβέ στο ισόγειο, έφαγα κι εγώ πόρτα, αλλά πιο μετά άνοιξαν και όλα καλά.
 


Μηνύματα
13.014
Reaction score
10.244
Να συμπληρώσω επίσης ότι έτυχε να πέσω πάνω σε πριβέ ακρόαση στις 14:00 έως λίγο μετά, τότε δηλαδή που άνοιγε η έκθεση, οπότε ξεκίνησα από άλλο δωμάτιο.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.437
Μηνύματα
2.903.921
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top