Ιστορική Στιγμή: Για πρώτη φορά παίχτηκε το Alexander The Great στην Ελλάδα!



Μηνύματα
952
Reaction score
496
Τα κινητά σε τέτοιες συναυλίες είναι ότι πιο λυπηρό και αντιαισθητικό σαν εικόνα. Χαλάει σαν εικόνα τα πάντα.

Το θέμα είναι να ζεις την στιγμή. Χώρια που τί να τραβήξεις εκεί μέσα? Σάμπως θα ακούς τίποτα μετά από το βίντεο που τράβηξες?
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.215
Reaction score
20.808
Για την ακρίβεια, δεν παίχτηκε όλο το τραγούδι, ο Bruce κι η μπάντα του έπαιξαν το μέρος που προηγείται των 1-2 τελευταίων refrains. Για όλο το τραγούδι, αναμένουμε να επανεκκινήσουν οι Iron Maiden την περιοδεία που παίζουν το τραγούδι και να δεήσει να τους φέρει κάποιος promoter στην Ελλάδα.

Κατά τα άλλα, το απόλαυσα όσο διήρκησε, δεν "έγραψα" τίποτα στο κινητό μου και διατηρώ τη στιγμή και την ανάμνηση ως "θησαυρό", ανάμεσα σε τόσες άλλες στη "συναυλιακή" μου ιστορία. Ευχαριστούμε Bruce!
 


Μηνύματα
7.328
Reaction score
11.905
Έχω την εντύπωση ότι τραγούδησε το κομμάτι που αναφέρεται στον Μέγα Αλέξανδρο, αλλά παρέλειψε όλο το υπόλοιπο μέρος που αναφέρεται στην ιστορία του, και το κυριότερο, τη καταγωγή του.
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.114
Reaction score
8.991
Πω ρε φίλε. Οι maiden κάνουν εξωτερική πολιτική και καθορίζουν την ιστορία της χώρας. Παίχτηκε ή δεν παίχτηκε το ATG στην Ελλάδα τελικά; Και έλεγα γιατί με έξυνε το δεξί μου @... 🤡
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.215
Reaction score
20.808
Έχω την εντύπωση ότι τραγούδησε το κομμάτι που αναφέρεται στον Μέγα Αλέξανδρο, αλλά παρέλειψε όλο το υπόλοιπο μέρος που αναφέρεται στην ιστορία του, και το κυριότερο, τη καταγωγή του.
Όχι, καμία σχέση. Έγινε αυτό που περιέγραψα πιο πάνω. Καμία σχέση/σύνδεση με πολιτική/καταγωγή κτλ. Δεν παρέλειψε κάτι - το τραγούδι το έγραψε ο Steve Harris, οπότε για να το παίξει o Bruce ολόκληρο, θα έπρεπε να πάρει την άδεια του Steve, κάτι που μάλλον δεν έκανε.

Ήταν η τελευταία συναυλία του tour του κι η τελευταία συναυλία του με τη συγκεκριμένη μπάντα που τον συνόδευε κι είπε να μας κάνει ένα "δωράκι". Ας μην βλέπουμε παντού "δράκους".
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • loggeo
    Projectors
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.283
Μηνύματα
2.895.218
Members
38.022
Νεότερο μέλος
Tsarou
Top