Nissan GT-R (R35)



Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Car.Video.Network test, part1
[YOUTUBE]yQCToTJtInU[/YOUTUBE]



Car.Video.Network test, part2
[YOUTUBE]IjRNW1Wj4lU[/YOUTUBE]



Car.Video.Network test, part3
[YOUTUBE]aQrqHvmUkvg[/YOUTUBE]
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Και να ένα σοβαρό test των αυτοκινήτων παραγωγής από το Αγγλικό AUTOCAR


Προσέξτε τα φρένα της Μ3 που τελειώνουν στην πίστα.........



Nissan GT-R | Porsche 911 GT3 | BMW M3 [Autocar] - Part 1

[YOUTUBE]hjwJl4t-DF8[/YOUTUBE]





Nissan GT-R | Porsche 911 GT3 | BMW M3 [Autocar] - Part 2


[YOUTUBE]XzEivL1Kruo[/YOUTUBE]
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Δείτε αυτό το πραγματικά πολύ όμορφο video για το υπέροχο νέο GT-R
Προσέξτε την αναφορά στο Gran Turismo :126:



[YOUTUBE]S5G49-JE_c4[/YOUTUBE]
 


Μηνύματα
15.837
Reaction score
22.202
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

v spec με τα 600+ και ανθρακονηματα και τα μυαλα στα καγκελα
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Άντε βρε να οδηγήσετε κανα σοβαρό αυτοκίνητο, που μου θέλετε αυτοκίνητο-playstation...:136:
Τα σοβαρά αυτοκίνητα δεν έχουν TC, δεν έχουν οθόνες (αλήθεια αν πηγαίνεις με τις πάντες προλαβαίνεις να βλέπεις και οθόνες;), δεν έχουν αυτόματα κιβώτια...Αυτό δεν το οδηγάς, σε οδηγάει...:136:
Τς,τς,τς....:142:

Ας μάθουμε πρώτα να οδηγούμε έτσι, κι ας αφήσουμε τις τηλεκατευθυνόμενες βλ#κείες για τους τεμπέληδες...:116:

[YOUTUBE]w77yars57Ow[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]MwVrkg2oE8M[/YOUTUBE]
 

Μηνύματα
2.820
Reaction score
215
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Ακουγετε στην πιατσα οτι συντομα θα δουμε και ενα ακομη υπεροπλο απο τους σχιστοματιδες,που θα ακουει στο ονομα HONDA NSX και εκει τριξουνε απο καρεκλες μεχρι και πολυθρονες δερματινες σε καποιους παραδωσιακους ευρωπαιους κατασκευαστες,ακομη πιο πολυ απο οτι με το GTR.

Προσωπικη μου γνωμη ειναι πως το GTR ειναι καπως ασχημο:101: εξωτερικα παντα ετσι?
 


Μηνύματα
250
Reaction score
39
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Σίγουρα το αυτοκίνητο είναι αποτελεσματικότατο με υψηλή τεχνολογία. Είναι ανώριμο να σταθούμε στο ποιό είναι πιό γρήγορο από τα τρία.(Θα πρέπει να εξετάσουμε λάστιχα, διαφορετικούς οδηγούς, διαφορετικές πίστες.) Ενα ολοκληρωμένο σπορ αυτοκίνητο πρέπει να πληρεί κι αλλες προδιαγραφές.
Επίσης είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα της εμφάνισης. Προσωπικά δεν μου αρέσει. Εχει σχήμα χωρίς βαρύτητα και διάρκεια στο χρόνο.Οπως και το προηγούμενο. Το εσωτερικό σίγουρα θα ενθουσιάσει πιτσιρίκια με playstation. Είναι και λίγο κιτς.
Είπαμε υποκειμενική κρίση και το δέχομαι. Ομως όταν αγοράζει κανείς σπορ αυτ/το τέτοιας τιμής σκέφτεται κι άλλα τινα, όπως
1. Τη ποιότητα κατασκευής. Οχι, δεν δίνω εκατοφεύγα χιλιάρικα γιά να αγοράσω ποιότητα NISSAN. Και όποιος θέλει ας επισκεφθεί κάποιο φανοποιό που έχει λύσει NISSAN γιά να μάθει.
2. Τη μεταπωλητική αξία. Πιστεύετε ότι θα έχει την ίδια μεταπωλητική αξία με κάποιο από τους ανταγωνιστές του?
3. Το κύρος. Ναι κυρίες και κύριοι. Ας είναι ρουκέτα.Ας γράφει χρόνους. Το όνομα δεν με καλύπτει. Γιά να μη γίνω ρατσιστοαυτοκινητιστής, σας λέω ότι ευχαρίστως θα έπαιρνα NISSAN στη μικρή κατηγορία. Ποτέ σε μεγάλη. Οσο αποτελεσματικό κι αν είναι. Στη κατηγορία αυτή Θέλω ΚΑΙ όνομα.Και όταν μπορώ να το έχω από εταιρίες με παράδοση σε τέτοια κατηγορία γιατί να έχω NISSAN?
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Προσπερνώ τις (απολύτως σεβαστές) απόψεις σου για το θέμα εμφάνισης. Ο καθένας αγοράζει ό,τι του αρέσει.......
Γιατί αν υπήρχε «κανονισμός» ομορφιάς τα πράγματα θα ήταν εντελώς διαφορετικά και (έχω την αίσθηση) πολύ μονότονα...

1. Τη ποιότητα κατασκευής. Οχι, δεν δίνω εκατοφεύγα χιλιάρικα γιά να αγοράσω ποιότητα NISSAN. Και όποιος θέλει ας επισκεφθεί κάποιο φανοποιό που έχει λύσει NISSAN γιά να μάθει.
Τι ακριβώς εννοείς Κώστα με τον όρο «ποιότητα κατασκευής»;
Αίσθηση των πλαστικών;
Ήχος πόρτας;
Αρμοί των μεταλλικών επιφανειών στο εξωτερικό; ή το εσωτερικό;
Θεωρώ ότι το νέο GT-R θα είναι κορυφή στο θέμα ποιότητας κατασκευής. Γιατί για μένα πέρα των προηγουμένων (που θα είναι άριστο το......Datsun :137: ) θα είναι επίσης κορυφαίο και σε τομείς όπως αξιοπιστία, μηχανολογική εξέλιξη και εφαρμογή.
Αν συνυπολογίσουμε και την δυνατότητα προφύλαξης από βλάβες μέσω των πολυοργάνων καταγραφής και μέτρησης, τότε μιλάμε για όχημα με top ποιότητα κατασκευής.
Μην ξεχάσουμε να βάλουμε στην λίστα και το potencial του κινητήρα αφού είναι δεδομένο πως αντέχει πολύ περισσότερη ιπποδύναμη και πίεση (γνωστό άλλωστε από όλες τις προηγούμενες σειρές όπως πχ GT-R R33, R34....)

Από την άλλη, κανένας (ΚΑΝΕΝΑΣ) φαναρτζής δεν θα λύσει GT-R στην Ελλάδα και συνεπώς αποκλείεται να ξέρει τι ποιότητα κατασκευής έχει....Που, από την άλλη, θα απέχει έτη φωτός από το καλύτερο Nissan (ή Infinity) κυκλοφορεί γιατί είναι σχεδόν χειροποίητο....


2. Τη μεταπωλητική αξία. Πιστεύετε ότι θα έχει την ίδια μεταπωλητική αξία με κάποιο από τους ανταγωνιστές του?
Κατ' αρχήν δεν ψωνίζω με βάση τη μεταπώληση, ιδιαίτερα αν αναφέρομαι σε οχήματα πάθους και οδηγικής απόλαυσης....
Από την άλλη, τι μεταπωλητική αξία θα έχει ένα Μ3 όταν στην αγορά έχουμε πήξει από τροπέτα Μ3;
Ή έχει μεταπωλητική αξία κάθε 911 (993, 997) όταν σχεδόν κάθε 1 με 1.5 χρόνο υπάρχει μικροανανέωση που ρίχνει τις τιμές των μεταχειρισμένων) και από την άλλη κυκλοφορούν κατά 100άδες Porsche από Γερμανία κλπ σε τιμές που καθιστούν δύσκολη την πώληση «Ελληνικής» σε σωστή (=δίκαιη) τιμή




3. Το κύρος. Ναι κυρίες και κύριοι. Ας είναι ρουκέτα.Ας γράφει χρόνους. Το όνομα δεν με καλύπτει.
Το GT-R είναι όχημα μύθος. Χρόνια τώρα.....
Από την άλλη, τι κύρος μου προσφέρει μια Μ3 ή μια 911 ή μια AMG που κυκλοφορούν κατά εκατοντάδες και ιδιαίτερα από κάτι οδηγούς που θα ντρεπόμουν να συζητήσω μαζί τους....
Μην ξεχνάς ότι το όνειρο κάθε βλαχομπαρόκ νεόπλουτου είναι «μεγάλη Μπέμπα», «Πορσικό» και «Μερτσέντα».......
Τουλάχιστον με το GT-R ζήτημα είναι να συναντιόμουν με άλλο ίδιο στο δρόμο......
Χώρια που δεν περιμένω από το αυτοκίνητό μου να μου δώσει κύρος....Αν δεν «το 'χεις», και Veyron να οδηγείς, βλάχος με Τσαρούχια (sorry Νίκο :116: ) θα παραμείνεις.....




Γιά να μη γίνω ρατσιστοαυτοκινητιστής, σας λέω ότι ευχαρίστως θα έπαιρνα NISSAN στη μικρή κατηγορία. Ποτέ σε μεγάλη. Οσο αποτελεσματικό κι αν είναι. Στη κατηγορία αυτή Θέλω ΚΑΙ όνομα.Και όταν μπορώ να το έχω από εταιρίες με παράδοση σε τέτοια κατηγορία γιατί να έχω NISSAN?
Αν (λέω, ΑΝ) μπορούσα κάποια στιγμή να το αποκτήσω, θα έβγαζα τα αυτοκόλλητα Nissan και θα έβαζα ένα μεγαλοπρεπέστατο Datsun πίσω να το βλέπουν....
Άλλωστε, μόνο την πίσω μεριά θα έβλεπαν..... :138:
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Γιάννη μ', ένα σου λέω. Μόνο μην βγάλει κανα bug το software και εκεί που στρίβεις ανοίγει ο υαλοκαθαριστήρας, πιτσιλάει το παρπρίζ και θερμαίνεται το κάθισμα στο max!! Ταυτόχρονα!!
Ε, ρε γλέντια!:136:

Βρε σε λίγο δεν θα θέλουν οδηγούς, θα πηγαίνουν μόνα τους...:142:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Για να μην παρεξηγηθώ.......

Μου αρέσει πολύ η νέα Μ3 (αλλά θα ήθελα ένα σετ μπροστινές 4πίστονες ή 6πίστονες και καλύτερο σχεδιασμό στο....ταριφόμετρο :116: ) ή η 997.5.......
Αλλά αν μπορούσα να διαθέσω 120 χιλιάρικα θα επέλεγα GT-R.
Και αυτό είναι καθαρά προσωπική επιλογή (και δεν δηλώνει καλύτερο αυτοκίνητο over all. Απλά καλύτερο εκεί που εγώ προτιμώ)
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Γιάννη μ', ένα σου λέω. Μόνο μην βγάλει κανα bug το software και εκεί που στρίβεις ανοίγει ο υαλοκαθαριστήρας, πιτσιλάει το παρπρίζ και θερμαίνεται το κάθισμα στο max!! Ταυτόχρονα!!
Ε, ρε γλέντια!:136:

Βρε σε λίγο δεν θα θέλουν οδηγούς, θα πηγαίνουν μόνα τους...:142:

Ποιο καινούριο δεν μπορεί να το βγάλει αυτό το bug βρε Άκη?
Όλα είναι γεμάτα στα ηλεκτρονικά!!!
Αλλά (στατιστικά τουλάχιστον) με το GT-R κινδυνεύεις λιγότερο.

Άσε που στο δρόμο όλα (σιγά σιγά ) τα κάνουν μόνα τους.....
Τι χέρια χρειάζεται για να πάει γρήγορα μια καινούρια Μ3 (Ε92) και τι χέρια χρειαζόταν μια παλιά Μ3 (Ε30)
Και το σβέλτο της Ε92 είναι το (σχεδόν)...τέζα της Ε30!!!
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Δε μ'αρέσει η καινούρια M3. Είμαι οπαδός των flat-six. Οι V8 είναι για αμερικανάκια...:137:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Εγώ προτιμώ τους V6!!! :107:

Αφού σ' αρέσουν οι flat-6 (περίεργο, πίστευα ότι Νο1 στη λίστα σου ήταν οι str8-6 :121: ) σου βρήκα αυτοκίνητο....











































:116: :136:
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Inline-6 εννοούσα...! Και οι flat-6 καλοί είναι, αφού είναι κι αυτοί εντελώς balanced.
Ένα λαθάκι κάναμε κι εμείς, και αμέσως μας πούλησες ένα Subaru...!
Δεν έβαζες κανα Porschικό; :142:
 

Attachments



Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Απάντηση: Nissan GT-R (R35)

Εγώ προτιμώ τους V6!!!

Αφού σ' αρέσουν οι flat-6 (περίεργο, πίστευα ότι Νο1 στη λίστα σου ήταν οι str8-6 ) σου βρήκα αυτοκίνητο....






































Τρέχει κάτι Δημητρόπουλε;
Έχουμε κανα πρόβλημα με τη Subaru;;;:618:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.451
Μηνύματα
2.904.632
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top