Αδρεναλίνη στα υψη με Tenere 700 στο χωμα

Μηνύματα
232
Reaction score
236
Καλησπερα παιδια σε ολους !
Εδω μια αρκετα γρηγορη χωματινη βολτα με το Tenere 700
σε επαριακους δρομους της Καβαλας γυρω γυρω απτα νερα του Νεστου.
Ταχυτητα , δραση , μπαντιες και πολυ αινθουσιασμος.
Ολα αυτα ''σβηνουν'' προς το τελος σε ενα καλμαριστο μερος με πολλά καβάκια (δεντρα)
Ηταν μια απαυτες τις μερες που λετε και σεις ,oι οποιοι μοτοσυκλετηστες, μερικες φορες
''σημερα θα του πιω το αιμα'' !!
Εδω το βιντεο
 

Μηνύματα
13.496
Reaction score
15.516
Καλησπερα παιδια σε ολους !
Εδω μια αρκετα γρηγορη χωματινη βολτα με το Tenere 700
σε επαριακους δρομους της Καβαλας γυρω γυρω απτα νερα του Νεστου.
Ταχυτητα , δραση , μπαντιες και πολυ αινθουσιασμος.
Ολα αυτα ''σβηνουν'' προς το τελος σε ενα καλμαριστο μερος με πολλά καβάκια (δεντρα)
Ηταν μια απαυτες τις μερες που λετε και σεις ,oι οποιοι μοτοσυκλετηστες, μερικες φορες
''σημερα θα του πιω το αιμα'' !!
Εδω το βιντεο
Που είσαι ; Χαιδευτό, Αγίασμα παραλία ; Την άλλη φορά θέλω Διαλεκτό, Εκλεκτό, Κρήνη ψηλά. 😍
 






bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.255
Reaction score
44.591
Όλοι καλά παιδιά είμαστε βρέ, οι κακοί είναι όλοι φυλακή :lolsign:

Η yamaha άργησε πολύ, βρήκε όμως τη μαγική συνταγή στο συγκεκριμένο tenere, αυτό το 2κύλινδρο μοτέρ έχει κάνει μεγάλη θραύση, στα θετικά επίσης ότι δεν το φόρτωσε ένα κάρο άχρηστα ηλεκτρονικά βοηθήματα, γιαυτό και τη επιλέγουν άνθρωποι που το έχουν με το ανάλογο τερέν!!
Οι υπόλοιποι παίρνουν χωμάτινα με μπιρμπιτσόλια και μπιχλιμπίδια μήπως και καταφέρουν να μείνουν όρθιοι :biggrin:
 
Last edited:

Μηνύματα
232
Reaction score
236
Όλοι καλά παιδιά είμαστε βρέ, οι κακοί είναι όλοι φυλακή :lolsign:

Η yamaha άργησε πολύ, βρήκε όμως τη μαγική συνταγή στο συγκεκριμένο tenere, αυτό το 2κύλινδρο μοτέρ έχει κάνει μεγάλη θραύση, στα θετικά επίσης ότι δεν το φόρτωσε ένα κάρο άχρηστα ηλεκτρονικά βοηθήματα, γιαυτό και τη επιλέγουν άνθρωποι που το έχουν με το ανάλογο τερέν!!
Οι υπόλοιποι παίρνουν χωμάτινα με μπιρμπιτσόλια και μπιχλιμπίδια μήπως και καταφέρουν να μείνουν όρθιοι :biggrin:
Κατι μου λεει πως στο ανανεωμένο Tenere του 2025 ,κατι ηλεκτρονικο θα βαλουν , ετσι φαίνεται
τουλαχιστον απο κατι spy φωτογραφιες , που δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο spy ειναι η στημένες !
Η απορία η δικη μου ειναι αν δουμε τον cp3 κινητηρα σε μορφη Tenere γιατι αν δεν απατομαι
το μεγαλο Super Tenere 1200 σταματησε να βγαινει κ στη μεγαλη κατηγορια η Yamaha εχει ενα κενο τωρα .
Aλλα Yamaha ειναι , ξερουν αυτοι !!
 

Μηνύματα
2.687
Reaction score
1.404
Καλησπερα παιδια σε ολους !
Εδω μια αρκετα γρηγορη χωματινη βολτα με το Tenere 700
σε επαριακους δρομους της Καβαλας γυρω γυρω απτα νερα του Νεστου.
Ταχυτητα , δραση , μπαντιες και πολυ αινθουσιασμος.
Ολα αυτα ''σβηνουν'' προς το τελος σε ενα καλμαριστο μερος με πολλά καβάκια (δεντρα)
Ηταν μια απαυτες τις μερες που λετε και σεις ,oι οποιοι μοτοσυκλετηστες, μερικες φορες
''σημερα θα του πιω το αιμα'' !!
Εδω το βιντεο

διαχρονικά πολυ τίμιο το Tenere. Ίσως μαζί με το africa οι καλύτερες επιλογές για τους χωμάτινους. Μια παρατήρηση με καλοπροαίρετη διάθεση: βόλτα με τη μηχανή με κοντομάνικο ? Ειδικά αν ανεβάζεις βιντεάκια στο youtube και ενδέχεται κάποιοι να τα δουν και να επηρεαστούν, θα έλεγα τουλάχιστον στον βασικό εξοπλισμό να είμαστε πιο συνεπείς...
 

Μηνύματα
232
Reaction score
236
διαχρονικά πολυ τίμιο το Tenere. Ίσως μαζί με το africa οι καλύτερες επιλογές για τους χωμάτινους. Μια παρατήρηση με καλοπροαίρετη διάθεση: βόλτα με τη μηχανή με κοντομάνικο ? Ειδικά αν ανεβάζεις βιντεάκια στο youtube και ενδέχεται κάποιοι να τα δουν και να επηρεαστούν, θα έλεγα τουλάχιστον στον βασικό εξοπλισμό να είμαστε πιο συνεπείς...
Nαι ,εχεις δικαιο ,ειμαι σε αναζήτηση καλοκαιρινού μπουφαν ..
Εχω την εντυπωση πως στο επομενο θαχω ηδη !
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.090
Μηνύματα
2.888.022
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top