Eρωτευτηκα ενα fyne

Μηνύματα
259
Reaction score
143
Πάντα κάποιος εξειδικευμένος θα πει αν μια συσκευή είναι σωστά κατασκευασμένη, πως να το κάνουμε! Με τον ίδιο τρόπο που ο γιατρός θα σου πει την διάγνωση, ο μηχανικός θα σου πει πόσα είναι τα σωστά σίδερα για το σπίτι, η ADAC θα σου πει ποιο αυτοκίνητο σε προστατεύει σε περίπτωση τρακαρίσματος κ.λ.π κ.λ.π
Δυστυχως δεν υπαρχει η αντιστοιχη ADAC στο αudio αλλα Utbers που επειδη αγορασαν ενα μικροφωνο και εκαναν download ενα freeware εγιναν ξαφνικα ειδικοι και επιζητουν επαγγελαμτικη αποκατασταση ενω απο την αλλη λοιδορούμε επαγγελματιες του χωρου με δεκαετιες εμπειριας με εμπεριστατωμενες αποψεις η αποδεδειγμενα επιτυχημενες υπολοποιησεις. Δεν διεκδικω το αλανθαστο για κανεναν απο ολους αυτους οπως παραδεχομαι και την υπαρξη σοβαρων ατομων στις ταξεις των "μετρητων". Δυστυχως ειναι λιγοι με αποτελεσμα να μενουν "αμετρητα" παρα πολλα απο τα προιοντα τις αγορας και κυριως των μικρων κατασκευαστων χωρις μεγαλα marketing budgets , τα οποια προσωπικα βρισκω τα ποιο ενδιαφεροντα και vfm.
Επιμενω στην υπογραφη μου
 

Μηνύματα
276
Reaction score
342
Πάντα κάποιος εξειδικευμένος θα πει αν μια συσκευή είναι σωστά κατασκευασμένη, πως να το κάνουμε! Με τον ίδιο τρόπο που ο γιατρός θα σου πει την διάγνωση, ο μηχανικός θα σου πει πόσα είναι τα σωστά σίδερα για το σπίτι, η ADAC θα σου πει ποιο αυτοκίνητο σε προστατεύει σε περίπτωση τρακαρίσματος κ.λ.π κ.λ.π
Ότι ναναι κυριολεκτικά όμως . Να ρωτάς και το μανάβη τι φρούτα θα αγοράσεις ...α και όταν πας για ρούχα να ζητάς τη γνώμη του υπαλλήλου μην πάρεις ότι και ότι ..
 





billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.883
Reaction score
6.579
Ότι ναναι κυριολεκτικά όμως . Να ρωτάς και το μανάβη τι φρούτα θα αγοράσεις ...α και όταν πας για ρούχα να ζητάς τη γνώμη του υπαλλήλου μην πάρεις ότι και ότι ..
Αν είναι γνώστης στο είδος του, ναι, θα σε ταπεινώσει για πλάκα.
Εκτός και αν νομίζεις πως ας πούμε οι στυλίστες που έχουν οι CEO και άτομα της "υψηλής κοινωνίας" είναι άσχετοι και δεν ξέρουν να τους ντύσουν...
Ή ξέρεις εσύ καλύτερα από έναν εξαιρετικό στυλίστα και κομμωτή τι πάει καλύτερα στο κεφάλι σου... το ότι λες "κάνε μου το κλασικό καρφάκι" και στο κάνει και εσύ είσαι χαρούμενος, δεν σημαίνει ότι είναι το καλύτερο κούρεμα για εσένα ;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.797
Reaction score
133.280
Αν είναι γνώστης στο είδος του, ναι, θα σε ταπεινώσει για πλάκα.
Ο καθένας στο είδος του, είναι γνώστης, και καλά θα κάνεις να τον συμβουλεύεσαι, για το καλό σου.

Η γνώση, δεν αντικαθίσταται με την προτίμηση, δυστυχώς για τους άσχετους.
 

Μηνύματα
916
Reaction score
989
Ο καθένας στο είδος του, είναι γνώστης, και καλά θα κάνεις να τον συμβουλεύεσαι, για το καλό σου.

Η γνώση, δεν αντικαθίσταται με την προτίμηση, δυστυχώς για τους άσχετους.
Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι η γνώση του άλλου θα γίνει δική μου προτιμηση.Ισα-ισα,τα προαναφερθέντα παραδείγματα στυλιστων, κομμωτων κλπ. δείχνουν ανθρώπους που άγονται και φέρονται.Εχουν ανασφάλεια(χαρακτηριστικό κυρίως των γυναικών)
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.904
Reaction score
4.722
Τα εχουμε πει 1000 φορές, αν ενα ηχείο αρέσει ΠΡΩΤΑ ως έπιπλο ενώ ο ήχος που παράγει ειναι 2ο ή 3ο ζητούμενο τότε τότε συνειδητά, καλά κάνουμε και το αγοράζουμε. Το γραφουμε κιολας για να μην μας ζαλίζουν τα παπαρια οι περιεργοι !

πχ

1728198391594.png


Μερικά "αν ειχα" μετά (διαθέσιμο χρήμα, χώρος) τα αγόραζα για πλάκα ως έπιπλο γιατί καβλ%νω που τα βλέπω. αν θα παιζουν καλά ή οχι ειναι δευτερευον θεμα.

Αγαπητε φιλε αν στο μάτι σε φτιάχνουν τα fyne αγόρασε τα, μια ζωή την έχουμε στο κάτω-κάτω.
 

Μηνύματα
276
Reaction score
342
Τα εχουμε πει 1000 φορές, αν ενα ηχείο αρέσει ΠΡΩΤΑ ως έπιπλο ενώ ο ήχος που παράγει ειναι 2ο ή 3ο ζητούμενο τότε τότε συνειδητά, καλά κάνουμε και το αγοράζουμε. Το γραφουμε κιολας για να μην μας ζαλίζουν τα παπαρια οι περιεργοι !

πχ

View attachment 344758

Μερικά "αν ειχα" μετά (διαθέσιμο χρήμα, χώρος) τα αγόραζα για πλάκα ως έπιπλο γιατί καβλ%νω που τα βλέπω. αν θα παιζουν καλά ή οχι ειναι δευτερευον θεμα.

Αγαπητε φιλε αν στο μάτι σε φτιάχνουν τα fyne αγόρασε τα, μια ζωή την έχουμε στο κάτω-κάτω.
Αγαπητέ ίσως παρανοηθηκε το ποστ μου . Πρώτο κριτήριο είναι τα αυτιά μου και δεύτερο το αισθητικό . Ένα ηχείο που δεν θα μου άρεσε ακουστικά όσο ωραίο και να είναι δεν θα το αγόραζα . Αν μου αρέσει αλλά είναι πανασχημο στα μάτια μου πάλι δεν θα το αγόραζα . Πάντως πρώτος παράγοντας τι ακούω και αμέσως μετά το οπτικό . Από εκεί και πέρα τα άλλα δεν με αγγίζουν . Δλδ να έρθει κάποιος δήθεν και να μου παρουσιάσει ότι το τάδε ηχείο έχει σωστές μετρήσεις και όταν το ακούσω να μη μου αρέσει καθόλου ...Ε θα είμαι χαζός να το αγοράσω .
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.797
Reaction score
133.280
Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι η γνώση του άλλου θα γίνει δική μου προτιμηση.Ισα-ισα,τα προαναφερθέντα παραδείγματα στυλιστων, κομμωτων κλπ. δείχνουν ανθρώπους που άγονται και φέρονται.Εχουν ανασφάλεια(χαρακτηριστικό κυρίως των γυναικών)
Η γνώση του ειδικού και του διαβασμένου, ενημερωμένου, είναι πραγματική γνώση, ενώ η απλή προτίμηση του άσχετου είναι αέρας κοπανιστός, ανάξιο λόγου, και συνήθως κωμικό.

Σε όλα τα θέματα. Από διάστημα και ιατρική, μέχρι καλλιέργεια ντομάτας και ένδυση.

Μην προσπαθείτε να κρυφτείτε πίσω από το δάχτυλό σας..

Στυλίστες κομμωτές κλπ που αναφέρεις, δεν είναι για "ανασφαλείς", όπως και οι μηχανικοί, οι διακοσμητές εσωτερικών και εξωτερικών χώρων, κλπ. Είναι για ανθρώπους που ξέρουν τα όριά τους, και που αναζητούν το καλύτερο από κάποιον με περισσότερη γνώση στο όποιο αντικείμενο. Σε κάθε αντικείμενο, είτε στην επισκευή ενός αυτοκινήτου είτε στην υλοποίηση ενός οικιακού δικτύου, είτε στην διακόσμηση ενός χώρου, είτε στην σωστή ένδυση υπόδηση κλπ για οποιαδήποτε εξειδικευμένη ή μη περίπτωση, υπάρχουν ειδικοί, και υπάρχει σαφής γνώση πίσω από κάθε θέμα.

Εάν τώρα δεν σε ενδιαφέρει διόλου να επιτύχεις κάτι αξιοπρεπές, κάτι που να συμβαδίζει με την σύγχρονη γνώση, τότε οκ, κάνεις σε κάθε τομέα ότι σου κόβει, κι ότι "προτιμάς" με τις αισθήσεις σου, είτε στην διατροφή σου (μ'αρεσουν τα γλυκά), είτε στη γυμναστική σου, είτε στην ένδυσή σου, στην διακόσμηση του σπιτιού σου, στην επισκευή του αυτοκινήτου σου, σε όλα. Κι είναι όλα, άστα να πάνε.

Μια βόλτα από το θρεντ "πατέντες" ταιριάζει σε αυτήν την περίπτωση.


Πχ

1000013040.jpg
1000013039.png
1000013037.png
 
Last edited:

Μηνύματα
276
Reaction score
342
Η γνώση του ειδικού και του διαβασμένου, ενημερωμένου, είναι πραγματική γνώση, ενώ η απλή προτίμηση του άσχετου είναι αέρας κοπανιστός, ανάξιο λόγου, και συνήθως κωμικό.

Σε όλα τα θέματα. Από διάστημα και ιατρική, μέχρι καλλιέργεια ντομάτας και ένδυση.

Μην προσπαθείτε να κρυφτείτε πίσω από το δάχτυλό σας..

Στυλίστες κομμωτές κλπ που αναφέρεις, δεν είναι για "ανασφαλείς", όπως και οι μηχανικοί, οι διακοσμητές εσωτερικών και εξωτερικών χώρων, κλπ. Είναι για ανθρώπους που ξέρουν τα όριά τους, και που αναζητούν το καλύτερο από κάποιον με περισσότερη γνώση στο όποιο αντικείμενο. Σε κάθε αντικείμενο, είτε στην επισκευή ενός αυτοκινήτου είτε στην υλοποίηση ενός οικιακού δικτύου, είτε στην διακόσμηση ενός χώρου, είτε στην σωστή ένδυση υπόδηση κλπ για οποιαδήποτε εξειδικευμένη ή μη περίπτωση, υπάρχουν ειδικοί, και υπάρχει σαφής γνώση πίσω από κάθε θέμα.

Εάν τώρα δεν σε ενδιαφέρει διόλου να επιτύχεις κάτι αξιοπρεπές, κάτι που να συμβαδίζει με την σύγχρονη γνώση, τότε οκ, κάνεις σε κάθε τομέα ότι σου κόβει, κι ότι "προτιμάς", είτε στην διατροφή σου, είτε στη γυμναστική σου, είτε στην ένδυσή σου, στην διακόσμηση του σπιτιού σου, στην επισκευή του αυτοκινήτου σου, σε όλα. Κι είναι όλα, άστα να πάνε.

Μια βόλτα από το θρεντ "πατέντες" ταιριάζει σε αυτήν την περίπτωση.

Κοινώς δεν ζεις τη ζωή σου όπως εσύ θέλεις .. ..άρα δεν ζεις ...
 


Μηνύματα
276
Reaction score
342
Όπως νομίζεις, εάν αυτό νομίζεις.
Δεν νομίζω ,έτσι είναι ...και επειδή ξεχειλωσατε ένα θέμα που άρχισα και το πήγατε άλλου για άλλου μπορώ και να το συνεχίσω , άρα λοιπόν εσύ ποτέ με μα ποτέ δεν έχεις ξεπεράσει το όριο ταχύτητος που οι ειδικοί έχουν βάλε στον εκάστοτε δρόμο ουτε κατά 5 χλμ έτσι ? Και ποτέ μα ποτέ πχ δεν έκανες μια απόσταση 2χλμ πχ και λες δεν βαριέσαι για 2 χλμ δεν βάζω ζώνη . Έχω άπειρα άλλα παραδείγματα εάν θες .
 

Μηνύματα
916
Reaction score
989
Η γνώση του ειδικού και του διαβασμένου, ενημερωμένου, είναι πραγματική γνώση, ενώ η απλή προτίμηση του άσχετου είναι αέρας κοπανιστός, ανάξιο λόγου, και συνήθως κωμικό.

Σε όλα τα θέματα. Από διάστημα και ιατρική, μέχρι καλλιέργεια ντομάτας και ένδυση.

Μην προσπαθείτε να κρυφτείτε πίσω από το δάχτυλό σας..

Στυλίστες κομμωτές κλπ που αναφέρεις, δεν είναι για "ανασφαλείς", όπως και οι μηχανικοί, οι διακοσμητές εσωτερικών και εξωτερικών χώρων, κλπ. Είναι για ανθρώπους που ξέρουν τα όριά τους, και που αναζητούν το καλύτερο από κάποιον με περισσότερη γνώση στο όποιο αντικείμενο. Σε κάθε αντικείμενο, είτε στην επισκευή ενός αυτοκινήτου είτε στην υλοποίηση ενός οικιακού δικτύου, είτε στην διακόσμηση ενός χώρου, είτε στην σωστή ένδυση υπόδηση κλπ για οποιαδήποτε εξειδικευμένη ή μη περίπτωση, υπάρχουν ειδικοί, και υπάρχει σαφής γνώση πίσω από κάθε θέμα.

Εάν τώρα δεν σε ενδιαφέρει διόλου να επιτύχεις κάτι αξιοπρεπές, κάτι που να συμβαδίζει με την σύγχρονη γνώση, τότε οκ, κάνεις σε κάθε τομέα ότι σου κόβει, κι ότι "προτιμάς", είτε στην διατροφή σου, είτε στη γυμναστική σου, είτε στην ένδυσή σου, στην διακόσμηση του σπιτιού σου, στην επισκευή του αυτοκινήτου σου, σε όλα. Κι είναι όλα, άστα να πάνε.

Μια βόλτα από το θρεντ "πατέντες" ταιριάζει σε αυτήν την περίπτωση.


Πχ

View attachment 344769 View attachment 344770 View attachment 344773
Ειδικός στην επισκευή αυτοκινήτου,ναι,ειδικός σε διακόσμηση,ένδυση,υπόδηση,όχι.Ειδικος είναι ο έχων άποψη για το σπίτι του και τον εαυτό του.Ο μη έχων άποψη ας καθήσει να του επιβάλλει άλλος την άποψη του,με το αζημιωτο φυσικά.
Στα "χωράφια" μας όμως,πόσο ειδικός είναι αυτός που λέει εκ του προοιμίου ότι τα καλώδια δεν δίνουν διαφορές;Ούτε την πόρτα μου δε θα περάσει!
Το ATC μου ήλθε από Μ.Βρετανια και το αγόρασα από Αθηναϊκό κατάστημα.Σε συζήτηση με τον ιδιοκτήτη του(πασίγνωστο όνομα στον οικιακό και επαγγελματικό ήχο)περί interconnects,ευχαριστήθηκα που τον άκουσα κι ας απέρριψε τα ασημένια(άρα και το δικό μου).Δεν ήταν μηδενιστής.Μου εξήγησε μάλιστα ότι το xlr έχει πλεονέκτημα και μειονεκτημα γι αυτο τίποτα δεν είναι σίγουρο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.797
Reaction score
133.280
ξεχειλωσατε ένα θέμα που άρχισα
Ήταν αναμενόμενο.
Ο έρωτας, ως γνωστόν, είναι τυφλός.
Οπότε, οι έχοντες όραση, λένε τα δικά τους. 😁🤣
Σε συζήτηση με τον ιδιοκτήτη του(πασίγνωστο όνομα στον οικιακό και επαγγελματικό ήχο)περί interconnects,ευχαριστήθηκα που τον άκουσα κι ας απέρριψε τα ασημένια(άρα και το δικό μου).
Άρα, συμφωνείς με όσα λέω.

Ρωτώντας πας στην πόλη.
Ρωτώντας τους "γνώστες", τους "ειδικούς".

Ακόμα και σε όσα κοροϊδεύω, ως πραγματικά ασήμαντα, ιδίως όταν άλλα θέματα, πραγματικά σημαντικά, έχουν μπει κάτω απ'το χαλί. 😎
 

Μηνύματα
916
Reaction score
989
Ήταν αναμενόμενο.
Ο έρωτας, ως γνωστόν, είναι τυφλός.
Οπότε, οι έχοντες όραση, λένε τα δικά τους. 😁🤣
Οι έχοντες όραση ερωτεύονται και με την πρώτη ματιά.Οπως στην περίπτωση μας.Οπως στη ζωή.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.797
Reaction score
133.280
Οι έχοντες όραση ερωτεύονται και με την πρώτη ματιά.Οπως στην περίπτωση μας.Οπως στη ζωή.
Πέρνα μια βόλτα από το "καλημέρα" να δεις κάτι χοντρές.

Έχει όραση αυτός που τις ανεβάζει.
(Και χιούμορ)

Ο έρωτας είναι τυφλός λέμε, τι δεγκαταλαβαίνς.
 



Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.991
Μηνύματα
2.924.818
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top