STREAMER DAC cOMBO εως 1000 1200 ΕΥΡΩ

Μηνύματα
43
Reaction score
17
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ,

Είμαι σε αναζήτησή, Streamer/ Dac με οθονη για ευχρησια....
και δυνατότητα φυσικά για Spotify connect Tidal connect Airplay 2 κλπ κλπ.

Τα ηχεία μου Τriangle Australe ειναι στην Φωτεινη πλευρα υπεραναλυτικα,
οποτε ενα μηχανημα clinical οπως θα λεγαμε και χωρις ζεστο μεστο ηχο θα
τα έκανε τα πραγματα ακόμα χειρότερα.
Ενισχυτές προ και τελικός της Parasound. Καλωδια ηχειων Atlas..

Θα χαρώ να ακούσω τις γνώμες και τις απόψεις σας αν και έχω ήδη κάνα 2 μηχανάκια στο μυαλό μου.

Φιλικούς Χαιρετισμούς
Δινυσης Αργυρεας
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.271
Reaction score
7.332
Τα ηχεία μου Τriangle Australe ειναι στην Φωτεινη πλευρα υπεραναλυτικα,
οποτε ενα μηχανημα clinical οπως θα λεγαμε και χωρις ζεστο μεστο ηχο θα
τα έκανε τα πραγματα ακόμα χειρότερα.
Ακούγεται ότι ένα μηχάνημα με Dirac θα βοηθούσε να εφαρμόσεις μια καμπύλη της αρεσκείας σου που θα "διόρθωνε" (ή θα "ζέσταινε" τέλος πάντων αν θες να το πεις έτσι), τον ήχο σου.

Αν η οθόνη δεν ήταν ενσωματωμένη αλλά ήταν μια προσθήκη ενός (εντός συνολικού budget) tablet που θα είχες στο σαλόνι σου, αυτό θα ήταν οκ;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.578
Reaction score
129.318
Επ! Κι άλλος! Το'χει ο μήνας λες;

Τον Αύγουστο οι κολιοί δε βγαίνουν;

Κάνω λάθος;
Καλωδια ηχειων Atlas..
Αυτά δε τα ξέρω.

Λίγες πληροφορίες παρακαλώ;
 

Μηνύματα
1.115
Reaction score
1.664
Δεν θα έπαιρνα κάτι άλλο από Raspberry Pi με κάνα 100ρικο και άλλα 50 ευρώ (και πολλά λέω) για ενσωματωμένο DAC,
με τα ρέστα τάμπλετ της αρεσκείας σου (που πιθανώς ήδη έχεις ή και κινητό) για χειρισμό ή απλά για να το έχεις στημένο και να βλέπεις εξώφυλλο δίσκου κλπ

περιβάλλον καλύτερο από πολλά έτοιμα streamers, και το σπουδαιότερο δεν είσαι δεμένος με κάποιο κινέζικο ή μη μηχανάκι που σε κάποια στιγμή δε θα παίρνει αναβαθμίσεις ή δεν θα υποστηρίζει νέα χαρακτηριστικά

προϋποθέτει να ασχοληθείς με μία εύκολη διαδικασία να γράψεις το λειτουργικό σε μία microSD κάρτα,
αν δε θέλεις ξέχνα το,
τα γράφω και για άλλους που πιθανώς ενδιαφέρονται

στην περίπτωσή μου ήταν σχεδόν μονόδρομος καθώς δε θυμάμαι να είχα βρει streamer με έξοδο AES/EBU που χρειαζόμουν
 

Μηνύματα
43
Reaction score
17
Ακούγεται ότι ένα μηχάνημα με Dirac θα βοηθούσε να εφαρμόσεις μια καμπύλη της αρεσκείας σου που θα "διόρθωνε" (ή θα "ζέσταινε" τέλος πάντων αν θες να το πεις έτσι), τον ήχο σου.

Αν η οθόνη δεν ήταν ενσωματωμένη αλλά ήταν μια προσθήκη ενός (εντός συνολικού budget) tablet που θα είχες στο σαλόνι σου, αυτό θα ήταν οκ;
Είναι η αλήθεια ότι θα προτιμούσα ένα μηχάνημα με ενσωματωμένη οθονη !!!!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.399
Μηνύματα
2.901.937
Members
38.037
Νεότερο μέλος
ChristosM
Top