Featured Κατάργηση του πολυπριζου και των συν αυτώ.

Μηνύματα
464
Reaction score
469
Έβαλες τσίτα μουσική μεσημεριάτικα με ανοιχτές μπαλκονόπορτες σε πολυκατοικία και αντί να σε αρχίσουν στα δέοντα, σου είπαν ότι έσφιξε το μπάσο;;;
Όχι.Το πριν ήταν στις 14:30 και το μετα στις 18:15.Και δεν μίλησε περί μπάσσου αλλά περί πιο καθαρού ήχου.
 

Μηνύματα
4.911
Reaction score
4.038
Ας βαλω και μια ακομη παραμετρο. Ειναι γεγονος οτι το ρευμα ειναι ασταθες κι εχει διαρκως διακυμανσεις. Ενα σταθεροποιητης τασης λυνει το προβλημα. Ωστοσο η ερωτηση ειναι, υπαρχει διαφορα στον ηχο με η χωρις σταθεροποιητη? Ακουγεται αυτο?
 

Μηνύματα
464
Reaction score
469
Ας βαλω και μια ακομη παραμετρο. Ειναι γεγονος οτι το ρευμα ειναι ασταθες κι εχει διαρκως διακυμανσεις. Ενα σταθεροποιητης τασης λυνει το προβλημα. Ωστοσο η ερωτηση ειναι, υπαρχει διαφορα στον ηχο με η χωρις σταθεροποιητη? Ακουγεται αυτο?
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.Παντοτε έβλεπα με μισό μάτι αυτό το βαρίδι.Εχω ακούσει αντικρουόμενες απόψεις.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.899
Reaction score
130.458
Σε μένα πάντως, στην διπλανή μονοκατοικία (αρκετή απόσταση μεταξύ μας) ένιωσαν ένα σεισμό σε κάποια φάση που έβαλα δυνατά μουσική.

Χωρίς πολυμπριζα τα περισσότερα ηχεία (καλώδια ρεύματος σε κλασικές ηλεκτρολογικές κλέμες, σε γραμμές ρεύματος).
 

Μηνύματα
464
Reaction score
469
Σε μένα πάντως, στην διπλανή μονοκατοικία (αρκετή απόσταση μεταξύ μας) ένιωσαν ένα σεισμό σε κάποια φάση που έβαλα δυνατά μουσική.

Χωρίς πολυμπριζα.
Παλι καλά γιατί αν είχες ποιοτικά πολυπριζα θα είχες αναγκαστεί να αποζημιώσεις τους γείτονες για τις ρωγμές που θα προκαλούσε στο σπίτι τους ο νέος μεγαλύτερος σεισμός.Ο τωρινός θα ήταν υποθαλάσσιος μπροστά του.
 


Μηνύματα
464
Reaction score
469
Σε μένα πάντως, στην διπλανή μονοκατοικία (αρκετή απόσταση μεταξύ μας) ένιωσαν ένα σεισμό σε κάποια φάση που έβαλα δυνατά μουσική.

Χωρίς πολυμπριζα τα περισσότερα ηχεία (καλώδια ρεύματος σε κλασικές ηλεκτρολογικές κλέμες, σε γραμμές ρεύματος).
Το άκουσα στις ειδήσεις.
Η γειτόνισσα έπλεκε και ένα μυστηριώδες ηχητικό κύμα έκανε τη ρόκα να της τρυπήσει τα χέρια.Μετεφερθη κλπ. Οι επιστήμονες όπως πάντα διαφωνούν για το αν το VAR προέβλεψε το σεισμό.
 

Μηνύματα
406
Reaction score
525
Πείτε στον γεράκο ότι έρχεται δευτερος. Αυτά(σε πιο ολοκληρωμένη μορφη)τα έχει κάνει τέως μέλος του avsite.
Πες μου οτι λες τον κυριο που ελεγε τα ποσοστά στο βιντεακι του ACA ? Αυτον με τα σεισμογενή ρακ;
Ναι και γελούσαμε , όλοι . Τον ήξερα τον συγκεκριμένο always 230 , του είχα κάνει και πείραμα με 210, 230,240 , κα;ι δεν είχε πάρει χαμπάρι τίποτα. Always 230 , ποτέ δεν κατάλαβε , ούτε καταλαβαινε την διαφορά.
Ναι ναι αμα εχεις κατω απο 230 εχεις κακο ηχο.
🤣
@Π.Α.Η. Οταν τον ρώτησε όμως τι καλώδιο ειχε θυμάμαι απαντησε "Τσιπ! Τσιπ Κέιμπολ!" δεν ειχε furutech. Κριμαααα

Πες μου οτι είσουν και εσυ αναμεσα σε αυτους; Ρισπεκτ ρε φιλε
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.412
Reaction score
40.072
'γω νομιζα οτι αυτοι στο βιντεο του aca ηταν ηθοποιοι.. 🐒
-τελικα μαλλον δεν επεσα εξω-
 

Μηνύματα
27
Reaction score
30
Σε μένα πάντως, στην διπλανή μονοκατοικία (αρκετή απόσταση μεταξύ μας) ένιωσαν ένα σεισμό σε κάποια φάση που έβαλα δυνατά μουσική.

Χωρίς πολυμπριζα τα περισσότερα ηχεία (καλώδια ρεύματος σε κλασικές ηλεκτρολογικές κλέμες, σε γραμμές ρεύματος).
Βάλε κάνα καλό καλώδιο και κάνα πολυπριζο της προκοπής, φτιάξε και λίγο τα ηλεκτρολογικά στο σπίτι και δεν θα χρειάζεται να σε ακούσει όλη η γειτονιά μέχρι να ακούσεις λίγο μπάσο... Εάν για να ακούσουμε λίγο μπάσο θέλουμε ένα οικόπεδο και μονοκατοικία καΐκαμε...
 

Μηνύματα
406
Reaction score
525
'γω νομιζα οτι αυτοι στο βιντεο του aca ηταν ηθοποιοι.. 🐒
-τελικα μαλλον δεν επεσα εξω-
Εμενα μου αρεσε παρα πολυ, το βλεπω και το ξανα βλεπω απο καιρο σε καιρο.

Πάρτε και ενα λινκ αμα δεν το εχετε δει, εχει πλακα.
 
Last edited:

Μηνύματα
464
Reaction score
469
Βάλε κάνα καλό καλώδιο και κάνα πολυπριζο της προκοπής, φτιάξε και λίγο τα ηλεκτρολογικά στο σπίτι και δεν θα χρειάζεται να σε ακούσει όλη η γειτονιά μέχρι να ακούσεις λίγο μπάσο... Εάν για να ακούσουμε λίγο μπάσο θέλουμε ένα οικόπεδο και μονοκατοικία καΐκαμε...
Μην του λες τέτοια γιατί είναι ικανός να τα εφαρμόσει και τότε ο σεισμός θα επεκταθεί στο πιο δίπλα σπίτι και θα σε θεωρήσει υπεύθυνο.Μην κλείσει και δεύτερο σπίτι!
 

Μηνύματα
406
Reaction score
525
Εμενα μου αρεσε παρα πολυ, το βλεπω και το ξανα βλεπω απο καιρο σε καιρο.
Πολλές φορες αναρρωτιέμαι τι κάνουν αυτοί οι ανθρωποι σήμερα, απο ότι μου λεει ενας φίλος ολοι ειναι ακόμα εν ζωή μετα κοντά 20 χρόνια!
 

Μηνύματα
464
Reaction score
469
Πες μου οτι λες τον κυριο που ελεγε τα ποσοστά στο βιντεακι του ACA ? Αυτον με τα σεισμογενή ρακ;

Ναι ναι αμα εχεις κατω απο 230 εχεις κακο ηχο.
🤣
@Π.Α.Η. Οταν τον ρώτησε όμως τι καλώδιο ειχε θυμάμαι απαντησε "Τσιπ! Τσιπ Κέιμπολ!" δεν ειχε furutech. Κριμαααα

Πες μου οτι είσουν και εσυ αναμεσα σε αυτους; Ρισπεκτ ρε φιλε
Θα σε απογοητεύσω.Τι δουλειά έχω εγώ μέσα στους χαιενταδες;Δεν ανήκω ούτε στο entry level του hi-end.Oσο για τα καλώδια,τα καλά ήταν πάνω,στο σύστημά.
 

Μηνύματα
4.911
Reaction score
4.038
Ας βαλω και μια ακομη παραμετρο. Ειναι γεγονος οτι το ρευμα ειναι ασταθες κι εχει διαρκως διακυμανσεις. Ενα σταθεροποιητης τασης λυνει το προβλημα. Ωστοσο η ερωτηση ειναι, υπαρχει διαφορα στον ηχο με η χωρις σταθεροποιητη? Ακουγεται αυτο?
Επειδή έχω σταθεροποιητή τάσης αλλά δεν τον δουλεύω πάντα. Είναι εντυπωσιακό να βλέπεις στην οθόνη πόσο παίζει η τάση του ρεύματος. Ωστόσο παρόλο που όταν δουλεύει δαμάζει την τάση δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω κάποια διαφορά στην ποιότητα του ήχου
 

Μηνύματα
406
Reaction score
525
Θα σε απογοητεύσω.Τι δουλειά έχω εγώ μέσα στους χαιενταδες;Δεν ανήκω ούτε στο entry level του hi-end.Oσο για τα καλώδια,τα καλά ήταν πάνω,στο σύστημά.
Ε με απογοητέυεις φυσικά! Τέτοια καλώδια και δεν είσαι χαιεντάς;
 


Μηνύματα
14.416
Reaction score
16.244
Σε μένα πάντως, στην διπλανή μονοκατοικία (αρκετή απόσταση μεταξύ μας) ένιωσαν ένα σεισμό σε κάποια φάση που έβαλα δυνατά μουσική.

Χωρίς πολυμπριζα τα περισσότερα ηχεία (καλώδια ρεύματος σε κλασικές ηλεκτρολογικές κλέμες, σε γραμμές ρεύματος).
Α, εσυ είσαι η αιτία και ο υπεύθυνος που το VAR βγάζει ασαφή και τρελά αποτελέσματα στο σταθμό της Θεσσαλονίκης ενω όλοι οι άλλοι σταθμοί ανά την Ελλάδα όχι ; :D
 

Μηνύματα
27
Reaction score
30
Επειδή έχω σταθεροποιητή τάσης αλλά δεν τον δουλεύω πάντα. Είναι εντυπωσιακό να βλέπεις στην οθόνη πόσο παίζει η τάση του ρεύματος. Ωστόσο παρόλο που όταν δουλεύει δαμάζει την τάση δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω κάποια διαφορά στην ποιότητα του ήχου
Δεν είναι μόνο για να μπαίνει στην πρίζα, βάζεις και τα μηχανήματα πάνω του! 😂

Πέρα από την πλάκα, αφού κακό δεν κάνει στον ήχο σου, και προσφέρει προστασία, άρα κράτα τον πάνω
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.731
Reaction score
20.528
Εμενα μου αρεσε παρα πολυ, το βλεπω και το ξανα βλεπω απο καιρο σε καιρο.

Πάρτε και ενα λινκ αμα δεν το εχετε δει, εχει πλακα.
Ρε 'σεις παίΖνε τέτοια βίντεα? :tongue:
Αυτά είναι.. με μοντάζ , συναίσθημα και κόλπα μόρτικα (έκλαψα λίγο στην αρχή που έδειχνε πρόσωπα σε έκσταση μέσ' απ' τις λάμπες :biggrin::tongue::cry:).
Όχι τα Γερμανικά τα μονοτονοξενέ που θέμε ένα μπουκαλι ούζο για να τα δούμε μονορούφι.. :fuckyou:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.524
Μηνύματα
2.908.306
Members
38.058
Νεότερο μέλος
ParisV
Top