Ηλεκτρικά οχήματα (εκτός Tesla)


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.755
Reaction score
10.581

Μηνύματα
15.492
Reaction score
21.693
Άμα πάμε σε μεταχειρισμένα , χάνεται η μπάλα, βρίσκεις και premium θερμικό στα 20 , άνευ ουσίας η συζήτηση.
 

Μηνύματα
27.907
Reaction score
26.276
Θα την άλλαζα ευχαρίστως την εξάτμιση εξαρχής με το που την πήρα τη μηχανή προ 13ετίας με μια εντελώς αθόρυβη aftermarket, αν υπήρχε ποτέ τέτοια.
Αδιανόητο κι εξοργιστικό το θεωρώ να κυκλοφορούμε ακόμα με θόρυβο και ρύπους μέσα στις πόλεις, λες και είμαστε στα 80's, ρόδα, τσάντα και κοπάνα κι έτσι.
Χαιεντάδες , με τα προβλήματά τους.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.736
Reaction score
81.157
Όποιος έχει οδηγήσει καλό ηλεκτρικό για μερικές εβδομάδες, δεν πρόκειται να κοιτάξει θερμικό.
Δεν γυρνάς πίσω.
Καλύτερα μτχ ηλεκτρικό από καινούργιο θερμικό, ό,τι και να λέτε πως δεν πρέπει να συγκρίνουμε μτχ/καινούργιο.

Όσο για τα premium θερμικά, έχουν και πολύ premium έξοδα χρήσης, ειδικά τα μεταχειρισμένα. Δεν κάνουν για αυτούς που ψάχνουν αυτοκίνητο των 20-25Κ.

Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω καθόλου σήμερα, το 2024, κάποιος να θέλει να αγοράσει θερμικό. Το θεωρώ τρέλα. Δηλαδή τι; μπαίνει στο κατάστημα και λέει "θέλω να μου πουλήσετε ένα αυτοκίνητο που του βάζεις ζουμί και το καίει για να προχωρήσει; και κάνει θόρυβο και βρουμ βρουμ βρουμ, και κουνιέται μπρρρ μπρρρ μπρρρ, και βρωμάει" ;;;;;
Και του λέει ο πωλητής "μα έχουμε ένα που μπαίνει στην πρίζα και φορτίζει, σαν το κινητό σου, και είναι καλύτερα εξοπλισμένο, και αθόρυβο και ξεκούραστο" και ο άλλος λέει "όχι λέμε, θέλω αυτό που κάνει θόρυβο και βρωμάει"

Σοβαρά τώρα; Ρε πάτε καλά;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.384
Reaction score
28.934
Μοναδικό αλλά το γκαράζ.

Όσο για τα premium θερμικά, έχουν και πολύ premium έξοδα χρήσης, ειδικά τα μεταχειρισμένα. Δεν κάνουν για αυτούς που ψάχνουν αυτοκίνητο των 20-25Κ.
Και αυτό είναι το κυριότερο σημείο. Δεν υπάρχει κάτι άλλο, η κουβέντα τελειώνει εδώ.

Τα μεταξωτά....., θέλουν και επιδέξιους.....!!!
 

Μηνύματα
15.492
Reaction score
21.693
Όποιος έχει οδηγήσει καλό ηλεκτρικό για μερικές εβδομάδες, δεν πρόκειται να κοιτάξει θερμικό.
Δεν γυρνάς πίσω.
Καλύτερα μτχ ηλεκτρικό από καινούργιο θερμικό, ό,τι και να λέτε πως δεν πρέπει να συγκρίνουμε μτχ/καινούργιο.

Όσο για τα premium θερμικά, έχουν και πολύ premium έξοδα χρήσης, ειδικά τα μεταχειρισμένα. Δεν κάνουν για αυτούς που ψάχνουν αυτοκίνητο των 20-25Κ.

Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω καθόλου σήμερα, το 2024, κάποιος να θέλει να αγοράσει θερμικό. Το θεωρώ τρέλα. Δηλαδή τι; μπαίνει στο κατάστημα και λέει "θέλω να μου πουλήσετε ένα αυτοκίνητο που του βάζεις ζουμί και το καίει για να προχωρήσει; και κάνει θόρυβο και βρουμ βρουμ βρουμ, και κουνιέται μπρρρ μπρρρ μπρρρ, και βρωμάει" ;;;;;
Και του λέει ο πωλητής "μα έχουμε ένα που μπαίνει στην πρίζα και φορτίζει, σαν το κινητό σου, και είναι καλύτερα εξοπλισμένο, και αθόρυβο και ξεκούραστο" και ο άλλος λέει "όχι λέμε, θέλω αυτό που κάνει θόρυβο και βρωμάει"

Σοβαρά τώρα; Ρε πάτε καλά;
Αυτός που δεν έχει αρχικό κεφάλαιο και δεν κάνει πολλά χλμ.
Το μεγαλύτερο μέρος της ελληνικής αγοράς δηλαδή. Δεν θα το κάνει γιατί είναι καλύτερο αλλά γιατί δεν μπορεί να πάρει κάτι άλλο
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.736
Reaction score
81.157
Αυτός που δεν έχει αρχικό κεφάλαιο και δεν κάνει πολλά χλμ.
Το μεγαλύτερο μέρος της ελληνικής αγοράς δηλαδή. Δεν θα το κάνει γιατί είναι καλύτερο αλλά γιατί δεν μπορεί να πάρει κάτι άλλο
Μεταχειρισμένο ηλεκτρικό λέμε.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.297
Reaction score
42.004
Ελπίζω όταν έρχεται η φαντασίωση αντιμέτωπη με την πραγματικότητα να γίνεται ομαλή προσαρμογή και να μην έχουμε δράματα.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.297
Reaction score
42.004


Και στην ελληνική αγορά ήταν για πολλά χρόνια και ίσως είναι ακομα το νο 1 σε πωλήσεις μοντέλο στην αγορά .
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.261
Μηνύματα
2.894.361
Members
38.013
Νεότερο μέλος
tim_d90
Top