Eρωτευτηκα ενα fyne

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.946
Reaction score
21.119
Δεν είχε. Πέθανε από άλλη αιτία πριν 25 χρόνια...

Εννοείς δε φυσάνε υποθέτω. Έχω διαβάσει αντικρουόμενες μαρτυρίες και γι αυτά και για τα KALI, KRK, FLUID, ακόμα και για πολύ ακριβότερα ενεργά. Που σημαίνει ότι παίζει και τι θα σού τύχει.
Ναι, είπαμε ειδικά τα φτηνά.. :idk:
Ίσως και πόσο το ψάχνει κάποιος (αν βάλει αυτί πάνω στο τουίτερ.. οκ).
Επίσης συνδέσεις, πηγές, κλπ..
Αλλά κυρίως (τα ακριβά δεν ξέρω) στα φτηνά δεν τερματίζεις volume από πίσω για κανένα λόγο..
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.159
Reaction score
56.097
Παίζει..
Όπως και να 'χει πάμφθηνα ηχεία είναι που κυκλοφορούν σε μεγάλα νούμερα παντού, πάντως άλλα 2 ζεύγη Yamaha που έτυχε ν' ακούσω πριν ψωνίσω τα δικά μου δεν.. ;)
Εφόσον έχεις μάθει σε Spendor όλα τα υπόλοιπα δεν... :sneaky:
oloi kali horane
Μπρος στα KALI τι ειν' ο πόνος...:roflmao:

Για τα προγενέστερα FLUID υπήρχε πάντως αισθητό φύσημα πάνω από τη μέση στη διαδρομή του ρυθμιστικού ευαισθησίας. Δεν έχω έλθει σ'επαφή με τρέχον μοντέλο.
 

Μηνύματα
4.771
Reaction score
8.348
Εφόσον έχεις μάθει σε Spendor όλα τα υπόλοιπα δεν... :sneaky:
😁

Τυχαία έπεσα σε μια σύγκριση που έχει και spεndor. To χειρότερο με διαφορά.
Θα πείτε, μα απ το youtube συγκρίνεις?
Ε νομίζω κάτι μπορεί να καταλάβει κανείς.
 

Μηνύματα
1.008
Reaction score
1.114
😁

Τυχαία έπεσα σε μια σύγκριση που έχει και spεndor. To χειρότερο με διαφορά.
Θα πείτε, μα απ το youtube συγκρίνεις?
Ε νομίζω κάτι μπορεί να καταλάβει κανείς.
Το Spendor ακούγεται σαν να παίζει εκτός φάσης,συγκρινόμενο με τα αλλα.Συν η παραδοσιακή του μουνταδα που όμως αρέσει σε κάποιους που την εκλαμβάνουν ως γλυκα.
 

Μηνύματα
4.771
Reaction score
8.348
Το Spendor ακούγεται σαν να παίζει εκτός φάσης,συγκρινόμενο με τα αλλα.Συν η παραδοσιακή του μουνταδα που όμως αρέσει σε κάποιους που την εκλαμβάνουν ως γλυκα.
Ωρε τι μουνταδα αυτά τα σπεντορ. Αυτό αν το βάλεις δυνατά να παίξει θα σε πιάσει κατάθλιψη :biggrin:
Μετά μου κάνουν και μαθήματα έντασης:D
 

Μηνύματα
1.008
Reaction score
1.114
Ωρε τι μουνταδα αυτά τα σπεντορ. Αυτό αν το βάλεις δυνατά να παίξει θα σε πιάσει κατάθλιψη :biggrin:
Μετά μου κάνουν και μαθήματα έντασης:D
Η εταιρία προφανώς το γνωρίζει γι αυτό τα ηχεία της δεν πιάνουν στάθμες.
Μια και η κατάθλιψη είναι ασθένεια της εποχής μας θα ήταν ενδιαφέρουσα μια στατιστική έρευνα στα συστήματα των ασθενών ώστε να διαπιστωθεί η αιτία του κακού.Θα έπιανε καλό ποσοστό η Spendor;
 

Μηνύματα
4.771
Reaction score
8.348
Η εταιρία προφανώς το γνωρίζει γι αυτό τα ηχεία της δεν πιάνουν στάθμες.
Μια και η κατάθλιψη είναι ασθένεια της εποχής μας θα ήταν ενδιαφέρουσα μια στατιστική έρευνα στα συστήματα των ασθενών ώστε να διαπιστωθεί η αιτία του κακού.Θα έπιανε καλό ποσοστό η Spendor;
Αν είχα δικάναλο με Spendor σε κάνα υπόγειο πολύ πιθανόν να τα έτρωγα στους γιατρούς :biggrin:
Λες να έφευγε η μουνταδα με κάνα καλώδιο? 😀
Καλύτερα δηλαδή τα ηχεία του @thva.... που τσιριζουν :biggrin:
 

Μηνύματα
1.008
Reaction score
1.114
Αν είχα δικάναλο με Spendor σε κάνα υπόγειο πολύ πιθανόν να τα έτρωγα στους γιατρούς :biggrin:
Λες να έφευγε η μουνταδα με κάνα καλώδιο? 😀
Καλύτερα δηλαδή τα ηχεία του @thva.... που τσιριζουν :biggrin:
Δε θα έφευγε.Το πολυ-πολυ να μειωνόταν.Το τσιριγμα στον thva οφείλεται στο πολυπριζο του.
Το είχα εντοπίσει όταν είχα ακούσει το σύστημα του όμως ο thva το έχει ερωτευτεί.Ως εκεινη τη στιγμή δεν είχε συνειδητοποιήσει τι είχε αγοράσει.Εγω του άνοιξα τα μάτια.
 

Μηνύματα
15.327
Reaction score
17.493
Ωχ, αυτό που είχα προβλέψει ότι θα γίνει αλλά νόμιζα ότι είχαμε λίγο χρόνο ακόμη, συνετελέσθη γρηγορότερα απο το αναμενόμενο. Η συμφωνία μεταξύ Π.Α.Η. και Ν.Κ. Επίκειται και αναμένεται, χωρίς ακόμη να το γνωρίζουν κάν τα δύο εμπλεκόμενα μέρη και η συμφωνία μεταξύ Π.Α.Η και Ear. Αυτό για αυτούς που νομίζουν ότι το audio συνήθως χωρίζει τους ανθρώπους (thva δηλαδή) ενώ τελικά πολλές φορές τους ενώνει (Bhutia δηλαδή).

Τι λένε βρε Δημήτρη 777 (-υψηλό IQ) αυτοί ; Spendor έχεις όντως ; Για βάλτους στην θέση τους. Δεν κοιτάνε λέω εγω και οι δύο τα Cavourdistiria τα δικά τους ; Και καλά ο ένας (το γκαραζοπανκιό) έχει δύο μόνο. Ο άλλος (το σκέτο πανκιό) που νόμιζε ότι άμα πάρει πολλά θα είναι καλύτερα και μη αντιληπτά όπως λέει ο Stavroz ;

:D :D
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.946
Reaction score
21.119
Εφόσον έχεις μάθει σε Spendor όλα τα υπόλοιπα δεν... :sneaky:
Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαι οπαδός της ''στενής σωλήνας''
Χαίρομαι τις διάφορες γεύσεις χωρίς τύψεις και άλλα σύνδρομα..
Όπως και εντάσεις υψηλότερες ή και πολύ χαμηλότερες.. (η χαρά του έμπορα δηλαδή.. :tongue:)
Ευτυχώς δεν έχω καράβια λεφτά να σκορπάω αλλά ούτε και διάθεση τέτοια.. ;)
Παρεμπιπτόντως τα SP1 που έχω δεν είναι τόσο μουντά όσο άλλα Spendor που έχω ακούσει, αλλά φυσικά και αυτά έχουν την ίδια τάση..
Αλήθεια είναι σε απευθείας συγκρίσεις με άλλα ηχεία γενικά τα Spendor φαίνονται ψόφια αλλά αν ζήσεις μαζί τους βλέπεις και καλούδια (εξαρτάται πάντα και τι ζητάς).

Το Spendor ακούγεται σαν να παίζει εκτός φάσης,συγκρινόμενο με τα αλλα.Συν η παραδοσιακή του μουνταδα που όμως αρέσει σε κάποιους που την εκλαμβάνουν ως γλυκα.
Διαφωνώ πάντως περί γλύκας - μελιού - σοροπιών δεν είναι έτσι, ή τουλάχιστον εγώ δεν το αντιλαμβάνομαι ως ''γλύκα'' αυτό που ακούω.. 8-)
 

Μηνύματα
7.094
Reaction score
1.156
Τα βραχιολάκια σας δεν κουδούνισαν ακόμα ;
Εγω μπήκα μέσα νωρίς πάντως και συνάντησα ενα τύπο που ήταν μέσα σε ένα βαρέλι γεμάτο νερό και μου φώναζε " Έχω Imersive, Έχω Imersive και τσάμπα "
 

Μηνύματα
15.327
Reaction score
17.493
Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαι οπαδός της ''στενής σωλήνας''
Χαίρομαι τις διάφορες γεύσεις χωρίς τύψεις και άλλα σύνδρομα..
Όπως και εντάσεις υψηλότερες ή και πολύ χαμηλότερες.. (η χαρά του έμπορα δηλαδή.. :tongue:)
Ευτυχώς δεν έχω καράβια λεφτά να σκορπάω αλλά ούτε και διάθεση τέτοια.. ;)
Παρεμπιπτόντως τα SP1 που έχω δεν είναι τόσο μουντά όσο άλλα Spendor που έχω ακούσει, αλλά φυσικά και αυτά έχουν την ίδια τάση..
Αλήθεια είναι σε απευθείας συγκρίσεις με άλλα ηχεία γενικά τα Spendor φαίνονται ψόφια αλλά αν ζήσεις μαζί τους βλέπεις και καλούδια (εξαρτάται πάντα και τι ζητάς).



Διαφωνώ πάντως περί γλύκας - μελιού - σοροπιών δεν είναι έτσι, ή τουλάχιστον εγώ δεν το αντιλαμβάνομαι ως ''γλύκα'' αυτό που ακούω.. 8-)
Δεν γνωρίζω και δεν έχω ακούσει ποτέ Spendor αλλά για να βοηθήσω , να πω, ότι δεν ξέρω τι είδους μουντάδα είναι αλλά η ζωντανή μουσική είναι πιο ¨μουντή¨ απο τα περισσότερα ηχεία και συστήματα αναπαραγωγής που ακούει κάποιος. Γνωρίζω που οφείλεται αυτή η διαφορά .... αλλά δεν λέω. :D
 


Μηνύματα
15.327
Reaction score
17.493
Στις ωτοασπίδες που φοράμε στα live μήπως ? :tongue:
Όχι. Στις διατάξεις των μικροφώνων κατά την ηχοληψία, exacerbated ύστερα φυσικά απο τα ποιοτικά χαρακτηριστικά των ηχοσυστήματων και χώρου μας και κυρίως των Cavourdistirion. :D
 


Μηνύματα
4.771
Reaction score
8.348
Ωχ, αυτό που είχα προβλέψει ότι θα γίνει αλλά νόμιζα ότι είχαμε λίγο χρόνο ακόμη, συνετελέσθη γρηγορότερα απο το αναμενόμενο. Η συμφωνία μεταξύ Π.Α.Η. και Ν.Κ.
Ναι ισχύει, επικυρωσαμε την συμφωνία με υπογραφές πάνω σε μια χαρτοπετσέτα.
Δεν ήταν δύσκολο να τον πείσω ότι χρειάζεται και έναν βοηθό σαν εμένα. Συμφώνησε και η όμορφη γειτόνισσά του η Δουλτσινεα :biggrin:
Το άλογο μας λείπει αλλά στην τελική θα πάρουμε μαζί την μαϊμού μας😀
 

Μηνύματα
7.094
Reaction score
1.156
Δεν γνωρίζω και δεν έχω ακούσει ποτέ Spendor αλλά για να βοηθήσω , να πω, ότι δεν ξέρω τι είδους μουντάδα είναι αλλά η ζωντανή μουσική είναι πιο ¨μουντή¨ απο τα περισσότερα ηχεία και συστήματα αναπαραγωγής που ακούει κάποιος. Γνωρίζω που οφείλεται αυτή η διαφορά .... αλλά δεν λέω. :D
Στο αυτοκίνητο παίζουν τέλεια. Οι τεχνικοί ήχου δουλεύουν καλά το κομπρεσέρ , ξέρουν τι κάνουν οι επαγγελματίες και οι παραγωγοί.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.776
Reaction score
29.308
Το 1981, ένας συμφοιτητής και καλός φίλος με πήρε με το ζόρι (τραβάτε με κι ας κλαίω) επειδή με θεωρούσε πολύ σχετικό, και με έσερνε δυο μήνες σε όλα τα μαγαζιά του λεκανοπεδίου, για να διαλέξει ηχεία. Στην περιοχή τιμής των Bbc Monitor (στο τέλος της περιοδείας αυτά ήταν που μού είχαν αρέσει περισσότερο στο κόστος αυτό). Βέβαια, ακούσαμε και πολλά άλλα, τότε ήταν που άκουσα και τα Quad και έπαθα πλάκα.
Αυτός ξετρελάθηκε με τα Spendor, μη ρωτάτε τώρα μοντέλο, που ήταν λιγάκι πιο ακριβά, έδωσε κατιτίς παραπάνω και τα πήρε. Πολύ καλά μού ακούγονταν κι αυτά, λιγάκι «σκοτεινά», δεν θα το έλεγα θολούρα, η εντελώς προσωπική μου αίσθηση ήταν κάτι που θα το έλεγα ελαφριά «πικρίλα», δεν ξέρω πώς θα μπορούσε κάποιος τρίτος να το εννοήσει αυτό.

ΥΓ. εγώ τον σταύρωνα να δώσει λίγο ακόμα περισσότερα και να πάρει τα Rogers τα κυλινδρικά μαζί με το σαμπάκι τους, έτοιμο σετ ήταν, μα δεν με άκουσε. Όχι ότι δεν του άρεσαν, αλλά αφενός ο έρωτας για τα Spendor, αφετέρου το παραπάνω κόστος, δεν.
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.946
Reaction score
21.119
Πολύ καλά μού ακούγονταν κι αυτά, λιγάκι «σκοτεινά», δεν θα το έλεγα θολούρα, η εντελώς προσωπική μου αίσθηση ήταν κάτι που θα το έλεγα ελαφριά «πικρίλα», δεν ξέρω πώς θα μπορούσε κάποιος τρίτος να το εννοήσει αυτό.
Αν προτιμάς σκοτεινό ή κουλτουριάρικο σινεμά παίρνεις Spendor τέλος.. :tongue::cry:
Αν είσαι φίλος των ρομαντικών κομεντί ή του John Wick μακριά.. 😛

:lolsign:
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.070
Μηνύματα
2.927.063
Members
38.127
Νεότερο μέλος
greekdori
Top