BLACKBOX Audio Video Show 2023


gonis

Luger
Μηνύματα
4.315
Reaction score
11.763
Φαντάζομαι ο gonis να ευχαριστεί τη συγκυρία που του επέτρεψε ν'αποκτήσει τουλάχιστον τα αρχικά Kii Three σε προσιτή τιμή...
Όντως, η αρχική τους τιμή δεν είχε καμία σχέση με την τωρινή λιανική!
Τα BXT τα απόκτησα πριν 2+ χρόνια,εποχή covid,με αρκετή καθυστέρηση και συγκριτικά αυξημένη τιμή.
Παρόλα αυτά θεωρώ τον εαυτό μου ευεργετημένο γιατί στην τιμή των ΒΧΤ μου αντικατέστησαν τα παλιά Kii 3 με καινούργια.Ο λόγος ήταν ότι δεν μπορούσαν να πετύχουν την ίδια απόχρωση,custom χρώμα,αλλά πιστεύω ότι ειχε να κάνει και με αλλαγές στο δορυφόρο που δυσκόλευε το matching με το BXT.Το δικό μου ήταν από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν το 2016.
Το “κακό” με τα Kii (και άλλα παρόμοια συστήματα )είναι ότι παιρνεις ολόκληρο σύστημα και πρέπει να εκταμιεύσεις one off ολόκληρο το ποσό και μάλλον χωρίς τράμπες🤪 σε αντίθεση με άλλα συστήματα που η αγορά μπορεί να γίνει τμηματικά.
Τελος αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα από προσωπική εμπειρία είναι ότι το after sales της μαμάς εταιρείας είναι εντυπωσιακό και σε αυτό μερίδιο ευθύνης έχει η τοπική αντιπροσωπεία που είναι αξιόπιστη και κοντά στον πελάτη.
 

Μηνύματα
13.014
Reaction score
10.244
Τα BXT τα απόκτησα πριν 2+ χρόνια,εποχή covid,με αρκετή καθυστέρηση και συγκριτικά αυξημένη τιμή.
Χρήστο, εσύ είσαι ο πλέων ειδικός να απαντήσεις στην ερώτηση. Τα Kii με τα BTX στην έκθεση ήταν στημένα να παίξουν όσο καλά μπορούσαν ή λόγω χώρου κάτι δε σου άρεσε;
 


gonis

Luger
Μηνύματα
4.315
Reaction score
11.763
Χρήστο, εσύ είσαι ο πλέων ειδικός να απαντήσεις στην ερώτηση. Τα Kii με τα BTX στην έκθεση ήταν στημένα να παίξουν όσο καλά μπορούσαν ή λόγω χώρου κάτι δε σου άρεσε;
Στην έκθεση κάθισα 10-15 λεπτά στο δωμάτιο και έπιασα κουβέντα με τον τοπικό αντιπρόσωπο.Τα άκουσα ελάχιστα γιατί και το πρόγραμμα εκείνη την ώρα δεν ήταν του γούστου μου.
Στο χώρο μου τα Kii παίζουν πιο σωστα και πιο δυνατά απο οποιοδήποτε σύστημα είχα στο παρελθόν.
Είμαι πεπεισμένος ότι έχω το καλύτερο και φτηνότερο σύστημα των τελευταίων 25 ετών:p
 


Μηνύματα
14.235
Reaction score
16.047
Να αυτό το πρώτο αναφέρθηκα ότι ήταν - δυο φορές που πηγα - πολύ χαμηλά σε ένταση επιπέδου ψιθύρου και ενώ καταλάβαινες ότι όντως ήταν κάτι πάρα πολύ καλό δεν μπορούσες να το επιβεβαιώσεις στον ευατό σου. Μιλάμε ήταν τόσο χαμηλά που ούτε τον όγκο δεν έπιανε των οργάνων για να καταλάβεις. Και η μουσική ήταν πάντα έτσι πολύ ήσυχη , με πολές παύσεις. Στο βίντεο σου είναι και καλά , έχει και πιάνο χα χα αλλά πάλι χαμηλά. Πάλι εάν είναι να καταλάβεις καταλαβίνεις και έτσι αλλά όπως και να έχει εγώ έχω συνηθίσει πιο δυνατά να ακούω. Ιδίως που ήταν και τεράστιο το δωμάτιο και δίπλα είχε έναν επίσης τεράστιο χώρο (ένα χώρος ήταν βασικά ήταν όλος) που ήταν αρκετός κόσμος που μιλούσε οπότε κάλυπτε και την μουσική ακόμη περισσότερο.

Να μου πεις γιατί δεν ζήτησες να το δυναμώσει. Δεν με ένοιαζε κάποια αγορά. δεν με ενδιαφέρει να ψηφίζω τον καλύτερο ήχο χα χα, δεν ανακατεύομαι στις επιλογές των άλλων πως θα παρουσιάσουν τα μηχανήματα τους εκτός εάν είναι να με ενδιαφέρει κάτι για κάποιον συγκεκριμένο λόγο ή αγορά.

Πόσο κάνει αυτό το ηχείο ; Ακριβό ;
 

Μηνύματα
1.858
Reaction score
2.726
Ναι ειναι το stellar, ακριβούτσικο. Όταν καθόταν εκεί ο Μωραΐτης ανέβαινε η στάθμη.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Ναι ειναι το stellar, ακριβούτσικο. Όταν καθόταν εκεί ο Μωραΐτης ανέβαινε η στάθμη.
Πάλι καλά που δεν ανέβαινε... η τιμή :sneaky:
Να αυτό το πρώτο αναφέρθηκα ότι ήταν - δυο φορές που πηγα - πολύ χαμηλά σε ένταση επιπέδου ψιθύρου και ενώ καταλάβαινες ότι όντως ήταν κάτι πάρα πολύ καλό δεν μπορούσες να το επιβεβαιώσεις στον ευατό σου. Μιλάμε ήταν τόσο χαμηλά που ούτε τον όγκο δεν έπιανε των οργάνων για να καταλάβεις. Και η μουσική ήταν πάντα έτσι πολύ ήσυχη , με πολές παύσεις. Στο βίντεο σου είναι και καλά , έχει και πιάνο χα χα αλλά πάλι χαμηλά. Πάλι εάν είναι να καταλάβεις καταλαβίνεις και έτσι αλλά όπως και να έχει εγώ έχω συνηθίσει πιο δυνατά να ακούω. Ιδίως που ήταν και τεράστιο το δωμάτιο και δίπλα είχε έναν επίσης τεράστιο χώρο (ένα χώρος ήταν βασικά ήταν όλος) που ήταν αρκετός κόσμος που μιλούσε οπότε κάλυπτε και την μουσική ακόμη περισσότερο.

Να μου πεις γιατί δεν ζήτησες να το δυναμώσει. Δεν με ένοιαζε κάποια αγορά. δεν με ενδιαφέρει να ψηφίζω τον καλύτερο ήχο χα χα, δεν ανακατεύομαι στις επιλογές των άλλων πως θα παρουσιάσουν τα μηχανήματα τους εκτός εάν είναι να με ενδιαφέρει κάτι για κάποιον συγκεκριμένο λόγο ή αγορά.

Πόσο κάνειΤελικά οι αναιμικοί αυτό το ηχείο ; Ακριβό ;
Εδώ αξίζει η συμβολή σου στο να διευκρινιστεί κάτι... Άμα οι αναιμικοί τελικοί με τις απαραμόρφωτες υποδιαιρέσεις Watt που παίζουν υποτίθεται ΄΄μαγικά΄΄ σε πολύ χαμηλές στάθμες - ελέω πολύ μικρής τιμής στην ωφέλιμη ισχύ - θα είναι τελικώς απαραίτητοι ή περιττοί ... :sneaky:
 
Last edited:

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Εδώ αξίζει η συμβολή σου στο να διευκρινιστεί κάτι... Άμα οι αναιμικοί τελικοί με τις απαραμόρφωτες υποδιαιρέσεις Watt που παίζουν υποτίθεται ΄΄μαγικά΄΄ σε πολύ χαμηλές στάθμες - ελέω πολύ μικρής τιμής στην ωφέλιμη ισχύ - θα είναι τελικώς απαραίτητοι ή περιττοί ... :sneaky:
Άμα παίζεις σε χαμηλές στάθμες είναι απαραίτητοι :biggrin:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Άμα παίζεις σε χαμηλές στάθμες είναι απαραίτητοι :biggrin:
Εδώ όμως ο φίλτατος thva μας περιέγραφε πόσο υποβαθμιζόταν η ακροαματική εντύπωση από την πολύ χαμηλή στάθμη... :sneaky:
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Εδώ όμως ο φίλτατος thva μας περιέγραφε πόσο υποβαθμιζόταν η ακροαματική εντύπωση από την πολύ χαμηλή στάθμη... :sneaky:
Ναι αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να καταλάβει ότι πρόκειται για κάτι πάρα πολύ καλό όπως λέει :biggrin:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Ναι αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να καταλάβει ότι πρόκειται για κάτι πάρα πολύ καλό όπως λέει :biggrin:
Τέτοια συμπεράσματα όμως είναι άτοπο να μη συνοδεύονταν με πλήρη απόλαυση αντί υποβάθμισής της για την πλευρά του εμπλεκόμενου ακροατή.
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Τέτοια συμπεράσματα όμως είναι άτοπο να μη συνοδεύονταν με πλήρη απόλαυση αντί υποβάθμισής της για την πλευρά του εμπλεκόμενου ακροατή.
Δεν βγάζει νόημα ο συλλογισμός του φίλου μας. Ένα κομμάτι που μιξαρεται στα 85ντιμπι και παίζεται κατόπιν σε πολύ χαμηλές εντάσεις πόσο να σε βοηθήσει να κρίνεις το οποιοδήποτε σύστημα.
 

Μηνύματα
14.235
Reaction score
16.047
Δεν κατάλαβα τι θέλετε πάλι να σας πω ; Πολλές απορίες έχετε, και όλες πολύ στοχευμένου χαρακτήρα ως συνήθως χα χα.

Α) Δεν θυμάμαι και καλά αλλά αυτό δεν έπαιζε με λαμπάτους στην έκθεση οπότε δεν δικαιλογείται η τόσο χαμηλή ένταση αλλά και ο χώρος που είναι η αδυναμία σας να τον βάζετε σαν παράγοντα παντού και πάντα όταν εξυπηρετεί κάτι που θέλετε να υποστηρίξετε .... ήταν τεράστιος. Και ο θόρυβος που έκανε ο κόσμος που συζητούσε και ρωτούσε για κάτι στατικά εκθέματα. Σε αυτό δεν έδινε κανένας καμιά σημασία όταν ήμουν εγώ εκεί. Τα σχόλια μου τα καταλαβαίνει κάποιος που επισκεφθηκε την έκθεση και είδε τον χώρο. Πάντως σιγουρα, όχι απο την Γερμανία Ν.Κ.

β) Εάν αυτό οδηγείται απο λαμπάτο και τι λαμπάτο και σε τι στάθμες για ένα κανονικό μικρό οικιακό χώρο ; Αυτό εξαρτάται απο πολλά και απο τα χαρακτηριστικά του ηχείου που δεν τα γνωρίζω.

Εγώ έκρινα το ηχείο, και εάν το θεωρώ καλό ...όχι πώς θα είναι το υπόλοιπο σύστημα. Ή πως θα μπορούσε να είναι ακόμη καλύτερο με χρήση άλλων συνοδών Εξάλλου εσείς δεν πιστεύετε κάν στην διαφορά που κάνουν τα ενισχυτικά. Οπότε τι νόημα έχει να ρωτάτε ; χα χα. Εσείς είπαμε τα έχτε λύσει όλα τα θέματα. Το είδα ή μάλλον το "ακουσα" απο τα ενεργά που εκθειάζετε σαν τα καλύτερα .... τι θέματα έχετε λύσει. Στην θεωρία τα έχετε λύσει όλα. :D
 
Last edited:

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Καλησπέρα.
Έγιναν οι κληρώσεις των δώρων με βάση τα barcode των εισιτηρίων!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!
 

Μηνύματα
1.295
Reaction score
2.147
Καλησπέρα.
Έγιναν οι κληρώσεις των δώρων με βάση τα barcode των εισιτηρίων!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!
Τα εισιτηρια ηταν ολα που αγοραστηκαν online;
Ρωταω επειδη μου κανει εντυπωση πως ολα ξεκινουν με το 66.
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.437
Μηνύματα
2.903.921
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top