Την καλησπέρα μου στο γκρουπ. Οι γνώσεις σας θα μου φανούν χρήσιμες

Μηνύματα
251
Reaction score
421
Μη μασάς. Μερικοί είναι λίγο άγαρμποι εδώ μέσα.
Τον περισσότερο καιρό ασχολούνται με φαινομενικά αδιάφορα θέματα όπως οι μπριζόλες, η ΑΕΚ, η Ουκρανία, τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα κ.α. αλλά στην πραγματικότητα αναμένουν καρτερικά κάποιος να κάνει μια ερώτηση που δεν περιέχει τις λέξεις subwoofer, immersive, πολυκάναλο ή dirac.
Τότε αρχίζει το πάρτυ.

Επί του θέματος, κάνε μια βόλτα από το Chameleon audio. O Νίκος γνωρίζει από λάμπες και έχει μόνιμα για ακρόαση τουλάχιστον 3 συστήματα.
Καλωσήλθες στην παρέα!
 

gid

Μηνύματα
7.834
Reaction score
9.025
. αλλά στην πραγματικότητα αναμένουν καρτερικά κάποιος να κάνει μια ερώτηση που δεν περιέχει τις λέξεις subwoofer, immersive, πολυκάναλο ή dirac.
Βάλε και "στάθμες αναφοράς".
 

Μηνύματα
319
Reaction score
335
Δεν υπάρχει αντίπαλος που να πλησιάζει το PMC Prodigy 1


Λίγο παραπάνω από το budget σου, αλλά νομίζω μετρητοίς θα πάρεις καλύτερη τιμή.
Κρατάς τον Electro , προφανώς,. που είναι μια χαρά ενισχυτής γι αυτα τα ηχεία και σου προτείνω
Η τιμή των PMC αλλάζει ελάχιστα κι αυτό ισχύει στην καλύτερη περίπτωση.Προσοχη γιατί τα συγκεκριμένα όπως και τα δαπέδου της ίδιας σειράς υπαρχουν μόνο σε μαύρο χρώμα.Επισης είναι αμφίβολο αν οι λαμπατοι σου θα τα πάνε καλά μαζί τους λόγω της ευαισθησίας των PMC.
 
Last edited:

Μηνύματα
6.734
Reaction score
543
Μη μασάς. Μερικοί είναι λίγο άγαρμποι εδώ μέσα.
Τον περισσότερο καιρό ασχολούνται με φαινομενικά αδιάφορα θέματα όπως οι μπριζόλες, η ΑΕΚ, η Ουκρανία, τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα κ.α. αλλά στην πραγματικότητα αναμένουν καρτερικά κάποιος να κάνει μια ερώτηση που δεν περιέχει τις λέξεις subwoofer, immersive, πολυκάναλο ή dirac.
Τότε αρχίζει το πάρτυ.

Επί του θέματος, κάνε μια βόλτα από το Chameleon audio. O Νίκος γνωρίζει από λάμπες και έχει μόνιμα για ακρόαση τουλάχιστον 3 συστήματα.
Καλωσήλθες στην παρέα!
Πες του όμως , πρώτα να περάσει από την τραπεζα για να δώσει notice πριν την ανάληψη .
Γιατί δεν τον ρωτάς καλύτερα πόσα είναι διατεθιμένος να δώσει για λαμπάτο ενισχυτή , όταν για τα ηχεία έχει θέσει ένα όριο 1000 ευρώ ;
Nα πάει μια βόλτα στην Chameleon audio για μεταχειρισμένο ενισχυτή ή/και ηχεία, ή απλά για ένα καφέ ;
 

Μηνύματα
251
Reaction score
421
Πες του όμως , πρώτα να περάσει από την τραπεζα για να δώσει notice πριν την ανάληψη .
Γιατί δεν τον ρωτάς καλύτερα πόσα είναι διατεθιμένος να δώσει για λαμπάτο ενισχυτή , όταν για τα ηχεία έχει θέσει ένα όριο 1000 ευρώ ;
Nα πάει μια βόλτα στην Chameleon audio για μεταχειρισμένο ενισχυτή ή/και ηχεία, ή απλά για ένα καφέ ;
Την τελευταία φορά που πήγα δεν είχε είσοδο. Και για καφέ να πάει ή μια ακρόαση, κάτι θα κερδίσει.
Το ίδιο ισχύει με όλους τους σοβαρους επαγγελματίες του χώρου.
 

Μηνύματα
6.734
Reaction score
543
Το ίδιο ισχύει με όλους τους σοβαρους επαγγελματίες του χώρου.
Σωστά τοποθετήθηκες τώρα.
Είναι διαφορετικό να προτείνεις καφέ Espresso από το να προτείνεις Nespresso
 

Μηνύματα
4.550
Reaction score
7.900
Καλά ηχεία θέλει ο άνθρωπος να πάρει και εσείς τον στείλατε για καφέ. Αν είναι για καφέ, να έρθει σε μένα να του βάλω κάτι κομματάρες σε απμιξινγκ να ακούσει πολυκαναλο μπας και σωθεί όσο είναι νέος ακόμη. Διότι αν μπλέξει με σας, θα φτάσει 60 χρόνων και ακόμη καλώδια θα δοκιμάζει :p:cry:
 

Μηνύματα
251
Reaction score
421
Σωστά τοποθετήθηκες τώρα.
Είναι διαφορετικό να προτείνεις καφέ Espresso από το να προτείνεις Nespresso
Η πρότασή μου προήλθε από την προσωπική μου θετική εμπειρία. Γι’αυτό και την διατύπωσα ανοιχτά και όχι σε κάποιο πμ.
Θεωρώ σημαντικό να μοιράζεται τέτοιου είδους πληροφορία μεταξύ των μελών. Μεγάλα παιδιά είμαστε, ο καθένας κρίνει ανάλογα.
 

Μηνύματα
6.734
Reaction score
543
Ρε μη τσιμπάτε με τα καλώδια.
Περιμένουμε να κλείσουμε τις 4 αγγελίες καλωδίων για να πάμε χορτάτοο πίσω στα γραφεία.

Σας χάλασε εσάς κάποια αγγελία για το πλυντήριο που είχατε ανεβάσει στη ΧΕ ;
Έλεος ποια με τη φαγωμάρα που σας δέρνει
 

Μηνύματα
319
Reaction score
335
Ρε μη τσιμπάτε με τα καλώδια.
Περιμένουμε να κλείσουμε τις 4 αγγελίες καλωδίων για να πάμε χορτάτοο πίσω στα γραφεία.

Σας χάλασε εσάς κάποια αγγελία για το πλυντήριο που είχατε ανεβάσει στη ΧΕ ;
Έλεος ποια με τη φαγωμάρα που σας δέρνει
Το πρόβλημα είναι ότι πολλοί απ' αυτούς έχουν δει τα καλώδια που απαξιώνουν μόνο σε εκθέσεις.Ελα όμως που τα ξένα κόλλυβα είναι χαλασμένα!
 

Μηνύματα
6.734
Reaction score
543
Η πρότασή μου προήλθε από την προσωπική μου θετική εμπειρία. Γι’αυτό και την διατύπωσα ανοιχτά και όχι σε κάποιο πμ.
Θεωρώ σημαντικό να μοιράζεται τέτοιου είδους πληροφορία μεταξύ των μελών. Μεγάλα παιδιά είμαστε, ο καθένας κρίνει ανάλογα.
Το καταλάβαμε αυτό.
Πρόταση συγκεκριμένη δεν έκανες. Μόνο παραπομπή σε συγκεκριμένο dealer έκανες, κι οχι σε συγκεκριμένα προϊόντα .
Τέλος με αυτό το παράπλευρο θέμα που δεν είναι το κύριο θέμα μας.
Συγκεκριμένες προτάσεις για ενισχυτή ή ακόμα και για ηχεία, έχεις να προτείνεις στο νέο μας μέλος;
Τότε, ας εμφανίζεται και το κατάστημα που τα διαθέτει
 

Μηνύματα
2.487
Reaction score
1.768
η πρόταση να πάει ο φίλος σε μαγαζιά να ακούσει διάφορα ενισχυτές και ηχεία νομίζω ότι είναι επιβεβλημένη.
Πρέπει να αποκτήσει ακούσματα διαφόρων συνδυασμών.
Ίσως αν ακούσει κάποιον σύγχρονο class d ενισχυτή να του αρέσει, οπότε γλυτώνει πολύ χρόνο και χρήμα.
 

gid

Μηνύματα
7.834
Reaction score
9.025
Μα, ο φίλος θέλει λάμπα...

Αν πάρει γύρα τα μαγαζιά, δε θα ζητήσει να του βάλουν class D...

Γιατί αποκλείεται να του αρέσει...

Ή ακριβώς γιατί μπορεί να του αρέσει... :rolleyes:
 

Μηνύματα
2.487
Reaction score
1.768
Μα, ο φίλος θέλει λάμπα...

Αν πάρει γύρα τα μαγαζιά, δε θα ζητήσει να του βάλουν class D...

Γιατί αποκλείεται να του αρέσει...

Ή ακριβώς γιατί μπορεί να του αρέσει... :rolleyes:
Το θέμα είναι να ακούμε με ανοιχτά αυτιά για το τι μας αρέσει.
Να ανοίξουμε τους ορίζοντες μας (χοχοχοχο)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.809
Reaction score
130.094
Αν είναι για καφέ, να έρθει σε μένα να του βάλω κάτι κομματάρες σε απμιξινγκ
Για καφέ είσαι άσχετος.

Σε μένα να έρθει, να τι παρέλαβα σήμερα:

1000012418.jpg



Όσο για λαμπατους ενισχυτές, θα βρει, μη σκάτε. Πάλι στον ελεκτροκομπανιετ θα γυρίσει, είναι ένας ακόμα κύκλος.

Δε πειράζει, έχει πλάκα το "ταξίδι".
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.495
Μηνύματα
2.906.562
Members
38.052
Νεότερο μέλος
s tv
Top