Επαναφορτιζόμενο σουφράκι και άλλες οικιακές συσκευές

Μηνύματα
27.833
Reaction score
26.166
Θέλω να αγοράσω ένα , αλλά με αυτά που βλέπω και διαβάζω έχω ψιλοφρίξει.
Εκτός του ότι είναι μερικά πανάκριβα , έχω μπερδευτεί και με την χρήση τους.
Σίγουρα η 18βολτη μπαταρία είναι ευπρόσδεκτη , αλλά διαβάζω και κάτι σχόλια του στύλ ψόφησε στον ένα χρόνο.
Δεν θέλω χρήση αντί ηλεκτρικής σκούπας. Το τραπέζι από τα ψίχουλα και λίγο γύρω γύρω στην κουζίνα. Εχει κανείς κάποια ιδέα τι να πάρω?
Αυτό που έχω Philips πνέει τα λοίσθια. Καλό βγήκε , από SHELL αλλά μόνο 3,2V μπαταρία.
Πείτε μου την γνώμη σας.
 


Μηνύματα
1.552
Reaction score
1.897


ika

News
Μηνύματα
14.694
Reaction score
13.511
Γιατί δεν το ανοίγεις να του αλλάξεις την επαναφορτιζόμενη μπαταρία?
 




Μηνύματα
1.552
Reaction score
1.897
δηλαδή? :idk:
Σε οποιοδήποτε αντιπρόσωπο της STIHL μπορεί να το δοκιμάσει, όλα τα σοβαρά καταστήματα έχουν βιτρίνα ένα, ίσως και στο praktiker της περιοχής του, στο σάιτ που έβαλα αν βάλει τον τκ θα το βρει.
Πραγματικά είναι ότι πιο δυνατό έχω δει σε σκουπάκι. Φόρτιση σε μία ώρα και κάτι και αποσπώμενη μπαταρία. Από ποιότητα αν το αγγίξει θα καταλάβει.
 


Μηνύματα
15.456
Reaction score
21.634
Αυτό το έχω πάνω από 8 χρόνια μην είναι παραπάνω. Ρουφάει καλά είναι η αλήθεια και είναι πλήρως πλενομενο.
Η πεθερά μου προσπάθησε πολλές φορές να το καταστρέψει μην βάζοντας σωστά το φίλτρο με αποτέλεσμα να ρουφήξει ψίχουλα μέχρι μοτέρ ωστόσο το έχω λύσει 3 ή 4 φορές για καθάρισμα γιατί το λυπήθηκα να πάει σκουπίδια..
Τιμιοτατο
 

Μηνύματα
27.833
Reaction score
26.166
Πριν αγοράσεις οτιδήποτε πρέπει να το δεις και να το δοκιμάσεις.
Το έχω δεί σε ένα γεωπονικό μαγαζί στα 169e και κόλωσα.
Οντως εξαιρετικό .
 

Μηνύματα
1.426
Reaction score
1.192
Έχω αυτό https://www.skroutz.gr/s/36295744/X...utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share
Ήθελα κάτι μικρό για να μαζεύω το καφέ που πέφτει στο πάγκο κατά τη παρασκευη του. Οπότε για τη δουλειά που το θέλω είναι σούπερ. Αν θες να σκουπίζεις κανένα μισάωρο τη φορά βρες κάτι αλλο
Πρέπει να το έχω 2 χρόνια χωρίς κανένα θέμα
 
Last edited:


Μηνύματα
1.596
Reaction score
80
Η συζυγος εχει παρει μεχρι τωρα 4-5 απο αυτα και ολα στο χρονο μενουν απο μπαταρια.
Για να τραβηξουν κατι επιπλεον απο σκονη πρεπει να τα δουλευεις στο τουρμπο, οποτε με το ζορι κρατανε κανα τεταρτο. Ολα εκαναν απο 150 ευρω και πανω.
Για σκονες και χνουδια, τριχες απο ζωα η για ψιχουλα στο τραπεζι ειναι οκ. Για πατωματα δεν αξιζουν. Για χαλιά δεν το συζηταμε καν.
Πολλα λεφτα για το τιποτα.
Οι πιο δυνατες ειναι της dyson αλλα ξεκινανε απο 500ρικο νομιζω.
 

Μηνύματα
2.473
Reaction score
1.747
μετά από πολλάααααα σκουπάκια στην περιοχή των 30-40 ευρώ που δεν έκαναν δουλειά από την αρχή και πέθαιναν στα 1-2 χρόνια έχω πάρει το προαναφερθέν σκουπάκι και εδώ και 5 χρόνια οργώνει.
Θυμάμαι όταν το πρωτοδοκίμασα δε πίστευα το πόσο καλά ρουφάει.
Ότι πληρώσεις παίρνεις.
 

Μηνύματα
4.148
Reaction score
3.789
Μόνο εμένα κλάταρε στα 2.5 χρόνια η μπαταρία; και δεν άλλαζε δεν συμφέρει οπότε πήγε κάδο....
Και με εκνευρίζε γιατί το καπάκι του κάδου άνοιγε με το παραμικρό και πολλές φορές ενώ σκουπιζα αδειάζε επιτόπου όλο στο πάτωμα... 😭😭
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.550
Reaction score
75.307
Είχα για πολλά (10 και) χρόνια το πρώτο B&D Pivot. Δούλευε θαυμάσια και ήταν πολύ ισχυρό για την εποχή μέχρι που κουράστηκε η μπαταρία, που δεν ήταν ηλιθίου. Χαρίστηκε.
Είχα κι ένα Nilfisk που αν και είχε λιθίου δεν κράτησε πολύ, ήταν ευαισθητούλι και μη επισκευάσιμο. :D Βγήκε στο δρόμο και μαζεύτηκε άμεσα.

Μετά πήρα 2 τέλεια Xiaomi πολυσκουπάκια. Δεν κρατάνε άπειρη ώρα αλλά είναι φανταστικά.
 

Μηνύματα
2.467
Reaction score
3.741
Pivot κι εδώ τα τελευταια 5 χρόνια.
Μην δίνεις σημασία στους άσχετους του skroutz.

Απλά θα το φορτίζεις όταν χρειάζεται και αφού φορτίσει, θα το έχεις ΕΚΤΟΣ ΠΡΙΖΑΣ.

Η μπαταρία θα κρατήσει για χρόνια..
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.088
Reaction score
127.870
Αυτό κι εγώ. Δυνατό εργαλείο.

1000010280.jpg


Μόνο μειονέκτημα, η φασαρία του.
Πολύ φασαρία όμως, όχι αστεία.

Απλά θα το φορτίζεις όταν χρειάζεται και αφού φορτίσει, θα το έχεις ΕΚΤΟΣ ΠΡΙΖΑΣ.
👍
Σωστά. Αν δεν σταματήσει να παίζει, δε το βάζεις στη βάση του για φόρτιση.
Αφού φορτιστεί, μετά πρέπει να το έχεις μονίμως εκτός βάσης, μέχρι να αδειάσει.
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.170
Μηνύματα
2.891.284
Members
38.001
Νεότερο μέλος
Αναστάσιος Κελεγκουρης
Top