Να επιλέξω την xlr σύνδεση;

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.624
Reaction score
129.512
Δεν το πιστεύω τόσο πολύ που τα...χρησιμοποιώ! Όχι όμως σε καλώδια ηχείων.Επειδη είναι πολύ ακριβά αν διέθετα το ποσόν που ζητούν θα προτιμούσα να το διαθέσω σε καλώδια δίχως αυτά.
Ναι, αλλά άμα είχες κι άλλα λεφτά, αφού είχες πάρει τα ακριβότερα καλώδια, τότε θα τά'παιρνες, σωστά;

Άρα είσαι πιστός χαϊεντάς, απλώς δεν έχεις τα λεφτά να κάνεις όλα τα γούστα. Τι α κάεις;
 

Μηνύματα
158
Reaction score
159
Γενικά μιλάω και μόνο για το σήκωμα των καλωδίων απο το έδαφος. Αφού το λένε και άλλες εταιρίες αυτό απο ότι έχω καταλάβει. Με ποιά λογική - αρχή ας πούμε. Δεν θέλω μεγάλη ανάλυση. Θα βρω μετά εγώ εάν έχει κάποια έστω σαν υπόθεση πιθανότητα να ισχύει. Απλώς βαριέμαι να ψάχνω και φαίνεται να έχεις ασχοληθεί με το θέμα αρκετά. Να με γλυτώσεις τα άσχετα που κάποιοι θα λένε.
Δεν έχω καθήσει να διαβάσω παρά το γεγονός ότι είμαι βιβλιοφαγος.Οταν πρόκειται για το audio το διάβασμα με απωθεί.Μου κάνει το κεφάλι καζανι.Φερτε να δοκιμάσω και τελειώσαμε.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.654
Reaction score
20.344
Κωστάκη να ξέρσ' εσύ μόνο με τα 400 μέτρα καλώδιο μάλλον έχεις ξεπεράσει το μπάτζετ των ηχητικών, των φωτογραφικών και των παραγγελιώνμ' σε πίτσες για ένα χρόνο.. :tongue::tongue::cry:
 

Μηνύματα
158
Reaction score
159
Ναι, αλλά άμα είχες κι άλλα λεφτά, αφού είχες πάρει τα ακριβότερα καλώδια, τότε θα τά'παιρνες, σωστά;

Άρα είσαι πιστός χαϊεντάς, απλώς δεν έχεις τα λεφτά να κάνεις όλα τα γούστα. Τι α κάεις;
Εννοείται.Τοποθετηση επί της δοκιμής δε βλέπω όμως και ανησυχώ!Μη ντρέπεστε!
 

Μηνύματα
92
Reaction score
71
Μη μας πεις μόνο ότι ακούγονται οι βάσεις ανόρθωσης γιατί αυτό δεν το πιστεύω με τιποτα!
Συγνωμη αλλα ποιος ΔΕΝ ακουει διαφορα?

Το θεμα ειναι μην μας δουλευει ο χειριστης του tablet...
 


Μηνύματα
158
Reaction score
159
Συγνωμη αλλα ποιος ΔΕΝ ακουει διαφορα?

Το θεμα ειναι μην μας δουλευει ο χειριστης του tablet...
...και να μην τον έχει πάρει είδηση κανείς από το κοινό.Αυτες οι αμφιβολίες προκύπτουν όταν χρησιμοποιούν μηχανήματα του Διαβόλου και όχι πικάπ η cd/sacd.
 

Μηνύματα
158
Reaction score
159
Συγνωμη αλλα ποιος ΔΕΝ ακουει διαφορα?

Το θεμα ειναι μην μας δουλευει ο χειριστης του tablet...
Παρόμοιο αποτέλεσμα σε πολύ μικρότερη κλίμακα ακούω κι εγώ στο σπίτι μου από ίδιας φιλοσοφίας αξεσουάρ της Furutech.
 

Μηνύματα
6.633
Reaction score
434
Αν τα καλώδιά σας, δεν σηκώνονται από μόνα τους, όταν το συστημά σας παίζει Φαραντούρη και Θεοδωράκη, τότε υπάρχει πρόβλημα και θέλει πέταμα. Νάτο πετιέται νατο πετιέται ...
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.499
Reaction score
15.377
εγώ αντί για στηρίγματα καλωδίων, τα έχω ...κρεμαστά (για να μπορώ μια στο τόσο να σκουπίζω, γιατί γίνεται καλωδιομάνι...)

λέτε να βοηθάει και τον ήχο αυτό το κρέμασμα???
για αυτό άραγε οι μεσαίες είναι τόσο υγρές και τα πρίμα αέρινα?
ή μόνο το σήκωμα κάνει σοβαρή δουλειά???

:p :p
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.360
Reaction score
13.359
Μη μας πεις μόνο ότι ακούγονται οι βάσεις ανόρθωσης γιατί αυτό δεν το πιστεύω με τιποτα!
Αυτα θα μας τα πει ο κ. Μαλμπορος που εχει τεχνογνωσια στα καλωδια ΕΙΝΑΙ και βοηθοςμου :drinks: :smile:
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.499
Reaction score
15.377
Αυτα θα μας τα πει ο κ. Μαλμπορος που εχει τεχνογνωσια στα καλωδια ΕΙΝΑΙ και βοηθοςμου :drinks: :smile:
μιλάς και συ που έχεις 4mm μονόκλωνο που δε λυγίζει και σηκώνεται ο marantz σούζα??

δε χρειάζεσαι στηρίγματα εσύ, στέκονται μόνα τους!
 


Μηνύματα
158
Reaction score
159
Αυτα θα μας τα πει ο κ. Μαλμπορος που εχει τεχνογνωσια στα καλωδια ΕΙΝΑΙ και βοηθοςμου :drinks: :smile:
Η διαίσθηση μου λέει ότι θα εκφραστεί θετικά.
εγώ αντί για στηρίγματα καλωδίων, τα έχω ...κρεμαστά (για να μπορώ μια στο τόσο να σκουπίζω, γιατί γίνεται καλωδιομάνι...)

λέτε να βοηθάει και τον ήχο αυτό το κρέμασμα???
για αυτό άραγε οι μεσαίες είναι τόσο υγρές και τα πρίμα αέρινα?
ή μόνο το σήκωμα κάνει σοβαρή δουλειά???

:p :p
Άφησε τα στο πάτωμα και άκουσε.Δωρεαν είναι.
 





christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.360
Reaction score
13.359
Το σηκωμα παντα κανει σοβαρη δουλεια :drinks: Τι ολα εγω τοσα χρονια βοηθει μου τι στα διαλα μαθατε τζαμπα χαλαω εγγεφαλικη ουσια με φαινεται ΘΑ σας διαγραψω:drinks::unsure:
ή μόνο το σήκωμα κάνει σοβαρή δουλειά???
άμα είναι μαρμάρινα δεν κάνουν δηλαδή?
ΟΧΙ εκτος αν ειναι ΓΡΑΝΙΤΗΣ:dance2::smile::dance::dance:
 

Μηνύματα
28.148
Reaction score
26.577
Το σηκωμα παντα κανει σοβαρη δουλεια :drinks: Τι ολα εγω τοσα χρονια βοηθει μου τι στα διαλα μαθατε τζαμπα χαλαω εγγεφαλικη ουσια με φαινεται ΘΑ σας διαγραψω:drinks::unsure:


ΟΧΙ εκτος αν ειναι ΓΡΑΝΙΤΗΣ:dance2::smile::dance::dance:
Αστο δεν τόχεις !
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.427
Μηνύματα
2.903.230
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top