Featured Antonylogan's man cave


Μηνύματα
6.768
Reaction score
5.315
Αναβολή στην αναβολή, και οι περισσότεροι χώροι μένουν με λευκούς σκέτους τοίχους και ταβάνια, χωρίς καμία ακουστική κι αισθητική φροντίδα.

Βάλε και ότι οι περισσότεροι δεν βάζουμε το χέρι στην τσέπη να αναθέσουμε το έργο σε επαγγελματίες, αρχιτέκτονες, διακοσμητές κτλ. γι' αυτό και σπάνια βλέπεις ωραίους χώρους.

Για να μη μιλήσω για τα εξοχικά, όπου ο καθένας βάζει ό,τι του περισσεύει απ' του παππού του τα χρόνια.
Πας να αγοράσεις εξοχικό, σου λέει επιπλωμένο, κομπλέ με ηλεκτρικές συσκευές, και όταν μπεις μέσα, ψάχνεις από πού να φύγεις.
 
Last edited:


Μηνύματα
116
Reaction score
472
@Antonylogan δεν μας είπες όμως, ποιο ακούγεται καλύτερα?
Το δικάναλο ή το πολυκαναλο? :)
Πρόσεξε τι θα απαντήσεις :biggrin: View attachment 321976
Δεν ξέρω, δεν απαντώ...Ερώτηση παγίδα μου μυρίζει...:o
Κοίταξε...καλά τα μαλακιστηράκια... έδεσαν όμορφα με το κεντρικό...αλλά...αν ο Denon είχε pre-out και δεν σκεφτόμουν τον λογαριασμό ρεύματος... :p θα έπαιζα τα martin για main - center και τότε έλα να μιλήσουμε για wall of sound... Το μέγεθος της σκηνής η χροιά και οι μεσαίες [γι αυτό άλλωστε και τα επέλεξα...jazz - blues και γενικότερα γυναικείες φωνές] των συγκεκριμένων ηχείων δεν υπάρχει...τα ακούσματά μου είναι ως επί το πλείστον jazz - blues - κλασική μουσική - όπερα και γενικότερα γυναικείες φωνές...μου αρέσει να έχω την Diana Krall prive στο σαλόνι μου...8-)
 
Last edited:







Μηνύματα
116
Reaction score
472
Φωνάρα!!!

Υ.Γ. 1: Κι εγώ την ακούω, περιστασιακά.
Υ.Γ 2: Το post που ανάρτησα για το χώρο μου, το είδες;
Διάβασα για ένα καλά στημένο αναλογικό σύστημα φίλε μου αλλά δεν μπόρεσα να δω φωτογραφίες...
 

Μηνύματα
5.311
Reaction score
6.462
Δεν ξέρω, δεν απαντώ...Ερώτηση παγίδα μου μυρίζει...:o
Κοίταξε...καλά τα μαλακιστηράκια... έδεσαν όμορφα με το κεντρικό...αλλά...αν ο Denon είχε pre-out και δεν σκεφτόμουν τον λογαριασμό ρεύματος... :p θα έπαιζα τα martin για main - center και τότε έλα να μιλήσουμε για wall of sound... Το μέγεθος της σκηνής η χροιά και οι μεσαίες [γι αυτό άλλωστε και τα επέλεξα...jazz - blues και γενικότερα γυναικείες φωνές] των συγκεκριμένων ηχείων δεν υπάρχει...τα ακούσματά μου είναι ως επί το πλείστον jazz - blues - κλασική μουσική - όπερα και γενικότερα γυναικείες φωνές...μου αρέσει να έχω την Diana Krall prive στο σαλόνι μου...8-)
Ημουν σιγουρος γιαυτη την απαντηση.
Aντιλαμβανοντας του γιατι πραγματικα καποιος εμπεριεχει στο nickname του ,γιαυτο και η αρχικη προτροπη μου
περι ομοσταυλου κεντρικου. Το μπατζετ φυσικα παιζει το ρολο του και το αντιλαμβανομαι .
Αλλώστε ολοι επιλεγουμε τους συμβιβασμους μας ...
 

Μηνύματα
116
Reaction score
472
Αναβολή στην αναβολή, και οι περισσότεροι χώροι μένουν με λευκούς σκέτους τοίχους και ταβάνια, χωρίς καμία ακουστική κι αισθητική φροντίδα.

Βάλε και ότι οι περισσότεροι δεν βάζουμε το χέρι στην τσέπη να αναθέσουμε το έργο σε επαγγελματίες, αρχιτέκτονες, διακοσμητές κτλ. γι' αυτό και σπάνια βλέπεις ωραίους χώρους.

Για να μη μιλήσω για τα εξοχικά, όπου ο καθένας βάζει ό,τι του περισσεύει απ' του παππού του τα χρόνια.
Πας να αγοράσεις εξοχικό, σου λέει επιπλωμένο, κομπλέ με ηλεκτρικές συσκευές, και όταν μπεις μέσα, ψάχνεις από πού να φύγεις.
Μην παραμυθιάζεσαι...τον μηχανικό δεν τον προσλαμβάνεις για τις ιδέες και τις καλλιτεχνικές του ανησυχίες , αλλά για να γλυτώσεις την ταλαιπωρία του κυνηγητού - συντονισμού των συνεργείων - [Ταλιμπάν] και για να προλαβαίνει τα χειρότερα... :p
Ημουν σιγουρος γιαυτη την απαντηση.
Aντιλαμβανοντας του γιατι πραγματικα καποιος εμπεριεχει στο nickname του ,γιαυτο και η αρχικη προτροπη μου
περι ομοσταυλου κεντρικου. Το μπατζετ φυσικα παιζει το ρολο του και το αντιλαμβανομαι .
Αλλώστε ολοι επιλεγουμε τους συμβιβασμους μας ...
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να αλλάξω το ψευδώνυμο γιατί μου ακούγετε λίγο σαν τελειωμένος πορνοστάρ...:p:p:p
 

Μηνύματα
4.616
Reaction score
8.012
Δεν ξέρω, δεν απαντώ...Ερώτηση παγίδα μου μυρίζει...:o
Κοίταξε...καλά τα μαλακιστηράκια... έδεσαν όμορφα με το κεντρικό...αλλά...αν ο Denon είχε pre-out και δεν σκεφτόμουν τον λογαριασμό ρεύματος... :p θα έπαιζα τα martin για main - center και τότε έλα να μιλήσουμε για wall of sound... Το μέγεθος της σκηνής η χροιά και οι μεσαίες [γι αυτό άλλωστε και τα επέλεξα...jazz - blues και γενικότερα γυναικείες φωνές] των συγκεκριμένων ηχείων δεν υπάρχει...τα ακούσματά μου είναι ως επί το πλείστον jazz - blues - κλασική μουσική - όπερα και γενικότερα γυναικείες φωνές...μου αρέσει να έχω την Diana Krall prive στο σαλόνι μου...8-)
Επομένως αν κατάλαβα σωστά προτιμάς να ακούς την μουσική σου με τα 2 ML χωρίς σαμπ και όχι από το πολυκαναλικο σύστημα, 5.1.4 είναι?
Αυτά για στέρεο ηχογραφήσεις με χρήση απμιξερ στο πολυκάναλο?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.348
Reaction score
21.046
Διάβασα για ένα καλά στημένο αναλογικό σύστημα φίλε μου αλλά δεν μπόρεσα να δω φωτογραφίες...
Post #383 - αφού έχεις την περιέργεια να δεις κι άλλους χώρους, ε, ικανοποίησέ την! Κάθε σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο (κάνε το όμως στο thread μου, όχι σε αυτό εδώ).
 


Μηνύματα
6.768
Reaction score
5.315
Δεν είναι όμως το πρώτο που τα χαρακτηρίζει. Η μαγεία των μεσαίων όπως αναπαράγονται από τη μεμβράνη δεν έχει άμεση σχέση με την οπίσθια ακτινοβολία.
Θα έλεγα είναι το τρίτο χαρακτηριστικό στοιχείο των ML.
Πρώτο η μεμβράνη.
Δεύτερο το στιβαρό χαμηλό που έχουν όλα τα ML με ενσωματωμένο γούφερ.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.842
Reaction score
29.511
Carambola nation. :party:
Δεν υπάρχει αυτό που ακούς λέμε. Σαν να είσαι εκεί.
Αν τώρα έχεις πολλά τέτοια, όπως εγώ αλλά δεν είναι καν electrostatic, καληνύχτα.
Κανονική αίθουσα και είσαι σε λίγα τετραγωνικά.
 

Μηνύματα
4.616
Reaction score
8.012
@Antonylogan πες ότι δεν υπάρχουν τα ML στον χώρο και έχεις μόνον το πολυκάναλο. Προτιμάς να ακούς στέρεο από τα 2 Klipsch ή με το πολυκαναλο?
 

Μηνύματα
14.543
Reaction score
16.383
Δεν ξέρω, δεν απαντώ...Ερώτηση παγίδα μου μυρίζει...:o
Κοίταξε...καλά τα μαλακιστηράκια... έδεσαν όμορφα με το κεντρικό...αλλά...αν ο Denon είχε pre-out και δεν σκεφτόμουν τον λογαριασμό ρεύματος... :p θα έπαιζα τα martin για main - center και τότε έλα να μιλήσουμε για wall of sound... Το μέγεθος της σκηνής η χροιά και οι μεσαίες [γι αυτό άλλωστε και τα επέλεξα...jazz - blues και γενικότερα γυναικείες φωνές] των συγκεκριμένων ηχείων δεν υπάρχει...τα ακούσματά μου είναι ως επί το πλείστον jazz - blues - κλασική μουσική - όπερα και γενικότερα γυναικείες φωνές...μου αρέσει να έχω την Diana Krall prive στο σαλόνι μου...8-)
Εγω έμμεσα σε προειδοποίησα και ενοχή δεν έχω, εσύ δεν το καταλάβες ... προχωρά σε Σεπούκου , όσο είναι καιρός, έστω με το μεσαίο σπαθί γιατί εδώ αυτοί θα σε τρελάνουν με τις πολλές επιλογές. Εξάλλου όλοι κάποια στιγμή θα πεθάνουμε. Τι τώρα, τι αύριο ; :D :D 😍

Το Ν.Κ να τον προσέχεις, όντως όλο παγίδες ερωτήσεις κάνει. Αμ, το decorrelation που λέει τι είναι αυτό πάλι ; Να διακρίνεται η αναπαραγωγή απο μη συσχετισμό - ομογενοποίηση ειδών μουσικής ; :D:D Εγω του είχα πεί ότι είμαι κατά του large sweet spot και τρελλάθηκε. :D
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.627
Μηνύματα
2.911.344
Members
38.077
Νεότερο μέλος
nikolaosA
Top