Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
68
Reaction score
0
τωρα αν θες να ακους sex pistols,big black, einsturzende neubauten, mark stewart, butthole surfers, μαλλον δεν εχει και μεγαλη σημασια να αγορασεις τους ML2 lamm...


αν και τωρα που το ξανασκεφτομαι ωραια θα ακουγεται ο θορυβος και με τη λαμπα....
 

Μηνύματα
68
Reaction score
0
ο μεγαλυτερος engineer ολων των εποχων james osterberg (aka iggy pop) στο φοβερο remaster που εκανε στο raw power ειπε οτι ηθελε το Mix να ειναι ολα στα κοκκινα... μουσικη να ματωνουν τα ηχεια...
εκει ισως να θελεις 2 ζευγη lamm ML2
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Όταν ο συγκεκριμένος Κύριος έλεγε «τα θέλω όλα κόκκινα», φαντάζομαι ότι αναφερόταν στις στάθμες εγγραφής και όχι στα ενισχυτικά.

Εκτός και η στάθμη εγγραφής στη Ροκ μουσική επηρεάζεται από την ένταση των ενισχυτικών.
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Ωπς τι βλέπω;

Ο αγαπητός Γιώργος Κοψ.

αγαπητέ Γιώργο, καταρχήν η κόντρα-σύγκριση με τον Spectron Musician IIImk2 είναι δεκτή.



Όσο για τον Gryphon Antileon Signature που αναφέρεις θα πρέπει να συναινέσει ο αντιπρόσωπος
που τα εισάγει και να είναι παρών.
(το ίδιο θα ίσχυε και με κάθε άλλο μηχάνημα)

Διότι εγώ σέβομαι.

(όχι η αλεπού 100 και τα αλεπουδάκια 101)

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις …


_

Καταρχην θα πρεπει να δηλωσω οτι συμφωνω απολυτα με τον κ.Φουαση.

Κυριε Γιωργο Κοψαυτοπουλε θα επρεπε τουλαχιστον πριν αναφερεις τον Gryphon Antileon Signature δημοσιως, να ερθεις σε επικοινωνια μαζι μου ωστε να ζητησεις την συγκαταθεση μου.

Ομολογω οτι εξεπλαγην διοτι η προταση σου ηταν επιεικως ακομψη.

Πλεον εισαι συναδελφος αντιπροσωπος η για να το θεσω ευθεως ανταγωνιστης κι ως τετοιος θα επρεπε να φερεσαι.

Δεν εισαι πια απλα ο οποιοσδηποτε χομπιστας που θα κανει την πλακα του, τις κοντριτσες του κτλ.

Σε παρακαλω σε αναλογη περιπτωση (δημοσια εκδηλωση) απο εδω κι στο εξης (και με το emm Labs),
να ειμαι ενημερος και Παρων.

Ειχαμε καλες σχεσεις ανεκαθεν και νομιζω οτι ετσι θα πρεπει να παραμεινουν....

Τωρα αν θες κοντρα με τον Spectron, εγω θα αντιπαραθεσω τον Aesthetix Atlas που ειναι και μηχανακι αντιστοιχης κατηγοριας τιμης. Ο Antileon ειναι αλλου....

Οποτε θελεις στην διαθεση σου.
 


Μηνύματα
44
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Ωπς τι βλέπω;

Ο αγαπητός Γιώργος Κοψ.

αγαπητέ Γιώργο, καταρχήν η κόντρα-σύγκριση με τον Spectron Musician IIImk2 είναι δεκτή.



Όσο για τον Gryphon Antileon Signature που αναφέρεις θα πρέπει να συναινέσει ο αντιπρόσωπος
που τα εισάγει και να είναι παρών.
(το ίδιο θα ίσχυε και με κάθε άλλο μηχάνημα)

Διότι εγώ σέβομαι.

(όχι η αλεπού 100 και τα αλεπουδάκια 101)

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις …


_

Αγαπητέ Μ.Φ. δεν ξέρω γιατί μου απαντάς τόσο επιθετικά και εμπλέκεις και το ζωικό βασίλειο, δεν μπορώ να το καταλάβω, ιδιαίτερα μετά από τόση στήριξη τόσα χρόνια. Εγώ δεν είπα κάτι εναντίον των Lamm, ειδικά μάλιστα για τον 18άρη που πολλάκις έχουμε υμνήσει (με τους γνωστούς περιορισμούς που κι εσύ αναφέρεις).

Επίσης ξανά-μανά, δεν μίλησα για κόντρα, αναμέτρηση στον καυτό ήλιο και άλλα τέτοια.
Αλλά για μια "δια-φορουμική" ακρόαση - εκδήλωση (που αφορά το χόμπυ αυτό καθεαυτό) με τη συμμετοχή όλων των φορέων και "παρατάξεων" συμπληρώνοντας την πρόταση σου για ακρόαση των υβριδικών Λαμμ με B&W σειράς 800 και εμπλουτισμό του πάνελ ενισχυτών κι από άλλους (συμβάλλοντας και με των δικών μου μεταξύ άλλων) για κοινές εμπειρίες πολλών ακροατών, να βρεθούμε μεταξύ μας και να λύσουμε χαζό-παρεξηγήσεις που ταλανίζουν το χώρο. Και τα συμπεράσματα θα είναι για τον καθένα που συμμετέχει και θα αποτελέσουν και πεδίο συζήτησης και ανταλλαγής απόψεων.
Είναι κουραστικό να το ξαναλέω, διάβασε τα πάλι σε παρακαλώ.

Απερρίφθη η πρόταση από τη διαχείριση προσωρινά για το καλοκαίρι, οπότε δεν συντρέχουν οι προυποθέσεις πλέον, παρ' εκτός κι αν βρεθούν άλλοι φορείς να το οργανώσουν.

Τώρα για διχόνοια και τσακωμούς, παρεξηγήσεις ή δεν ξέρω τι άλλο δεν είμαι διαθέσιμος, δεν μου φταίνε κι οι αλεπούδες σε τίποτα, ούτε έχω να αποδείξω τίποτα αλλά και επειδή και εγώ σέβομαι το σταματώ εδώ.

Και όπως προανέφερα Καλό Καλοκαίρι........για περαιτέρω το τηλ. το ξέρεις, σε ασπάζομαι με σεβασμό και φιλικά.




Υ.Γ. Φυσικά για υποψήφιους πελάτες που θέλουν να ακούσουν και τον Spectron σε σχέση με τους υβριδικούς Lamm πριν αποφασίσουν, παραμένω ανοικτός, όπως κι εσύ φαντάζομαι. Δεν διεκδικώ ότι έχω τον καλύτερο ενισχυτή και θα ήταν τρελλό να το λέω, απλά άλλη μια επιλογή που ίσως αποδειχθεί ενδιαφέρουσα.
 

Μηνύματα
44
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Καταρχην θα πρεπει να δηλωσω οτι συμφωνω απολυτα με τον κ.Φουαση.

Κυριε Γιωργο Κοψαυτοπουλε θα επρεπε τουλαχιστον πριν αναφερεις τον Gryphon Antileon Signature δημοσιως, να ερθεις σε επικοινωνια μαζι μου ωστε να ζητησεις την συγκαταθεση μου.

Ομολογω οτι εξεπλαγην διοτι η προταση σου ηταν επιεικως ακομψη.

Πλεον εισαι συναδελφος αντιπροσωπος η για να το θεσω ευθεως ανταγωνιστης κι ως τετοιος θα επρεπε να φερεσαι.

Δεν εισαι πια απλα ο οποιοσδηποτε χομπιστας που θα κανει την πλακα του, τις κοντριτσες του κτλ.

Σε παρακαλω σε αναλογη περιπτωση (δημοσια εκδηλωση) απο εδω κι στο εξης (και με το emm Labs),
να ειμαι ενημερος και Παρων.

Ειχαμε καλες σχεσεις ανεκαθεν και νομιζω οτι ετσι θα πρεπει να παραμεινουν....

Τωρα αν θες κοντρα με τον Spectron, εγω θα αντιπαραθεσω τον Aesthetix Atlas που ειναι και μηχανακι αντιστοιχης κατηγοριας τιμης. Ο Antileon ειναι αλλου....

Οποτε θελεις στην διαθεση σου.
Γιώργο, βαριέμαι να τα ξαναλέω διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικά το κείμενο μου (και την παραπάνω απάντηση), άλλωστε γράφω αν ζητηθεί.
Και επειδή παίζει και η Εθνική σε λίγο, αποσύρω ότι αφορά τον Gryphon ιδιοκτησίας μου.

Άλλωστε εννοείται ότι θα υπήρχαν σχετικές συνεννοήσεις πριν, μια πρόταση έγινε βρε παιδιά και όχι για αναμέτρηση, ΤΕΛΟΣ.
 

Μηνύματα
68
Reaction score
0
και γιατι οχι μαι αναμετρηση ?
και οποιο μηχανημα ψηφιστει το καλυτερο, να δωθει δωρεαν στους ακροατες.
αλλα reviewers θα εχει?
 

Μηνύματα
68
Reaction score
0
εξαλλου οι αποψεις υπαρχουν οχι για να ανταλλασονται αλλα για να επιβαλλονται
 


Μηνύματα
44
Reaction score
0
εξαλλου οι αποψεις υπαρχουν οχι για να ανταλλασονται αλλα για να επιβαλλονται
Φίλε μου θα προσπαθήσω οι απόψεις να ανταλλάσονται, το επιβάλλονται μου είναι αποκρουστικό:111:
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Νομίζω,δόθηκαν,εκατέρωθεν εξηγήσεις.

Τα μηνύματα υπάρχουν. Ας τα διαβάσει ο καθένας και ας βγάλει τα συμπεράσματα του.
 


Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Αντε ρε, ο Dirty Harry την ειπε αυτη την ευστοχη εκφραση?:116:

Μαζι του με 1000!!!!!!!!!
 


Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Παντως οντως νομιζω οτι ο KOΨ παρεξηγηθηκε λιγο. Δεν νομιζω οτι ουτε ο ιδιος πιστευει οτι ο Spectron ειναι καλυτερος απο τον Lamm η τον Antileon. Εξαλλου ειναι διαφορετικη κατηγορια τιμης.

Ετσι και αλλιως μια τετοια κοντρα (ειδικα αν συμμετειχε και ο Antileon) θα ειχε εξαιρετικο ενδιαφερον. Μια πραγματικα hi-end κοντρα.

Γιατι πηξαμε στο DIY σε αυτη τη κατηγορια.:116:
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Γιώργο, βαριέμαι να τα ξαναλέω διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικά το κείμενο μου (και την παραπάνω απάντηση), άλλωστε γράφω αν ζητηθεί.
Και επειδή παίζει και η Εθνική σε λίγο, αποσύρω ότι αφορά τον Gryphon ιδιοκτησίας μου.

Άλλωστε εννοείται ότι θα υπήρχαν σχετικές συνεννοήσεις πριν, μια πρόταση έγινε βρε παιδιά και όχι για αναμέτρηση, ΤΕΛΟΣ.
Αγαπητε Γιωργο ο στιβος της αγορας ειναι στιβος μαχης.

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Σε αυτο τον στιβο ο καθενας επιλεγει να πορευθει με τον δικο του τροπο. Η καθαροτητα των προθεσεων ειναι ο καλυτερος συμβουλος.

Ο προσοχη στον τροπο που κινεισαι πλεον, ωστε να μην προσβαλλεις καποιον, ειναι αναγκαια ωστε να σε σεβονται ΚΑΙ οι ανταγωνιστες.

Ειναι ευκολο να το κατανοησεις. Απλα ελα στην θεση μου.
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Αφήσαμε την ηχοληψία και πιάσαμε τις τρύπες…του γκολφ.

Υ.Γ. πολλά δώρα ακούω μήπως περισσεύει και για μένα τίποτα.

Άντε να δούμε τον αγώνα έφθασαν και οι πίτσες.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Καλα εισαι Θεος!!! Εφτασαν κιολας οι πιτσες? Εγω πριν εικοσι λεπτα παρηγγειλα dominos και την περιμενω σε καμια ωρα. Πρωτα ο Θεος...
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.815
Reaction score
12.822
Η εταιρία το έχει για 85άρι...
Άλλοι το έχουν μετρήσει σαν 84άρι
Άλλοι 82άρι...
Βάλε και 2 - 2.5 μέτρα απόσταση από τη θέση ακρόασης;









Άσε, ζω ένα δράμα... :143:
Σε κατανοώ και συμπάσχω μαζί σου. 87 db είναι θεωρητικά τα δικά μου dynaudio (ιδιοκατασκευή) αλλά γύρω στα 85 στην ουσία.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.204
Μηνύματα
2.932.852
Members
38.155
Νεότερο μέλος
PiterPan
Top