Κατασκευη 2δρομων Ηχειων DIY Scan-Speak Discovery 81


TGD

Μηνύματα
7.892
Reaction score
7.861
"Βελτιωμένα σε θέμα αντίστασης" σημαίνει ότι αλλάζεις τα χαρακτηριστικά του κροσοβερ.
 

Μηνύματα
331
Reaction score
308
Τα twetter οπως ειπα εχουν ερθει καμια βδομαδα τωρα , Τα Νο 3 πηνία τα παρελαβα χτες απο γνωστο κατασκευαστη , αναβαθμισμενα απο το αρχικο σχεδιο σε θεμα αντιστασης ( διατομή συρματος) . Τα αλλα δυο ζυγαρια που ηταν αερος τα εφτιαξα μονος μου , πιστευω πολυ καλα κσι ειμαι στην αναμωνη για τα γουφερ που θα ερθουν τελος του μηνα , και για τα υπολοιπα υλικα των crossover που εριξα και το περισσοτερο βαρος , λογικα μεσα Αυγουστου... Σε αναμωνη λοιπον , ενω εχω αρκετες εργασιες ακομα με τις καμπινες κτλ...
20240723_155956.jpg

"Βελτιωμένα σε θέμα αντίστασης" σημαίνει ότι αλλάζεις τα χαρακτηριστικά του κροσοβερ.
ναι , αλλα και οχι γιατι αλλαζεις και την αντιστση που ειναι σε σειρα, οποτε εισαι στα ιδια ...
άρα για να καταλάβω, βρήκες τα σχέδια του κυκλώματος;
Χμ , ... ουδεν σχολιον
 

Μηνύματα
331
Reaction score
308
Ta Woofer ειναι μαλλον καταραμενα. Μετα την πρωτη αποτυχημενη παραγγελεια , που ενω το καταστημα που τα πουλουσε τα ειχε σε αποθεμα , αλλα τελικά δεν και μου επεστρεψαν τα χρηματα..μου ηρθε ειδοποιηση για την δευτερη παραγγελεια σε σειρα σε αλλο καταστημα , οτι τελικα ηρθαν στην εταιρια courier να παω να τα παραλαβω , και λεω δοξα ο θεος , γρηγορα ηρθαν .... Παω και βλεπω την υπαληλο να μου δινει ενα μικρο κουτακι. Οπα λεω , 2 8ιντσα δεν χωρανε εδω μεσα.... Ανοιγω και βλεπω τα tweeter που ιδη εχω αγορασει απο αλλου.... Αντε παλι επιστροφη , αναμονη να επιστραφουν τα χρηματα κτλ. Τα ξαναπαραγγελνω απο 3 καταστημα που ελεγε 10 μερες παραδοσης. Τα ξαναπληρωνω , και μετα μια ωρα με περνουν τηλεφωνο και μου λενε οτι επειδη θα κανουν κανα μηνα να μου τα στειλουν θα ακυρωσει αυτοματα την παραγγελια ο σκρουτζ,,,,,, χαχαχαχαχα . Για πειτε μου , ειναι δυσκολο να φτιαξω μονος μου 2 μεγαφωνα;;; Πιανουν τα χερια μου....
20240725_184309.jpg
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.335
Μηνύματα
2.898.165
Members
38.030
Νεότερο μέλος
Tasos69
Top