Google TV Streamer



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.454
Reaction score
89.254
εκεί που κρεμούσε η apple τ' άρματα κρεμάει η google τα νταούλια
Έχεις δίκιο. Η υποχώρηση γίνεται λόγω συμβατότητας με κάποιες εφαρμογές που χρειαζόμαστε. Έχω παντρευτεί την Google γι' αυτόν τον λόγο.
 


Μηνύματα
676
Reaction score
1.220
Αυτό το καινούργιο της google είναι καλό;
Έχω συνεχή κολλήματα στο Nvidia Shield TV μου και θέλω να το αντικαταστήσω με κάτι άλλο.
Το shield παίζει cosmote tv, netflix, amazon, disney, apple, Tidal και με το VLC παίζει βίντεο 4K από το Synology.
Θα παίζει αντίστοιχα και το καινούργιο google;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.454
Reaction score
89.254
Αυτό το καινούργιο της google είναι καλό;
Έχω συνεχή κολλήματα στο Nvidia Shield TV μου και θέλω να το αντικαταστήσω με κάτι άλλο.
Το shield παίζει cosmote tv, netflix, amazon, disney, apple, Tidal και με το VLC παίζει βίντεο 4K από το Synology.
Θα παίζει αντίστοιχα και το καινούργιο google;
Θεωρητικά, το Shield είναι ανώτερης κλάσης συσκευή.

To Google TV Streamer θα ανταγωνίζεται τα players που παίζουν γύρω από τα 100€. Οι έξτρα δυνατότητες έχουν να κάνουν με το smart home και κάποιες ΑΙ ευκολίες.

Τώρα, αν ένα hi-end streamer του 2019 συνεχίζει να είναι καλύτερο από ένα mid-range του 2024 μένει να αποδειχθεί στην πράξη.

Υ.Γ. Αρχικά είχε υποτεθεί ότι δεν θα δέχεται εξωτερικά μέσα αποθήκευσης γιατί η μοναδική USB-C θύρα είναι για ρεύμα. Όμως η Google ξεκαθάρισε ότι με τη χρήση ενός USB πολύμπριζου μπορούμε να έχουμε external storage.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.878
Reaction score
133.549

Ενδιαφέρον είναι να μάθουμε εάν παίζει Dolby Atmos από το tidal, και με ποιο app θα μπορεί να παίζει άψογα ταινίες από σκληρούς που βρίσκονται στον Server, μέσω του οικιακού δικτύου.

 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.038
Μηνύματα
2.926.134
Members
38.125
Νεότερο μέλος
YANNIS1960
Top