Eρωτευτηκα ενα fyne

Μηνύματα
15.317
Reaction score
17.469
Την Ντενεκεδουπολη του Μαρκοπουλου εννοώ 😀
Α, είπες παιδιά και νόμιζα τον Μελένιο. :D Μετά ατο 1980 έγω άκουγα ήδη πάνκ. :D


 
Last edited:


Μηνύματα
15.317
Reaction score
17.469
Η πτέρυγα στο Δαφνί πρέπει να είναι μεγάλη. Να χωράει πολλούς audio people.
Άς ακούσω λίγο (The) Walkabouts απο το μακρινό 1997 που τους πεθύμησα (σε upmixing φυσικά :D ) ... συμπίεση ακούω αρκετή στο cd, όχι σαν την Ντενεκεδούπολη. :D

Γράφετε εσείς, γράφετε. :D Ωραία τα λέτε.

 


Μηνύματα
15.317
Reaction score
17.469
Συνηθως ακούω τους The Walkabouts από το μπομπινόφωνο, το ίδιο που χρησιμοποιώ και για τα transfers μου
¨Εχει λιγότερη συμπίεση απο το upmixing ; :D Φαντάσου να είχες και subs. :D Η Έφη Θώδη που βάζει ο Μαέστρος πιο καλή εγγραφή είναι. :D Κρίμα γιατί είναι και ωραία μουσική.
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.936
Reaction score
21.100
Οι προτάσεις μου είναι εφηρμοσμένες με παραλλαγές σε κοινούς οικιακούς χώρους και τις θεωρώ budget friendly.

Πρόταση 1:
Ενεργοί δορυφόροι Yamaha HS-8 με sub ζεύγος Dynaudio 18S οδηγούμενα από προσιτό pre/pro Marantz ή Yamaha ή εναλλακτικά από πολυκαναλική κάρτα ήχου. Ακτίνα ηχόσφαιρας από 140 έως 230 εκατοστόμετρα.
Από περιέργεια..
Εδώ (στο πιο φτηνό σετάπ) πως και προτείνεις τα Yamaha ενώ έχει γίνει τόσος ντόρος για άλλα μοντέλα με παραπλήσιες τιμές όπως τα Kali, Jbl, Tannoy gold, κλπ?
Ρωτάω διότι σπανίως έχουν συζητηθεί αυτά σε σχέση με τα άλλα (ειδικά τα Kali και τα Tannoy) για τις επιδόσεις τους.. (vfm)

Υπάρχει κάτι που κάνουν ''καλύτερα'' ή απλά επειδή τα έχεις τεστάρει επιμελώς ο ίδιος?
 

Μηνύματα
4.766
Reaction score
8.336
Άς ακούσω λίγο (The) Walkabouts απο το μακρινό 1997 που τους πεθύμησα (σε upmixing φυσικά :D ) ... συμπίεση ακούω αρκετή στο cd, όχι σαν την Ντενεκεδούπολη. :D

Γράφετε εσείς, γράφετε. :D Ωραία τα λέτε.

Άκου βρε και τίποτα καινούργιο 😀
Δεν βοηθάνε βέβαια τα ηχεία σου αλλά ότι έχει κανείς :D
 

Μηνύματα
15.317
Reaction score
17.469
Άκου βρε και τίποτα καινούργιο 😀
Δεν βοηθάνε βέβαια τα ηχεία σου αλλά ότι έχει κανείς :D
Επιτρέπονται αυτές οι μουσικές στην Γερμανία ; Δεν σας τις απαγορεύσαν ακόμη ; :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.157
Reaction score
56.085
Από περιέργεια..
Εδώ (στο πιο φτηνό σετάπ) πως και προτείνεις τα Yamaha ενώ έχει γίνει τόσος ντόρος για άλλα μοντέλα με παραπλήσιες τιμές όπως τα Kali, Jbl, Tannoy gold, κλπ?
Ρωτάω διότι σπανίως έχουν συζητηθεί αυτά σε σχέση με τα άλλα (ειδικά τα Kali και τα Tannoy) για τις επιδόσεις τους.. (vfm)

Υπάρχει κάτι που κάνουν ''καλύτερα'' ή απλά επειδή τα έχεις τεστάρει επιμελώς ο ίδιος?
Εκτός του ότι μου αρέσει η εμφάνιση στο λευκό χρώμα, τα HS8 δεν διαχειρίζονται το σήμα με DSP , το φύσημα είναι αμελητέο για προσιτούς δορυφόρους, είναι ΄άκρως αξιόπιστα, δίνουν ομαλή απόκριση με εγγενή κατωφερή κλίση (ρυθμιστικό πρίμων σε θέση -2dB) σε όσους χώρους τα έχω στήσει - άρα καθόλου EQ πάνω από τις πρώτες οκτάβες - κι επιπλέον έχουν ενσωματωμένο στην απόκρισή των και το κλασσικό... BBC dip. Μπορείς να το διαπιστώσεις σε όσες παραστάσεις με αποκρίσεις συχνότητας έχω δημοσιεύσει από σχετικά setup. Αντικαθίστανται επίσης πανεύκολα ελέω διάθεσης στην εγχώρια αγορά.
 
Last edited:

Μηνύματα
7.091
Reaction score
1.143
¨Εχει λιγότερη συμπίεση απο το upmixing ; :D Φαντάσου να είχες και subs. :D Η Έφη Θώδη που βάζει ο Μαέστρος πιο καλή εγγραφή είναι. :D Κρίμα γιατί είναι και ωραία μουσική.
Στο μπομπινοφωνο ακούγεται μόνο η μουσική , ξεχνάς τα τεχνικά θέματα και τα προφυλακτικά της Durex και απλά μπαίνεις μέσα ... στη συναυλία
 

Μηνύματα
4.766
Reaction score
8.336
Επιτρέπονται αυτές οι μουσικές στην Γερμανία ; Δεν σας τις απαγορεύσαν ακόμη ; :D
Όχι ακόμη αλλά καλού κακού τα ακουω κάτι τέτοια σε χαμηλές εντάσεις :lolsign:
Στο ρουφιανιλικι είναι μάστορες
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.936
Reaction score
21.100
Εκτός του ότι μου αρέσει η εμφάνιση στο λευκό χρώμα, τα HS8 δεν διαχειρίζονται το σήμα με DSP , το φύσημα είναι αμελητέο για προσιτούς δορυφόρους, είναι ΄άκρως αξιόπιστα, δίνουν ομαλή απόκριση με εγγενή κατωφερή κλίση (ρυθμιστικό πρίμων σε θέση -2dB) σε όσους χώρους τα έχω στήσει - άρα καθόλου EQ πάνω από τις πρώτες οκτάβες - κι επιπλέον έχουν ενσωματωμένο στην απόκρισή των και το κλασσικό... BBC dip. Μπορείς να το διαπιστώσεις σε όσες παραστάσεις με αποκρίσεις συχνότητας έχω δημοσιεύσει από σχετικά setup. Αντικαθίστανται επίσης πανεύκολα ελέω διάθεσης στην εγχώρια αγορά.
Χάιντε να παινέψουμε και λίγο το σπίτι μας.. :dance2::party:
Όλο kali, kali, πάρτε kali.. :lolsign:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.157
Reaction score
56.085
Χάιντε να παινέψουμε και λίγο το σπίτι μας.. :dance2::party:
Όλο kali, kali, πάρτε kali.. :lolsign:
H απόκτηση περισσότερων τεμαχίων HS8 αντί για μετάβαση σε πιο ΄΄προικισμένα΄΄ Kali έχει και μια ακόμα σημασία... Δεν επιδίδομαι σε κυνήγι του επόμενου ΄΄πολύτιμου΄΄ προσιτού ηχείου αλλά κρατώ ό,τι κρίνω ήδη αρκετό για τη δική μου δραστηριότητα.
 

Μηνύματα
1.946
Reaction score
2.921
Μεσιέ,.πριν προχωρήσεις στην πολυκάναλη οντότητα οφειλεις να έχεις καθαρό κούτελο για τις σχεδόν μονοκάναλες. Επ' αυτού η Επερεσία μπορεί να σε βοηθήσει. Όποτε θες μπορούμε να σε βάλουμε στη λίστα και να προβούμε στις σχετικές πιστκποιήσεις. Just call us.
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.772
Reaction score
29.300
Χάιντε να παινέψουμε και λίγο το σπίτι μας.. :dance2::party:
Όλο kali, kali, πάρτε kali.. :lolsign:
Ό,τι και να επιλέξεις, αν πάρεις πολλά από αυτά τα προσιτά πρέπει να τα ακούσεις ένα προς ένα για να σιγουρευτείς ότι δεν έχουν φύσημα. Όπως διαλέγεις τις ντομάτες στη λαϊκή ένα πράμα.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.936
Reaction score
21.100
Ό,τι και να επιλέξεις, αν πάρεις πολλά από αυτά τα προσιτά πρέπει να τα ακούσεις ένα προς ένα για να σιγουρευτείς ότι δεν έχουν φύσημα. Όπως διαλέγεις τις ντομάτες στη λαϊκή ένα πράμα.
Παίζει..
Όπως και να 'χει πάμφθηνα ηχεία είναι που κυκλοφορούν σε μεγάλα νούμερα παντού, πάντως άλλα 2 ζεύγη Yamaha που έτυχε ν' ακούσω πριν ψωνίσω τα δικά μου δεν.. ;)
 


Μηνύματα
7.091
Reaction score
1.143
Ό,τι και να επιλέξεις, αν πάρεις πολλά από αυτά τα προσιτά πρέπει να τα ακούσεις ένα προς ένα για να σιγουρευτείς ότι δεν έχουν φύσημα. Όπως διαλέγεις τις ντομάτες στη λαϊκή ένα πράμα.
Η πεθερά σου να μην έχει φύσημα , όλα τα άλλα διορθώνονται.
Τυχερούλη
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.772
Reaction score
29.300
Η πεθερά σου να μην έχει φύσημα
Δεν είχε. Πέθανε από άλλη αιτία πριν 25 χρόνια...
2 ζεύγη Yamaha που έτυχε ν' ακούσω πριν ψωνίσω τα δικά μου δεν.. ;)
Εννοείς δε φυσάνε υποθέτω. Έχω διαβάσει αντικρουόμενες μαρτυρίες και γι αυτά και για τα KALI, KRK, FLUID, ακόμα και για πολύ ακριβότερα ενεργά. Που σημαίνει ότι παίζει και τι θα σού τύχει.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.065
Μηνύματα
2.926.927
Members
38.125
Νεότερο μέλος
YANNIS1960
Top