Το σύστημα μου


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.673
Reaction score
132.980
Έλα πάμε δυνατά, να προχωράει η κατήχηση.

Μπας και γλυτώσουν την κόλαση του χαϊεντά στην μετά θάνατον ζωή.
 


Μηνύματα
818
Reaction score
885
Gamuton. Πάρε κάνα χύπεξ καλύτερα.
(Και σάμπζζζζζ)



ΥΓ. Θυμάσαι τους μάρτυρες του Ιεχωβά που ερχόταν από πόρτα σε πόρτα να διαδώσουν το θείο λόγο; Τώρα έρχονται τα σάμπζζζζζ από πόρτα σε πόρτα να διαδώσουν το θείο μπάσο. Μη πολυσκάς για τα ενισχυτικά των δορυφόρων, στα σαμπ θέλει καλά ενισχυτικα. Εκεί πάει η ισχύς, όχι στους καημένους τους δορυφόρους.
Τάξη Δ έχω ήδη.Ας ακούσω και κάτι άλλο! Ίσως να είναι καλύτερος. Ύστερα απ' αυτό,μπορώ να κάνω διενισχυση με 2Α3.
 




Μηνύματα
943
Reaction score
795
Έλα πάμε δυνατά, να προχωράει η κατήχηση.

Μπας και γλυτώσουν την κόλαση του χαϊεντά στην μετά θάνατον ζωή.
Σεναριο για την κολαση του χαιεντα: Δωματιο με τα πιο ακριβα ηχεια χαμηλης ευαισθησιας με μεγαλα impendance dips που φτανουν στα 2 ohm kai χαμηλοτερα, για να συνδιαστουν με μια ποικιλια των πιο εκλεκτων λαμπατων απο 1 εως 10 watt και ταυτοχρονα τα καλυτερα interconnects και καλωδια ηχειων στον κοσμο μαζι με τα καλυτερα powerplants και power purifiers που υπαρχουν για να δαμασουν τις συχνοτικες ανωμαλιες.

Το δωματιο ειναι τετραγωνο σχεδιασμενο με αφθονες ανακλαστικες επιφανειες.

Υπαρχουν sub active για βοηθεια αλλα ειναι μονο yamaha και ported κατω των 500 ευρω. Η συνδεση μπορει να ειναι μονο high level με τα ενισχυτικα.:devilish:
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.103
Reaction score
55.794
Σεναριο για την κολαση του χαιεντα: Δωματιο με τα πιο ακριβα ηχεια χαμηλης ευαισθησιας με μεγαλα impendance dips που φτανουν στα 2 ohm kai χαμηλοτερα, για να συνδιαστουν με μια ποικιλια των πιο εκλεκτων λαμπατων απο 1 εως 10 watt και ταυτοχρονα τα καλυτερα interconnects και καλωδια ηχειων στον κοσμο μαζι με τα καλυτερα powerplants και power purifiers που υπαρχουν για να δαμασουν τις συχνοτικες ανωμαλιες.

Το δωματιο ειναι τετραγωνο σχεδιασμενο με αφθονες ανακλαστικες επιφανειες.

Υπαρχουν sub active για βοηθεια αλλα ειναι μονο yamaha και ported κατω των 500 ευρω. Η συνδεση μπορει να ειναι μονο high level με τα ενισχυτικα.:devilish:
Συμπλήρωμα : Μαζί κι ένα Furutech sk@τοφίλτρο με τη βίδα από τον οριζόντιο βραχίονα να έχει τζόγο κατά τρόπον ώστε να παιδευόταν ο χρήστης εις την αιωνιότητα χωρίς να κατάφερνε να σταθεροποιήσει τις τρίχες από Thunderbirds αιωρούμενες ακριβώς 1 χιλιοστό πάνω από την επιφάνεια του δίσκου καθώς εκείνος θα περιστρεφόταν στο πλατώ... Αυτό και αν ήταν μοχθηρή ιδέα... :roflmao:
 

Μηνύματα
818
Reaction score
885
Τους θυμάστε τους Gamut; Η εταιρία έχει κλείσει όμως έχω βρει μεταχειρισμένο τον μικρό(100w)τελικό της στην τελευταία του έκδοση.Να μπω στον κόπο να τον φέρω στο σπίτι προς ακρόαση; Θα εχει τυχη;
O Bhutia γνωρίζει σίγουρα όμως δεν απαντα γιατί μ' έχει πάρει από κακό μάτι!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.103
Reaction score
55.794
O Bhutia γνωρίζει σίγουρα όμως δεν απαντα γιατί μ' έχει πάρει από κακό μάτι!
Η απάντηση είναι ναι μεν θα ικανοποιούσε δικές σου ακροαματικές προτιμήσεις αλλά άμα ήταν άριστα συντηρημένος και με διαθεσιμότητα σε ανταλλακτικά για μελλοντικά service. Κι εφόσον οι προτιμήσεις σου θα έμεναν σταθερές με την πάροδο του χρόνου.
Κανέναν δεν θα έπαιρνα με ΄΄κακό μάτι΄΄ , καμιά φορά όμως λογαριάζω πόσο μπορεί να συγχυζόταν σε ενδεχόμενη πλάκα...
 
Last edited:

Μηνύματα
818
Reaction score
885
Η απάντηση είναι ναι μεν θα ικανοποιούσε δικές σου ακροαματικές προτιμήσεις αλλά άμα ήταν άριστα συντηρημένος και με διαθεσιμότητα σε ανταλλακτικά για μελλοντικά service. Κι εφόσον οι προτιμήσεις σου θα έμεναν σταθερές με την πάροδο του χρόνου.
Κανέναν δεν θα έπαιρνα με ΄΄κακό μάτι΄΄ , καμιά φορά όμως λογαριάζω πόσο μπορεί να συγχυζόταν σε ενδεχόμενη πλάκα...
Το ερώτημα μου απαντηθηκε κατά το ήμισυ γιατί η σύγκριση δεν γίνεται με το τίποτα αλλά με τον Primare που αγοράστηκε καινούριος πριν από μερικούς μήνες και με ικανοποιει.Ειναι δύο διαφορετικοί κόσμοι.Τιμολογιακα δεν υπάρχει σύγκριση καθώς ως καινούριοι,ο Gamut κόστιζε τα διπλά.Ως μεταχειρισμένος βέβαια,η τιμή του είναι πιο κοντά στην τιμή που θα πουλουσα-αν πουλουσα-τον Primare.Ο ιδιοκτήτης του Gamut έχει φροντίσει ήδη για τη συντήρηση του.Σ' εμένα φαίνεται βουνό το να τον κουβαλησω-25 κιλα-με την πιθανότητα να παίξει χειρότερα από τον δικό μου!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.103
Reaction score
55.794
Το ερώτημα μου απαντηθηκε κατά το ήμισυ γιατί η σύγκριση δεν γίνεται με το τίποτα αλλά με τον Primare που αγοράστηκε καινούριος πριν από μερικούς μήνες και με ικανοποιει.Ειναι δύο διαφορετικοί κόσμοι.Τιμολογιακα δεν υπάρχει σύγκριση καθώς ως καινούριοι,ο Gamut κόστιζε τα διπλά.Ως μεταχειρισμένος βέβαια,η τιμή του είναι πιο κοντά στην τιμή που θα πουλουσα-αν πουλουσα-τον Primare.Ο ιδιοκτήτης του Gamut έχει φροντίσει ήδη για τη συντήρηση του.Σ' εμένα φαίνεται βουνό το να τον κουβαλησω-25 κιλα-με την πιθανότητα να παίξει χειρότερα από τον δικό μου!
Σε χαμηλές προς μέτριες στάθμες ακρόασης σίγουρα θ'αξίζει τον κόπο να το δοκίμαζες. Τα ακροσάριστα main όμως με την απουσία sub δεν ευνοούν αναζητήσεις πάνω σε πιο εκλεκτούς τελικούς...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.673
Reaction score
132.980
Άμα του λέω γω να πα να πάρει σαμπ, είμαι κακός, άμα του το λες εσύ, καλώς το λες.

Αι αδικίαι της ζωής.



ΥΓ.
Λέγε λέγε όμως, τον ψήνουμε.
Στο μικρό μάτι. Του καφέ.
 

Μηνύματα
818
Reaction score
885
Άμα του λέω γω να πα να πάρει σαμπ, είμαι κακός, άμα του το λες εσύ, καλώς το λες.

Αι αδικίαι της ζωής.



ΥΓ.
Λέγε λέγε όμως, τον ψήνουμε.
Στο μικρό μάτι. Του καφέ.
Ποτε;Ποτέ!
 


Μηνύματα
7.027
Reaction score
997
Επίσης πρέπει να ξέρεις ότι ο Μπράμς ήταν πάμπτωχος και δεν έβγαλε ποτέ χρήματα απο τις συνθέσεις του όπως επίσης και ο Σούμπερτ που έπαιζε σε πορνεία απο μικρό παιδί για να συντηρηθεί. Εάν έχεις καμιά αμφιβολία να ρωτήσεις τον ιστορικό μας της κλασικής τον Prince. :) Βέβαια η punk νικάει σε αυτό.
Μετά θάνατον θα αναγνωριστούν και τα πολυπριζα , θα το δείτε !

Προτείνεται για Car Audio listening
 
Last edited:


Μηνύματα
15.174
Reaction score
17.196
Μετά θάνατον θα αναγνωριστούν και τα πολυπριζα , θα το δείτε !

Προτείνεται για Car Audio listening
Έτσι μοιάζει ο καρπός Μπονέ - Κράβιτζ ; Καμία έκπληξη. Καλλιτεχνική οικογένεια απο πάππου πρός πάππον. :D

Για αυτά θες σάμπ, εμένα δεν τα παίζει καλά. :D

Τι μόδα και αυτή με τις glass masks ; :D

 
Last edited:

Μηνύματα
818
Reaction score
885
Έτσι μοιάζει ο καρπός Μπονέτ - Κράβιτζ ; Καμία έκπληξη. Καλλιτεχνική οικογένεια απο πάππου πρός πάππον. :D

Για αυτά θες σάμπ, εμένα δεν τα παίζει καλά. :D

Τι μόδα και αυτή με τις glass masks ; :D

Τωωωωωωρα;Εδώ και 30 χρόνια! Κι επειδή το γυαλί υποφέρει από ringing,προτιμητέο το ύφασμα!
 


Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.904
Μηνύματα
2.922.355
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top