ΑΙ παραγωγοί....το τέλος της μουσικής βιομηχανίας?

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.603
Reaction score
78.736
προχθές ένα φιλαράκι μου στέλνει ένα μήνυμα για ένα τραγούδι που έβγαλε για ένα τρειντινγκ γκρουπ που είμαι....

το ακούω παθαίνω ένα μικρό σοκ...γιατί αρχίζω κ την ψυλλιάζομαι....του λέω πες μου ΑΙ?
λέει ναι

μου στέλνει σελίδα

σου βγάζει 2 παραλλαγές τραγουδιού /create....δηλαδή μέχρι 20 δημιουργίες τη μέρα...

από αυτές πατάς λάικ στα αποτελέσματα που σου αρέσουν...ώστε στο επόμενο create τραγουδιού του ίδιου στυλ να αντιλαμβάνεται καλύτερα το αποτέλεσμα που θέλεις

μπορείς να του ορίσεις και λέξεις κλειδιά και να σου βγάλει αυτό τους στίχους...που είναι αρκετά επιτυχημένοι και τους αλλάζεις στην πορεία στα γούστα σου

από την άλλη πάλι μπορείς να του δώσεις δικού σου στο κάστομ..μέχρι 3000 γράμματα και να σου τα κολλήσει με ότι είδος μουσική θέλεις... :biggrin:

 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.220
Reaction score
39.466
πολλα μπραβο! μπορεις και χειροτερα! :beach:
τα κομματια ειναι λες και το ΑΙ εχει καπνισει χορτο.
 
Last edited:

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.261
Reaction score
21.062
Καλά ρε, κοτζάμ εϊάι και συμβιβάζεστε με τσιφτετελογκεράπια; Παράγγειλε μια δίωρη συμφωνία σε ματζόρε, ένα αργό γουώλτζ, ένα χορευτικό μάμπο, ένα ρεντνέκ ηλεκτρικό μπούγκυ, κάτι τέτχοιο τελοσπάντων... Α ρε nvidia πού σε έχουν καταντήσει... :biggrin:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.220
Reaction score
39.466

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.437
Reaction score
128.786
Ταινίες φτιάχνει; Θέλω μια με Ράμπο και δεινόσαυρους, με Dolby Atmos παρακαλώ, και IMAX enhanced.

Το στόρι απλό: έρχονται δεινόσαυροι στην Αθήνα και βγαίνει ο Ράμπο στην πλατεία Συντάγματος και τους καθαρίζει, αίματα κι εκρήξεις παντού, κομμένα κεφάλια, χέρια να βγάζουν αίμα και τέτοια. Τσ'πτάνας.
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.251
Reaction score
7.303
Ταινίες φτιάχνει;
Εννοείται πως σε λίγα* χρόνια θα φτιάχνει. Και θα συμβαίνει ακριβώς αυτό που λες, δεν θα κάθεσαι το βράδυ να δεις ταινία και θα σκέφτεσαι "κάτσε να δω τι έχει το Netflix". Θα λες "λοιπόν, σήμερα έχω όρεξη να δω περιπέτεια, έτσι κι έτσι".

Και θα τη βλέπεις. Και δεν θα είναι απλά ταινία. Θα είναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ.
Το ίδιο και στη μουσική. Θα λες το στυλ/γούστο (καλά τίποτα δεν θα λες βασικά, θα το ξέρει) και θα σου παράγει μουσικές που θα κλαις.

Το τι επιπτώσεις θα έχουν όλα αυτά (και άλλα πολλά) άγνωστο. Εμένα με βλέπω σε καλύβα σε κάνα βουνό πάντως.

*Το αν τα "λίγα" χρόνια είναι 5, 10, ή 20, δεν έχει σημασία αν βλέπεις τη μεγάλη εικόνα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.220
Reaction score
39.466
... Κατα βαση η ΑΙ προγραμματίζει τους αθρωπες ως προς τα ζητουμενα απο αυτη.🙊🙈🙉
 

Μηνύματα
373
Reaction score
936
Ο μεγάλος χαμός θα γίνει σε άλλους τομείς της ψυχαγωγίας. Όπου θα παραγγέλνει ο άλλος κάτι με μαύρους, τουνη, νάνο και τελετή έναρξης Ολυμπιακών
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.365
Μηνύματα
2.899.473
Members
38.032
Νεότερο μέλος
nick hi end
Top