Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή

Μηνύματα
27.958
Reaction score
26.342
Πόσα άλογα έχει ?
Ρηχή ή βαθειά γάστρα ?
Στην πρώτη φωτό μοιάζει με διαστημόπλοιο
 



Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.585
Reaction score
75.431
Η παπαρίτσα μας βγάζει χιλιάδες λουλούδια (που κρατούν μόνο μία μέρα) και γιγάντιους καρπούς αργότερα.
Είναι ακόμα 2,5 μέτρα αλλά τον Αύγουστο φτάνει τα 4 με άφθονη επέκταση στην ράμπα του πάρκινγκ. Φρικάρει το Ντολμαδάκι όποτε την πατάω με τα λάστιχα... 😅

1718085386523.jpeg
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.614
Reaction score
86.311
Η παπαρίτσα μας βγάζει χιλιάδες λουλούδια (που κρατούν μόνο μία μέρα) και γιγάντιους καρπούς αργότερα.
Είναι ακόμα 2,5 μέτρα αλλά τον Αύγουστο φτάνει τα 4 με άφθονη επέκταση στην ράμπα του πάρκινγκ. Φρικάρει το Ντολμαδάκι όποτε την πατάω με τα λάστιχα... 😅

View attachment 333756
Με πιάνει αλλεργία από τη φωτογραφία και μόνο. :biggrin:
 



Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.468
Reaction score
28.648
Έφτιαξα κατόπιν σχετικής ζήτησης μια κατασκευή με ένα ανοξείδωτο μεγάλο κόσκινο, όπου θα ρίχνουν μια πολύ λεπτή σκόνη, (καολίνη) και με δονήσεις θα πέφτει επάνω σε γυάλινα αντικείμενα.
Για τις δονήσεις έψαξα να βρω ηλεκτρικό στα 12 Volt, διότι πρέπει να παίρνει ενέργεια μόνο από μπαταρία.
Βρήκα αρκετά ψάχνοντας για δονητές, αλλά γ@μήθηκε ο γκούγκλης να μου πετάει συνεχώς διαφημίζεις για δονητές από τους άλλους!!!
Ξέρετε.

Και ήρθε κι ένας πελάτης με την γυναίκα του να μου πουν για μια κατασκευή που θέλουν να τους φτιάξω στο σπίτι τους.
(Η γυναίκα διαλέγει το μέγεθος, το σχήμα, το χρώμα και ο άντρας το βουλώνει, τα δέχεται, λέει ναι σε όλα και πληρώνει)
Και εκεί που πάω να τους δείξω κάτι, μου πετάει κάτι φωτο από κάτι δονητές, κάτι π@ύτσες, κάτι μαστίγια, κάτι φουσκωτές κούκλες, αλοιφές λέει για υπέρτατη διέγερση και κάτι άλλα μασκαραλίκια.

Ντράπηκα και τους εξήγησα βέβαια τι συμβαίνει.
Τον πούστη τον γκούγκλη.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.668
Reaction score
97.359
Με ποιο πρόγραμμα μπαίνεις στο ίντερνετ Μιχάλη;
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.601
Reaction score
20.177
Έφτιαξα κατόπιν σχετικής ζήτησης μια κατασκευή με ένα ανοξείδωτο μεγάλο κόσκινο, όπου θα ρίχνουν μια πολύ λεπτή σκόνη, (καολίνη) και με δονήσεις θα πέφτει επάνω σε γυάλινα αντικείμενα.
Για τις δονήσεις έψαξα να βρω ηλεκτρικό στα 12 Volt, διότι πρέπει να παίρνει ενέργεια μόνο από μπαταρία.
Βρήκα αρκετά ψάχνοντας για δονητές, αλλά γ@μήθηκε ο γκούγκλης να μου πετάει συνεχώς διαφημίζεις για δονητές από τους άλλους!!!
Ξέρετε.

Και ήρθε κι ένας πελάτης με την γυναίκα του να μου πουν για μια κατασκευή που θέλουν να τους φτιάξω στο σπίτι τους.
(Η γυναίκα διαλέγει το μέγεθος, το σχήμα, το χρώμα και ο άντρας το βουλώνει, τα δέχεται, λέει ναι σε όλα και πληρώνει)
Και εκεί που πάω να τους δείξω κάτι, μου πετάει κάτι φωτο από κάτι δονητές, κάτι π@ύτσες, κάτι μαστίγια, κάτι φουσκωτές κούκλες, αλοιφές λέει για υπέρτατη διέγερση και κάτι άλλα μασκαραλίκια.

Ντράπηκα και τους εξήγησα βέβαια τι συμβαίνει.
Τον πούστη τον γκούγκλη.
Αμφίβολο το αν σε πίστεψαν.. :whistling: (θα έφυγαν με χαμόγελο πάντως.. :tongue:)
Αν προσαρμόσεις σε μια βάση μερικούς κλασσικούς δονητές (ν' ακουμπάει σ' αυτούς το κόσκινο) ίσως κάμουν τη δουλειά πάντως.. :lolsign:
Και μια αλοιφούλα για τις τριβές.. :tongue:


(ξέρει ο Γκούγκλης.. :cry:)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.494
Reaction score
78.593
Ντράπηκα και τους εξήγησα βέβαια τι συμβαίνει.
ο χρόνος θα δείξει αν σε πίστεψαν...αν αρχίσουν να σου έρχονται τίποτα μερακλήδες στο μαγαζί....και να σου ζητάνε διάφορα...μην εκπλαγείς :biggrin:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.298
Μηνύματα
2.896.205
Members
38.025
Νεότερο μέλος
Emmanuel P.
Top