Brigestone touranza 6 vs michelin primacy 4+.ποιο από τα δύο είναι καλητερο;

Μηνύματα
2.824
Reaction score
217
Ανάμεσα στα δύο αυτά ελαστικά και σε διασταση 205/55/16 τι να διαλέξω;

Να πω ότι καθε 2 χρόνια (το αργότερο) βάζω καινούργια ελαστικά η κάθε 45.000χλμ,οποιο έρθει πρώτο και το χειμώνα, Νοέμβριο έως Φεβρουάριο, βάζω τα χειμερινά.
Ποιες οι διαφορές τους;
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.003
Reaction score
35.073
Ανάμεσα στα δύο αυτά ελαστικά και σε διασταση 205/55/16 τι να διαλέξω;

Να πω ότι καθε 2 χρόνια (το αργότερο) βάζω καινούργια ελαστικά η κάθε 45.000χλμ,οποιο έρθει πρώτο και το χειμώνα, Νοέμβριο έως Φεβρουάριο, βάζω τα χειμερινά.
Ποιες οι διαφορές τους;
εχω δοκιμασει πολλα ελαστικα σε πολλα αυτοκινητα, το Primacy 4 δε με τρελλανε.. ενω θεωρητικα ειναι μαλακο, δεν εχει καλο κρατημα, πολυ μαλακα νομιζω μαγουλα με αποτελεσμα να εχει κακη αισθηση στο δρομο στις στροφες κλπ, να μαγουλιαζει κατευθειαν και να συμπεριφερεται σα σαπουνι , φθειρεται ευκολα αδικαιολογητα γιατι δε κραταει και πολυ καλα, επισης στη βροχη κ βρεγμενο ειναι απλα οκ. αυτη η διασταση ειναι χαζη , δεν υπαρχουν πολλες επιλογες, γνωμη μου να πας ισως σε 17 οπου θα εχεις πιο πολλες επιλογες λογω αλλαγης προφιλ

τα bridgestone, γενικα τα αποφευγω, χψρις να εχω δολιμασει τα συγκεκριμενα που λες, θυμαμαι ανεκαθες ηταν πολυ σκληρα, δε ζεσταινοντουσαν με τιποτα, γενικα δεν ειχα καλες εμπειριες στο παρελθον.
 

Μηνύματα
2.824
Reaction score
217
γνωμη μου να πας ισως σε 17 οπου θα εχεις πιο πολλες επιλογες λογω αλλαγης προφιλ
Έχω 16αρα ζάντα αδερφέ και αυτό δεν αλλάζει με τιποτα
Να πω ότι το κράτημα και το φρενάρισμα στο βρεγμένο, είναι για εμένα πολυ σοβαρο θέμα.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
21
Έχω 16αρα ζάντα αδερφέ και αυτό δεν αλλάζει με τιποτα
Να πω ότι το κράτημα και το φρενάρισμα στο βρεγμένο, είναι για εμένα πολυ σοβαρο θέμα.
Λόγω του οτι φόραω κι εγω την ιδια διάσταση (μαμίσια) αν θέλεις γνώμη και για άλλη μάρκα.........πές μου .Κάποια απο τις 2 μάρκες που αναφέρεις δεν εχω βάλει αρα δεν εχω άποψη.
 

Μηνύματα
1.840
Reaction score
368
θα σου πρότεινα το bridgestone! Καινούργιο ελαστικό με τελευταία τεχνολογία, παραδοσιακά πολύ καλό στο βρεγμένο (όπως όλα σχεδόν τα bridgestone). Θεωρητικά αντικαθιστά το εξίσου πολύ καλό Τ005 και λόγω νέας σύνθεσης, έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
το primacy 4+ , θα το προτιμούσα σε μικρότερη διάσταση για μικρό αυτοκίνητο πόλης, που πάλι και εκεί νομίζω εξακολουθεί να βρίσκει κανείς το Τ005
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.566
Μηνύματα
2.909.660
Members
38.065
Νεότερο μέλος
Kruwler
Top