Εκθέσεις Audio/Video 2024





Μηνύματα
16.033
Reaction score
22.550
αφού το ημιδιαμονής έκλεισε για ανακαίνιση (γιατί άραγε;;;;; )
 


Μηνύματα
267
Reaction score
442
9-10 Νοεμβρίου στο πρώην Imperial νυν Wyndham Grand Athens στο Μεταξουργειο του Ηχου.
Αν και δε γνωρίζω το χώρο, φαντάζομαι ότι σαν πιο καινούργιο ξενοδοχείο θα είναι μια χαρά για τις ανάγκες της έκθεσης.
Βέβαια, με ανταγωνισμό από το Civitel, κερδίζει απ’τα αποδυτήρια
 

Μηνύματα
13.175
Reaction score
10.469
Έχει ξαναγίνει έκθεση εκεί, όταν ήταν Imperial.
Παίζει να ήταν το 2009.
 
Last edited:


Μηνύματα
1.345
Reaction score
2.226
περίεργο αν ισχύσει!
Γιατί; Χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες, η αγορά του audio φαίνεται πεσμένη.
Απλά πες μου πότε ήταν η τελευταία φορά που είδες κάποιον να μας δείχνει με χαρά τα νέα του ηχεία (εκτός του musiclistener που πήρε τα revel);
Φωτεινή εξαίρεση είναι τα eversolo.
Παίζει να κάνω και λάθος.
 

billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.829
Reaction score
6.441
Γιατί; Χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες, η αγορά του audio φαίνεται πεσμένη.
Απλά πες μου πότε ήταν η τελευταία φορά που είδες κάποιον να μας δείχνει με χαρά τα νέα του ηχεία (εκτός του musiclistener που πήρε τα revel);
Φωτεινή εξαίρεση είναι τα eversolo.
Παίζει να κάνω και λάθος.
Δεν είναι ούτε πεσμένη ούτε ανεβασμένη.

Δυστυχώς για εμάς τους καμμένους, υπάρχουν πολλοί που δεν ασχολούνται με forum, social media, κλπ.

Δύο πελάτες μου να αγγαρέψω να ποστάρουν εδώ, θα κάνουν πασαρέλα 15 μοντέλα ηχείων που αγόρασαν τα τελευταία 2 χρόνια :D

Την παρασκευή έχω εγκατάσταση όπου τα fronts είναι Focal Utopia Stella Evo.
Επερχόμενο project πάει για τίναγμα μπάνκας (JVC NZ900, Panamorph, transp. screen, Trinnov, Perlisten, κλπ κλπ!).
Δεν βγαίνουν όλα στα φόρα, ούτε στην φόρα :D

Μέσες άκρες, υπάρχουν πολύ τα άκρα. Οι πολύ... πλούσιες αγορές, και οι αρκετά πτωχές. Και στο ενδιάμεσο και αρκετοί ξένοι που έρχονται και παίρνουν σπίτια στην χώρα μας τεράστια και πανάκριβα, κάνουν πανάκριβες ανακαινίσεις και διακοσμήσεις, και τσιγκουνεύονται στα ηχητικά/οπτικά... ή στο τέλος παίρνουν ένα μέτριο ηχείο, και το συνδυάζουν με entry level ενισχυτή γιατί δεν θέλαν να διαθέσουν το αρχικό budget που σκέφτονταν :D
 

Μηνύματα
1.345
Reaction score
2.226
Δεν είναι ούτε πεσμένη ούτε ανεβασμένη.

Δυστυχώς για εμάς τους καμμένους, υπάρχουν πολλοί που δεν ασχολούνται με forum, social media, κλπ.

Δύο πελάτες μου να αγγαρέψω να ποστάρουν εδώ, θα κάνουν πασαρέλα 15 μοντέλα ηχείων που αγόρασαν τα τελευταία 2 χρόνια :D

Την παρασκευή έχω εγκατάσταση όπου τα fronts είναι Focal Utopia Stella Evo.
Επερχόμενο project πάει για τίναγμα μπάνκας (JVC NZ900, Panamorph, transp. screen, Trinnov, Perlisten, κλπ κλπ!).
Δεν βγαίνουν όλα στα φόρα, ούτε στην φόρα :D

Μέσες άκρες, υπάρχουν πολύ τα άκρα. Οι πολύ... πλούσιες αγορές, και οι αρκετά πτωχές. Και στο ενδιάμεσο και αρκετοί ξένοι που έρχονται και παίρνουν σπίτια στην χώρα μας τεράστια και πανάκριβα, κάνουν πανάκριβες ανακαινίσεις και διακοσμήσεις, και τσιγκουνεύονται στα ηχητικά/οπτικά... ή στο τέλος παίρνουν ένα μέτριο ηχείο, και το συνδυάζουν με entry level ενισχυτή γιατί δεν θέλαν να διαθέσουν το αρχικό budget που σκέφτονταν :D
Μαζί σου αλλά αυτοί με τα σούπερ ακριβά συστήματα αμφιβάλλω αν ενδιαφέρονται για εκθέσεις.
Αυτοί κάνουν όποτε θέλουν την πριβέ τους έκθεση και παρουσίαση.
 

billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.829
Reaction score
6.441
Μαζί σου αλλά αυτοί με τα σούπερ ακριβά συστήματα αμφιβάλλω αν ενδιαφέρονται για εκθέσεις.
Αυτοί κάνουν όποτε θέλουν την πριβέ τους έκθεση και παρουσίαση.
Οι περισσότεροι δεν θα πάνε σε έκθεση.
Κάποιοι μπορεί και να μην... μπορούνε να πάνε (σε τόσο μεγάλη έκθεση σε κόσμο).
Άλλοι δεν ενδιαφέρονται.
Λίγοι όμως πάνε.

Όχι λόγω των πριβέ παρουσιάσεων, αλλά περισσότερο γιατί έχουνε δικό τους "άτομο" (εργολάβο ας πούμε), είτε κονέ με μαγαζί και κάνουν απευθείας παραγγελίες δίχως πολλά πολλά.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.556
Reaction score
40.553
...ως κοινότητα ας το ονομασω ετσι πάσχει :/
Αναρωτιέμαι γιατι🙊🙉🙈
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.790
Μηνύματα
2.917.632
Members
38.097
Νεότερο μέλος
George Balsamas
Top