Featured Όταν είσαι άρρωστος!

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.778
Reaction score
8.787
Καλησπέρα Vakis2000, κάτοχος των Dali Oberon 7 τα τελευταία 3 χρόνια.Αν συνυπολογισω τον αφρόντιστο χώρο και τις εντάσεις που χαίρομαι τις μουσικές μου,ειμαι σιγουρα ευχαριστημένος.Το μόνο που τηρώ ειναι το ισοσκελές τριγωνο, απόσταση 2,30m και 70 εκατοστά απο τον τοίχο.Η αλλαγή ηταν δραματικά καλυτερη με την προσθήκη 2 subwoofers, πιτσιρίκια 10ιντσα της Yamaha.
Εύχομαι να καταλήξεις σε κάποια αγορά και οπου κι αν καταλήξεις,να απολαμβάνεις το ζητούμενο,τη Μουσική.
Αύριο έχω ακρόαση συμπτωματικά στη σειρά epicon αν δεν κάνω λάθος, κάποιο της μοντέλο δαπέδου κοντά στα 3000+ . Έχω ακούσει τα Oberon. Πολύ καλή περίπτωση ηχείων, μάλιστα έχω σαν περιφερειακά τα pico. Πιστεύω να μείνω ικανοποιημένος.
Αυτό που δεν θέλω πάντως είναι να χρησιμοποιώ ταύτοχρονα subs. Κάτι με ενοχλεί , όσες ρυθμίσεις και να κάνω. Μάλιστα όπως προείπα έχω 2 subs σχετικά καλά για ακρόαση μουσικής.
 


Μηνύματα
985
Reaction score
841
Ta dali oberon 7 μαζι με εναν denon pma900 τα ειχα ακουσει στην εκθεση στο civitel(το 2022). Δε μου φανηκε καθολου 3d ο ηχος ουτε ιδιαιτερα καθαρος. Σα να ακουγα ραδιοφωνο. Ισως ειχε θορυβο περιβαλλοντος και μου φανηκε ετσι, η το streamer απο τον denon ειχε θεμα...
 
Last edited:

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.778
Reaction score
8.787
Κακά τα γράφετε… Ούτως η άλλως την γνώμη σας ζητώ.
Ας δούμε πως θα πάει η ακρόαση.
Ξερω πια τι θελω .
 

Μηνύματα
620
Reaction score
478
Αύριο έχω ακρόαση συμπτωματικά στη σειρά epicon αν δεν κάνω λάθος, κάποιο της μοντέλο δαπέδου κοντά στα 3000+ . Έχω ακούσει τα Oberon. Πολύ καλή περίπτωση ηχείων, μάλιστα έχω σαν περιφερειακά τα pico. Πιστεύω να μείνω ικανοποιημένος.
Αυτό που δεν θέλω πάντως είναι να χρησιμοποιώ ταύτοχρονα subs. Κάτι με ενοχλεί , όσες ρυθμίσεις και να κάνω. Μάλιστα όπως προείπα έχω 2 subs σχετικά καλά για ακρόαση μουσικής.
Ενδιαφερον. Με κλειστα ματια το Epicon αν ειναι δαπεδου (λογικα Epicon 6 θα ειναι?)
Ta dali oberon 7 μαζι με εναν denon pma900 τα ειχα ακουσει στην εκθεση στο civitel(το 2022). Δε μου φανηκε καθολου 3d ο ηχος ουτε ιδιαιτερα καθαρος. Σα να ακουγα ραδιοφωνο. Ισως ειχε θορυβο περιβαλλοντος και μου φανηκε ετσι, η το streamer απο τον denon ειχε θεμα...
Αν ηταν προχειρο στησιμο "Κινοτεχνικη" με ολο το σεβασμο, αλλα δε θα εμπαινα καν στον κοπο να ακουσω κατι.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.778
Reaction score
8.787
Κακά τα γράφετε… Ούτως η άλλως την γνώμη σας ζητώ.
Ας δούμε πως θα πάει η ακρόαση.
Ξερω πια τι θελω .
Αχ αυτή η αυτόματη διόρθωση... από κινητό έγγραφα και δεν το πρόσεξα.
Καλά είναι η σωστή λέξη...
 

Μηνύματα
985
Reaction score
841
Ενδιαφερον. Με κλειστα ματια το Epicon αν ειναι δαπεδου (λογικα Epicon 6 θα ειναι?)

Αν ηταν προχειρο στησιμο "Κινοτεχνικη" με ολο το σεβασμο, αλλα δε θα εμπαινα καν στον κοπο να ακουσω κατι.
Κινοτεχνικη ναι
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.099
Μηνύματα
2.929.031
Members
38.133
Νεότερο μέλος
Nik_Chris
Top