iFI Zen Dac , Zen Blue & PowerStation

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
4.008
Reaction score
2.396
Νέο ριβιου….

“The iFi ZEN DAC V2 measures well. All our tests came back close to the specifications advertised by iFi. Jitter rejection is especially impressive here.

Again, highly recommended DAC/headamp at this price, and should be making a few more expensive DAC/headamps sweat it out.”

 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
4.008
Reaction score
2.396
The ZEN DAC Signature is "the highest performing DAC model in the [iFi audio] ZEN range," with "a more refined and higher performing sound signature" next to its siblings. Hear more about it in this review.

E66252BB-92BE-45BB-875A-43183934DB36.jpeg
 


Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
4.008
Reaction score
2.396
Πολλαπλά βραβεία για το Zen ONE Signature & Air DAC, αυτή την φορά από την Ιαπωνία!

.
IMG_0695.jpeg
IMG_0696.jpeg
 





Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
4.008
Reaction score
2.396
Τα ZEN DAC-3 & ZEN PHONO-3 είναι εδώ!

Τα πρώτα τεμάχια είναι ήδη διαθέσιμα σe συνεργαζόμενα καταστήματα και σιγά σιγά όλο και περισσότερα καταστήματα θα "ανεβάζουν" στοκ.

Εδώ και οι πρώτες πληροφορίες :

ifi-audio-zen-dac-3-ifi-audio-zen-phono-3

.


Image 81.jpeg
Image 87.jpeg
Image 83.jpeg
Image 84.jpeg
Image 85.jpeg
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
4.008
Reaction score
2.396
"The build quality is exceptional!
If you are after a balanced headphone amp & preamp that fits right into your setup & sounds absolutely superb, I can definitely recommend the iFi Audio ZEN DAC 3"


 



Μηνύματα
142
Reaction score
53
Παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιο after market τροφοδοτικό για το zen air dac; Αξίζει τον κόπο λέτε ή δεν υπάρχει διαφορά από σκέτο usb;
 

Μηνύματα
77
Reaction score
32
Καλημέρα. Αναμένεται να βγει κάτι νεότερο από το zen dac v2;
Ενδιαφέρομαι κυρίως για χρήση ακουστικών, για την ώρα έχω το ifi hip 2
 

Μηνύματα
13.779
Reaction score
6.771
Καλημέρα. Αναμένεται να βγει κάτι νεότερο από το zen dac v2;
Ενδιαφέρομαι κυρίως για χρήση ακουστικών, για την ώρα έχω το ifi hip 2
Aν διαβάσεις πιο πάνω θα δεις οτι έχει βγει το v3......
 


Μηνύματα
13.779
Reaction score
6.771
Παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιο after market τροφοδοτικό για το zen air dac; Αξίζει τον κόπο λέτε ή δεν υπάρχει διαφορά από σκέτο usb;
Το ifi Ipower 2 είναι μια επιλογή για αγορά από την χώρα μας........το ιδανικό θα ήταν όμως να δανειστείς κάποιο και να κάνεις δοκιμή. Απο προσωπική εμπειρία με zen dac και Ιpower-x ή διαφορά είναι ακουστή, αλλά όχι ανάλογη με το έξτρα κόστος που απαιτείται.
 


Μηνύματα
142
Reaction score
53
Το ifi Ipower 2 είναι μια επιλογή για αγορά από την χώρα μας........το ιδανικό θα ήταν όμως να δανειστείς κάποιο και να κάνεις δοκιμή. Απο προσωπική εμπειρία με zen dac και Ιpower-x ή διαφορά είναι ακουστή, αλλά όχι ανάλογη με το έξτρα κόστος που απαιτείται.
Το zen air κάνει 99 ευρώ και δε δικαιολογεί τροφοδοτικό που κοστίζει 85 θεωρώ. Σκέφτομαι να βάλω ένα φορτιστή κινητού με το παρεχόμενο καλωδιάκι αλλά δεν ξέρω ποιον να παρω. Το zen air blue το έχω με φθηνό φορτιστή του e-shop, που λειτούργησε μια χαρά.
 

Μηνύματα
13.779
Reaction score
6.771
Το zen air κάνει 99 ευρώ και δε δικαιολογεί τροφοδοτικό που κοστίζει 85 θεωρώ. Σκέφτομαι να βάλω ένα φορτιστή κινητού με το παρεχόμενο καλωδιάκι αλλά δεν ξέρω ποιον να παρω. Το zen air blue το έχω με φθηνό φορτιστή του e-shop, που λειτούργησε μια χαρά.
Eνας φορτιστής τηλεφώνου δεν ξερω αν μπορεί να βελτιώσει το αποτέλεσμα, ίσως και να το χαλάσει. Αλλο το "δουλεύει και με αυτό" και άλλο το "βελτιώνει το αποτέλεσμα". Τα εξτρα τροφοδοτικά έχουν νόημα όταν μπορούν να βοηθήσουν πραγματικά ,αλλά δυστυχώς αυτό κοστίζει δυσανάλογα. Οπως έγραψα πιο πάνω, εχώ εμπειρία στο συγκεκριμένο θέμα για αυτό και έχω απόψη. Αν πιάνουν τα χέρια σου και έχεις τον βασικό εξοπλισμό, μπορείς με λίγα χρήματα να φτιάξεις ένα γραμμικό τροφοδοτικό και να συνδέσεις εκεί το ifi.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.921
Μηνύματα
2.922.760
Members
38.112
Νεότερο μέλος
panos64
Top