Να επιλέξω την xlr σύνδεση;




wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.480
Reaction score
15.287
Το σχολείο δεν είναι κρυφό,είναι φανερό όταν βάλεις το χέρι στην τσέπη.Το ξέρω ότι είναι δύσκολο στην περίπτωση σου που χρειάζεσαι...χιλιομετρα όμως η λύση είναι να γυρίσεις στο δικαναλο.Και καλύτερα θα ακούς και πιο ανώδυνα θα εκταμιευεις.
α έτσι πες του τα και συ γιατί εμάς πλέον δε μας δίνει σημασία.... μονοκάναλους μας ανεβάζει, μονοκάναλους μας κατεβάζει...!!!

δε θα πολυκαναλιάσουμε ποτέ κουφάλα dolby :p
 

Μηνύματα
24
Reaction score
23
Τον έφαγαν τα λυκόρνια τον Π.Α.Η, για να τον φέρουν στον ίσιο δρόμο , οι Ρομπέν των δασών
Μη φοβάσαι.Ο Διάβολος μπορεί να μετανοιωσει,εγώ όχι.Οχι,εννοείται πάνω στο θέμα των καλωδίων.Ισα-ισα,έχω φέρει στον σωστό δρόμο φίλους και γνωστούς.Αυτοι όμως είχαν την διάθεση να δοκιμάσουν πριν αφορισουν.
Δε σ' αρέσεουν τα Mogami και το μέταλ... Δεν είσαι φίλος μου :biggrin:
Άσε που τα πρώτα δεν παίζουν καλά το δευτερο! Τσιριζουν και σε συνδυασμό με τις metal εγγραφες το φαινόμενο εντείνεται.
 

Μηνύματα
24
Reaction score
23
Ξεχάσατε τα belden , τα Λιόσια και το Μενίδι είναι τίγκα στα belden
Μάλλον θα τα "απαλλοτριωνουν" οι γνωστοί συμπαθείς.Καποιος να τους πληροφορήσει ότι τα Mogami δεν περιέχουν χαλκό αλλά...τσίγκο.Την επόμενη φορά ας ανοίξουν πρώτα κανένα περιοδικό του χώρου για να πάρουν ιδέες.
 


Μηνύματα
28.066
Reaction score
26.440
Μάλλον θα τα "απαλλοτριωνουν" οι γνωστοί συμπαθείς.Καποιος να τους πληροφορήσει ότι τα Mogami δεν περιέχουν χαλκό αλλά...τσίγκο.Την επόμενη φορά ας ανοίξουν πρώτα κανένα περιοδικό του χώρου για να πάρουν ιδέες.
Μα , η mogami ισχυρίζεται ofc χαλκό 99,6 , νομίζω , ή 6Ν ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
 

Μηνύματα
6.565
Reaction score
338
Μα , η mogami ισχυρίζεται ofc χαλκό 99,6 , νομίζω , ή 6Ν ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
Κάποια επαγγελματικά καλώδια της mogami, επειδή πρέπει να είναι ευλύγιστα, κατασκευάζονται από κράμα χαλκού (copper) και τσίγκου (tin), εις βάρος της ποιότητας, αδιάφορο για το 80% των επαγγελματιών του ήχου.

Παράδειγμα: Mogami 2901 has been designed to have a greater tensile strength and longer flex life, however this sacrifices some sound quality, and creates 'a slightly more difficult soldering job' due to the copper-tin alloy conductor.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.376
Μηνύματα
2.900.226
Members
38.033
Νεότερο μέλος
Π.Α.Η.
Top