Featured Να επιλέξω την xlr σύνδεση;

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.726
Reaction score
20.506
Ρέυ, ξοδέψτε τα λιγότερα που μπορείτε και κάντε reboot στο κεφάλι που έχει εκπαιδευτεί να ψάχνει την τρίχα (και στο τέλος να την κάμει τριχιά) απλά να χαίρεται τη μουσική.
Έχουμε καταντήσει να μην μπορούμε να φχαριστηθούμε το κλαρίνο στα πανηγύρια 'πειδή τα ηχεία δεν είναι στη λίγκα μας απ' αυτή τη λόξα.. :tongue::rolleyes:
Ούτε ποτάκι σε μαγαζί φχαριστιόμαστε αν ο μάγκας που το 'στησε δεν είναι γνώστης του ήχου..
Αμάν πια..
Α, και χρησιμοποιείτε XLR (random choice αλλά εντός θέματος.. 😛)
 

Μηνύματα
14.358
Reaction score
16.191
Ρέυ, ξοδέψτε τα λιγότερα που μπορείτε και κάντε reboot στο κεφάλι που έχει εκπαιδευτεί να ψάχνει την τρίχα (και στο τέλος να την κάμει τριχιά) απλά να χαίρεται τη μουσική.
Έχουμε καταντήσει να μην μπορούμε να φχαριστηθούμε το κλαρίνο στα πανηγύρια 'πειδή τα ηχεία δεν είναι στη λίγκα μας απ' αυτή τη λόξα.. :tongue::rolleyes:
Ούτε ποτάκι σε μαγαζί φχαριστιόμαστε αν ο μάγκας που το 'στησε δεν είναι γνώστης του ήχου..
Αμάν πια..
Α, και χρησιμοποιείτε XLR (random choice αλλά εντός θέματος.. 😛)
There is two aspects to your answer that i would like to pursue : Μπλά, μπλά, μπλά και μπλά. :D :D 😍
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.998
Reaction score
55.322
Ρέυ, ξοδέψτε τα λιγότερα που μπορείτε και κάντε reboot στο κεφάλι που έχει εκπαιδευτεί να ψάχνει την τρίχα (και στο τέλος να την κάμει τριχιά) απλά να χαίρεται τη μουσική.
Έχουμε καταντήσει να μην μπορούμε να φχαριστηθούμε το κλαρίνο στα πανηγύρια 'πειδή τα ηχεία δεν είναι στη λίγκα μας απ' αυτή τη λόξα.. :tongue::rolleyes:
Ούτε ποτάκι σε μαγαζί φχαριστιόμαστε αν ο μάγκας που το 'στησε δεν είναι γνώστης του ήχου..
Αμάν πια..
Α, και χρησιμοποιείτε XLR (random choice αλλά εντός θέματος.. 😛)
Είναι κωμικοτραγικό να οραματιζόταν οποιοσδήποτε με πλήρη σοβαρότητα πως θα έστρωνε ανωμαλίες από ακατάλληλες συσκευές ή /και διευθετήσεις με ... Kondo-λάμπες.

Το μόνο ενδεχόμενο που χωνεύεται είναι να στήνει κάποιος 5ιντσο και μονοτελική λάμπα όχι με σκοπό να ΄΄ έφτιαχνε΄΄ αλλά να ΄΄χάλαγε΄΄ δεδομένο setup προς καταστάσεις χαοτικές αναζητώντας όποια λιγότερο ή περισσότερο απατηλή γοητεία θα προέκυπτε ανάλογα με την περίσταση. Θα μπορούσε δε να υποστηριχθεί πως σε τέτοιες προοπτικές έγκειται η πεμπτουσία της ακροαματικοφιλίας έστω και αν δεν συμβαδίζει με την έννοια της υψηλής πιστότητας.
There is two aspects to your answer that i would like to pursue : Μπλά, μπλά, μπλά και μπλά. :D :D 😍
Καλέ μου thva, ακριβώς σε πλαίσιο αυτής της απατηλής γοητείας αναφέρθηκα στο κομμάτι που έβαλες χωρίς να με απασχολούσε καν η διαστρωμάτωση της ηχητικής σκηνής και τα συναφή.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.726
Reaction score
20.506
Είναι κωμικοτραγικό να οραματιζόταν οποιοσδήποτε με πλήρη σοβαρότητα πως θα έστρωνε ανωμαλίες από ακατάλληλες συσκευές ή /και διευθετήσεις με ... Kondo-λάμπες.
Μαζί σου..
Θάνατος στα Kondo και τις λάμπες.. (και σε οτιδήποτε άλλο μας κάμει το κεφάλι σούπα..:smoke:)
Ζήτω ο κλαρινιτζής που ιδρώνει για το μερόκαμα και 'μεις τον γιουχάρουμε.. :party:

έστω και αν δεν συμβαδίζει με την έννοια της υψηλής πιστότητας.
Bad υψηλή πιστότητα..
Bad.. :rolleyes::tongue:

Πσάρεμα μόνο.. :lolsign:

449456253_122106169292375157_8385781128055442469_n.jpg
 

Μηνύματα
14.358
Reaction score
16.191
Είναι κωμικοτραγικό να οραματιζόταν οποιοσδήποτε με πλήρη σοβαρότητα πως θα έστρωνε ανωμαλίες από ακατάλληλες συσκευές ή /και διευθετήσεις με ... Kondo-λάμπες.

Το μόνο ενδεχόμενο που χωνεύεται είναι να στήνει κάποιος 5ιντσο και μονοτελική λάμπα όχι με σκοπό να ΄΄ έφτιαχνε΄΄ αλλά να ΄΄χάλαγε΄΄ δεδομένο setup προς καταστάσεις χαοτικές αναζητώντας όποια λιγότερο ή περισσότερο απατηλή γοητεία θα προέκυπτε ανάλογα με την περίσταση. Θα μπορούσε δε να υποστηριχθεί πως σε τέτοιες προοπτικές έγκειται η πεμπτουσία της ακροαματικοφιλίας έστω και αν δεν συμβαδίζει με την έννοια της υψηλής πιστότητας.

Καλέ μου thva, ακριβώς σε πλαίσιο αυτής της απατηλής γοητείας αναφέρθηκα στο κομμάτι που έβαλες χωρίς να με απασχολούσε καν η διαστρωμάτωση της ηχητικής σκηνής και τα συναφή.
Ναι βρε το κατάλαβα. 😍 Αλλά εδώ υπάρχει σοβαρή κόντρα όπως καταλαβαίνεις μεταξύ εμού του ιδιίου (μιας απο τις περσόνες μου δηλαδή) και του Ν.Κ. Παλαιό πανκιό versus νέο πάνκιο. Μα να μην ξέρει το Psycho Killer με το cello του Arthur Russell και να μου βγάζει και γλώσσα ; Οποία η θέσις μου ; Καταλαβαίνεις; Αυτά τα νέα παιδιά είναι αυθάδη. Τέλος. :D😍 Ήξερε βέβαια ότι ήταν ο Λένιν και όχι ο Στάλιν. :D
 

Μηνύματα
4.579
Reaction score
7.957
Ναι βρε το κατάλαβα. 😍 Αλλά εδώ υπάρχει σοβαρή κόντρα όπως καταλαβαίνεις μεταξύ εμού του ιδιίου (μιας απο τις περσόνες μου δηλαδή) και του Ν.Κ. Παλαιό πανκιό versus νέο πάνκιο. Μα να μην ξέρει το Psycho Killer με το cello του Arthur Russell και να μου βγάζει και γλώσσα ; Οποία η θέσις μου ; Καταλαβαίνεις; Αυτά τα νέα παιδιά είναι αυθάδη. Τέλος. :D😍 Ήξερε βέβαια ότι ήταν ο Λένιν και όχι ο Στάλιν. :D
Εμείς πρέπει πρώτα να μάθουμε να ακούμε τζαζ και μετά να επιλέξουμε το ηχοσυστημά.
Μα καλά οι άλλοι που ακούν τζαζ απορία το έχω, που το έμαθαν οι βλάχοι, στο χωριό τους ή είχαν θείο στην νέα Ορλεάνη ?
 





Μηνύματα
4.579
Reaction score
7.957
Εγώ είχα θείο στην καλιφόρνια , και άλλον έναν στην φλόριντα.
Πιάνομαι ή όχι ?
Οχι βρε τι σχέση έχει η τζαζ με φλοριντες και Καλιφόρνιες? 😅
Σ έφερνε τουλάχιστον ο θείος απ την Καλιφόρνια φυστίκια που είναι νόστιμα?
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.537
Reaction score
15.530
Μα καλά οι άλλοι που ακούν τζαζ απορία το έχω, που το έμαθαν οι βλάχοι, στο χωριό τους ή είχαν θείο στην νέα Ορλεάνη
Από τις ελληνικές ταινίες - όταν η μουσική ήταν σούπερ δυσεύρετη...
Από τις ελληνικές ταινίες λοιπόν άκουγες λαϊκά και 60s/jazz ...διάλεγες το δρόμο σου....
Τις "κλασσικές μουσικές" έχω απορία εγώ που τις έμαθαν/μάθατε/μάθαμε :p που μου θέλετε ...εκκλησιαστικό όργανο! :p

 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.998
Reaction score
55.322
Εμείς πρέπει πρώτα να μάθουμε να ακούμε τζαζ και μετά να επιλέξουμε το ηχοσυστημά.
Μα καλά οι άλλοι που ακούν τζαζ απορία το έχω, που το έμαθαν οι βλάχοι, στο χωριό τους ή είχαν θείο στην νέα Ορλεάνη ?
Μα πόσο... αδαής φαίνεται να είσαι... Είναι η Jazz που ακούει εμάς κατά την ακρόαση παρά το αντίστροφο.
Jazz...Punk , όπως θα λέγαμε .... Jazz-Funk.:sneaky:
 


Μηνύματα
28.239
Reaction score
26.759
Οχι βρε τι σχέση έχει η τζαζ με φλοριντες και Καλιφόρνιες? 😅
Σ έφερνε τουλάχιστον ο θείος απ την Καλιφόρνια φυστίκια που είναι νόστιμα?
Εχει και παραέχει.
Ο συνονόματος ήταν μηχανικός ήχου στην JBL και σε διάφορα στούντιο , από το 66 και μέχρι και το 96 .
Αν θυμάσαι πολλή μουσική είχε γραφτεί στην καλιφόρνια.
Φυστίκια όχι δεν έφερνε ο κιαρατάς , μόνο κάτι ουίσκια έφερνε , με τις ντουζίνες , τα οποία τα έπινε ο ίδιος στο τέλος , γιατί εγώ δεν . :rofl:
 

Μηνύματα
4.579
Reaction score
7.957
Τις "κλασσικές μουσικές" έχω απορία εγώ που τις έμαθαν/μάθατε/μάθαμε :p που μου θέλετε ...εκκλησιαστικό όργανο! :p
Δεν ξέρω, απορία το έχω και γω, να ρωτήσουμε τον Μανεστρο μας. 😀
Εγώ πήγα στα Ιωάννινα και το τελευταίο πράγμα που μου πέρασε απ το μυαλό ήταν η κλασική μουσική. 🤪😅
Να ζεις στο Σαλτζμπουργκ το καταλαβαίνω
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.508
Μηνύματα
2.907.378
Members
38.056
Νεότερο μέλος
Nikos K
Top