Το σύστημα μου


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.714
Reaction score
29.079

Μηνύματα
792
Reaction score
877
Άστους βρε Π.Α.Η, δεν ξέρουν να σε συμβουλεύσουν σωστά αυτοί , είναι nerds. :D

Δυο μόνο στοιχεία που χρειάζομαι όμως για να σου πω τι πρέπει να κάνεις καθώς η ηλικιακή διαφορά σας είναι μεγάλη και αυτό κέντρισε την περιέργεια μου.

α) Σε κοιτοιύσε κλπ ότι "σχέση" τέλος πάντων θεωρείς ότι έχετε μεταξύ σας .... και πρίν επέλεθει ο χωρισμός σου ;

β) Ξέρει - έχει αντιληφθεί ότι χώρισες ;
Η σχέση μας είναι αυστηρώς...χαιφιντελιστικη!
Όλοι το γνωρίζουν διότι όλα ακούγονται μέσα από τους χάρτινους τοίχους της πολυκατοικίας.Να γιατί αυτή τη στιγμή όλοι οι ένοικοι απολαμβάνουν τα άπαντα των Electric Prunes στα 117 db!
 


Μηνύματα
13.217
Reaction score
10.522
Εγώ σήμερα το έριξα στις διασκευές αγαπημένων μου τραγουδιών.
 

Μηνύματα
15.165
Reaction score
17.187
Η σχέση μας είναι αυστηρώς...χαιφιντελιστικη!
Όλοι το γνωρίζουν διότι όλα ακούγονται μέσα από τους χάρτινους τοίχους της πολυκατοικίας.Να γιατί αυτή τη στιγμή όλοι οι ένοικοι απολαμβάνουν τα άπαντα των Electric Prunes στα 117 db!
Α, δεν είναι σαρκική αλλά πνευματική. :D ΟΚ. Τότε θα της αρέσει η μουσική που βάζεις. Οι γυναίκες δεν έχουν ρανίδα Χαιφιντελισμού πάνω τους. :D
 

Μηνύματα
792
Reaction score
877
Ρε συ, βάλε μιά φωτό όλο το setup κι ας είσαι εργένης ή οτιδήποτε.
Βάζεις φωτό από καρφάκια, καλώδια, πολύπριζα και δε βάζεις φωτό των μηχανημάτων και των ηχείων.

Και μιά ερώτηση. Το κόστος των γύρω γύρω είναι σχεδόν όσο το κόστος των ηχείων, του τελικού και της πηγής;
Μετά από υπολογισμό,ναι είναι περίπου το ίδιο.
Προσοχή! Και στις δύο περιπτώσεις γιατί αλλα αγοράστηκαν καινούρια κι άλλα μεταχειρισμένα.
Μετά από υπολογισμό,ναι είναι περίπου το ίδιο.
Προσοχή! Και στις δύο περιπτώσεις γιατί αλλα αγοράστηκαν καινούρια κι άλλα μεταχειρισμένα.
Οχι όμως μονοκοπανια!Η βελτίωση δε σταματά ποτέ όπως λέει μια ψυχή.Καποια στιγμή όμως θα σταματήσει αναγκαστικά γιατί δε θα μπορέσει να χρηματοδοτηθεί πια.
 
Last edited:


Μηνύματα
792
Reaction score
877
Εγώ ήθελα να ΄ξερα που βρίσκετε γυναίκες να ενδιαφέρονται για όλα τα παραπάνω.. :idk:
Κατ' αρχήν δεν την βρήκα αλλά με βρήκε.Αυτο διότι είμαι παλαιότερος ένοικος.
Δεύτερον,ενδιαφέρθηκε μόνο για το τι συνέβη(η αλλαγή του πολυπριζου)και το ίδιο δισκάκι έπαιξε πολύ καλύτερα μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα.Ετερον ουδέν.
Τρίτον,έχω συναντήσει οντως μερικες που τις φοβήθηκε το μάτι μου και το αυτί μου!
 



Μηνύματα
1.372
Reaction score
2.284
Να δω τι άλλο θα βρείτε για να αμφισβητήσετε ότι τα πολυπριζα παίζουν!
Δεν αμφισβήτησα εσένα αλλά τη γειτόνισσα και τα πολύπριζα.
Τα πολύπριζα αν σου αρέσουν, εμένα μου περισσεύει.
Αλλά η γειτόνισσα...
 

Μηνύματα
792
Reaction score
877
Δεν αμφισβήτησα εσένα αλλά τη γειτόνισσα και τα πολύπριζα.
Τα πολύπριζα αν σου αρέσουν, εμένα μου περισσεύει.
Αλλά η γειτόνισσα...
Αν αμφισβητείς τα πολυπριζα,αμφισβητείς κι εμένα που τα υποστηρίζω.Δεν τρέχει απολύτως τίποτα ούτε παρεξηγούμαι.Απλως,το γεγονός με τη γειτόνισσα(απόλυτα υπαρκτό)είναι ότι μπορεί κάποιες φορές να μας έλθει από κει που δεν το περιμένουμε.Εχω ξαναγράψει για τη μητέρα φίλου(πέθανε πριν απο δύο μήνες)που ως τα 91 της κι απ' το κρεββάτι της, έπεφτε πάντοτε μέσα ως προς την παραμικρή αλλαγή(σωστή η λανθασμένη)που έκανε ο γιος της στο σύστημά του!
 

Μηνύματα
16.132
Reaction score
22.725
Συγγνώμη, έχεις προενισχυτή και τελικό που υποστηρίζουν balanced σήμα και τους συνδέεις με unbalanced i/c;

Πόσα θες να μας τρελάνεις;
 

Μηνύματα
792
Reaction score
877
Συγγνώμη, έχεις προενισχυτή και τελικό που υποστηρίζουν balanced σήμα και τους συνδέεις με unbalanced i/c;

Πόσα θες να μας τρελάνεις;
Πεντεμισυ χιλιάρικα.Οσο κόστιζαν συνολικά τα 4 xlr που δοκίμασα κι έπαιξαν χειρότερα από το rca.Κανω και άτοκες δόσεις με κάρτα!
 

Μηνύματα
792
Reaction score
877
Πεντεμισυ χιλιάρικα.Οσο κόστιζαν συνολικά τα 4 xlr που δοκίμασα κι έπαιξαν χειρότερα από το rca.Κανω και άτοκες δόσεις με κάρτα!
Αν πάντως πάνε όλα καλά και πάρω στο μέλλον ενεργά ATC,το ίδιο καλώδιο,σε διμετρο xlr θα χρησιμοποιησω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.655
Reaction score
132.936
έχω συναντήσει οντως μερικες που τις φοβήθηκε το μάτι μου
Σκιάχτηκες Ε; Τι α κάεις, παλιοζωή.
Το δυνατό φύλλο.
 

Μηνύματα
939
Reaction score
788
Πεντεμισυ χιλιάρικα.Οσο κόστιζαν συνολικά τα 4 xlr που δοκίμασα κι έπαιξαν χειρότερα από το rca.Κανω και άτοκες δόσεις με κάρτα!
Αν το σπίτι σου ανήκει και θα έδινες 5μιση χιλιάρικα για αυτά ενώ θα μπορούσες να κανεις αλλα Πράγματα τότε… και να πάρεις και ηχεία …
 




Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.893
Μηνύματα
2.921.814
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top