Το σύστημα μου

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.381
Reaction score
83.534
Να πω την κακία μου; Δεν υπάρχουν μετρήσεις από τέτοια μαραφέτια στο τελικό output των ηχείων διότι δεν κάνουν καμία απολύτως διαφορά.
Απόδειξέ μου ότι κάνω λάθος.
Είσαι κακός άνθρωπος
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.404
Λες μρε WNET να ακουει ο ΠΑΗ τετοιες απειροελαχιστες λεπτομερειες στο ΗΧΟ που ακουω ΕΓΩ
Μπα δε νομιζω με τα πανκια που ακουει τα αυτια θα εχουν σκληρυνση τυμπανου :rofl: :gamer: :dance2:
Να πω την κακία μου; Δεν υπάρχουν μετρήσεις από τέτοια μαραφέτια στο τελικό output των ηχείων διότι δεν κάνουν καμία απολύτως διαφορά.
Απόδειξέ μου ότι κάνω λάθος.
Το λάθος το έχεις κάνει εκ προοιμίου.Καθησε-καθηστε ν' ακούσετε τα μαραφετια και αφού διαπιστώσετε ότι την κάνουν την μαραφετια,ψάξτε να αποδείξετε και να μετρήσετε.
 


Μηνύματα
13.406
Reaction score
10.818
Το λάθος το έχεις κάνει εκ προοιμίου.Καθησε-καθηστε ν' ακούσετε τα μαραφετια και αφού διαπιστώσετε ότι την κάνουν την μαραφετια,ψάξτε να αποδείξετε και να μετρήσετε.
Αυτό είναι επιχείρημα; Δε με πείθεις.
 




Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.404
Κάποιος θα έχει καταγράψει τις εμπειρίες του με μετρήσεις-αποδείξεις, δεν μπορεί.
Κάνεις όπως η απερχόμενη κυβερνηση που αφηνει τις "καυτες πατάτες" να "κάψουν" την επόμενη κυβέρνηση.
Μπόρεσε η δε μπόρεσε άλλος,θα μπορέσεις εσύ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
54.287
Reaction score
134.971
Εγώ όταν πλησιάζω το κινητό στα ηχεία του πισί, ακούγεται μπτλινγκλινγκρρρρρ τιτιτιτιτι γκτζζζζζζζζνννν, και τέτοια.

Αυτά είναι σα τη μουσική που ακούει ο πάης.

Γι'αυτό δε θέλει φίλτρα.

Όλα εξηγούνται.
 



Μηνύματα
1.047
Reaction score
923
Το πρωτο μοντεμ που ειχα ηταν ενα us robotics 56k αλλα ειχα πετυχει και 33.6κ, οταν πηγαινα πεμπτη δημοτικου
 

Μηνύματα
1.219
Reaction score
1.815
Λες μρε WNET να ακουει ο ΠΑΗ τετοιες απειροελαχιστες λεπτομερειες στο ΗΧΟ που ακουω ΕΓΩ
Μπα δε νομιζω με τα πανκια που ακουει τα αυτια θα εχουν σκληρυνση τυμπανου :rofl: :gamer: :dance2:
τώρα κατάλαβα γιατί δεν ακούω διαφορές,
με αυτά που ακούω θα έχω πάθει επιμετάλλωση τυμπάνου
:p
 

Μηνύματα
627
Reaction score
936
Tι τα θέλετε τα διαγράμματα άμα δε βλέπετε καν τι γράφουν.....
Βάλτε τα "μαντζούνια" σας αφού τα θέλετε και τέλος...

Να... κ εγω π.χ. έχω αυτά τα ειδικά πόδια σε ένα ράφι στο rack που έχουν αντιπαρασιτικές ιδιότητες και άρωμα ...καφέ :p :p
Τo δε κόκκινο καπάκι, προσφέρει και αντικραδασμικές ιδιότητες :p

View attachment 346870
''Γιατί έτσι πάει'' που λέει και ενας πακιστανός στο Instagram. Οι Ελληνες χρησημοποιούμε Νεσκαφέ και οι Αγγλοι Φασόλια τενεκέ για την καλύτερη απόσβεση. εδώ βλέπουμε και τενεκέ με ''Beef Ravioli'' που χρησημοποιείτε ως βάρος πάνω απο το ντάκ για καλύτερο ήχο.
ο συγκεκριμμένος λέει πως τα φασόλια με τη λίγη ζάχαρη δεν δουλέυουν τόσο καλά, τα κανονικά έχουν πιό γλυκό ήχο.
1729888658114.png
 

Μηνύματα
627
Reaction score
936
Τι κάνει λέει ? αλλάζει το Bias
? δημιουργεί dc , από που ρε γμτ μου ?
η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία δέν φαίνεται, οπότε πως ξέρουμε οτι δέν είναι ενα χέρι που μας πειράζει τα ποτενσιομετρα μεσα στους ενισχυτες?
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.862
Reaction score
29.628
''Γιατί έτσι πάει'' που λέει και ενας πακιστανός στο Instagram. Οι Ελληνες χρησημοποιούμε Νεσκαφέ και οι Αγγλοι Φασόλια τενεκέ για την καλύτερη απόσβεση. εδώ βλέπουμε και τενεκέ με ''Beef Ravioli'' που χρησημοποιείτε ως βάρος πάνω απο το ντάκ για καλύτερο ήχο.
ο συγκεκριμμένος λέει πως τα φασόλια με τη λίγη ζάχαρη δεν δουλέυουν τόσο καλά, τα κανονικά έχουν πιό γλυκό ήχο.
View attachment 346981
Δεν κάνουν αυτά τα φασόλια. Θέλει μαυρομάτικα. Ο λαμπάτος θέλει κόκκινα.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.404
Λοιπόν,χθες το βράδυ έκανα πράξη μια ιδέα που είχα πριν από λίγο καιρό.Επειδη πενία τέχνας κατεργάζεται διοτι δε βρίσκω τα πόδια που θέλω για τον τελικό ενισχυτή σε προσιτή τιμή,μοίρασα τα Rollerblocks στις δύο συσκευές μου.Αυτα αποτελούνται από δύο "πιατα" αλουμινίου με μπίλια στη μέση.Πλεον,κάθε συσκευή στηρίζεται σε ένα πιάτο με τη μπίλια του και την βάση του,Svelte για το ATC,Super για τον Primare. Εχω μπίλιες της Symposium Acoustics από χρωμιωμενο ατσάλι που μου έχουν μείνει μετά την αναβάθμιση σε Tungsten Carbide.Οι τελευταίες παρέμειναν στο ΑTC λόγω του ότι είναι δύο συσκευές σε ένα σασί και οι ατσάλινες μετακόμισαν στον τελικό ενισχυτη.Το αποτέλεσμα;Σοβαρή αναβαθμιση που δεν κόστισε τιποτα!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.971
Reaction score
79.544
διέδωσε το να σώσεις κόζμο!

μην σκάνε τσάμπα λεφτά σε άλλες εταιρίες...ΜΟΝΟ Symposium Acoustics παιδιά

δια πάσαν οδιο συσκευή...και πάσαν μλκία...άντε μπας και τα ζμπρώξουμε :lolsign: :roflmao:
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.404
διέδωσε το να σώσεις κόζμο!

μην σκάνε τσάμπα λεφτά σε άλλες εταιρίες...ΜΟΝΟ Symposium Acoustics παιδιά

δια πάσαν οδιο συσκευή...και πάσαν μλκία...άντε μπας και τα ζμπρώξουμε :lolsign: :roflmao:
Σπρώξιμο νιώθουν μόνο οι τρώγοντες τα φασόλια των προηγούμενων ποστς και οι έχοντες φαγούρα να μπαίνουν σε ξένα χωράφια τα οποία έχουν δει μόνο σε φωτογραφία.
Διαπιστώνω ότι η κουτοπονηρια συνεχίζεται.Τι να σπρώξουμε από τη στιγμή που η συγκεκριμένη αγγελία θα κλείσει;
Καλώς τα παιδιά! Καλώς τα 3-0!
 
Last edited:



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.202
Μηνύματα
2.932.807
Members
38.155
Νεότερο μέλος
PiterPan
Top