Ps5 Pro



indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.102
Reaction score
4.088
Όταν ο ανταγωνισμός είναι σε κώμα τα τελευταία χρόνια χρεώνεις όσο θέλεις.

Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε τέτοιες τακτικές από τη sony.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιόν απευθύνετε με αυτήν την τιμή.

Θέλει να πάρει κόσμο από το pc?

Σε αυτόν που έχει ps5 και θέλει να πάει σε ps5 pro?

Σε νέο κάτοχο που μετα το ps4 δεν πηρέ το ps5?
 

Μηνύματα
3.869
Reaction score
6.037
Είναι 800 το digital edition. Για να γίνει upgrade σε disk edition θέλει αλλα 120 περίπου. Δηλαδή μόλις βγει ps6 θα ξεκινήσει από το χιλιάρικο;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.770
Reaction score
79.073
Όταν ο ανταγωνισμός είναι σε κώμα τα τελευταία χρόνια χρεώνεις όσο θέλεις.

Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε τέτοιες τακτικές από τη sony.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιόν απευθύνετε με αυτήν την τιμή.

Θέλει να πάρει κόσμο από το pc?

Σε αυτόν που έχει ps5 και θέλει να πάει σε ps5 pro?

Σε νέο κάτοχο που μετα το ps4 δεν πηρέ το ps5?
εγώ από την εμπειρία μου ξέρω ότι όποιος πιτσιρικάς πάρει πσ5...αργότερα πάντα φτιάχνει κ γκέιμινγκ πισι
το αντίστροφο συμβαίνει ελάχιστα
 

Μηνύματα
3.869
Reaction score
6.037
εγώ από την εμπειρία μου ξέρω ότι όποιος πιτσιρικάς πάρει πσ5...αργότερα πάντα φτιάχνει κ γκέιμινγκ πισι
το αντίστροφο συμβαίνει ελάχιστα
Ρε την 4070 super την πήρα 680 ευρώ και το ps5 θέλει 800. Σοβαρά τώρα;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.770
Reaction score
79.073
Ρε την 4070 super την πήρα 680 ευρώ και το ps5 θέλει 800. Σοβαρά τώρα;
ναι αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο....
η 4070 super θέλει κ επιδέξιους κwλους για να τρέξει....θέλει άλλα τόσα ++ συνοδευτικά ;)
ενώ το πσ5 είναι μια ολοκληρωμένη επένδυση να πάρεις ένα πακέτο για μια 5ετία να το λιώσεις
 

Μηνύματα
7.368
Reaction score
1.420
Έχει καταλάβει κανείς ποιοί και πόσοι θα αντιλαμβάνονται τις διαφορές;

Π.χ. κάποιος που παίζει σε τηλεόραση 40-50" θα καταλαβαίνει διαφορά; Οι μισοί Youtuber που κάνουν review για gaming κλπ., έχουν τις κονσόλες τους σε γραφείο, με μεγάλη οθόνη υπολογιστή, οι άλλοι μισοί τηλεοράσεις βία 65".

Ειλικρινά δεν ξέρω σε ποιον απευθύνεται, εκτός του hardcore gamer που θέλει να ξέρει ότι έχει το καλύτερο.

Το PS4 pro π.χ. εξασφάλιζε ότι με 150€ παραπάνω από το απλό θα έχεις 4Κ gaming, το βήμα ήταν αξιόλογο και ευδιάκριτο. Εδώ ποια η διαφορά; Πόσο αντιληπτή είναι η μεγαλύτερη μνήμη και ταχύτητα του επεξεργαστή, πόσο αντιληπτό θα είναι το καλύτερο ray tracing σε σχέση με πριν για να δώσεις 300€ παραπάνω;

Κατά τα άλλα, με δεδομένο ότι το PS3 έκανε launch 18 χρόνια πριν με 599$, το PS4 pro έκανε launch 8 χρόνια πριν στα 499$, το PS5 έκανε launch 4 χρόνια πριν στα 499$, όλα αυτά προ κρίσεων, πληθωρισμού, προβλημάτων εφοδιαστικής αλυσίδας κλπ, δεν βρίσκω τόσο ακραία τα 699$ του launch του PS5 pro. Ακραίο είναι το κατοστάρικο (σε € μάλιστα) καπέλο που τρώμε οι μαλάκες στην Ευρώπη. Επίσης ακραία ήταν η τιμή του PS4 όταν βγήκε - ακραία χαμηλή και κακομάθαμε.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.770
Reaction score
79.073
Έχει καταλάβει κανείς ποιοί και πόσοι θα αντιλαμβάνονται τις διαφορές;

Π.χ. κάποιος που παίζει σε τηλεόραση 40-50" θα καταλαβαίνει διαφορά; Οι μισοί Youtuber που κάνουν review για gaming κλπ., έχουν τις κονσόλες τους σε γραφείο, με μεγάλη οθόνη υπολογιστή, οι άλλοι μισοί τηλεοράσεις βία 65".

Ειλικρινά δεν ξέρω σε ποιον απευθύνεται, εκτός του hardcore gamer που θέλει να ξέρει ότι έχει το καλύτερο.

Το PS4 pro π.χ. εξασφάλιζε ότι με 150€ παραπάνω από το απλό θα έχεις 4Κ gaming, το βήμα ήταν αξιόλογο και ευδιάκριτο. Εδώ ποια η διαφορά; Πόσο αντιληπτή είναι η μεγαλύτερη μνήμη και ταχύτητα του επεξεργαστή, πόσο αντιληπτό θα είναι το καλύτερο ray tracing σε σχέση με πριν για να δώσεις 300€ παραπάνω;

Κατά τα άλλα, με δεδομένο ότι το PS3 έκανε launch 18 χρόνια πριν με 599$, το PS4 pro έκανε launch 8 χρόνια πριν στα 499$, το PS5 έκανε launch 4 χρόνια πριν στα 499$, όλα αυτά προ κρίσεων, πληθωρισμού, προβλημάτων εφοδιαστικής αλυσίδας κλπ, δεν βρίσκω τόσο ακραία τα 699$ του launch του PS5 pro. Ακραίο είναι το κατοστάρικο (σε € μάλιστα) καπέλο που τρώμε οι μαλάκες στην Ευρώπη. Επίσης ακραία ήταν η τιμή του PS4 όταν βγήκε - ακραία χαμηλή και κακομάθαμε.
ο μόνος λόγος να κρατάς πσ5 είναι οι εγκλωβισμένοι λογαριασμοί στο σονυ ακάου
οι οποίοι δεν μεταβιβάζονται στο πισι....

Υ.Γ.μου αρέσει που κατά τα άλλα πχ η Epic σου βγάζει στο λογκ ιν στο πισι σύνδεση με λογαριασμό σονυ αλλά σου βγάζει μετά να δημιουργήσεις νέο χαρακτήρα :roflmao:
 

Μηνύματα
3.869
Reaction score
6.037
Το ps5 είναι μόνο για τα exclusive και για να έχω κονσόλα στην κρεβατοκάμαρα. Εκεί επειδή μπαίνουν τα παιδιά και είναι και στην άλλη άκρη του σπιτιού είναι προτιμότερο το ps5
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.102
Reaction score
4.088
Το PS4 pro π.χ. εξασφάλιζε ότι με 150€ παραπάνω από το απλό θα έχεις 4Κ gaming, το βήμα ήταν αξιόλογο και ευδιάκριτο. Εδώ ποια η διαφορά; Πόσο αντιληπτή είναι η μεγαλύτερη μνήμη και ταχύτητα του επεξεργαστή, πόσο αντιληπτό θα είναι το καλύτερο ray tracing σε σχέση με πριν για να δώσεις 300€ παραπάνω;
Καλός ή κακός η Sony τα νούμερα των πωλήσεων δεν τα διαχωρίζει σε ps4 και ps4pro.

Με όλα τα θετικά που περιγράφεις πολύ σωστά παραπάνω φαντάσου ότι η κονσόλα ps4pro κατέχει το 20% σχεδόν των συνολικών πωλήσεων (νούμερα από το 2020)του ps4.

Άρα μιλάμε για στόχους κάτω του 20% με το ps5pro αν δεν αλλάξει με special offers ή σταδιακές μειώσεις η τιμή.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.728
Μηνύματα
2.915.046
Members
38.089
Νεότερο μέλος
matina65
Top