EverSolo Audio - Ελλάς

sps

Μηνύματα
730
Reaction score
530
Ναι βρε, dsf είναι το αρχείο, τα μελετάω όλα αυτά πριν αγοράσω. Σε σχέση όμως με άλλα αρχεία του ίδιου άλμπουμ (που λατρεύω) στο ίδιο μαγαζί παίζει καλύτερα, δεν το αγοράζεις να μας πεις και τη θκιάς γνώμη?
Εχω το Official Digital Download in Hi-Res 24bit/192kHz (2021 Remaster)
Έχω και το βινύλιο έχω και Technics SL-1210 G και ψηφιακό εγγραφέα Tascam DA 3000, δεν φτιάχνω ενα δικό μου ???
 

sps

Μηνύματα
730
Reaction score
530
Εχω το Official Digital Download in Hi-Res 24bit/192kHz (2021 Remaster)
Έχω και το βινύλιο έχω και Technics SL-1210 G και ψηφιακό εγγραφέα Tascam DA 3000, δεν φτιάχνω ενα δικό μου ???
Γιατί σου φαίνεται αστείο δεν μπορώ να το γράψω σε DSF καλύτερα από αυτούς ???
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.298
Reaction score
47.219
Γιατί όχι!!
Τέσπα, εγώ το πρότεινα επειδή πραγματικά μου άρεσε το rip, κελαηδάει το everpsolo με το αρχείο αυτό και τη ρύθμιση που το έχω με τη προσθήκη του EQ
 

sps

Μηνύματα
730
Reaction score
530
Γιατί όχι!!
Τέσπα, εγώ το πρότεινα επειδή πραγματικά μου άρεσε το rip, κελαηδάει το everpsolo με το αρχείο αυτό και τη ρύθμιση που το έχω με τη προσθήκη του EQ
Δεν Διαφωνώ ότι σου αρέσει και εμένα μπορεί να μου αρέσει απλά νόμιζα ότι βγήκε καινούριο ψηφιακή remaster.
Είμαι πολύ Fan Pink Floyd τα βινύλια τους τα εχω ολα.
Τα περισσότερα σε πρώτη Ιαπωνική και πρώτη εγγλέζικη έκδοση μαζί με τις ελληνικές μου.
Παρεμπιπτόντως το EQ πολύ το κάνω κέφι.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.298
Reaction score
47.219
Έχει το κλασικό graphic EQ, όμως όλα τα λεφτά είναι το parametric EQ, να κάθεσαι με τις ώρες να πειράζεις κουμπάκια.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.298
Reaction score
47.219
Γίνετε της πτ@νας στη παραμετροποίηση, για μένα πάντως αυτό ήταν αρκετό
Screenshot_2024-02-05-21-55-22-918_com.eversolo.control-edit.jpg


Έτσι και ξεκινήσεις να πειράζεις τα διάφορα φίλτρα, απλά χάθηκες...
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Γίνετε της πτ@νας στη παραμετροποίηση, για μένα πάντως αυτό ήταν αρκετό View attachment 321226

Έτσι και ξεκινήσεις να πειράζεις τα διάφορα φίλτρα, απλά χάθηκες...
Δωκε κατι ακομα βρε τσιγκουνη....μονο εκει πειραξες ?και μεινο κιολας....δωκε κανα ντιμπακι να σου ανοιξουν λιγο τα οργανα....να ξεκολησουν λιγουλακι ακομα μεταξυ τους που λεμε...
 



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Εκεί είχα πρόβλημα αφρού :biggrin:
Ολα τα αλλα ειναι μπαμ ρε τυχερακια?εκει στους 28/65/110 τι γινεται στο τσαρδι?
Κομμλατιας στο Ζευγολατιό, εγγύηση!
εχω και τις πρωτες ξαδερφες μου εκει ....χαχαχα
 




vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Πες τα ντε!!
Στο αβσαιτ μισούν τα b&w και τις μπάμιες, που να ξέραν :lolsign:
ξερω ξερω....10 χρονια ειχα τα 802 και με σταυρωνανε οι κουφαλες.....και δεν τις πολυτρωω και τις μπαμιες ..μονο ξυρισμενες αμα τις πετυχω σε κανα μαγαζι..
 


Μηνύματα
85
Reaction score
88
Να ρωτησω και εγω κατι για λογους research προς το παρον... Ειδα οτι κανετε μεταφορα στο SSD/M2/NVME drive τα αρχεια σας μεσω δικτυου. Απο το PC το βλεπετε ως δικτυακο drive or something? Ποια ειναι η διαδικασια;
Ευχαριστω!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Να ρωτησω και εγω κατι για λογους research προς το παρον... Ειδα οτι κανετε μεταφορα στο SSD/M2/NVME drive τα αρχεια σας μεσω δικτυου. Απο το PC το βλεπετε ως δικτυακο drive or something? Ποια ειναι η διαδικασια;
Ευχαριστω!
Να σου πω την αληθεια εγω πηρα εναν 2 τερατακια Nvme ssd τα κοπιαρισα απο παλιοτερους δισκους μου 3,5 που ειχα σε ενα Icy box διπλο και τωρα ουτε καλωδιο usb ,ουτε τροφοδοτικο εξωτερικο του κουτιου...τιποτις...τα ειδα στο pc και με ενα copy paste καθαρισα και το Α8 τα βλεπει κατευθειαν και απροβληματιστα !
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.298
Reaction score
47.219
Να ρωτησω και εγω κατι για λογους research προς το παρον... Ειδα οτι κανετε μεταφορα στο SSD/M2/NVME drive τα αρχεια σας μεσω δικτυου. Απο το PC το βλεπετε ως δικτυακο drive or something? Ποια ειναι η διαδικασια;
Ευχαριστω!
IMG_20240205_235435.jpg
 

Μηνύματα
85
Reaction score
88
Ευχαριστω!
Για να μπορουμε να προσθετουμε και αρχεια, η συλλοχη συνεχως μεγαλωνει, και τα CD στο ραφι ειναι χιλιαδες, ουτε το 1/10 δεν εχει γινει μετατροπη σε αρχειο ακομα...
Ειδα οτι παιρνει και apk, οποτε μπορω να ριξω και Bandcamp που το χρησιμοποιω πολυ και ολα σουπερ!
(και πολλα απο τα CD δεν υπαρχουν ουτα σν ιδεα σε major streaming platforms...)
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.993
Μηνύματα
2.924.846
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top