Απλή ερώτηση...

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ερωτώ λοιπόν ευθέως και αναμένω απάντηση (μια όμως). Όχι γιατί έχω φαγούρα στην τσέπη ή έχω τόσα λεφτά που δεν ξέρω τι να τα κάνω, αλλά για να καταλάβω λίγο ή πολύ τα κριτήρια.

- Ποιά είναι τα καλύτερα ηχεία στον κόσμο;

Και μην μου αρχίσετε τις κολοκυθόπιτες και αηδίες... Θέλω αυτό που πιστεύετε, αυτό που το δικό σας φίλτρο, (εμπειρία, γνώση, τεχνική ανάλυση κλπ), βγάζει... πρώτο. Αυτό που θα παίρνατε δηλαδή αν δεν είχατε κανένα απολύτως θέμα με τα χρήματα, ακόμη κι αν το value for money είναι στα τάρταρα και φωνάζανε όλοι "Να ένας ηλίθιος".

Δεχόμεθα και φωτορεπορτάζ, αλλά προσοχή: θέλουμε μόνο ΜΙΑ επιλογή από τον καθένα.

Λοιπόν;

...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Απλή ερώτηση...

Η ερωτηση δεν ειναι τοσο απλη.
Γιατι δηλαδη, ποια καλα ηχεια εχουν ακουσει οι περισσοτεροι απο εμας?
Και τα ακουσαν πραγματικα?
Η μπορουν να απαντησουν επισυναπτωντας εικονιτσες απο το νετ?

Τελος παντων, αν και θα μπορουσα να μιλησω για εκεινα τα οποια
εχω ακουσει μεχρι σημερα, επιφυλασσομαι να απαντησω καθως μεσα
στις επομενες τρεις εβδομαδες θα ακουσω δυο-απο τα θεωρουμενα-
κορυφαια ηχεια παγκοσμιως.
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Να σου απαντήσω. Θα αγόραζα, στα τυφλα και χωρίς να τα έχω ακούσει, τα σπιτικά της Audiotec Fischer. Για τον πολύ απλό λόγο, ότι τα έχω και αλλού και μου βγήκαν άριστα.

Υπάρχουν και καλύτερα; Πιθανότατα. Αλλά έτσι όπως είδα τα Fischer-άκια ταιριάζουν και στον χώρο μου :116:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Τι κι αν αγόραζες αυτά, αν παραδέχεσαι ότι υπάρχουν καλύτερα. Είπαμε ψάχνουμε τα απολύτως καλύτερα.

Βλέπω ότι δεν είναι κι τόσο σίγουροι για τις επιλογές τους οι αναγνώστες. :109:

...
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Μα το καλύτερο δεν έχει να κάνει και με το πως παίζει στο χώρο σου; Εγώ εμπιστεύομαι τα Φισεράκια ότι θα ήταν τα καλύτερα για τον χώρο μου :116:
 

Μηνύματα
595
Reaction score
47
Απο αυτα που εχω ακουσει τα magnepan τα 20.1 σωστα οδηγημενα. Ενας φιλος πανελακιας ομως που εμπιστευομαι μου ειπε οτι ακουσε τα μεγαλα mbl στο Μοναχο και του κοπηκε η λαλια. Αφου λοιπον δεν εχουμε χρηματικο οριο, ψηφιζω τα μεγαλα Mbl χωρις να τα εχω ακουσει:111:
 



Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Καλά μιλάμε για πολύ βαρύ hi end. Μαζί το μπασοκούτι, είναι ένας τόνος ηχείο. :111:

...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Nικο δεν ξερω τι βαρος εχει, δεν ξερω γενικα τις τεχνικες προδιαγραφες του παντως αν το ακουσεις το ηχειο μενεις μαλ@κ@ς.
 




Nick Arvanitakis

Audio Pro
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.742
Απάντηση: Απλή ερώτηση...

Aν υπαρχει ηχειο που οντως ειναι καλυτερο ολων ,οι αλλοι γιατι δε τα κλεινουν τα μαγαζακια τους?
 

GF

Μηνύματα
941
Reaction score
27
Απάντηση: Απλή ερώτηση...

Το καλυτερο ηχειο παντα ειναι αυτο το ακριβοτερο που εχει ο ταδε και οχι εγω!!
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Απλή ερώτηση...

Aν υπαρχει ηχειο που οντως ειναι καλυτερο ολων ,οι αλλοι γιατι δε τα κλεινουν τα μαγαζακια τους?
Γιατί απλά η αγορά δεν λειτουργεί έτσι. Από την άλλη, δεν βγάζουν άπαντες εξωπραγματικά ηχεία, (βλέπε μεγάλα genesis ή μεγάλα wisdom audio, ή καμιά κόρνα από Θεσσαλονίκη έως Αθήνα).

...
 

Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Τα καλυτερα ηχεια στο κοσμο μη τα ψαχνετε τα εχω σπιτι μου.....:138:

SM152_3_1.JPG

infin-3.jpg

Βεβαια οπως ειπα και σε ενα αλλο τοπικ, η μεγαλη μου καψουρα ηταν τα μεγαλα τους αδελφακια.......αλλα ηταν τοσο δα πιο ακριβα, δε μου καθησε και πλουσια νυφη ...και πηρα τα πρωτα....:137:


IRS9.jpg

IRS10.jpg
 



Μηνύματα
436
Reaction score
0
Απάντηση: Απλή ερώτηση...

Αν δεν είχα κανέναν απολύτως περιορισμό, θα έπαιρνα μάλλον τα Nola Grand Reference IV.1:



Παρόλο που δεν τα έχω ακούσει, είμαι σίγουρος ότι είναι η "τοπ" σχεδίαση...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.884
Μηνύματα
2.921.231
Members
38.108
Νεότερο μέλος
gboliotis
Top