Eurovision 2024

Τατατατα ?

  • Μαπα

    Votes: 49 62,0%
  • Καλουτσικο

    Votes: 4 5,1%
  • Καλο

    Votes: 8 10,1%
  • Γάμ@το

    Votes: 11 13,9%
  • Γ@μάτο

    Votes: 7 8,9%

  • Total voters
    79

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.779
Reaction score
34.883
Καλά μας δουλεύουν ψιλό γαζί μάλλον.
Οι γονείς του επέλεξαν το όνομα Νεμο; Άλλη Γκρετα Τουνμπεργκ.
 


ika

News
Μηνύματα
15.616
Reaction score
14.338
Ορίστε τώρα, να μάθουμε να κοροϊδεύουμε

:dance2: :party: :boast: :gamer:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.779
Reaction score
34.883
Η Γκρέτα Τούνμπεργκ που κολλάει;

Groomers της προσωπικότητας καθώς φαίνεται. Τι νομίζεις, μια μαθητριουλα ξύπνησε μια μέρα και είπε θα σώσω τον πλανήτη, how dare you κλπ;

Ε εδώ μαθαίνουμε ότι όλο το κονσεπτ μάλλον ξεκινά με τους γονείς να δίνουν στο παιδί τους το όνομα Nemo.
Θα μου πεις και εδώ που βγάζουν ξαφνικά τα μισά κοριτσάκια Ιόλη και Νεφέλη καλύτερα είναι;
 

Μηνύματα
21.402
Reaction score
15.414
Για το όνομα το είπα, λέω τι έχει το Γκρέτα, συνηθισμένο όνομα εκείνων των χωρών είναι. Βέβαια εντωμεταξύ ανακάλυψα (δεν ξέρω αν το είχες υπόψη), ότι την λένε και Tintin! Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg! :roflmao:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.779
Reaction score
34.883
Ορίστε τώρα, να μάθουμε να κοροϊδεύουμε

:dance2: :party: :boast: :gamer:


Αρχίζω να πιστεύω ότι όλη αυτή η κατασκευή του νον-μπάιναρι είναι εφευρημα των νιου-έιτζ εναλλακτικών, που θέλουν μεν να πάνε με το τσάιτγκαϊστ και να μη ξωμείνουν, αλλά ταυτόχρονα δεν διαθέτουν και τα μπαλάκια να κάτσουν να τον φάνε ανδροπρεπώς.
 

Μηνύματα
15.168
Reaction score
17.193
Αρχίζω να πιστεύω ότι όλη αυτή η κατασκευή του νον-μπάιναρι είναι εφευρημα των νιου-έιτζ εναλλακτικών, που θέλουν μεν να πάνε με το τσάιτγκαϊστ και να μη ξωμείνουν, αλλά ταυτόχρονα δεν διαθέτουν τα μπαλάκια να κάτσουν να τον φάνε ανδροπρεπώς.
Ξέρεις ότι υπάρχει νόμος ε ; Που όταν γράφεις π.χ. ακόμη και μια επιστολή - mail σε κάποιον πρέπει να αναφέρεις τις αντωνυμίες με τις οποίες αυτοπροσδιορίζεται ο καθένας.

Εγώ τις έχω κόψει εντελώς χα χα
 

Μηνύματα
21.402
Reaction score
15.414
Σε κάποιες γλώσσες δεν υπάρχει διαχωρισμός στις αντωνυμίες πάντως, θηλυκό, αρσενικό ή και ουδέτερο (φινλανδικά hän, τούρκικα Ο πχ).
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.779
Reaction score
34.883
Ξέρεις ότι υπάρχει νόμος ε ; Που όταν γράφεις π.χ. ακόμη και μια επιστολή - mail σε κάποιον πρέπει να αναφέρεις τις αντωνυμίες με τις οποίες αυτοπροσδιορίζεται ο καθένας.

Εγώ τις έχω κόψει εντελώς χα χα
Δεν είναι μόνο οι ντομάτες που έχασαν την ντοματίλα τους, ούτε τα τριαντάφυλλα που έχασαν την ευωδιά τους. Είναι προπάντων τα αρσενικά που έχασαν τον αντρισμό τους. Όσο κι αν ψάχνω, δε βρίσκω πια νταβραντισμένους· μόνο αντράκια, ανίκανα για έρωτα και βιασμό.

Είχε δίκιο τελικά ο ποιητής. Ανίκανα αντράκια.
Γιατί και για να πουστ~ψει κανείς, ε θέλει κι αυτό κάποιο τσαγανό, πώς να το κάνουμε. Οπότε το βρήκαμε - νον μπάιναρι και ο, τι κατάλαβες, προσπερνάμε το τι τρώει και ψαχνόμαστε με τις αντωνυμίες του. Ιδιοφυές!
 

Μηνύματα
15.168
Reaction score
17.193
Σε κάποιες γλώσσες δεν υπάρχει διαχωρισμός στις αντωνυμίες πάντως, θηλυκό, αρσενικό ή και ουδέτερο (φινλανδικά hän, τούρκικα Ο πχ).
Die sonne. :D
 





Μηνύματα
15.168
Reaction score
17.193
Δεν είναι μόνο οι ντομάτες που έχασαν την ντοματίλα τους, ούτε τα τριαντάφυλλα που έχασαν την ευωδιά τους. Είναι προπάντων τα αρσενικά που έχασαν τον αντρισμό τους. Όσο κι αν ψάχνω, δε βρίσκω πια νταβραντισμένους· μόνο αντράκια, ανίκανα για έρωτα και βιασμό.

Είχε δίκιο τελικά ο ποιητής. Ανίκανα αντράκια.
Γιατί και για να πουστ~ψει κανείς, ε θέλει κι αυτό κάποιο τσαγανό, πώς να το κάνουμε. Οπότε το βρήκαμε - νον μπάιναρι και ο, τι κατάλαβες, προσπερνάμε το τι τρώει και ψαχνόμαστε με τις αντωνυμίες του. Ιδιοφυές!
Κοίταξε μην κοιτάς πως απαντάω στον καθένα. Ανάλογα το επιπεδο του καθένα, απαντάω ανάλογα. Γαιτί δεν θα καταλάβει.

Το να είσαι άντρας όταν εγω τουλάχιστον το χρησιμοποιώ , δεν το χρησιμοποιώ με κριτήριο το φύλο. Έχω γνωρίσει γυναίκες αλλά και gay και ότι θέλεις ...που είναι 100 φορές πιο άντρες απο πολλούς άντρες.

Και άντρες που είναι κατιναριά σκέτα και δειλοί αλλά και πολλά άλλα.

Κανά δύο μάλιστα που γνώρισα ήταν και πιο "¨άντρες¨ απο εμένα. Συν δυο γυναίκες.

Αυτά εξάλλου καθορίζονται απο την εποχή και τις κοινωνικές συνθήκες. Άλλο το άντρας για το πατέρα μου , άλλο για την γενιά μου , άλλο για τα τωρινά παιδιά.
Το ουσιαστικό πρέπει να το γράφεις με κεφαλαίο στα γερμανικά! :roflmao: :geek:
Ναι σωστός, το ξέχασα.
 
Last edited:


Μηνύματα
15.168
Reaction score
17.193
Wie haben viel gelernt auf Herr Scheisseoible... :party:
Τώρα που έχουν τα ίδια προβλήματα με εμάς .... να δεις τι θα μάθουν.

Δεν μας συγχωρέσανε όπως και πολλούς άλλους επειδή τους πολεμήσαμε.

Δες τι έπαθαν όλες οι χώρες που τους πολεμήσανε.

Είναι το ευχαριστώ.

Λέει χθές κάποια στην Γερμανία (μπορεί και η φον ντερ τέτοια) ...έχουμε χρέος λέει στους Ουκρανούς. χα χα. Και καλά να το δεχθείς γιατί δεν λέει ότι έχουμε χρέος και μεγαλύτερο και στους Ρώσους π.χ. που μόλις πρίν 80 χρόνια σκοτώσαμε 35 εκ. ; και χωρίς αυτούς θα μιλούσαμε όλοι Γερμανικά τώρα ; χα χα Κατάλαβες φίλε μου τι γίνεται ;

Και έχουμε να τα ακούμε και απο συμπολίτες μας κιόλας, διχάζοντας μας.

Κάναμε γενοκτονία λέει ο άλλος στο Μεσολόγγι. >:(
 
Last edited:


Μηνύματα
15.168
Reaction score
17.193
Επιλεκτικό χρέος...
Πρόσεξε το άλλο. Λέει η ανοήτη (αλλά και όλοι τους) : Δεν μιλάμε με τον Πόυτιν ..φτου κακά.

Εν τω μεταξύ εάν δεν μιλήσεις εκτός ότι ο άλλος θα περάσει και θα τα καταστρέψει όλα αλλά και στην καλύτερη του να τον πετύχουμε που θα περιμένει (και θα περιμένει στο λέω) εάν δεν ορισουν οι Δυτικοί αντικαταστατη ή άλλη κυβέρνηση (μη Ζελένσκι, μη αυτούς που θεωρεί Ναζί) ... θα πάμε αναγκαστικά ή στην πληρη καταστροφή της χώρας ή σε πλήρη απότομη - άτακτη κατάρρευσή της. Και στις δυό περιπτώσεις έχουμε αυτόματα α) εκατομμύρια μετανάστες στην Ευρώπη β) σπάσιμο όλης της υπόλοιπης έστω Ουκρανίας που με μια καλή συμφωνία γλυτώναμε τα 2/3 της και όλα τα δις που πληρώσαμε θα χαθούν γ) πιθανή συνέχιση μελλοντικών συγκρούσεων γ) Πολώνια και Ρουμανία να εισέρχονται στιος περιοχές ερχόμενες σε επαφή με ους Ρώσους και πολλά άλλα.

Ποιός θα πάρει ευθύνη για όλα αυτά ; Μόνο επειδή η κυρία δεν μιλάει και κρατάει ¨μούτρα" χα χα.

Μιλάμε μας κυβερανάνε παιδάκια βρε. Πλήρης αποκομμένα απο την πραγματικότητα, απο τις ευθύνες τους και θα λένε στα κορόιδα πάλι φταίει ο Πούτιν και η κακιά μας μοίρα. χα χα.

Που τους βρήκαμε όλους αυτούς του κλόουν για πολιτικούς και μετά λέμε γιατί χάσαμε χα χα. Κουκουρούκου. Και δεν θα φταίνε κιόλας που δεν υπολογίσανε και σωστά την κατάσταση. Κάθε μέρα ένα κοροίδο γεννιέται χα χα και χειροκροτάει κιόλας. Και μάλιστα νομίζει ότι είναι και έξυπνο. χα χα κΑι 600 Κ νεκροί Ουκρανοί και άλλοι τόσοι μέχρι 1.500 Κ αγνοούμενοι και τραυματίες ακρωηριασμένοι που θα πρέπει φυσικά να τους βοηθήσουμε ιατρικά και οικονομικά. ¨Ασε που μόλις καταλάβουν τι έγινε ...θα μας μισήοσυν κιόλας εσωτερικά εντος της ΕΕ που θα βρίσκονται.

Μιλάμε για μεγάλα γατόνια τώρα, όχι λαλά ...που ξέρουν το συμφέρον μας (τους χα χα).
 
Last edited:


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.901
Μηνύματα
2.922.168
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top